Koronawirus

Wpisy zawierające słowo kluczowe koronawirus.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Maska w samochodzie. Mój blog

Często na ulicy zauważam kierowców w maseczkach, którzy jadą sami.   Zastanawiam się wtedy w jakim celu noszą te maseczki? Po pierwsze nie jesteśmy zobowiązani do noszenia maseczki w samochodzie gdy jedziemy sami oraz gdy podróżujemy z osobami, z którymi mieszkamy czyli najbliższą rodziną np. dzieci. Będąc sami nie jesteśmy narażeni na zarażenie się, ponieważ nie ma nikogo, od kogo moglibyśmy się zarazić. Sami też nikogo nie zarazimy. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bóg Cię słucha.... SEKRET WIARY

Próbujesz sie modlić.....jakoś Ci to nie wychodzi....ciągle o coś prosisz....brak efektów...twoje modlitwy nie są wysłuchiwane...nie wiesz co robić.....zaczynasz się poddawać i przestajesz wierzyć w Boga , w jego moc....w Kościół w jego księży......stajesz się takim wolnym okrętem na morzu bez celu......pamietaj , to Bóg wskazuje cel.....to Bóg jest tym....portem...latarnią morską.....Bóg Cie słucha.....przyjdzie czas to da Ci znak.....ale czy go odczytasz? skąd będziesz wiedzieć że to ta chwila? Bedziesz oczekiwać cudów......naprawdę ich potrzebujesz..... Spotkanie z Bogiem to jak czas Twojego życia....nigdy nie wiesz kiedy to się stanie....nie znasz dnia i godziny.... Tylko mocna wiara pozwala na doświadczanie obecnosci Biga w Twoim życiu.....jak ją osiągnąć? Poprzez doskonalenie wlasnej wiary w Boga.....poprzez poprawianie swojego życia i innych.....Komu było dane przeżyć własną śmierć a ma głęboką i prawdziwą wiarę , ten dostaje od Boga w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Seniorzy - niewychodzenie z domu - koronawirus Mój blog

Izolacja seniorów. W czasach koronawirusa nadrzędną kwestią stała się ochrona osób najbardziej narażonych na zarażenie - czyli seniorów. Strach przed zachorowaniem może zachęcać wielu starszych ludzi do jak największej izolacji. Jednak jak taka izolacja powinna wyglądać? Czy seniorzy powinni całkowicie przestać wychodzić z domu? Moim zdaniem nie należy popadać w skrajność. Chodzi tutaj głównie o o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pracownicy sklepów w czasach Covid-19. Bohaterowie? Mój blog

W czasach koronawirusa mamy wielu bohaterów. Są nimi lekarze,  nauczyciele zmagający się z nauczaniem przez internet czy policjanci czuwający nad przestrzeganiem prawa. Niestety trudno nie zauważyć, jak często zapomnieni są kasjerzy i kasjerki pracujący w sklepach i supermarketach. To one codziennie od roku narażają życie swoje i swoich rodzin idąc każdego dnia do pracy. W supermarketach obsługują tysiące ludzi każdego dnia. Po powrocie do domu zastanawiają się, czy są chore, czy zarażą s (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwszeństwo .... szczepienia.... SEKRET WIARY

Masowe szczepienia przeciwko nowej zarazie....pokazuja , że mimo wszystko różne kraje dbają o osoby starsze.....i tak powinno być....każdy kraj musi i powinien dbać o swoich seniorów..... Nasze czasy stają się coraz cięższe dla nas samych.....potężny kryzys co jakiś czas ( co 7-9 lat ) .....pandemie , powodzie itp.....pokazują nam jak bardzo jesteśmy słabi.....skazani zawsze na czyjąś pomoc.....Sami jesteśmy bezradni jak małe dzieci....oglądając serwisy z wiadomościami....każdego dnia , gdzieś w jakimś zakątku świata ,  coś złego komuś się przydarzyło  ....musimy się modlić za tych ludzi....dawać im siłę na przetrwanie i wiarę w lepsze czasy !!!

Zobacz cały wpis na blogu »
Koronawirusa ciąg dalszy Zwaliowana czyli bzik na punkcie Walii

Nowy, zmutowany wariant wirusa już sobie poczyna w najlepsze na terenie Zjednoczonego Królestwa. Spowodowało to ponowne podwyższenie poziomu zagrożenia wirusem. W Walii wynosi on 4, cała Walia jest przy tym objęta lockdownem.    Ale są i dobre wiadomości: szczepionka jest już opracowana w kilku wariantach, zaczęły się już szczepienia i jest nadzieja, że gdzieś tam na horyzoncie wreszcie zaświta nam światełko wyjścia z tego koronowego tunelu. Nawet Wam nie powiem, jak bardzo liczę na to, że i w tym roku uda mi się postawić nogę na walijskiej ziemi!   Dla ciekawych trochę słówek w temacie: brechlyn - szczepionka cyfnod clo - lockdown lefel rhybudd - poziom zagrożenia/alarmowy   I pamiętajcie, golchi eich dwylo! (=myjcie ręce) 

Zobacz cały wpis na blogu »
Test na covid w aptece z Niemiec, Austrii i Szwajcarii

Z końcem grudnia w Niemczech szybkie testy na covid-19 są wykonywane także w aptekach. Obecnie takich punktów jest jeszcze niewiele. W ćwierćmilionowym mieście, jakim jest Kilonia, oferta ogranicza się w chwili obecnej do jednej apteki. Test ko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dzien Babci.... SEKRET WIARY

W takim dniu jak dzisiaj....sięgam zawsze pamięcią do mojej babci , ktora mnie wychowała.....byłem jej takim kolejnym przyszytym dzieckiem.....moja mama chciała więcej mieć czasu na pracę...a że byłem pierwszym dzieckiem to dała mnie na kilka lat do babci .....na wychowanie.... moja babcia była mamą mojej mamy.....Razem z dziadkiem traktowali mnie bardzo dobrze....to było wspaniałe dzieciństwo.....W dniu Święta Babci.....wszystkim babcią życzę wszystkiego najlepszego....a w szczególności zdrowia......i długowieczności.....wasze wnuki was potrzebują....i kochają...

Zobacz cały wpis na blogu »
Podarowany kolejny dzień życia.... SEKRET WIARY

Budzimy się każdego dnia......i zaczynamy swoje codzienne czynności.....mamy swoją rutynę.....mamy swoją pracę.....wszystko każdego dnia zaczyna się i kończy podobnie....nawet sobie nie zdajemy sprawy z tego , że powinniśmy dziękować Bogu....za każdy kolejny dzień życia.... Każda osoba , która przeżyła jakiś dramatyczny wypadek , z którego uszla z życiem.....wie co mam na myśli.....ale czy musi dochodzić aż do tak mocnych wydarzeń abyśmy to zrozumieli.....że dzisiaj może być nasz ostatni dzień.....czy tak trudno jest zrozumieć , że nie mamy większego wpływu na taką sytuację.....że to Bóg decyduje , kiedy nas będzie potrzebować u siebie...... Czy życie z taką świadomością byłoby łatwiejsze? Nie wiem.....Ja osobiscie twierdzę że jest jakaś siła , która nam pomaga.....dba o nas.....o nasze bezpieczeństwo......tych którzy myśleli inaczej nie ma już wśród nas......czasem brawura i brak wdzięczności Bogu za kolejny podarowany dzień życia prowadzi do wielu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Poznawanie siebie poprzez wiarę... SEKRET WIARY

Kiedy kryzys zagląda ludziom do domów....wielu z nich bardziej zbliża się do Boga.....w obliczu utraty zdrowia , pracy.....stabilności.....ludzie częściej myślą o Bogu.....częściej się modlą prosząc o wsparcie.....obiecują również często coś w zamian....jednym taka postawa pomaga inni zaś czują się zawiedzeni brakiem Bożej pomocy.....to tak nie działa , że jak trwoga to do Boga i Bóg od razu pomoże.....wyrobienie sobie dobrego kontaku w modlitwie z Bogiem wymaga czasu i cierpliwości....znam ludzi , którzy o co poprosza jest im dane.....niektóre przypadki wprost zadziwiaja.....W każdej chwili .....kiedy czujesz , że nie masz już wyjścia z jakiejś trudnej sytuacji życiowej.....polecam.zwrócić się z prośbą do Boga....mocno w to wierzyć i zacząć na nowo żyć.....życie tylko wtedy jest piękne , kiedy umiemy z niego w pełni korzystać zgodnie z zasadami i własnym sumieniem......religia i wiara w Boga pozwala na takie życie..... (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nauka pokory.... SEKRET WIARY

Każdego dnia uczymy się czegoś nowego....życie nas nie rozpieszcza.....każde nowe doświadczenie boli.....czegoś nas uczy.....jednego dnia uczymy się , że przyjaciół poznaje się w biedzie....innego dnia , że nieszczęścia chodzą parami .....itp....największym jednak moim zdaniem doświadczeniem jest nauka pokory ....zapominamy czasem w tym pośpiechu , co jest naprawdę ważne....do czego zmierzamy i za co powinniśmy być Bogu wdzięczni....czy jak twierdzą ateiści losowi.....Czy wyciągamy jakieś wnioski? Czy czegoś się rzeczywiscie uczymy? Czy ślad pozostawiony przez jakieś ważne wydarzenie w naszym życiu , coś zmienił......naprawił nas w jakiś cudowny sposób....otworzył oczy....nauczył pokory? 

Zobacz cały wpis na blogu »
Austria zamyka granice z Niemiec, Austrii i Szwajcarii

Austria zamknęła 14 stycznia łącznie 45 przejść granicznych do Czech i Słowacji. Powodem są obawy przed nową mutacją koronawirusa. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bez kolejki... ZA ŚCIANĄ

W czasach komunizmu , bardzo popularne były kolejki przed sklepami , lub też listy oczekujących na dany produkt.....cierpliwość oczekujących nie zawsze była widoczna u wszystkich.....byli także cwaniacy i tacy co im się zawsze należało bez kolejki ( uprzywilejowani ) .....przykro sie patrzy , że i teraz podobne sytuacje mają miejsce....jeśli chodzi o szczepienia przeciwko nowej chorobie....Cwaniacy powinni być karani a listy uprzywilejowanych bardziej pilnowane....społeczeństwo przygląda się sytuacji i każde naruszenie jest widoczne.....szczególnie jesli chodzi tu o osoby z pierwszych stron gazet.....popularność zobowiązuje również do uczciwości.....do uczciwosci względem siebie i innych....To właśnie kryzys pokazuje różne zachowania i reakcje w  elitach kulturalnych i politycznych.....

Zobacz cały wpis na blogu »
Siła słowa dom.... SEKRET WIARY

Jest takie słowo : DOM.....ale to nie tylko słowo , to siła , to coś takiego magicznego....o co warto walczyć....dom jest bardzo powiązany z wiarą , rodziną .....ze szczęściem.... Każdy szczęśliwy czlowiek ma rodzinę i dba o swój dom.....to takie schronienie od dnia codziennego....to realizacja dla wielu ich marzeń.... Musimy dbać o ciepło naszego domu i przestrzegać jego zasad.....chronić przed obcymi i tworzyć dobrą atmosferę.....  Nasz dom świadczy o nas samych....to nasza wewnętrzna wizytówka.....to nie wielkość domu....to nie jego wyposażenie  jest ważne.....ważne są dusze jego mieszkańców....czyli wartości jakie Oni sobą przedstawiają.... Dbajmy i chrońmy nasz dom....

Zobacz cały wpis na blogu »
Od czerwca szczepionki w Niemczech dostępne dla wszystkich z Niemiec, Austrii i Szwajcarii

Niemiecki minister zdrowia Jens Spahn wyraził nadzieję, że wraz z końcem drugiego kwartału będzie możliwość dostępu do szczepionek dla wszystkich zainteresowanych. Obecnie w Niemczech dyskutuje się nad możliwością przesunięcia drugiej da (...)

Zobacz cały wpis na blogu »