Koronawirus

Wpisy zawierające słowo kluczowe koronawirus.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Wiara sposobem na życie.... SEKRET WIARY

Jeśli potrzebujesz przewodnika życiowego , a twoje życie zaczyna być wielkim chaosem i pozbawione jest sensu....dlaczego nie zacząć rozmawiać z Bogiem ?.....dlaczego nie zacząć się modlić?....próbować wyciszyć własne myśli i zacząć to wszystko porządkować......Jezus pomaga naprawić to wszystko , co już nam się wydaje być utracone.....tylko głęboką wiarą osiągniesz to co chcesz i uzyskasz jego pomoc.....Dlaczego najbogatsi ludzie na świecie oddają pokłon Panu.....czy zastanawiałeś się nad tym ....czemu to robią? po co im ta wiara?  Spróbuj , przecież to nic nie kosztuje.....nie odsuwaj od siebie Jego ręki......odpowiedz na zaproszenie......idź w Jego stronę......a Twoje życie stanie się lepsze , ciekawsze i mające cel....

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciekawe materiały o Motywacji na Youtubie... Milioner z przypadku

Nauka o motywacji to ciągłe kształcenie się ....to wyszukiwanie ciekawych opracowań , oglądanie filmów motywacyjnych....słuchanie osób , które do tematu motywacji podchodzą w sposób właściwy....które już wiele osiągnęły dzięki wytrwałości , determinacji i samej motywacji....właściwie zmotywowana osoba może osiągnąć każdy cel , do którego jest odpowiednio zmotywowana......Ostre nastawienie się do wykonania zadania , niezakłócony kontakt z celem to pewny sukces i powodzenie.....mówi się....On czuje temat....tym tematem żyje.... Musimy jednak porządnie analizować przedstawiane nam materiały ....wybierać tylko te , o których mamy dobre przeczucia i są zgodne z naszymi przekonaniami....źródła , ktore już się potwierdziły.....które na zdrowy rozsądek możemy słuchać......Musimy cały czas  pamiętać o tym , że fake news ( fałszywa informacja ), również istnieje.....W przypadku infomacji o motywacji , sami szybko wiemy c (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Każdy dzień jest inny.... SEKRET WIARY

Dla człowieka głęboko wierzącego....każdy dzień jest inny , lepszy.....pozytywne nastawienie i wiara w Boga pozwala na przeżywanie każdego dnia z pokorą....wdzięcznością dla Boga....z radością.... Obietnica życia wiecznego....jest głęboką motywacją do wielkiej wiary , do działania....do uzyskiwania wszystkiego co tylko chcemy i planujemy....moc Boga jest wielka....ale znana tylko tym , którzy tego doświadczyli....nawet wielokrotnie..... Nie ma przeszkód , dla ludzi głębokiej wiary....  Wiara w naszych czasach jest jedną z najlepszych inwestycji....tu nie powinieneś być oszukany...nie jesteś w stanie stracić żadnych pieniedzy....  Wewnętrzny kontakt z Bogiem , dzięki modlitwie i postepowanie zgodnie z 10 przykazaniami  ....to droga do lepszego życia....bez wielkich zmartwień i kłopotów...... Ty decydujesz , kogo słuchasz i co robisz.....po pewnym czasie widzisz efekty....z Bogiem bedziesz prawdziwie szczęśliwy i bogaty.... (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bo wierzyła.... SEKRET WIARY

Oglądałem wczoraj fajny film chrześcijański....muszę przyznać , że mają fajne kino......o dziewczynce 15 letniej , której mama umarła na raka a ojciec posadzony o kradzież trafił do wiezienia.....wowczas Ona musiala , sobie sama radzić i zamieszkała w jego schowku na niepotrzebne rzeczy ( storage unit ).....szukała ją pani z opieki socjalnej , aby jej pomóc....lecz ta dziewczynka o imieniu Dior .....nie chciała niczyjej pomocy.....dobrze sobie radziła....a we wszystkim pomagała kek głęboka wiara w BOGA i codzienna do niego modlitwa....znalazła w tym schowku co mieszkała taką czarną szkatułke a w niej kartki papieru i wieczne pióro....postanowiła każdego dnia o coś poprosić Boga i to pisała na karteczce przyklejajac ja do sufitu....rano kiedy się budziła karteczki już nie było ....a w czasie dnia to o co poprosiła się spełniło....film kończy się , kiedy jej ojciec zostaje oczyszczony z zarzutów....wraca do pracy i są znowu razem...( a o to właśnie poprosiła pisząc na kartce ...). (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sprawy wiary....nasze opinie.... SEKRET WIARY

Dzieje się ostatnio bardzo dużo w świecie katolickim.....nie wszystko to co się dzieje wygląda dobrze....wiele pomówień dotyczących różnych zaniedbań wśród osób , które były dla nas do tej pory autorytetami.....prasa jak zwykle dobrze robi swoją robotę.....wszystko zostaje rozdmuchane jak zwykle.....czy służy to czyjemus dobru? chyba nie.....do końca nie jestem przekonany aby wydawać jakieś opinie.....jedno jest pewne , jeśli ktoś zaniedbal swoje obowiązki i zatajal istotne informacje musi ponieść za to karę....lecz waga tej kary powinna być stosowna do zarzucanych mu czynów.....przykro się słucha tego , do czego się mogli dopuszczać ludzie przez nas szanowani.....prawda i szacunek należy się natomiast poszkodowanym.....ale czy kiedykolwiek odzyskają swoją równowagę życiową....po takich przeżyciach.....piętno wydarzeń jest wielkie....!!! Muszą umieć z tym na codzień żyć...dalej funkcjonować w społeczeństwie..... Dobrze , że mamy wolność prasy i pomim (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zazdrość burzy związki.... SEKRET WIARY

W zagadnieniu dotyczącym wiary.....kolejnym tematem , który chcę poruszyć jest wiara we własnego partnera życiowego.....to znaczy siła zaufania.....oczywiście jeśli pojawią się jakieś widoczne przesłanki dotyczące zdrady....należy je delikatnie sprawdzić.....znam jednak wiele przykładów , kiedy zazdrość powodowała wiele przykrości w związkach a nawet je zakończyła....kiedy nie ma zaufania kończy się uczucie miłości.....Zaufanie jest jednym ze znaczących elementów miłości.....Kiedy w związku dwie osoby mogą na siebie liczyć , interesują się sobą na wzajem.....martwią się o drugą osobę , wówczas wszystko jest w porządku....taki związek rozkwita w szczęściu i powodzeniu....tam gdzie jest zgoda....można wiele osiągnąć....jak w powiedzeniu : zgoda buduje , nie zgoda rujnuje..... Człowiek pragnie wolności osobistej....i moim zdaniem każdy powinien mieć pewną własną przestrzeń życiową.....która nie ograniczana przez partnera zyciowego.....przynosi same korzyści obojgu... (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Prawo do życia.... ZA ŚCIANĄ

Każda istota ma prawo do życia....obecne protesty odnosnie aborcji.....narastają , ze zdwojoną siłą...po obu stronach są ludzie , którzy bronią swoich racji....Ja uważam , że każdy ma prawo do życia.....i każde okoliczności jego poczęcia są inne.....takie sprawy nie powinny byc wykorzystywane do rozgrywek politycznych....to bardzo wrażliwy i delikatny temat.....Rok , po roku wciąż nie ma istotnych rozwiązań odnośnie tego zagadnienia.....i myślę , że każde próby jego rozwiązania będą niewystarczające...

Zobacz cały wpis na blogu »
Różnice wśród wierzących.... SEKRET WIARY

Wśród społeczności żyjących razem w tych samych miejscowościach.....bardzo istotnym jest zrozumienie innych....a w szczególności ich potrzeb....powinniśmy zawsze mierzyć ludzi tą samą miarą....jaką my byśmy chcieli aby nas oceniano....Dając innym wszelkie swobody , sami mamy spokój sumienia i jesteśmy gotowi być sprawiedliwymi wobec własnych przekonań....Każda religia kieruje się swoimi regułami a one powinny uczyć dobroci  i sprawiedliwości.....Tak , prawdę mówiąc każdy jest kowalem własnego losu.....atakując innych - atakujemy siebie samego......dając szacunek innym , możemy otrzymać to samo..... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Legia ponad prawem? Piłka Nożna

W czasach, gdy wszyscy dookoła nawołują do noszenia maseczek, przestrzegania reżimu sanitarnego, drużyna z Warszawy ma to wszystko w czterech literach i naraża przeciwnika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu. Trener Michniewicz chwali się przed mediami, że przed meczem z Wartą Poznań /wygrana Legii 3-0/ Igor Lewczuk miał gorączkę, ale z racji, że nie mieliśmy nikogo na jego miejsce, to spróbował zagrać. Bardzo jestem mu wdzięczny, że wybiegł na boisko, z kolei Tomas Pekhart zgłosił w przerwie brak węchu, a także czuł zimno. Oto Polska właśnie, są równi i równiejsi. Po takich wypowiedziach PZPN powinien od razu zweryfikować wynik meczu, jako walkower i zgłosić sprawę do prokuratury. Jestem pewien, że gdyby to trafiło na kogoś innego, to już takie kroki by podjęto, ale to przecież Legia Warszawa. Naprawdę brak słów. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Powracający temat aborcji.... SEKRET WIARY

Protesty odnosnie spraw związanych z aborcją.....nasilają się ze wzmożoną siłą.....nie wiem czemu akurat teraz.......widziałem relacje z piatkowych protestów.......dużym zaskoczeniem był dla mnie widok mlodej kobiety niosacej małą trumienke a nad nią byl napis : ,,nie będę żywą trumną.."..... Fala protestów w obecnej chwili jest ogromna.....a dotyczą one naszych swobód i pogarszającej się sytuacji i warunków życia społeczeństwa.....strajkuja przedsiębiorcy , rolnicy , górnicy , przeciwmaskowcy ( anticovidowcy )....kobiety itd......do czego to doprowadzi? Komu się uda wywalczyć to czego chce? Zobaczymy.....tak już zawsze powtarzam , że czas pokaże..... Są stare i nowe protesty......ludzie okazują swoje niezadowolenie i są już zmęczeni tym co się dzieje....są bezsilni.....dlatego protestują....wychodzą na ulicę.....ponieważ z domów nikt ich nie słyszy a politycy siedzą na ciepłych posadkach i nic nie robią....... Ratujmy życie w każdej formie. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Brak wyczucia... SEKRET WIARY

Oglądałem ostatnio na internecie interwencje Policji podczas mszy świętej i jak wyciągali policjanci księdza z tej mszy.....przerywając ją jednocześnie.....nie ważne co to za ludzie się modlili....zostali wylegitymowani i przerwano im tą modlitwę......jako były policjant jestem wstrząśnięty tą interwencją.....czego teraz młodzi policjanci są uczeni.?....zachowanie ich było dla mnie szokujące....co to za ludzie? Widzę , że znowu Policja traci swoje dobre imię w oczach społeczeństwa.....te ganianie ludzi za brak maseczki.....co nie jest nawet zgodne z prawem....jest respektowane bardzo ostro....muszę przypomnieć kolegom policjantom , że jest jeszcze cos takiego jak działanie prewencyjne i pouczanie....kara ma być stosowna do wykroczenia i jego szkodliwosci społecznej......  Pamiętajcie , że jesteście po to aby służyć społeczeństwu i być gwarantem prawa.....każda interwencja powinna być ludzka!!! i właściwie dostosowana do osób poddanych tej interwencji....należy do każdego odnosić się z szacunkie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Maseczkowe parodie... SEKRET WIARY

Pomaga , czy nie pomaga? Oto jest pytanie?  Parodia zwiazana z maseczkami na twarz.....ciagnie się w nieskończoność.....różne opinie tkzw. EKSPERTÓW....mnożą tylko wątpliwości związane z zapewnieniem bezpieczeństwa przed koronawirusem .....jedni stawiają opór.....w szczególności Policji , która jak zwykle jest bezsilna.....i traci ciągle w oczach społeczeństwa.....inni noszą je w obawie przed ukaraniem.... Jaka jest nasza wolność? Czy możemy jeszcze cieszyć się własną wolnością? Własnymi prawami? Zostały jeszcze nam jakieś prawa? Kolejne zarządzenia i obostrzenia....w niczym nie pomagają.....afery rosną jak grzyby po deszczu....a rząd?   No cóż......tworzy tarcze....chyba dla siebie.....parodia na każdym kroku....niby wykształconych mamy naukowców i polityków....ale w kryzysie pożytku z nich żadnego....narazie wirus robi co chce.... Mamy też sporą grupę osób.....które wyznają opinie że to ws (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Koronawirus i JA Moje życie i mój świat

Dzis w nocy nie mogłam spać. Kłębiło sie w mojej głowie mnóstwo pytań i przemysleń.  Sama sobie opowiadałam jak do tego doszło, że dlaczego akurat ja (mimo że przy takiej ilości zachorowań nie powinno mnie to dziwić, ale jednak dziwi). Od początku tej historii i do brzegu.  Należe do osób ostrożnych i roważnych i raczej wyszlam z wieku buntu przeciwko władzy i przepisom. Dlatego jako prawowity obywatel maseczka na twarz, rękawiczki na dłonie i odstęp od innych. Życie nauczyło mnie brania odpowiedzialności nie tylko za siebie i swoich bliskich ale także za innych ( bo oni też są kogos bliskim przecież). Tak naprawdę ciężko stwierdzić kiedy dochodzi do zarażenia, w jakich okolicznościach i każdy pierwszy objaw jest inny. Ja jako osoba która nigdynie chorowała na grypę nie byłam świadomo podobnych objawów(zawsze angina, gorączka, sen i odpoczynek i antybiotyki-dwa tygodnie i po wszystkim). W pierwszej kolejność zaczęło mnie boleć gardło (mysle angina wiec (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sens tego co sie robi... SEKRET WIARY

Każda opinia....ma jakis sens....każda praca ma jakis sens....wykonujemy dziennie setki bądź nawet tysiące czynności....wszystkie one są ważne i mają sens.....pracujemy razem....nie ważne jakie napotykają nas przeszkody.....my ludzie potrafimy współpracować....walczyć o niepodległość....walczyć w imię słusznej sprawy.... Nie mamy czasu zastanawiać się nad sensem naszych czynności....po prostu wiemy , że są one słuszne....   Kiedyś walczono w imię BOGA.....ta Boża moc prowadziła tysiące ludzi do zwycięstwa.....ułatwiala lekką  śmierć.....tak wiara i Boża moc pomaga....tylko wtedy życie ma sens...

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy warto być mocnym emocjonalnie...? SEKRET WIARY

Nasza wiara jest bardzo ściśle powiązana z naszym życiem emocjonalnym....wpływa zasadniczo na nasze odczucia....czyny....kształtuje nas wg. zasad zgodnych z 10 przykazaniami....to bardzo dobre podstawy dla każdego czlowieka....młodzi ludzie potrzebują drogowskazów......potrzebują zewnętrznych czynników , które wpłyną na ich życie wewnętrzne....nie mają za bardzo skąd czerpać pozytywnych wzorców......często czują się zagubieni....co prowadzi do frustracji i tragedii....najważniejsze aby we właściwym czasie ....etapie ich życia przyszła pomoc.....pomoc w postaci pozytywnego ładunku świadomości.....wyznawania pozytywnych wartości....i chęci ich realizowania....muszą wiedzieć , że życie bez planu to droga do nikąd ...Emocje mogą im pomóc....mogą też ich zgubić....im wcześniej doświadcza dobra od innych tym ich życie bedzie lepsze....pełniejsze.... Nie zdajemy sobie z tego sprawy jak bardzo na nasze późniejsze życie wpływa okres dojrzewania....jak bradzo nas ksz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »