Fotografia

Wpisy zawierające słowo kluczowe fotografia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Jesienny wieczór w cmentarnej kaplicy My Griefs

Jesienny wieczór w cmentarnej kaplicy. Zawsze lubiłam fotografię, nic nie dawało mi takiej frajdy jak właśnie fotografia. Postanowiłam zrobić sobie małą sesję, pogoda była fenomenalna, bo dzięki lekkim chmurom, aparat tak delikatny na światło, nie był narażony na ostre promienie słoneczne. Wrzuciłam potrzebne rzeczy do plecaka i zarzuciłam kurtkę, to ta sama kurtka w której robiłam swoją pierwszą zimową sesję fotograficzną, wyszłam z domu. Nie byłam jeszcze pewna co będę chciała uwiecznić, w mojej głowie pojawiały się kolejne kompozycje, ale wszystkie miały ten sam motyw – jesień. Było w tej porze roku, coś intrygującego, nie byłam w stanie stwier (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
filmy reklamowe - jak zrobic? zdjecia reklamowe

Style Studio to niezawodne miejsce stworzone z myślą o promocji marki na potrzeby e-commerce. Dzięki Style Studio mamy możliwość ukazania produktu w innowacyjny i niepowtarzalny sposób. Zdjęcia reklamowe produktów i krótkie filmy reklamowe wykonywane są zaawansowanymi technologicznie maszynami fotograficznymi, które fenomenalnie ukażą wyjątkowość produktów. Dają szansę w krótkim czasie stworzyć to, co zazwyczaj widzimy na billboardach czy w czasopismach. Świadczymy usługi na wysokim poziomie. Możliwości są ogromne, wszystko zależy od wyobraźni. Filmy reklamowe, zdjęcia z udziałem modeli czy zdjęcia reklamowe produktów są ogromną szansą na zaistnienie w branży handlowej. Style Studio daje wszystkie narzędzia i doświadczoną obsługę, która umożliwia stworzenie fantastycznej oferty twoich produktów. Niewielkie zamieszanie i świetna precyzja pozwalają na filmy reklamowe i zdjęcia reklamowe robione w krótszym czasie, dzięki czemu otrzymujemy w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Fotografie ślubne - Sesje zdjęciowe w plenerze Fotoalbum

Zobacz cały wpis na blogu »
Fotografia kubelwody.blogi.pl

Pomyślałem, że dzisiaj zamiast przemyśleń, czegoś trochę bardziej sentymentalnego, pokuszę się o coś, co jest faktem. Ciekawostkę, o której pewnie wiesz, wszak to nie jest ani odkrycie Ameryki z mojej strony, ani jakiekolwiek inne przełomowe odkrycie. Coś pokroju odkrycia bozonu Higgsa. Wspomniany fakt, który postanowiłem dzisiaj opisać, pochodzi z pogranicza sztuki, chemii oraz fizyki. Dokładniej, dziedziną, którą dzisiaj poruszam jest fotografia. Moim zdaniem, to jedna z większych trudności w całej dziedzinie, sztuki, gdyż aby zrobić dobre zdjęcie, nie wystarczy mieć świetny aparat, znać wszystkie jego funkcje, filtry, czy czegokol (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
kilka fotografi chad, choroba dwubiegunowa, psychoza maniakalno depresyjna, pamiętnik

To może dla umilenia dodam kilka osobistych fotograafiiiiiiii.......   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak zrobić psu dobre zdjęcie ? Wszystko o psach

Jak zrobić dobre zdjęcie psu ?  Przede wszystkim, należy pamiętać o dobyrm oświetleniu, najlepiej jeżeli będzie naturalne. Przed wykonaniem zdjęcia, należy skupić uwagę psa na obiektywie lub innym obiekcie. Pamiętajmy o odpowiedniej perspektywie, pupil musi być widoczny, ale nie może zasłaniać naturalnego tła.

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak zrobić psu dobre zdjęcie ? Wszystko o psach

Jak zrobić dobre zdjęcie psu ?  Przede wszystkim, należy pamiętać o dobyrm oświetleniu, najlepiej jeżeli będzie naturalne. Przed wykonaniem zdjęcia, należy skupić uwagę psa na obiektywie lub innym obiekcie. Pamiętajmy o odpowiedniej perspektywie, pupil musi być widoczny, ale nie może zasłaniać naturalnego tła.

Zobacz cały wpis na blogu »
Moje pierwsze zdjęcia nie są idealne ale dopiero się uczę ... Początki Fotografii

„Chociaż fotografie nie mogą kłamać, kłamcy mogą fotografować.” ~Lewis Hine

Zobacz cały wpis na blogu »
Skąd wzięła się fotografia? fotografia

Skąd wzięła się fotografia? Intuicja człowieka, bo zapewne nie wiedza na temat fotografii, która w antyku była znikoma, doprowadziła go do wniosku, ze światło można wykorzystać. Wydedukowano, że mogło ono wpłynąć na zatrzymanie obrazu na przykład fragmentu natury lub twarzy ludzkiej. Wystarczyło zastanowić się, które pierwiastki są wrażliwe na działanie światła. Zaliczono do nich chlorek srebra i azotan srebra. Tak powili powstał prowizoryczny aparat fotograficzny, czyli kamera otworkowa. Skąd taka nazwa? Otworek stanowił nic innego jak obiektyw, do tego w zaciemnionym pudełku znajdowała się również matówka. Ludzie starożytni-wynalazcy, czy konstruktorzy camery obskurny nie potrzebowali stosu ksiąg, by dokonać takich cennych wynalazków. Praktyka czyni mistr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Fotografia Ciekawe rzeczy o mnie

Podstawowy podział technik fotograficznych fotografia tradycyjna (błędnie określana jako analogowa) – od swego powstania oparta na chemii światłoczułych związków srebra. Dzieli się na fotografię monochromatyczną i fotografię barwną. Materiały fotograficzne dzieliły się na dwa rodzaje: pierwsze służyły do utrwalania obrazu w aparacie i produkowane były w postaci klisz ciętych (do aparatów wielkoforma (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na streeta czas Manufaktura "Szkiełko i Oko"

W fotografii ulicznej najbardziej lubię nieprzewidywalność. Tutaj nie da się nic zaplanować, trzeba iść na źywioł. To znaczy niby można wybrać miejsce, ustawić kadr i... czekać aż ludzie ustawią się tak by dopełnić obrazek. A oni akurat tego dnia będą mieli całkiem inne plany. To tak jakby w teatrze reżyser spektaklu przygotował całą scenografię, rekwizyty i światła a potem czekał by aktorzy, którzy nie dostali swoich ról, spontanicznie zagrali doskonałe przedstawienie. Niby niemożliwe a jednak czasem się udaje i wychodzą zdjęcia - perełki. Może i mnie się kiedyś uda?

Zobacz cały wpis na blogu »
Minimalnie i geometrycznie Manufaktura "Szkiełko i Oko"

Coraz częściej łapię się na tym, że oglądając fotografie nie mam zielonego pojęcia na co patrzę, co one przedstawiają. Nie dlatego, że nie ma na nich nic - wręcz przeciwnie, jest na nich za dużo...  Dlatego postanowiłem wyskoczyć na miasto i strzelić kilka kadrów przedstawiających dokładnie to co chcę pokazać i absolutnie nic więcej. Jeden przykład z tego mojego polowania macie wyżej, czy mi się udało? Nie wiem, oceńcie.

Zobacz cały wpis na blogu »
Nierzeczywistość Manufaktura "Szkiełko i Oko"

Czy fotografia zawsze musi przedstawiać świat takim, jakim widzi go ludzkie oko? Absolutnie realnie, niczym doskonały wycinek z rzeczywistości? Większość ludzi uważa, że tak. A ja się z nimi nie zgadzam. Już samo słowo "fotografia" w dosłownym tłumaczeniu oznacza "malowanie światlem" - malowanie, a zatem tworzenie czegoś od początku do końca. Nie kserokopia czyjegoś dzieła a zupełnie nowe dzieło zrodzone w wyobraźni jego autora. Prawdę powiedziawszy nawet fotografia dokumentalna, czyli taka, która stara się dokładnie pokazać jakiś przedmiot czy sytuację w ogromnej części składa się z pomysłu fotografa, który musi przecież dobrać parametry ekspozycji - a to od nich zależy ostateczny wygląd otrzymanego obrazu fotograficznego. Dlaczego zatem nie pójść dalej i nie sfotografow (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Surrealistycznie... Manufaktura "Szkiełko i Oko"

Życie jest, cholera, surrealistyczne jak niemieckie kino z początku ubiegłego wieku. Nie wyglupiam się, serio piszę. No bo jak wytłumaczyć to zjawisko: patrzy człowiek w wizjer aparatu żeby dobrze wykadrować wieżę wyciągową szybu “Prezydent” gdy słyszy z tyłu zachrypnięty tenor - Kierowniku... Poratowałby kierownik złotóweczką? Całe kadrowanie w piz... W diabły ale spust migawki wciśniety. I dopiero w domu, przed kompem, okazuje się, że akurat to zdjęcie jest najlepsze z całej serii. Wieża co prawda ma uciętą górę ale za to pojawiła się kobieta w żółtej kurtce, której w ogóle nie zauważyłem i ciężarówka, ktorej - mógłbym przysiąc - tam bie było! No i zrobił się z tego przypadku całkiem ładny obrazek.  Może tak trzeba dz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sztuka przetrwania Manufaktura "Szkiełko i Oko"

Nie cierpię zimy. Nie znoszę. Kiedy przed wyjściem z domu po głupie bułki, fajki czy cokolwiek mam na siebie zakładać ciężkie warstwy ciuchów, zakuwać nogi w niewygodne człapy a na łepetynę wyciągać czapkę, pod którą od razu zaczyna mnie swędzieć skóra - popadam w depresję i stupor. Ale też kocham zimę. Bo tylko w tych skrajnie nieprzyjaznych dla stałocieplnego organizmu warunkach mogą powstać obrazy piękne w swojej pierwotnej surowości, dzikie pustką i niemal tchnące apokaliptyczną wizją końca cywilizacji. I co ja mam w tej sytuacji zrobić? Zgłosić się do psychiatry czy szczękając zębami i przedzierając się przez kopny śnieg pstrykać zdjęcia czekając wiosny? Wiem... Gorąca herbata z kropelką lekarstwa. Przetrwasz stary, przetrwasz... ---------------- Foto: Park Śląski w Chorzowie. Sami powiedzcie, cz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »