Koronawirus

Wpisy zawierające słowo kluczowe koronawirus.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Najbliższe lata... MAGIA PIENIEDZY

Najbliższe lata według opinii wielu specjalistów będą należały do bardzo trudnych....polityka rządów nastawiona jest na zapobieganie recesji i łagodzeniu skutków ekonomicznych związanych z koronawirusem....duże kwoty pieniędzy będą przeznaczane na ratowanie miejsc pracy i szykowanie medycznego zaplecza....wiadomo, że takie działania odbijają się przez pewien czas na życiu społeczeństw....i zacznie się zapinanie pasa... Takie branie dodatkowych pieniędzy to zadłużanie się państw względem banku centralnego....a to nigdy nie wróży nic dobrego.... Przeciętny obywatel.....nie wie co go czeka....jakie konsekwencje pandemii przyjdzie mu odczuć.....najbliższe lata pokażą.... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Wiele wiar.... SEKRET WIARY

W obecnym świecie rola wiary staje się istotą przetrwania....tylko silne jednostki mają możliwość walczyć o swoje przetrwanie....wierzyć w BOGA...to mechanizm napędowy naszych wszystkich działań....bez BOGA nie ma sensu na robienie czegokolwiek....nie wiem....i nie jestem w stanie sobie wyobrazić jak mogą żyć , funkcjonować ludzie bez jakiejkolwiek wiary....może nauczyli się jakiegoś systemu postępowania i każdego dnia ich stan posiadania ( majątek, bogactwo...) jest ich przewodnikiem....motywacją..... Co chciałbym przez to powiedzieć? Otóż to, że na świecie miom zdaniem nie ma ludzi niewierzących....każdy w coś wierzy.....tylko w inny sposób.....

Zobacz cały wpis na blogu »
Ważne tłumaczenie spraw... Milioner z przypadku

Zdarzają sie w naszym życiu sytuacje w których musimy się natrudzic aby wyjaśnić je do końca.....nie mamy wpływu na to co się wydarzyło, ale to w jakimś stopniu nas dotyczy więc musimy to wyjaśnić..... Przykładów możemy znaleźć wiele począwszy od pomówień do niejasnych sytuacji.....radziłbym zawsze wszystko wyjaśniać....działać w interesie innych i swoim..... Dowiedziałem się o sprawie jednego mlodego człowieka, który nic nie robił sobie z plotek.....a skończyło to się dla niego bardzo źle....pomyślałem sobie, aby było to dobrą przestrogą dla innych.....więc wspomnę o tym....

Zobacz cały wpis na blogu »
Konsultacje Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Dostaliśmy możliwość odbycia konsultacji z uczniami. Ze względu na ograniczenia w klasie mogłam mieć maksymalnie 9 osób. Na zajęcia zgłosiło się 17 osób, co stanowi połowę osób zdających w tym roku maturę. Ustaliliśmy więc, że podzielimy ich na dwie grupy. Ja jeszcze po spotkaniu z uczniami zorganizowałam zajęcia z poziomu rozszerzonego.  W sumie z maturzystami przeprowadziłam 24 lekcje. Udało mi się z poziomu podstawowego powtórzyć najważniejsze zagadnienia. Wiele radości przyniósł mi kontakt z uczniami. Bardzo za nimi tęskniłam. Lekcja na żywo daje dużo satysfakcji i przynosi wiele pozytywnej energii. Na parę dni odżyłam.  Ten, kto nie jest nauczycielem nie będzie umiał zrozumieć jak wielka jest różnica między nauczaniem na żywo a przez internet i jak bardzo moja grupa zawodowa lubi być w szkole. Przerażają mni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lekcja on-line Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Część lekcji zdecydowałam się przeprowadzić na żywo. Zaproponowałam uczniom aplikację Zoom. Niestety okazało się, że część z nich nie ma miejsca na telefonach i nie dadzą rady zainstalować. Poprosili o lekcję na Skype.  Zainstalowałam na komputerze oprogramowanie i zaplanowałam lekcję. Uczniowie poprosili mnie czy mogą być bez kamerki. Okazało się, że lekcja na żywo dostarczyła im sporo lęku. Na pierwszej lekcji udało mi się tylko jedną osobę nakłonić do wypowiedzi przez mikrofon. Stres dla nich był ogromny. Być może dodatkowo zadziałała świadomość, że nagrywam lekcję. Musiałam to jednak zrobić, bo nie wszyscy byli obecni na żywo.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Uczniowie wysyłają memy Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Ludzie próbują odreagować stres związany z epidemią tworząc przeróżnego rodzaju memy. Moi uczniowie mają podobnie. Założyli grupę matematyka - memy i umieszczali na niej różne obrazkowe komentarze do zaistniałej sytuacji. Mój ulubiony to ten: Myślę, że dobrze to obrazuje przeciążenie uczniów. Samodzielna praca nie jest dla każdego. Wielu z nich siadając przed komputerem ulega pokusie grania w gry. Moi uczniowie doskonale zauważyli ten problem i któregoś dnia wysłali mi następującego mema: Niektórzy też oddawali się twórczości i na grupie szko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Matura Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Moje klasy maturalne są przerażone. Wykonują wszystko, co im zadaję. Widzę, że są zaangażowani, ale niestety i przerażeni. Pytają mnie, czy matura się odbędzie? Czy uda im się ukończyć szkołę?  Uspokajam ich, ale oczywiście sama się martwię o ich egzaminy końcowe. Obecnie wiem, że matura z rozszerzenia będzie położona. Uczę w technikum. Młodzież, którą kształcę nie należy do najzdolniejszych. Wszystko muszą wypracować. Najgorsze jest to, że nie wierzą w siebie. Słowo zadanie z matury rozszerzonej bardzo ich blokuje, pomimo że są przygotowani do rozwiązania każdego z nich.  Zanim zamknięto nas w domach planowałam w weekendy spotykać się z nimi w systemie poza szkolnym. Organizowałam spotkania u mnie w domu. Siadaliśmy dookoła dużego stołu i bawiliśmy się rozwiązując zadania. Z do (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wstrzymanie się od paniki.... Milioner z przypadku

Nastały takie czasy, że ludzie są bardzo niespokojni o swoją przyszłość......na wszelkie nagłe wydarzenia reagują paniką, która w niczym nie pomaga wręcz przeciwnie..... Niespodziewana utrata pracy, kryzys gospodarczy i ciągle życie w stresie....powodują u nas szeregu zmian w codziennym zachowaniu....jednakże musimy unikać paniki.....należy zawsze czerpać siły z naszego doswiadczenia życiowego i pozytywnie patrzeć w przyszłość..... Przygotowanie do kryzysowych sytuacji.....nie jesteśmy w stanie całkowicie się do nich przygotować....są ludzie ( Prepersi )....którzy szykują się cały czas na takie sytuacje...posiadają Oni wiedzę jak przetrwać takie zagrożenia , gromadzą zapasy żywności.....wody....sprzętu budują nawet schrony pod ziemią....traktują to jako przydatną pasję....daje im to poczucie bezpieczeństwa....jakaś alternatywę.... Panika zawsze powoduje większe straty....jest to szybka i nieprzemyślana reakcja na prawdopodobne zagrożenie nasego zdrowia bądź życia.....c (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wprowadzamy stan epidemii w Polsce Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Do szkoły nie wracamy oficjalnie do dnia 10 kwietnia. Niestety wszystko wskazuje na to, że w tym roku szkolnym nie wrócimy do szkoły fizycznie. Wiadomość ta przeraża mnie. Nauczanie zdalne, jest bardzo wymagające od każdej ze stron. Ogromny problem jednak mogą mieć uczniowie. Szczególnie Ci słabsi. Większość z nich nie ma wypracowanej zdolności  samouczenia się oraz planowania dnia. Obawiam się, że nadmiar zajęć spowoduje, że będą robić tylko na tyle, aby zaliczyć dany przedmiot. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mamy kolejny miesiąc: czerwiec... Kocham Polskę

Przestałem już prawie każdego dnia śledzić sytuację związaną z koronawirusem w Polsce i na świecie...jak to się mówi....głowa boli... Pandemia ta jest wykorzystywana , również do walki politycznej....co widać każdego dnia....milionowe kwoty są przeznaczane na walkę i sobie Tak lekko znikają..... nikt niczego i nikogo nie kontroluje i nie rozlicza..... Za jakiś czas jestem pewien wyjdą na światło dzienne nowe afery.....co pewien czas są one regularne....dobrze, że wychodzą na jaw.....tylko czy naprawdę ktoś później ponosi odpowiedzialność za to? Czy ktoś zostaje ukarany?.....jakoś sobie nie przypominam żebym coś słyszał..... Polska ciągle się zmienia....są opinie dobre i złe.....ale Ja chciałbym znać prawdziwą sytuację....nie taką ubarwniona....na potrzeby wyborów.... Czerwiec jest ciepłym miesiącem, ciekawe czy ociepleniu ulegnie nasza gospodarka .....czy raczej da o sobie znać kryzys, którym jesteśmy straszeni od jakiegoś czasu..... (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Medialne bzdury.... MAGIA PIENIEDZY

Medialnych bzdur ciąg dalszy.....prawie każdy piszący newsy....czeka na sensację....na uchwycenie czegoś niezwykłego....a nas już od tych sensacji głowa boli.....mamy w obecnych czasach bardzo łatwy dostęp do informacji.....ale myślę, że jest jej za dużo, powinniśmy umiejętnie je segregowac....wybierać dla siebie tylko te przydatne.....spam odrzucać, szkoda czasu.... Jakość, jaką nam próbują dostarczyć, to prawie jak dobry film akcji....wszystko wyolbrzymione i ubarwnione....pod publikę.....sama prawda schodzi na dalszy plan....liczy się sensacja....to się sprzedaje...na szczegóły nie ma czasu.....  Kiedy skończy się koronawirus....co innego zacznie być na topie.....

Zobacz cały wpis na blogu »
Spisani na straty... Milioner z przypadku

Podobno jest nas za dużo na ziemii....wojen wciąż za mało, aby ograniczyć liczbę ludności.....choroby i wypadki trochę zmniejszają naszą liczebność....ale życie nasze wydłuża się wraz z postępem cywilizacyjnym......co przekłada się na to, że zyjemy dłużej i jest nas więcej....problemy idą jeden za drugim: brak żywności, kryzysy....pandemie....i inne....w jakim kierunku zmierzamy? Może już jesteśmy spisani na straty? Może zbliża się upadek ludzkości.....może musimy ustąpić miejsca nowym cywlilizacjom....tak jak już było w przeszłości....może era sztucznej inteligencji to właśnie ten przełom......może to będą nasi bracia? sojusznicy, niosący pomoc w wielu grozacych naszemu życiu sytuacjach.....może postrzeganie ich jako potencjalnych wrogów jest błędem....walczymy miedzy sobą....a od sztucznej inteligencji oczekujemy całkowitego posłuszeństwa? co za paradoks.....  Musimy im pokazać, że ludzie są pokojowymi istotami....i że mamy zawsze dobre zamiary....agresja rodzi agresję.....a roboty będą postę (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zakupy Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Zapasy się skończyły, więc nadszedł dzień, aby jechać na zakupy. Postanowiłyśmy, że w czasie kwarantanny będziemy robiły zapasy, na co najmniej  dwa tygodnie. Córka stwierdziła, że nie jedziemy do pobliskiego miasteczka, gdyż ona jest przekonana, że w sklepach będą tłumy a ona się boi zachorować. Pojechałyśmy do miasta powiatowego, do większego sklepu. Uważam, że to był doskonały pomysł. Sklep ma dużą powierzchnię, więc łatwiej było się mijać z innymi.  To był dzień, w którym stres związany z epidemią osiągnął szczyt w moim organizmie. Widok ludzi w rękawiczkach i maseczkach. Ich smutne oczy i ten niesamowity dający się odczuć lęk udzielił się również mi. Bałam się dotykać gołą ręką przedmiotów w sklepie, bo co jeżeli jestem chora i kogoś zarażę. Nałożyłam rękawiczki. Oj nie jest łatwo zachować się odpowiednio. Listę zapisałam na t (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
weekend Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Mamy weekend a ja nie mam czasu odpocząć. Dostaję cały czas wiadomości z rozwiązanymi zadaniami. Sprawdzam również quizy na platformie. Każdemu odsyłam informację zwrotną i tłumaczę jak należało rozwiązać zadanie. Staram się uzupełnić braki w umiejętnościach. Cieszę się, że mam kontakt z większością uczniów. Są jednak tacy, którzy wykonali zadanie byle jak. Kilku trzeba było dodatkowo prosić o wykonanie zleconych lekcji. Muszę zacząć ich motywować. Obawiam się, że do szkoły nie wrócimy do wakacji.  Znajomi z Włoch opowiadają, że u nich nie ma miejsc w szpitalach. Boję się choroby, wiem, że nic mi w domu nie grozi, ale czuję, że zaczynam panikować. Dobrze, że mam dużo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Informacja zwrotna Jestem na ziemi by żyć w obfitości

Nie możemy realizować podstawy programowej. Staram się utrzymywać kontakt z uczniami i powtarzać wcześniejsze zagadnienia. Zdecydowałam się na wysłanie zadań otwartych i to był chyba błąd. Jak je sprawdzić? Messenger niby ma możliwość edytowania zdjęcia. Można coś na nim napisać, ale grubość pisaka jest przerażająca.   Zapisywanie każdego zdjęcia na komputerze i pisanie po nim w programie graficznym nie wchodzi w grę. Mój komputer jest zbyt słaby. Muszę to przemyśleć. Dziś męczę się okrutnie. Nie mam jak poprawić zadań. Skreślam to, co zrobione źle i odsyłam (...)

Zobacz cały wpis na blogu »