Historia

Wpisy zawierające słowo kluczowe historia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Leon Gryszczyński Genealogia Powstańców Wielkopolskich

SZUKAMY SPOŁECZNEGO OPIEKUNA MIEJSCA POCHÓWKU POWSTAŃCA WIELKOPOLSKIEGO Drodzy Czytelnicy, Sympatycy, WIELKOPOLANIE, POZNANIACY!!! Wiele grobów Bohaterów niszczeje, jest zapomnianych, czasem trudno rozpoznać czy to miejsce spoczynku czy też "pusty grób", stąd też pomysł "społecznego opiekuna". Idąc na cmentarz do swoich Bliskich można również "po drodze" zahaczyć o miejsce spoczynku Powstańca Wielkopolskiego! JESTEŚ CHĘTNY? CHĘTNA? - NAPISZ DO NAS!!! JEŚLI MY NIE ZADBAMY TO KTO?       Leon (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
FLIEGER LUDWIK Genealogia Powstańców Wielkopolskich

  #FLIEGER LUDWIK oraz Józefa, Antoni, Leon, Walenty, Marianna, Wincenty, Piotr, Katarzyna, Franciszka, Ludwika, Stanisława urodzili się w rodzinie Marcina *1863 i Marianny z dom. Sołtysiak *1865, rodzice pobrali się w roku 1887 w Lwówku. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czeszak Tomasz Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Czeszak Tomasz urodził się 26 lutego 1871 roku w Rakoniewicach, niestety nieznane są dane rodziców,   zmarł 28 lipca 1949 roku, pochowany w Poznaniu - Bluszczowa kwatera:NK rząd:13 miejsce:9   DOKUMENTACJA FOT. AGNIESZKA GRĄDZIELEWSKA   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bentkowski Ignacy Genealogia Powstańców Wielkopolskich

#Bentkowski Ignacy     Ojciec Ignacego Józef był żonaty dwukrotnie, z pierwszego małżeństwa z Marcjanną z dom. Mikołajczak urodzili się Stefan, Marianna, Michał, Winc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Biskup Brunon Genealogia Powstańców Wielkopolskich

#Biskup Brunon urodził się 20 września 1885 w Grodzisku Wielkopolskim, zmarł ok. 27 czerwca 1964 roku - pochowany na cmentarzu Poznań Junikowo, data podana jest datą pogrzebu, spoczywa z małżonką Jadwigą 1890-1964, pole:15 kwatera:D rząd:5 miejsce:24 grób opłacony: nie , społeczny opiekun grobu opiekun (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kazimierz Walkowiak Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Kazimierz Walkowiak urodził się w rodzinie Michała i Marii z Frąckowiaków - Kasprzak, para pobrała się:   Urząd Stanu Cywilnego Poznań, wpis L-72 / 1894 Michael Walkowiak (ur. 1869) ojciec: Carl Walkowiak , matka: Agnes Zadkiewicz Marie Kasprzak z domu Frąckowiak (ur. 1868) ojciec: Valentin Frąckowiak , matka: Marie Stachowiak   Parafia katolicka Poznań - par. św. Jana Jerozolimskiego, wpis 21 / 1894 Michael Walkowiak (ur. 1869) i Marianna Kasprzak z domu Frąckowiak (ur. 1868, wdowa)   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Marian Skrzypczak Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Marian Skrzypczak urodził się 25 marca 1899 roku w Pobiedziskach, zmarł 28 sierpnia 1971 roku, spoczywa na cmentarzu komunalnym Poznań - Junikowo, pole:18 rząd:C miejsce:10. Spoczywają tu także: Katarzyna Musielak (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Franciszek Walkowiak Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Franciszek Walkowiak oraz Władysław, Aniela i Janina urodzili się w rodzinie Jana i Jadwigi z domu Waligórska, rodzice pobrali się :     Parafia katolicka Poznań - par. św. Jana Jerozolimskiego, wpis 23 / 1895 Joannes Walkowiak (ur. 1872) ojciec: Carolus , matka: Agnes Hedvigis Waligorska (ur. 1875) ojciec: Martinus , matka: Anna   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Józef Gawarecki Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Józef Gawarecki oraz Weronika, Ignacy, Leokadia i Marta urodzili się w rodzinie Ludwika i Marii z dom. Olejniczak.     Józef Gawarecki urodził się 08 lutego 1899 roku w Poznaniu, zmarł w roku 1980, 24 października spoczął na cmentarzu komunalnym Miłostowo w Poznaniu, spoczywa z małżonką Marianną 13.03.1901 - 06.11.1979, pole:7 rząd:5 miejsce:228 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Michał Rurka Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Michał Rurka urodził się 17 września 1897 roku w Tomicach, zmarł 08 lipca 1980 roku w Poznaniu, spoczywa na cmentarzu komunalnym Miłostowo pole:7 rząd:8 miejsce:393     (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Władysław Pierard Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Władysław Pierard oraz Marian, Stefan, Joanna, Kazimiera, Stanisław, Bernard, Edmund, Halina i Tadeusz urodzili się w rodzinie Władysława i Józefy z dom. Bartkowiak, rodzice pobrali się w Śremie w roku 1901: Śrem (USC) - akt małżeństwa, rok 1901, Heirats--Haupt-Register Wladislaus Pierard (21 lat)rodzice: Thadeus Pierard , Magdalena Walczak , Josepha Bartkowiak (20 lat) rodzice: Johann Bartkowiak , Marianna Mazurczak   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
JAKUB, JADWIGA, JÓZEF I STANISŁAW SZLAGOWSCY Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Jakub Szlagowski urodził się dnia 19 lipca 1857 - Dziećmierowo Kórnik, dawny pow. Śrem, zmarł dnia 13 stycznia 1931 - Poznań, obecnie spoczywa na cmentarzu komunalnym Poznań Junikowo - pole:9 kwatera:1 rząd:1 miejsce:1. Data zgonu o wyjaśnienia. Odnośnie Powstania Wielkopolskiego wymieniony został w następujących źródłach: Jakub Szlagowski (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Karłowscy i Szlagowscy Genealogia Powstańców Wielkopolskich

MATEUSZ KARŁOWSKI (ur. 17 sierpnia 1821 w Liszkowie, zm. 7 września 1882 - Poznań) 23 kwietnia 1844 ożenił się w Panigrodzu z Eugenią Dembińską h. Rawicz (ur.1825, zm. 2 sierpnia 1882 roku w Poznaniu), a pośród ich dzieci opowiedzieliśmy już sobie o Kazimierz Eugeniusz Witold (1852-1917) i jego potomkach, z których jeden był na pewno Powstańcem a co do drugiego szukamy wciąż potwierdzenia.     Dziś czas nadszedł na Bronisława Mateusza i jego potomstwo.   Bronisław Mateusz urodził się dnia 21 sierpnia 1855 - w Słupowej, zmarł dnia 15 sierpnia 1930 - w Bielawach Pogor (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
KARŁOWSCY Tadeusz, Krzysztof i Kazimierz Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Dziękuję serdecznie Panu Pawłowi Skrzypalikowi za pomoc w gromadzeniu źródeł.     Łukasz Florentyn Karłowski 1778-1822 i jego II żona Marianna Justyna Barbara z Wiesiołowskich pobrali się około 1810 roku, z tego związku urodzili się Franciszek Kasawery, o którego potomkach a Powstańcach Wielkopolskich przeczytacie tu: Maria i Tadeusz Karłowscy oraz Stanisław Madalińskii Mateusz, o którym opowiemy sobie dzisiaj. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Maria i Tadeusz Karłowscy oraz Stanisław Madaliński Genealogia Powstańców Wielkopolskich

Uczestnicy Powstania Wielkopolskiego – baza on-line odnotowuje 17 osób o nazwisku Karłowski, w większości oprócz imienia nie znamy innych danych, a przecież zarówno na Kujawach jak i w Wielkopolsce to znane i ziemiański, wpływowe nazwisko. Jeśli już mamy dane to po wielokroć niestety błędne. Czy uda nam się przypisać poprawnie informacje do osoby? Spróbujemy! Dziś potomkowie Stanisława Witolda Karłowskiego i Stefanii Braunek Zaczynamy od wspólnego przodka, którym dla nas jest Łukasz Florentyn Karłowski 1778-1822 i jego II żony Marianny Justyny Barbary z Wiesiołowskich, para pobrała się około 1810 roku, z tego związku rodzili się: FRANCISZEK KSAWERY 1819-1861, żenił się dwukrotnie, pierwszą (...)

Zobacz cały wpis na blogu »