Fotografia

Wpisy zawierające słowo kluczowe fotografia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Fotografia kubelwody.blogi.pl

Pomyślałem, że dzisiaj zamiast przemyśleń, czegoś trochę bardziej sentymentalnego, pokuszę się o coś, co jest faktem. Ciekawostkę, o której pewnie wiesz, wszak to nie jest ani odkrycie Ameryki z mojej strony, ani jakiekolwiek inne przełomowe odkrycie. Coś pokroju odkrycia bozonu Higgsa. Wspomniany fakt, który postanowiłem dzisiaj opisać, pochodzi z pogranicza sztuki, chemii oraz fizyki. Dokładniej, dziedziną, którą dzisiaj poruszam jest fotografia. Moim zdaniem, to jedna z większych trudności w całej dziedzinie, sztuki, gdyż aby zrobić dobre zdjęcie, nie wystarczy mieć świetny aparat, znać wszystkie jego funkcje, filtry, czy czegokol (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
kilka fotografi chad, choroba dwubiegunowa, psychoza maniakalno depresyjna, pamiętnik

To może dla umilenia dodam kilka osobistych fotograafiiiiiiii.......   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak zrobić psu dobre zdjęcie ? Wszystko o psach

Jak zrobić dobre zdjęcie psu ?  Przede wszystkim, należy pamiętać o dobyrm oświetleniu, najlepiej jeżeli będzie naturalne. Przed wykonaniem zdjęcia, należy skupić uwagę psa na obiektywie lub innym obiekcie. Pamiętajmy o odpowiedniej perspektywie, pupil musi być widoczny, ale nie może zasłaniać naturalnego tła.

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak zrobić psu dobre zdjęcie ? Wszystko o psach

Jak zrobić dobre zdjęcie psu ?  Przede wszystkim, należy pamiętać o dobyrm oświetleniu, najlepiej jeżeli będzie naturalne. Przed wykonaniem zdjęcia, należy skupić uwagę psa na obiektywie lub innym obiekcie. Pamiętajmy o odpowiedniej perspektywie, pupil musi być widoczny, ale nie może zasłaniać naturalnego tła.

Zobacz cały wpis na blogu »
Moje pierwsze zdjęcia nie są idealne ale dopiero się uczę ... Początki Fotografii

„Chociaż fotografie nie mogą kłamać, kłamcy mogą fotografować.” ~Lewis Hine

Zobacz cały wpis na blogu »
Skąd wzięła się fotografia? fotografia

Skąd wzięła się fotografia? Intuicja człowieka, bo zapewne nie wiedza na temat fotografii, która w antyku była znikoma, doprowadziła go do wniosku, ze światło można wykorzystać. Wydedukowano, że mogło ono wpłynąć na zatrzymanie obrazu na przykład fragmentu natury lub twarzy ludzkiej. Wystarczyło zastanowić się, które pierwiastki są wrażliwe na działanie światła. Zaliczono do nich chlorek srebra i azotan srebra. Tak powili powstał prowizoryczny aparat fotograficzny, czyli kamera otworkowa. Skąd taka nazwa? Otworek stanowił nic innego jak obiektyw, do tego w zaciemnionym pudełku znajdowała się również matówka. Ludzie starożytni-wynalazcy, czy konstruktorzy camery obskurny nie potrzebowali stosu ksiąg, by dokonać takich cennych wynalazków. Praktyka czyni mistr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Fotografia Ciekawe rzeczy o mnie

Podstawowy podział technik fotograficznych fotografia tradycyjna (błędnie określana jako analogowa) – od swego powstania oparta na chemii światłoczułych związków srebra. Dzieli się na fotografię monochromatyczną i fotografię barwną. Materiały fotograficzne dzieliły się na dwa rodzaje: pierwsze służyły do utrwalania obrazu w aparacie i produkowane były w postaci klisz ciętych (do aparatów wielkoforma (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na streeta czas Manufaktura "Szkiełko i Oko"

W fotografii ulicznej najbardziej lubię nieprzewidywalność. Tutaj nie da się nic zaplanować, trzeba iść na źywioł. To znaczy niby można wybrać miejsce, ustawić kadr i... czekać aż ludzie ustawią się tak by dopełnić obrazek. A oni akurat tego dnia będą mieli całkiem inne plany. To tak jakby w teatrze reżyser spektaklu przygotował całą scenografię, rekwizyty i światła a potem czekał by aktorzy, którzy nie dostali swoich ról, spontanicznie zagrali doskonałe przedstawienie. Niby niemożliwe a jednak czasem się udaje i wychodzą zdjęcia - perełki. Może i mnie się kiedyś uda?

Zobacz cały wpis na blogu »
Minimalnie i geometrycznie Manufaktura "Szkiełko i Oko"

Coraz częściej łapię się na tym, że oglądając fotografie nie mam zielonego pojęcia na co patrzę, co one przedstawiają. Nie dlatego, że nie ma na nich nic - wręcz przeciwnie, jest na nich za dużo...  Dlatego postanowiłem wyskoczyć na miasto i strzelić kilka kadrów przedstawiających dokładnie to co chcę pokazać i absolutnie nic więcej. Jeden przykład z tego mojego polowania macie wyżej, czy mi się udało? Nie wiem, oceńcie.

Zobacz cały wpis na blogu »
Nierzeczywistość Manufaktura "Szkiełko i Oko"

Czy fotografia zawsze musi przedstawiać świat takim, jakim widzi go ludzkie oko? Absolutnie realnie, niczym doskonały wycinek z rzeczywistości? Większość ludzi uważa, że tak. A ja się z nimi nie zgadzam. Już samo słowo "fotografia" w dosłownym tłumaczeniu oznacza "malowanie światlem" - malowanie, a zatem tworzenie czegoś od początku do końca. Nie kserokopia czyjegoś dzieła a zupełnie nowe dzieło zrodzone w wyobraźni jego autora. Prawdę powiedziawszy nawet fotografia dokumentalna, czyli taka, która stara się dokładnie pokazać jakiś przedmiot czy sytuację w ogromnej części składa się z pomysłu fotografa, który musi przecież dobrać parametry ekspozycji - a to od nich zależy ostateczny wygląd otrzymanego obrazu fotograficznego. Dlaczego zatem nie pójść dalej i nie sfotografow (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Surrealistycznie... Manufaktura "Szkiełko i Oko"

Życie jest, cholera, surrealistyczne jak niemieckie kino z początku ubiegłego wieku. Nie wyglupiam się, serio piszę. No bo jak wytłumaczyć to zjawisko: patrzy człowiek w wizjer aparatu żeby dobrze wykadrować wieżę wyciągową szybu “Prezydent” gdy słyszy z tyłu zachrypnięty tenor - Kierowniku... Poratowałby kierownik złotóweczką? Całe kadrowanie w piz... W diabły ale spust migawki wciśniety. I dopiero w domu, przed kompem, okazuje się, że akurat to zdjęcie jest najlepsze z całej serii. Wieża co prawda ma uciętą górę ale za to pojawiła się kobieta w żółtej kurtce, której w ogóle nie zauważyłem i ciężarówka, ktorej - mógłbym przysiąc - tam bie było! No i zrobił się z tego przypadku całkiem ładny obrazek.  Może tak trzeba dz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sztuka przetrwania Manufaktura "Szkiełko i Oko"

Nie cierpię zimy. Nie znoszę. Kiedy przed wyjściem z domu po głupie bułki, fajki czy cokolwiek mam na siebie zakładać ciężkie warstwy ciuchów, zakuwać nogi w niewygodne człapy a na łepetynę wyciągać czapkę, pod którą od razu zaczyna mnie swędzieć skóra - popadam w depresję i stupor. Ale też kocham zimę. Bo tylko w tych skrajnie nieprzyjaznych dla stałocieplnego organizmu warunkach mogą powstać obrazy piękne w swojej pierwotnej surowości, dzikie pustką i niemal tchnące apokaliptyczną wizją końca cywilizacji. I co ja mam w tej sytuacji zrobić? Zgłosić się do psychiatry czy szczękając zębami i przedzierając się przez kopny śnieg pstrykać zdjęcia czekając wiosny? Wiem... Gorąca herbata z kropelką lekarstwa. Przetrwasz stary, przetrwasz... ---------------- Foto: Park Śląski w Chorzowie. Sami powiedzcie, cz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nieprzewidywalne czytelnictwo Promocje internet

Na rynku jest sporo rożnego rodzaju wydawców książek. Są takie, które specjalizują się w wydawaniu podręczników szkolnych, pomocy naukowych, encyklopedii. Często zupełnie odrębne firmy zajmują się z kolei szkolnictwem wyższym, a więc podręcznikami akademickimi, opracowaniami naukowymi, literaturą specjalistyczną. To spory biznes, ponieważ na zaopatrzenie oczekują tysiące bibliotek akademickich, publikacji do druku wciąż przybywa. Tak samo jak zapotrzebowanie na nie, bo studentów jest coraz więcej. Poza tym braki powodowane, niszczeniem i starzeniem egzemplarzy trzeba cały czas na bieżąco uzupełniać. Choć wydawałoby się, że branża ta jest stosunkowo zamknięta i ograniczona, to jak widać, na brak pracy i obrotu nie można tam narzekać. Zupełnie inni wydawcy zajmują się publikowaniem powieści. Ci nawet dzielą się w zależności od tematyki. Niektórzy specjalizują się w książkach kryminalnych, inni w psychologicznych, a jeszcze inni w wydawaniu książek fantasy. W (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Fotografia, przyszłościowa branża ifotoblog

Fotografia, przyszłościowa branża  Cofając się w czasie i przyglądając jak powstawał pierwszy aparat ogromny podziw budzi fakt jak prędko rozwinęła się technologia. Dziś w dobie internetu, i postępku cywilizacyjnego robienie zdjęć jest nieodłącznym elementem życia większości ludzi. Zdjęcia robi każdy, a to popularne selfie a to wrzuci zdjęcie posiłku na Instagrama itd. Zdjęcia stały się powszechne i każdy chce chwalić się sobą i swoim życiem.  Branża fotograficzna przeżywa rozkwit a pomysłów na biznes jest istny ogrom. W końcu kto nie zatrudnia profesjonalnego fotografa na wesele? Dziś zdjęcia można zrobić wszędzie nawet w galeriach handlowych. W tym celu montuje się w galeriach urządzenia nazywane fotobudka, ludzie wchodzą do środka i wykonują sobie zabawne zdjęcie za niewielką opłatą, to prosty sposób na świetną zabawę.

Zobacz cały wpis na blogu »
Matura to bzdura, warto robić to co kochamy! ifotoblog

Matura to bzdura, warto robić to co kochamy! Szkoła średnia to czas wielkich wyborów, są one ważne i nieuniknione. To czas gdy zbliżając się ku końcowy podchodzimy do bardzo ważnego egzaminu jakim jest matura. To niebywale trudny okres dla uczniów którzy są narażenie na ciężki stres. Zdają sobie oni sprawę że kilka egzaminów będzie decydować o ich być może całej przyszłości.  Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji? Prawda jednak jest taka że wiele ludzi na tym etapie nie bardzo wie co chce w życiu robić. Dla niektórych alternatywą jest wyjazd za granicę i szukanie pracy inni wybierają pierwszy lepszy kierunek na studiach. Jeszcze inni wybierają kierunek który ich kompletnie nie interesuje. Zanim jednak zdecydujemy się na tak trudną decyzję powinniśmy zastanowić się co tak na prawdę daje nam radość w życiu. Być może jest to fotografia, robienie zdjęć, grafika komputerowa. Wówczas warto wybrać inną drogę w życi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »