Fotografia

Wpisy zawierające słowo kluczowe fotografia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Nierzeczywistość Manufaktura "Szkiełko i Oko"

Czy fotografia zawsze musi przedstawiać świat takim, jakim widzi go ludzkie oko? Absolutnie realnie, niczym doskonały wycinek z rzeczywistości? Większość ludzi uważa, że tak. A ja się z nimi nie zgadzam. Już samo słowo "fotografia" w dosłownym tłumaczeniu oznacza "malowanie światlem" - malowanie, a zatem tworzenie czegoś od początku do końca. Nie kserokopia czyjegoś dzieła a zupełnie nowe dzieło zrodzone w wyobraźni jego autora. Prawdę powiedziawszy nawet fotografia dokumentalna, czyli taka, która stara się dokładnie pokazać jakiś przedmiot czy sytuację w ogromnej części składa się z pomysłu fotografa, który musi przecież dobrać parametry ekspozycji - a to od nich zależy ostateczny wygląd otrzymanego obrazu fotograficznego. Dlaczego zatem nie pójść dalej i nie sfotografow (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Surrealistycznie... Manufaktura "Szkiełko i Oko"

Życie jest, cholera, surrealistyczne jak niemieckie kino z początku ubiegłego wieku. Nie wyglupiam się, serio piszę. No bo jak wytłumaczyć to zjawisko: patrzy człowiek w wizjer aparatu żeby dobrze wykadrować wieżę wyciągową szybu “Prezydent” gdy słyszy z tyłu zachrypnięty tenor - Kierowniku... Poratowałby kierownik złotóweczką? Całe kadrowanie w piz... W diabły ale spust migawki wciśniety. I dopiero w domu, przed kompem, okazuje się, że akurat to zdjęcie jest najlepsze z całej serii. Wieża co prawda ma uciętą górę ale za to pojawiła się kobieta w żółtej kurtce, której w ogóle nie zauważyłem i ciężarówka, ktorej - mógłbym przysiąc - tam bie było! No i zrobił się z tego przypadku całkiem ładny obrazek.  Może tak trzeba dz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sztuka przetrwania Manufaktura "Szkiełko i Oko"

Nie cierpię zimy. Nie znoszę. Kiedy przed wyjściem z domu po głupie bułki, fajki czy cokolwiek mam na siebie zakładać ciężkie warstwy ciuchów, zakuwać nogi w niewygodne człapy a na łepetynę wyciągać czapkę, pod którą od razu zaczyna mnie swędzieć skóra - popadam w depresję i stupor. Ale też kocham zimę. Bo tylko w tych skrajnie nieprzyjaznych dla stałocieplnego organizmu warunkach mogą powstać obrazy piękne w swojej pierwotnej surowości, dzikie pustką i niemal tchnące apokaliptyczną wizją końca cywilizacji. I co ja mam w tej sytuacji zrobić? Zgłosić się do psychiatry czy szczękając zębami i przedzierając się przez kopny śnieg pstrykać zdjęcia czekając wiosny? Wiem... Gorąca herbata z kropelką lekarstwa. Przetrwasz stary, przetrwasz... ---------------- Foto: Park Śląski w Chorzowie. Sami powiedzcie, cz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nieprzewidywalne czytelnictwo Promocje internet

Na rynku jest sporo rożnego rodzaju wydawców książek. Są takie, które specjalizują się w wydawaniu podręczników szkolnych, pomocy naukowych, encyklopedii. Często zupełnie odrębne firmy zajmują się z kolei szkolnictwem wyższym, a więc podręcznikami akademickimi, opracowaniami naukowymi, literaturą specjalistyczną. To spory biznes, ponieważ na zaopatrzenie oczekują tysiące bibliotek akademickich, publikacji do druku wciąż przybywa. Tak samo jak zapotrzebowanie na nie, bo studentów jest coraz więcej. Poza tym braki powodowane, niszczeniem i starzeniem egzemplarzy trzeba cały czas na bieżąco uzupełniać. Choć wydawałoby się, że branża ta jest stosunkowo zamknięta i ograniczona, to jak widać, na brak pracy i obrotu nie można tam narzekać. Zupełnie inni wydawcy zajmują się publikowaniem powieści. Ci nawet dzielą się w zależności od tematyki. Niektórzy specjalizują się w książkach kryminalnych, inni w psychologicznych, a jeszcze inni w wydawaniu książek fantasy. W (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Fotografia, przyszłościowa branża ifotoblog

Fotografia, przyszłościowa branża  Cofając się w czasie i przyglądając jak powstawał pierwszy aparat ogromny podziw budzi fakt jak prędko rozwinęła się technologia. Dziś w dobie internetu, i postępku cywilizacyjnego robienie zdjęć jest nieodłącznym elementem życia większości ludzi. Zdjęcia robi każdy, a to popularne selfie a to wrzuci zdjęcie posiłku na Instagrama itd. Zdjęcia stały się powszechne i każdy chce chwalić się sobą i swoim życiem.  Branża fotograficzna przeżywa rozkwit a pomysłów na biznes jest istny ogrom. W końcu kto nie zatrudnia profesjonalnego fotografa na wesele? Dziś zdjęcia można zrobić wszędzie nawet w galeriach handlowych. W tym celu montuje się w galeriach urządzenia nazywane fotobudka, ludzie wchodzą do środka i wykonują sobie zabawne zdjęcie za niewielką opłatą, to prosty sposób na świetną zabawę.

Zobacz cały wpis na blogu »
Matura to bzdura, warto robić to co kochamy! ifotoblog

Matura to bzdura, warto robić to co kochamy! Szkoła średnia to czas wielkich wyborów, są one ważne i nieuniknione. To czas gdy zbliżając się ku końcowy podchodzimy do bardzo ważnego egzaminu jakim jest matura. To niebywale trudny okres dla uczniów którzy są narażenie na ciężki stres. Zdają sobie oni sprawę że kilka egzaminów będzie decydować o ich być może całej przyszłości.  Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji? Prawda jednak jest taka że wiele ludzi na tym etapie nie bardzo wie co chce w życiu robić. Dla niektórych alternatywą jest wyjazd za granicę i szukanie pracy inni wybierają pierwszy lepszy kierunek na studiach. Jeszcze inni wybierają kierunek który ich kompletnie nie interesuje. Zanim jednak zdecydujemy się na tak trudną decyzję powinniśmy zastanowić się co tak na prawdę daje nam radość w życiu. Być może jest to fotografia, robienie zdjęć, grafika komputerowa. Wówczas warto wybrać inną drogę w życi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Weselne klimaty Fotografia Ślubna w Kielcach

Zorganizować ślub i wesele to tylko tak łatwo powiedzieć, a trudniej tego dokonać. Trzeba dużo cierpliwości, spokoju i samozaparcia, aby dokończyć swojego dzieła. Przygotowania te, oprócz nerwów, zabierają sporą ilość pieniędzy, dlatego trzeba rozważnie nimi dysponować. Dobre rozplanowanie działań, kosztów poszczególnych usług, zniweluje wszelkie niespodzianki, błędy. Zatem do dzieła, tworzymy plan działania! 1 punkt - sprawy związane z organizacją ślubu Najważniejsza sprawa to dogadać się z księdzem a propos daty ślubu w kościele. Gdy ustalimy formalności, możemy przejść do spraw pośrednich, związanych ze ślubem. Na myśli mam między innymi, wystrój kościoła, wybranie sukni ślubnej, wiązanek i bukietów, a także sukien dla druhen. 2 punkt Kwestie kościelne załatwione, przechodzimy do organizacji przyjęcia weselnego. Potrzebujemy p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kwestie przedślubne - spis Fotografia Ślubna w Kielcach

Aby zapamiętać wszystkie obowiązki, jakie na nas czekają, trzeba zapisać w specjalnym zeszycie, który będzie naszą pomocą w trudnych momentach. Dobrze też jest mieć pomocnika, który w pewnych sprawach nas wyręczy, w innych doradzi itd. Zaczynając od najważniejszych spraw, pierwsze na liście będzie wybranie daty naszego ślubu. Taka oczywista sprawa, która niesie za sobą kolejne decyzje. Bez niej, nie możemy przejść dalej, gdyż nasze przygotowania będą platoniczne. Ale mając już datę, możemy spokojnie dokonywać następnych kroków w kierunku organizacji ceremonii, zarówno tej w kościele, jak i tej weselnej. Zarezerwowanie daty w kościele niesie za sobą obowiązek zajęcia się kwestią miejsca na przyjęcie weselne. Ta sprawa jest nie do ominięcia, im szybciej się nią zajmiemy, tym lepiej. Decydują względy prywatne, indywidualne, nic nie mogę doradzić, liczy się tu tylko, aby sala się nam podobała oraz pomieściła naszych gości. Do tego potrzebujemy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Fotografia slubna Gdansk Fotograf Gdansk

Prowadząc usługi w dziedzinie fotografii ślubnej, współpracują z rozmaitymi ludźmi bardzo ważnym jest przygotowanie umowy odnośnie wykonywanych czynności, zabezpieczenie się w każdej sytuacji. To oczywiste, w końcu i robiący zdjęcia jak i klient pragnie coś takiego uzyskać.   Jako fotograf z wieloletnim stażem oczywiście wszystkie informacje staram się przygotować w należytej kolejności, nie zapominać o jakichkolwiek detalach. Nigdy nic „na gębę�?, nigdy żadnych niejasności względem przygotowania takich dokumentów. Bo to nie tylko zabezpieczenie w pewnych sytuacjach, to również przekazanie klientowi jasnego komunikatu że wszystko jest bezpieczne, rzetelnie przygotowane.   Samo podpisanie dokumentów powinno nastąpić jak najszybciej. Jeżeli para młoda szuka fotografa to w momencie wytypowania odpowiedniego, na pierwszym spotkaniu można takie dokumenty podpisać. To (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Fotograf PT fotografia

Są takie chwile na które chciałoby się patrzeć bez przerwy. Z tej racji tak wielu z nas uwiecznia je na zdjęciach. Fotograf Piotrków Trybunalski to dobre rozwiązanie, które używa wielu. Sprawdzony metodę na uchwycenie niezapomnianych chwil. Warto jest wynająć fotografa z Piotrkowa Trybunalskiego, który jak żaden inny uchwyci w obiektywie to co najistotniejsze i cenne. Fotografik sprawdzony poprzez wielu. Wolno powiedzieć, że jeszcze nie zawiódł oczekiwań zleceniodawców.  Decydując się na tego fotografa wybieracie Wy profesjonalistę, który potrafi wyzwolić emocje u osoby fotografowanej - anpro-studio.pl.

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozwój swoich pasji Katarzyna Kwiatkowska

Już prawie koniec pierwszego roku, a ja nadal rozwijam swoje pasje i zainteresowania. Postanowiłam zapisać się do koła naukowego geologii stosowanej i ochrony środowiska. Idą wakacje więc postanowiłam rozwinąć też swoją pasję związaną z fotografowaniem i już nawet zajełam pierwsze w konkursie fotograficznym "Natura wokół nas". Tak to właśnie zdjęcie zasłużyło na nagrodę główną :)   KK

Zobacz cały wpis na blogu »
Fotografia biznesowa – jak się przygotować O fotografii

Prowadzisz firmę i chcesz aby twoi pracownicy otrzymali wysokiej jakości zdjęcia? Zdjęcia, które będą wykorzystywane do umieszczenia w identyfikatorach, dokumentacji lub na stronie internetowej firmy? Fotograf nie będzie miał żadnych problemów, aby takie zdjęcia stworzyć. Powinieneś jednak wcześniej poinformować swoich pracowników, jak się powinni do nich przygotować. Kluczowe jest wybranie odpowiedniego rodzaju ubioru. Musi to być ubranie pasujące do tej okazji, a więc eleganckie, ale jednolite u każdej osoby. Jak więc przygotować się do fotografii biznesowej? Jeżeli osoby zajmują wysokie i odpowiedzialne stanowiska, wypada aby ubrali się w garnitury. Natomiast jeśli są to osoby zajmujące niższe stanowiska, dopuszczalne jest zrobienie zdjęć, do których będ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Fotografia w przyrodzie Foto Sklep

Przez ponad 5 lat działałem jako fotograf w niewielkim zakładzie u mojego znajomego. Trudniłem się tam wykonywaniem zdjęć na chrzcinach, komuniach, weselach, czy akcjach organizowanych przez placówki edukacyjne, czy też przez urzędy miejskie. Przez cały ten okres przypuszczałem, że jest to coś czym chcę się zajmować. Ceniłem pracę z ludźmi, podpowiadanie im jak mogą się ustawić do zdjęcia, by wyglądać najlepiej, albo kiedy oraz gdzie najlepiej jest wykonać ślubną sesję. Brałem aparat fotograficzny i uwieczniałem te ważne dla wszystkich chwile ;-)   Wszystko to się odmieniło gdy wziąłem mojego synka na wyjazd do zoo. Obserwowałem wtedy zwierzęta w różnych sytuacjach, a także to jak reagowały na widok zwiedzających. Stwierdziłem, że jest to zdecydowanie cięższe od mojej powszedniej pracy, ponieważ nie mogę powiedzieć przykładowo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Fotografia w przyrodzie Foto Sklep

Przez ponad 5 lat działałem jako fotograf w niewielkim zakładzie u mojego znajomego. Trudniłem się tam wykonywaniem zdjęć na chrzcinach, komuniach, weselach, czy akcjach organizowanych przez placówki edukacyjne, czy też przez urzędy miejskie. Przez cały ten okres przypuszczałem, że jest to coś czym chcę się zajmować. Ceniłem pracę z ludźmi, podpowiadanie im jak mogą się ustawić do zdjęcia, by wyglądać najlepiej, albo kiedy oraz gdzie najlepiej jest wykonać ślubną sesję. Brałem aparat fotograficzny i uwieczniałem te ważne dla wszystkich chwile ;-)   Wszystko to się odmieniło gdy wziąłem mojego synka na wyjazd do zoo. Obserwowałem wtedy zwierzęta w różnych sytuacjach, a także to jak reagowały na widok zwiedzających. Stwierdziłem, że jest to zdecydowanie cięższe od mojej powszedniej pracy, ponieważ nie mogę powiedzieć przykładowo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Piękne zdjęcia Fotografia Online

Nie ulega obiekcji, iż chcąc rozpocząć swoją przygodę z fotografią, a nadzwyczajnie z fotografią ślubną, trzeba zdać sobie sprawę z tego czym ona rzeczywiście jest. Fundamentalne jest bowiem to co pożąda się osiągnąć przez swą pracę, jak do owego dojść oraz jakiego typu sprzęt okaże się najniezwyklej dogodny do realizacji zlecenia. Sięgając wstecz chociażby do fotografii rodziców ze ślubu trudno jest doszukiwać się zdjęć o charakterze reportażu, który to jest bieżąco niezwykle modny. Współcześnie odeszło się już albowiem od typowego ustawianego pozowania w stylu studyjnym. Teraz niezwykle lubiana jest dynamiczność przedstawiona na fotografii weselnej, dzięki jakiej uwiecznione zostać mogą każde emocje zarówno nowożeńców, jak i też gości weselnych. Na świetne efekty pracy fotografa składa się wiele rozmaitych elementów zacząwszy od jego wprawy, zaś skończywszy na zużytko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »