Historia

Wpisy zawierające słowo kluczowe historia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

JAN JOPEK URODZONY 07.12.1893 Genealogia Powstańców Wielkopolskich

  JAN JOPEK URODZONY 07.12.1893   ZAGADKA DO ROZWIĄZANIA ---- W BAZIE POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH : http://powstancywielkopolscy.pl/pl/ ODNA (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Genealogia Powstańców Wielkopolskich Genealogia Powstańców Wielkopolskich

      Dla Polaków rok 1918 był niezwykle ważny, bo przyniósł odzyskaną 123 lata wcześniej niepodległość. Jednak pomimo, że rocznice tego wydarzenia świętujemy 11 listopada, to nie we wszystkich miejscach naszego kraju zawitała wówczas wolność. Wielkopolska miała w znacznej większości pozostać poza granicami naszego kraju, na co nie chcieli zgodzić się mieszkańcy. 27 grudnia 1918 wybuchło Powstanie Wielkopolskie, dzięki któremu z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Historia siatkówki siatkówka

Pomysłodawcą reguł gry w piłkę siatkową był William G. Morgan – na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Young Men's Christian Associaton (YMCA) w Holyoke w Massachusetts. 9 lutego 1895 odbył się w tamtejszej sali gimnastycznej premierowy pokaz stworzonej przez niego dyscypliny, którą wówczas nazywano Minonette (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Historia pewnej miłości / History of love WeronMPhotography

Cześć. Ostatnio dużo dostałam pytań na temat miłości mojej i mojego męża Kamila. Czy to naprawdę była miłość od pierwszego wejrzenia. Opowiem wam o tym razem z Kamilem. Poprosiłam go o to, a on wie że jak ja się uprę to on musi skapitulować.    15 stycznia 2008 rok Weronika: Pamiętam, tego dnia poszłam zapisać się na warsztaty fotograficzne. Zmotoywował mnie do tego mój brat. Stanęłam przed sekretariatem, czytałam broszurkę. Nagle poczułam jak ktoś przeptycha się do przodu. To był jakiś młody chłopak. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że kioedyś będzie on moim mężem. Pomyślałam sobie o nim wtedy że (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Powód założenia konta pierwszy wpis

Hej Dziś napiszę o historii założenia mojego konta tutaj.No więc powodem założenia bloga były a raczej są moje problemy.Kiedy myślałam o założenia konta wcześniej moje problemy się nasiliły.Nasiliły się do takiego stopnia, że byłam biska wybuchnięcia.Nikt nie wiedział o moich problemach bo nikomu o nich nie mówiłam.Wolałam chować emocje ale po pewnym incydencie nie wytrzymałam i poszłam po pomoc, dlatego teraz stwierdzam, że osoby które mają problemy nawet najmniejsze powinny iść do kogoś się wyżalić lub powiedzieć co go trapi.Wiem, że jest to trudne tak nagle iść i o wszystkim komuś o tym powiedzieć ale później jest wam z tym problem owiele łatwiej, ponieważ możesz o nim z kimś pogadać.Wiem też, że jestem młoda i, że niektórym jest cieżko posłuchać tak młodej osoby ale przeszłam już dość dużo aby teraz powiedzieć wam żeby wziąść się w garść i nareszcie zmienić coś w swoim życiu na lepsze.Mam nadzieję, że pomogłam niektórym w podjęciu ważnej decyzjii (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czechów - zalety położenia Polscy chłopi, polscy Żydzi

Czechów – zalety położenia nad Strugą Czechów jest położony między dwoma niewielkimi pagórkami po południowej i północnej stronie rzeczki płynącej ze wschodu na zachód. Rzeczka ta zwana Strugą, czyli strumieniem, była i jest nadal zadrzewiona samosiejkami: olchami, wierzbami, topolami i osikami. Jej początkiem są źródła na wschodzie oddalone o około 10 kilometrów, w wiosce Chomentówek. Z Chomentówka płynie Struga na zachód w poprzek wsi Gartatowice, następnie wzdłuż północnej strony wioski Janów, pośrodku i wzdłuż wsi Czechów, następnie wzdłuż południowej strony wioski Hajdaszek, by na końcu wpaść do Nidy na wysokości wsi Umianowice, po wschodniej stronie grodu kasztelana Czechów /obecnie wioska Stawy/. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Historia Tarnowskich Gór w latach 1918-1922 lulajkaa0785

(...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Street Universe - Aktualizacja fabrykacosienigdyniezamyka

Oto przed Wami kontynuacja mojego pomysłu/concept art'u/concept : Street Universe. Na wcześniejszej stronie macie pierwszą część.    Czekam na propozycje.  Mam Facebooka : @gamingang Zapraszam do współpracy (być może sami złożymy drużynę, jak sponsorowi się spodoba). t-Das88   Aktualizacja: Dla przykładu jak wygląda struktura tego universum, które nie będzie takie małe. Objaśnienia znaczeń czytelnych bardziej lub mniej konceptów dla członków dev teamu.  Nie żartujemy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Я могу знать почему нет moj blog o moskwie

привет дружки приветствую вас в моем следующем посте (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
bogactwo moj blog o moskwie

nie wiem mama mowila ze w rosji to bogactwo ja nie wiem ocb jej ale no w rosji sa ladne i bogate budynki jesli w rosji to i w moskwie tez XDD ogolnie to jak tam u was? jak sie trzymacie wszystko ok? siema zobaczymy sie w next wpisie a no i pozdro barcikow1 dzieki za super tagi elo

Zobacz cały wpis na blogu »
hymn B) moj blog o moskwie

hymn tego jakze pieknego panstwa w języku rosyjskim Россия – священная наша держава, Россия – (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
mocarz z poteznej rosjii moj blog o moskwie

mocarz z rosjii elo

Zobacz cały wpis na blogu »
cos o rosji moj blog o moskwie

Siemaneczko tym razem cos o rosji bo to chyba wazne no nie??? historia nazwy panstwa W latach 1991–1992 wprowadzono 2 równorzędne nazwy Rosja i Federacja Rosyjska (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mój pierwszy wpis Dublin

Dublin – stolica i największe miasto (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
złoty wiek złoty wiek

bettel-uzywka na bazie pieprzu zuwnego-powszechna na dalekim wschodzie,w wieku zlotym, to jest historia,podroz,wedrowka-po wieku 19-nastym,  

Zobacz cały wpis na blogu »