Koronawirus

Wpisy zawierające słowo kluczowe koronawirus.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Kolejny dzień bez uczniów Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Mamy w szkole kolejny dzień bez uczniów. Rano rada pedagogiczna i mini szkolenie z programów umożliwiających nauczanie zdalne. Mam wrażenie, że Dyrektor myśli, że się nudzimy. Obawia się, że będziemy  bez pracy popijać kawę i plotkować.    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zmienność priorytetów.... MAGIA PIENIEDZY

Sytuacja związana z całym zamieszaniem z koronawiruem wymusza na nas zmianę naszych priorytetów.....czyli inne rzeczy będą teraz dla nas ważniejsze......na pewno te zwiazane z naszym zdrowiem wyjdą na pierwszy plan....później ochrona własnej pracy.....dalej dopiero są nasze plany, marzenia.....wypoczynek w formie wakacyjnej będzie musiał zejść na najdalszy plan....po pierwsze wszelkie loty są zawieszone, po drugie wprowadzone restrykcje zabraniają dalszych wyjazdów......( mam na myśli inne kraje i ich zaostrzenia, po powrocie 14 dni kwarantanny )... Każda sytuacja wymaga odpowiedniego podejścia , teraz z uwagi na pandemie, musimy zająć się bardziej sprawami bieżącymi i zwiazanymi bezpośrednio z nami i naszymi bliskimi.....myślę, że to ulegnie wkrótce zmianie...

Zobacz cały wpis na blogu »
Dostarczanie jedzenia... ZA ŚCIANĄ

Bardzo pozytywnym zjawiskiem jest dostarczanie do domów , dla osób samotnych, lub chorych.....zakupów, jedzenia oraz niezbędnych produktów życia codziennego. Istnieje duża liczba osób, które w wolnym czasie i bezinteresownie pomagają innym.....takie zachowanie przywraca wiarę w ludzi.....konieczność przebywania w mieszkaniach pozbawiła ludzi możliwości swobodnego funkcjonowania.....a starsi ludzie zostali samotni, pozostawieni niejednokrotnie sami sobie....wielkie podziękowania i brawo dla niosących im pomoc!!!! 

Zobacz cały wpis na blogu »
Proszę czekać..... MAGIA PIENIEDZY

Nowa codzienność , stanie w kolejkach powróciło....wspomnienie PRL-u.....tylko, że wtedy....nie trzeba było nosić maseczek na twarzy.....teraz, towarów jeszcze wystarcza, ale proszę czekać przed sklepem....i tak czas mile płynie w kolejce....ludziom nudę ratują telefony komórkowe.....nikt z sobą nie rozmawia!!! Wszyscy stojący w kolejce tak naprawdę są w wirtualnym świecie....piszą coś lub czytają....oglądają w komórce....faktycznie to ich tu nie ma....no i jeszcze konieczny dystans 2 metry....spróbuj tylko się zbliżyć to Ci zaraz ktoś warknie....jak zwierze.....agresja rośnie....nawet są osoby, które będą spać w maseczkach.....szkodzą sobie z braku wiedzy.....to smutne!!!  W okresie zimnej wojny inny rodzaj maseczek był konieczny ( pg- przeciwgazowe)....ale te teraz, to już element modnej odzieży dla niektórych..... Póki co, proszę czekać.....podobno, Polacy dużo zaoszczedzili pieniędzy podczas przymusowego siedzenia w domach, ale czy na (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Drugie uderzenie koronawirusa... Milioner z przypadku

Powoli już opadła panika zwiazana z koronawirusem w Polsce , w Europie....na świecie jeszcze trwa....prawie nikt, kogo znam, nie zna nikogo,  kto by był chory lub umarł na koronawirusa....  Nie wiem czemu tak szybką karierę zrobił ten wirus? Widać wśród ludzi rozluźnienie i brak obawy przed tą pandemia....tak się zastanawiam, czy naprawdę jest mocniejszy od grypy? Duża część społeczeństwa twierdzi, że jest to uderzenie w osoby starsze , powyżej 75 roku życia... Taka dopuszczalna eutanazja w świetle prawa.....sorry, brak perspektyw na leczenie, czy też brak urządzeń podtrzymujących życie.....( respiratorow itp....)....nie możemy nic pomóc, lub też wybór pacjentów do leczenia , zjawisko widoczne w innych krajach....fajnie- pracujesz do emerytury, później już jesteś niepotrzebny...bo.....kosztujesz za dużo, Państwo musi płacić tobie i Cię utrzymywać..... Przeszła pierwsza fala.....nadejdzie następna i tak już teraz będzie....parodia wirusów.. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trudne chwile.... SEKRET WIARY

Po co się modlić? Niedawno usłyszałem takie pytanie......ciekawe...?. Dla katolika to oczywiste, modlić się w jakiej intencji......można o czyjeś zdrowie , o czyjeś szczęście.....można w modlitwie zwrócić się do Boga z własnymi prośbami.... W pytaniu tym, nie jestem pewien co osoba miała na myśli?.....może o co się modlić....? Gdybyśmy jednak wzięli pod uwagę, tą wersję pytania....po co się modlić, .....? to bym powiedział , że modlitwa to jest rozmowa z Bogiem i jest to bardzo indywidualna sprawa....to jest jakby wewnętrzny dialog.....tu ma wiele do powiedzenia nasze sumienie, nasze czyny.....oraz bliskość Boga.....nie każdemu jednak jest dane mieć super kontakt z Bogiem..... Z własnego przykładu wiem, że modlitwa pomaga a prośby mogą być wysłuchanie.....tylko takie czynności muszą być podparte solidną wiarą.... Modlitwa nie jest tylko wyklepaniem formułek na pamięć, to jest coś więcej........przynajmniej tak być powinno.... (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ważny aspekty odżywiania się.... Milioner z przypadku

Świat zmierza w kierunku zagłady.....i to jest znane wszystkim.....jako ludzie, nie mamy jeszcze wyrobionego w sobie poczucia obrony przed tym zjawiskiem.....ponieważ dla wielu osób i grup społecznych dbanie o nasze srodowisko jest sprawą nieoplacalna....ciekawe ile jeszcze musi czasu upłynąć , aby ludzie zauważyli, że podcinają gałąź na której siedzą.....zapomnielismy już o tym ile plastiku jemy każdego dnia....( wszystkie normy przekraczanie są regularnie ), zawartość w pożywieniu witamin i mikroelementów spadła drastycznie....co odbija się na naszym zdrowiu....prawie każdy produkt spożywczy posiada sztuczne barwniki i środki konserwujace....pamiętam jak kiedyś widziałem puszkę mięsną z zawartością ponad 10 x E...!!!! To już prawie jesteśmy jak ,, Bio-ludzie "....z powodu braku czasu, musimy kupować gotowe jedzenie....a te produkty są naszpikowane czym tylko się da.... Jedzenie to paliwo naszego organizmu, jakie dostarczysz tak bedziesz funkcjonować.....sporządzanie w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zdalne nauczanie czas zacząć Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Dziś do szkoły zawędrowałam ze swoim laptopem. Komputer w klasie jest bardzo słaby nie ma szans, aby Messenger na nim działał płynnie. Rozstawiłam sprzęt i ruszyłam spotkać się z innymi nauczycielami na radzie pedagogicznej. Po spotkaniu wniosek jeden będziemy podejmować próbę nauczania zdalnego. Odczułam ulgę, skoro mogę pracować, to jest nadzieja, że nie zostanę bez pracy na czas epidemii. Z wielkim zapałem wróciłam do pustej klasy. Napisałam do swoich uczniów na grupach, że od dziś będziemy się uczyć wirtualnie. Pocieszyłam, że jakoś damy radę poznawać nowe umiejętności i utrwalać już te poznane. Czułam ogromną satysfakcję, że miałam wypracowany z nimi sposób komunikacji przez media społecznośc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tak na wszelki wypadek.... Milioner z przypadku

Pisząc o sytuacji zwiazanej z koronawirusem.....coraz częściej zauważam, że ludzie w panice podejmują wiele nieprzemyślanych decyzji , nie dotyczy to tylko pojedynczych osób, dotyczy to również rządu....lub innych grup spolecznych.... Poprzez takie decyzje wszyscy tracą.....politycy się osmieszaja.....a afera maseczkowa, utopila  ,,tylko" kilka lub kilkadziesiąt milionów.....co to za pieniądze ....dla rządu żadne.....ale ile dobrego mogłyby takie pieniądze wnieść w nasze życie, gdby były rozsądnie wydane.... Nie liczenie się z wydatkami.....odbija się później na krajowym zadłużeniu.....powinien ktoś być odpowiedzialny za takie marnotractwo ....i to odpowiedzialny finansowo...... Układy i układziki , były od zawsze i tego się nie da wyplenić, ale kary gdyby były zaostrzone bardziej, to by zwalczało takie nadużycia.....żeby chociaż służyły one naszemu dobru...... Proste sprawy, proste rozwiązania....ale nikt nie chce się za nie wziąść, nikomu t (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Masowe zwolnienia.... MAGIA PIENIEDZY

Coraz więcej osób straci pracę w branży samochodowej, ponieważ. ...ludzie przestali kupować samochody....przez koronawirusa....teraz tysiace ludzi dostanie wypowiedzenie.... Uważam, że taka sytuacja spotka kolejne branże....przecież już ucierpiała turystyka i hotelarstwo, czy też linie lotnicze.....takie drobne zamieszanie z wirusem....a konsekwencje będziemy odczuwać przez kolejne lata....czy świat spanikowal? Czy udała się komuś manipulacja? Tego nie wiemy.....na pewno poprawi się dyscyplina pracy i ludzie bardziej będą szanować to co robią....( w obawie o utratę pracy)....myślę, że miejsc pracy będzie ubywac na masową skalę.....w sytuacji, kiedy państwo coraz bardziej się zadłuża....nie wróży to niczego dobrego...kryzys musi pokazać swoje oblicze..

Zobacz cały wpis na blogu »
Dopasuj się do świata.... Milioner z przypadku

Czy chciałbyś chodzić w obuwiu o jeden , lub dwa rozmiary mniejszym? A może w obuwiu dwa, lub trzy rozmiary większym....? Nie? Właśnie o to chodzi, abyś umiał dostosować się do otaczającego Cię świata.....nie ważne, jaka jest sytuacja ekonomiczna ( kryzys gospodarczy)....czy też inne powody....Ty musisz znaleźć dla siebie miejsce i się dopasować....tylko w taki sposób masz szansę na dobre i spokojne życie.... To ty sam musisz zadziałać .....nikt za ciebie tego nie zrobi....zapomnij o tym!!! 

Zobacz cały wpis na blogu »
Stało się szkoły zostały zamknięte Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Najpierw był strach. Nasze serca rozrywał niepokój.   Znajomi z Włoch straszyli słowami:  ”Zróbcie zapasy żywności na minimum dwa tygodnie. Ta epidemia ogranicza nasze życie i wywołuje obawy przed jutrzejszym dniem. Przygotujcie się do kwarantanny kraju. Módlcie się o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. To do Was przyjdzie na dniach."   W mediach coraz więcej słyszało się o nowej chorobie. W szkole pojawiło się m (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zielonooki potwór Kasia Gajda

    Znacie go - zielonookiego potwora, paskudę wlewającą nam truciznę do serca? Zazdrość odbierającą radość z życia. Ja znam i staram się ją zwalczać tak jak mogę najlepiej, ale czasami niespodziewanie wyskakuje za krzaka i towarzysz mi dopóki sama jej nie wykopie. Zazdrość, ach ta zazdrość. Naprawdę jej nie lubię bo wiem, że zazdroszcząc komuś tak naprawdę robię krzywdę samej sobie. No, ale zdarzyło się. I popadłam w smutek zazdroszcząc innym cudownego życia.       A rzecz działa się na wygodnej kanapie, kiedy to oglądałam program o ludziach mieszkających w egzotycznych miejscach takich jak Bali, Sri Lanka czy Gwatemala. Czy chciałabym mieszkać za granica na jakiejś ciepłej wyspie z cudowną plażą i ogromnymi palmami kokosowymi - oj tak, tak, tak! Myślę, że nawet Bóg wybiera takie miejsca na swoje wakacje. Spełniłabym swoje marzenie mając dom niedaleko plaży, słysząc łagodnie rozbijające się fale o brzeg morza. Fantastyczne miejsca gd (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Poszukiwanie prawdy... Milioner z przypadku

Specjalne podziękowania należą się tym , co dla nas poszukują prawdy....co ostrzegają nas przed bezpieczeństwem....zagrażającym naszemu życiu i zdrowiu.... Osoby takie poświęcają swoje zdrowie, czasem życie, aby udowodnić, że coś jest nie tak, jak być powinno.....ujawniają afery..... To właśnie ich determinacja i upór dają nam wiedzę na tematy, które dzieją się wokół nas każdego dnia.....to tacy prawdziwi reporterzy naszych czasów...... Lubię wiadomości.....lubię pozytywne wiadomości, takie, które dają motywację.....staram się unikać bezwartościowych i przeklamanych newsów.....

Zobacz cały wpis na blogu »
Zniesienie obowiązku noszenia maseczek... Kocham Polskę

Kolejne wydarzenia w kraju pokazują....jak lekkomyślnie zachowują się politycy ......ciekawe, co takiego sie wydarzyło, że maseczki.....są już niewymagane? Kiedy są wydawane różne zarządzenia....wówczas tlumaczone są nam przyczyny........w przypadku odwołania maseczek....jest inaczej.... Może osoby, które ubiły niezłe interesy.....pozbyły się już zapasów.....a może handel maseczkami staje się niebezpieczny? Ciekawe czego oznaką będą teraz maseczki? Może będą pokazywać nam osoby słabe? bojazliwe? czy zakompleksione? Jeszcze nie raz, usłyszymy o aferach zwiazanych z koronawirusem....i ludziach bezwzględnie zarabiających pieniądze..... Czy powinno się karać? tych co wykorzystują trudną sytuację...? korzystając z wiedzy i zajmowanego stanowiska?...a może ich nagradzać....dając milionowe premie....przecież jest dac z czego.....

Zobacz cały wpis na blogu »