Historia

Wpisy zawierające słowo kluczowe historia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Coś o mnie abyście wiedzieli o kim czytacie. SzczeryDoBólu

Cześć to pierwszy wpis ale jak na razie bez stresowo. Jestem zwykłym chłopakiem, mam 18 lat mieszkam w Łodzi od urodzenia. Zakładając bloga pomyślałem sobie że może być to całkiem przydatne dla innych być może bardzo podobnych osób do mnie. Coś o mnie? Właściwie nie interesuję się niczym wyjątkowym i nadzwyczajnym jestem raczej normikiem który pewnego dnia postanowił być szczery tak na 100% Moje życie opiera się o standardowe procedury jedzenie,spanie,chodzenie do pracy,wychodzenie ze znajomymi czyli chyba jak większości osób  . W życiu chyba spotkało mnie już prawie wszystko zaczynając od utraty członka rodziny po pierwszą i drugą miłość kończąc na rozpoczęciu samodzielnego życia bez rodzicielskiego nadz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
HISTORIA z puzzlami Kacper Soboniak

Ostatnio, podczas robienia zakupów w sklepie: ,,Auchan", natrafiłem na promocję puzzli firmy: ,,Trefl". Zestaw 1000 elementów kosztował jedynie 16.99 zł. Postanowiłem zakupić jeden. Wybrałem ,,Rodzinę wilków". Przez ostatnie dni układałem obrazek, lecz spędziwszy nad tym zadaniem ok. 6 godzin, ułożyłem jedynie obramowanie, część drzew i niebo. Powoli tracę cierpliwość.

Zobacz cały wpis na blogu »
Żywa lekcja historii Blog z Klasą

Hejka!! To mój pierwszy wpis na tego bloga. Dnia 25.10.2019 roku przyjechali do naszej szkoły... ułani.  Spędziliśmy dwie pierwsze lekcje na zewnątrz. Było bardzo ciekawie!! Jeździli oni na koniach, opowiadali o II Wojnie Światowej oraz pokazywali triki z szablą.  Pozdrawiam, Oliwia                     (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Oprócz eteryczne pisanie

Historia łączy się, przeplata z terazniejszością. Dorównuje jej, a może to tylko bzik wyobrażni? Poeta zakorzeniony w Warszawie, nie potrafi inaczej.    OPRÓCZ   Idę ulicą  dryfuję w nieznanym kierunku warszawskim chodnikiem roku 1930  wsłuchując się w dzwięki metra in spe   Nie mogę się wyrwać z fortelu równoległych światów, zastanawiam się czy to pozory jakiekokolwiek ruchu  czy asymetria wektorów poznania i przestrzeni   Wychodąc z klatki schodowej na ulicy Nicejskiej nie pozbawiam się przenosin na  nie skoszoną miedzę przez samochody   Mam oczy wytresowane zobaczę przez gorące obręcze II Wojny Światowej przez płonący pręt Powstania'44   Po obu stronach głowy brzegi nadwiślańskie zrastają się jak brwi nad nasadą nosa   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
buraczane myśli myśli nieoczywiste

Biegnę. Od siebie. Z bólem i jedyną myślą, że to już ostatni raz. Tak dać się nabrać... Nie jest mi do śmiechu. Zaczyna mnie boleć całe ciało. I tak próbuję, od nowa, kolejny raz. Krew napływa do góry, buraczana twarz, buraczane siły. Ostatnie, by wejść do wanny  i schłodzić zmasakrowane ciało wysiłkiem wielkim. I cały ból spływa do odpływu i myśli, które targały głową parują. Nie ma j (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
To my Sznaucerki w podrozach

Kilka slow o nas. Emma zdecydowala sie do nas przyjść w czasie mojej rehabilitacji, po cieżkiej chorobie. Postanowiliśmy dalej nie odwlekać naszych marzeń i adoptować pieska. Dom z ogrodem swieżo zakupiony...nic nie stało na przeszkodzie. Długo szukaliśmy odpowiedniej rasy, bo jestem alergiczką. Pewności, co do reakcji alergicznych nie ma nigdy, ale my postanowiliśmy spróbować. Sznaucerki nie tracą włosów ( trzeba je strzyc niczm owieczki).  Za to nigdzie, na prawdę nigdzie, nie pozostawiają włosów, nawet podczas szczotkowania. A więc Emma przyszla do nas w lipcu 2017, miała wtedy 6 miesięcy. Na początku była z moim mężem sama w domu, co do tej pory widoczne jest w ich wyjątkowym związki. Emma przyszła do nas “ już gotowa“. Najważniejsze pieskowe zasady znała i od początku chodzi bez smyczy.  Ponieważ obydwoje pracujemy na pełny etat, zdarza się, że Emma zostaje na 8 h sama. Dlatego już w marcu 2018 postanowiliśmy, że dołączy do niej Rary. Rary jest r&oacu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Światłocień Światłocień

  Rozdział 1    Próbowaliśmy złożyć nasz świat ponownie w całość. Czy też posklejać na tyle, na ile to było możliwe, stworzyć nową mozaikę, podwalinę, która pozwoliłaby nam iść dalej przez życie. Czułam, że w głębi duszy każde z nas obwiniało to drugie, ale naprawdę się staraliśmy. Nadal mieliśmy siebie, czy też cień nas samych. Było to jednak lepsze, niż nic. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Historia mojego porodu. Mama z wyboru :)

Witam! Chciałabym się z Wami podzielić historią mojego porodu. Pojawienie się na świecie dziecka to jeden z najcudowniejszych momentów w naszym życiu. Jednak wiele kobiet obawia się tego jak to będzie wyglądać. Sama przed porodem przeszukiwalam milion stron i czytałam różne historie z nim związane. Nie znajdziecie tu opowieści niczym z filmu, bo w rzeczywistości poród wygląda całkiem inaczej.  Zaczęło się to tak: po godzinie 19 dziwnie się poczułam. Poszłam do toalety i zauważyłam na bieliźnie plamki krwi. Oznaczało to, że zaczął odchodzić mi czop lecz sama nie miałam o tym pojęcia. Przestraszyłam się. Mój partner był w delegacji, więc nie miałam co na niego liczyć. Zadzwoniłam do mamy, zeby zawiozla mnie do szpitala. 30 min później była na miejscu i pojechaliśmy do szpitala oddalonego o 20 km. Od razu zawolano mnie na (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kpop K-popFans

K-pop ( (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Historia Franka Struniewicza - Pierwsza sesja Historia Franka Struniewicza

Terapeutka: - Pan Struniewicz! Zapraszam! Franek Struniewicz: - Dzień dobry! T: - Dzień dobry! Nazywam się Maja Castello i będę Pana terapeutką. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Trochę o mnie. ASTRO-ciekawostki

W tym wpisie chciałbym napisać o podstawowych rzeczach związanych z moimi zainteresowaniami. Astrofizyką interesuję się od około roku. Niedługo mam nadzieję na nowy wpis dotyczący podstaw astro-cosiów. Muszę się jednak podszkolić w tematach szczegółowych. Być może kolejny wpis pojawi się już jutro!!!

Zobacz cały wpis na blogu »
Audycja 3 - jak w deszczu do Lublina miałem premyslenia Blog o przyrodzie, naturze, śpiewaniu, historii, bieganiu, o byciu ...

Luźnie jak zawsze przemyslenia jakąc w deszczowy luty do Lublina.   Mała przerwa od bloga będzie wynikająca z delegacji.     https://drive.google.com/open?id=1lLIPu_MjaF7uQYqk0x1LU_ZzvPKMbpOt

Zobacz cały wpis na blogu »
Historia rolek Wszystko o rolkach

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
"Czerwona sukienka" cz.1 Story of life

"Czerwona Sukienka" by Agness Ile prawdy jest w tym, że jeden dzień może zmienić całe życie? Jedna decyzja, która pociąga za sobą cały łańcuch zdarzeń... Jedna chwila, jeden dzień, który chciała cofnąć... Gdyby to mogło wydarzyć się jeszcze raz... Czy aby na pewno jej decyzja była by inna? Czy może chwile szczęścia były warte tego co teraz przeżywa? Czy aby jej decyzje nie były podejmowane pod wpływem strachu, że nic nie będzie jak dawniej?  Szósta trzydzieści w mieszkaniu słychać dźwięk budzika. Wyłącza go jak zwykle i idzie spać dalej. Kolejny dzwoni i tym razem wie, że to już pora wstać. Siada na łożku, bierze w dłonie telefon, tradycyjne poranne sprawdzanie social mediów. Instagram, facebook, może ktoś przysłał snapa? W biegu szykuje się do pracy, szybki make up, wybieranie ciuchów. I już jej nie ma w mieszkaniu. Tak wygląda typowy poranek dwudziestotrzyletniej Maji. W tygodniu dziennikarka, w weekedny zaś studentka.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zostaw Łapkę W Górę... Niebawem Zacznę swoją przygodę !! NotatnikPodróżnika - Podróże Wyprawa Natura Przygoda Historia Mój Dziennik

Cześć :) Mam na imie Marcin Niebawem startuje z pasmem przygód które jeśli zechcecie będe szczegółowo publikować i opisywać na swoim blogu, facebooku oraz youtubie. Zaczerpniecie tutaj Prawdziwą Historię odległych miejsc, spektakularne, niecodzienne zdjęcia oraz opis przygód którym będę musiał stawić czoła. Zostaw Łapkę w górę aby być na bierząco: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »