Artykuł

Wpisy zawierające słowo kluczowe artykuł.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Nokia potwierdza: wracamy na rynek smartfonów laptopowbateria

Nokia, która niegdyś pozbyła się własnego działu sprzętowego, zamierza powrócić na rynek smartfonów. Ma to nastąpić w przyszłym roku. Nokia potwierdziła takie plany w trakcie Capital Markets Day. Powrót odbędzie się w przyszłym roku, ale tym razem Finowie nie zrobią tego samodzielnie, a z udziałem innej firmy. Nokia zniknęła z rynku smartfonów. Microsoft sfinalizował przejęcie działu sprzętowego Finów w 2014 roku, ale wcale nie wyszło mu to na dobre, bo Lumie nie sprzedają się zbyt dobrze i wkrótce pewnie zostaną wycofane. Nokia ma jednak w planach wrócić na rynek smartfonów już w przyszłym roku. Finowie potwierdzili taką informację. Nokia potwierdziła przyszłoroczny pow (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Backdoor w niektórych smartfonach z Androidem wysyła dane do Chin laptopowbateria

Eksperci zajmujący się bezpieczeństwem teleinformatycznym z Kryptowire odkryli w niektórych smartfonach z Androidem niebezpieczne oprogramowanie. Złośliwy kod był obecny w urządzeniach już w trakcie procesu produkcyjnego i nastawiony był na wykradanie danych i wysyłanie do serwerów w Chinach. Ekspertci z Kryptowire ujawnili, że niektóre smartfony z Androidem mają preinstalowane niebezpieczne oprogramowanie, które gromadzi oraz wysyła prywatne dane użytkowników do nieznanych serwerów w Chinach. Wśród tych informacji były m. in. wiadomości tekstowe oraz geolokalizacja. Specjaliści uznali, że motywacją twórców złośliwego oprogramowania mogło być gromadzenie danych dla celów reklamowych albo nawet współpraca z chińskimi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Android 7.0 dla Galaxy S6 i S6 edge w przygotowaniu laptopowbateria

Sammobile raportuje, że Samsung rozpoczął prace nad aktualizacją do Nougata dla Galaxy S6 i S6 edge. To oznacza, że właściciele tych telefonów nie powinni spodziewać się jej w tym roku. W zeszłym tygodniu Samsung uruchomił beta testy Androida 7.0 Nougat dla Galaxy S7 i S7 edge. Teraz Sammobile raportuje, że rozpoczęto też prace nad firmware opartym na nowym Androidzie również dla flagowców z zeszłego roku. Wstępny build oznaczony jest ciągiem znaków kończącym się frazą XXS5DPK7. Samsung Galaxy S6 nieprędko otrzyma system Android 7.0 Nougat Zapewne więc zapytacie: kiedy możemy spodziewać się udostępnienia aktualizacji? Niestety, nieprędko. W tym roku na to nie liczcie. Samsung chce zakończyć beta testy Nougata na Galaxy S7 w połowie grudnia tego roku i nie ma pewności, że nowe smartfony dostaną oficjalne uaktualnienie przed końcem roku. Możliwe, że dopiero w styczniu. Rozpoczęcie prac nad aktualizacją dla Galaxy S6 dopiero (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Intel: plany wydawnicze SSD na 2017 rok laptopowbateria

W tym roku w ofercie Intela pojawiły się dwie nowe serie nośników SSD – ekonomiczne SSD 540s i wydajne SSD 600p. Jakich modeli powinniśmy się spodziewać w przyszłości? Wszystko na to wskazuje, że producent będzie podążać z najnowszymi trendami na rynku i standardowe pamięci zastąpi warstwowymi układami 3D NAND. Nie wiadomo jednak co z najwydajniejszym segmentem, gdzie obecnie jest dostępna seria SSD 750 - docelowo ma ona zostać wycofana mniej więcej w połowie przyszłego roku, ale być może producent szykuje ich następców (nieujętych na grafiku). W trzecim kwartale 2017 roku pojawią się modele ekonomiczne nośniki SSD 545s, które zastąpią obecne modele SSD 540s – główna zmiana ma się sprowadzać do zastosowania kości 3D TLC NAND. Oprócz tego planowane jest wypuszczenie modeli SSD 600p w obudowie BGA. To jednak nie koniec planów producenta, bo pracuje on również nad modelami SSD 610p – docelowo mają (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 14393.447 z poprawkami dla Wi-Fi i VPN laptopowbateria

Microsoft udostępnił kolejne zbiorcze uaktualnienie dla Windows 10. Nowy patch to KB3200970. Aktualizacja podnosi numer systemu do 14393.447. KB3200970 to najnowsze zbiorcze uaktualnienie dla Windows 10, które udostępniono dla wszystkich użytkowników. Patch podnosi numer systemu do 14393.447. Aktualizacja nie wprowadza nowości, ale zawiera liczne poprawki błędów. Windows 10 14393.447 - wykaz zmian: poprawiono niezawodność Internet Explorera, Microsoft Edge i powłoki Windows poprawiono obsługę japońskich znaków oraz białoruskich symboli usunięto problemy, które objawiały się brakie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Microsoft ma w planach aktualizację Redstone 4 dla Windows 10 laptopowbateria

Jeśli wierzyć plotkom, to Microsoft ma już w planach nowe uaktualnienie dla Windows 10. Jego nazwa kodowa to Redstone 4. Premiera ma odbyć się w 2018 roku. Microsoft do tej pory udostępnił dwie duże aktualizacje dla systemu Windows 10, który debiutował ponad rok temu. Pierwszą był Threshold 2 z listopada zeszłego roku, a drugą Windows 10 Anniversary Update z sierpnia tego roku. Tymczasem w przygotowaniu są jeszcze co najmniej trzy duże uaktualnienia. Obecnie członkowie programu testują Windows 10 Creators Update, czyli Redstone 2. Później w  2017 roku rozpoczną się testy Redstone 3, a tymczasem dochodzą nas wieści o jeszcze jednej dużej aktualizacji. I jest nią Redstone 4. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Android 7.1 Nougat pozwala przechwytywać część ekranu na zrzutach, ale funkcja jest ukryta laptopowbateria

Przycinanie zrzutów ekranowych obecnie nie wymaga zbyt wielu czynności. Tymczasem w kodzie Androida 7.1 Nougat znaleziono wzmianki o możliwości wykonywania zrzutów części ekranu. Często wykonujemy zrzut całego ekranu na smartfonie, ale chcemy pokazać komuś tylko konkretny wycinek. Wtedy uruchamiamy aplikację do przycinania i następnie kadrujemy zrzut. Możliwe, że wkrótce nie trzeba będzie tego robić i częściowy zrzut ekranu będzie można wykonać od razu. Wzmianki na temat możliwości robienia zrzutów części ekranu znaleziono w kodzie Androida 7.1 Nougat. Funkcja domyślnie jest zablokowana, ale zmiana pewnego fragmentu kodu pozwala ją aktywować. Zobaczcie, jak to działa na (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Acer Aspire S13 - drogi i szybki ultrabook laptopowbateria

Acer Aspire S13 S5-371 to przedstawiciel ultrabooków – nieco zapomnianej rodziny, ponieważ wśród lekkich laptopów zaczęły dominować modele konwertowalne i 2w1. Nie znaczy to jednak, że Aspire S13 nie ma nic ciekawego do powiedzenia! Acer Aspire S13: lekki, wydajny, drogi Acer Aspire S13 S5-371 jest ultrabookiem z ekranem o przekątnej 13,3 cala, który jest dostępny w sklepach już od kilku miesięcy. Wyraźnie widać, że podczas projektowania producent skupił się na kompaktowych gabarytach i dzięki temu laptop waży 1,33 kg i ma grubość 14,6 mm. Jest to bardzo dobry rezultat i niewiele urządzeń z taką przekątną ekranu może się pochwalić podobnym rezultatem. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Huawei Mate 9 oficjalnie. Podwójny aparat Leica i SoC Kirin 960 laptopowbateria

Dziś w Niemczech odbyła się premiera smartfonu Huawei Mate 9. Telefon ma m.in. podwójny aparat fotograficzny z logo firmy Leica i bardzo szybki procesor. Wkrótce trafi do Polski. Huawei Mate 9 został zaprezentowany dziś w Monachium. Na miejscu jest nasz kolega, który ogląda wydarzenie na żywo. Chińczycy ustawili dziś konkurencji poprzeczkę naprawdę wysoko. Huawei Mate 9 to konkretny telefon, który pod wieloma aspektami nie ma sobie obecnie równych. Smartfon trafi do Polski już niedługo, a jego cenę w Europie ustalono na kwotę 699 euro. Huawei Mate 9 ma najszybszy procesor wśród Androidów (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Microsoft w przyszłym tygodniu wypuści łatkę do krytycznej luki w Windows 10 laptopowbateria

Zaraz po wpisie Google firma zareagowała bardzo szybko z oficjalnym oświadczeniem w tej sprawie. Niestety na łatkę poczekamy aż tydzień. Firma zareagowała niezwykle szybko po tym, jak Google na swoim blogu napisał o krytycznej luce w zabezpieczeniach Windows 10. Google poinformowało o dziurze raptem 10 dni po tym, jak poinformowało o tym Microsoft. Teraz w sprawie wypowiedział się Terry Myerson, wicedyrektor Windows & Devices. Według Myersona za całą aferę odpowiada konkretna grupa: Strontium i jej atak phishingowy. W ataku użyto dwóch luk w Adobe Flash i kernelu Windowsa po to, aby znaleźć konkretną grupę użytkowników i dobrać się do ich danych. Sprawa już (teoretycznie) została zażegnana i Microsoft przygotowuje łatkę, która ma pojawić się w Windows 10 podczas kolejnej wtorkowej aktualizacji, czyli 8 listopada. Microsoft dodaje, że większość przedsiębiorstw z ATP (Advanced Threat Protection) powinna być bezpieczna, podob (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Google ujawnia groźną lukę w Windows. Microsoft nie zdążył z łatką laptopowbateria

Google na własnym blogu ujawniło groźną lukę w Windows. Microsoft jeszcze jej nie załatał. Na szczęście, istnieje sposób na to, aby się obronić przed zagrożeniem. Google zrobiło psikusa Microsoftowi i ujawniło na własnym blogu poświęconym bezpieczeństwu informacje o lukach we Flash Playerze i Windows 10. Nastąpiło to zanim gigant z Redmond zdołał zareagować i udostępnić stosowną poprawkę. Informacje ujawniono po 10 dniach od przekazania ich Microsoftowi. Nowa luka w Windows pozwala na wywołanie kodu na komputerze ofiary i w ten sposób można uzyskać dostęp do plików oraz danych. Dziura powiązana jest z kernelem Windows, ale wymaga obecności Flash Playera. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 Creators Update zadebiutuje ze wsparciem dla formatu glTF laptopowbateria

Microsoft doda w Windows 10 Creators Update wsparcie dla nowego formatu plików. Jest nim GL Transmission Format (glTF), który pozwala zapisywać zawartość 3D. Microsoft poinformował, że w aktualizacji Windows 10 Creators Update dodaje wspercie dla nowego formatu plików - glTF. Jest to skrót od GL Transmission Format i w ten sposób można zapisywać zawartość 3D. Jest to otwarty standard, który rozwijany jest przez grupę 3D Formats. Microsoft nie jest pierwszym, dużym graczem na rynku, który zaoferuje wsparcie dla glTF. Wśród innych firm wspierających ten format są Google, Nvidia czy Oculus. Gigant z Redmond zamierza brać czynny udział w dop (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Android wkrótce będzie popularniejszy w Polsce niż Windows 7 laptopowbateria

Obecnie najpopularniejszym systemem w Polsce jest Windows 7, ale jego udział spada. Rośnie za to udział Androida. Oba systemy dzieli już tylko nieco 2%. Coraz częściej przeglądamy strony internetowe na smartfonach i tabletach. To samo dotyczy naszego kraju, co ujawniają informacje ze strony. Widać to doskonale po rosnącym udziale Androida, który wkrótce ma szansę stać się popularniejszym systemem operacyjnym niż Windows 7. Obecnie najpopularniejszym systemem operacyjnym w Polsce jest Windows 7. Jego udział wynosi teraz 28,4%, ale cały czas spada. Natomiast Android z miesiąca na miesiąc umacnia się i obecnie ma ponad 26,2% polskiego rynku. To oznacza, że w ciągu najbliższych miesięcy może dojść do zmiany lidera. I kto wie, czy nie nastąpi to jeszcze w tym kwartale, czego nie można wykluczyć. Pamiętajmy jednak, że wszystkie wersje Windows nadal będą miały większy udział niż Android. Na trzecim miejscu mamy Windows 10 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Samsung Galaxy S8 ma dostać optyczny skaner linii papilarnych laptopowbateria

Samsung Galaxy S8 zostanie pokazany w lutym. Co nie zmienia faktu, że już teraz pojawia się sporo plotek o nim. Nowe mówią o optycznym skanerze linii papilarnych. Samsung Galaxy S8 jest już w przygotowaniu, choć podobno z winy Note'a 7 prace zostały nieco opóźnione. Koreańczycy nie życzą sobie przecieków przed premierą, a tymczasem wprost z Chin docierają do nas kolejne informacje. Tym razem o nowym skanerze linii papilarnych. Samsung Galaxy S8 ma mieć nowy skaner linii papilarnych. Podobno ma on bazować na technologiach optycznych, które umożliwią zastosowanie go pod ekranem. Już wcześniej w sieci pojawiły się plotki, jakoby Samsung chciał usunąć w Galaxy S8 fizyczny przycisk Home (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szybsze Wi-Fi w smartfonach i laptopach od przyszłego roku laptopowbateria

Szybkie, naprawdę szybkie Wi-Fi już w przyszłym roku pojawi się w pierwszych smartfonach, laptopach i innych urządzeniach. Stowarzyszenie Wi-Fi Alliance rozpoczęło wydawanie certyfikatów zgodności z nowym standardem łączności bezprzewodowej – WiGig. Czym jest WiGig? To nowy standard łączności bezprzewodowej (802.11ad). Ma on zasięg zbliżony do Bluetootha, czyli około 10 metrów. W pełni technologię tę wykorzystamy zatem wyłącznie będąc niedaleko routera. Pełnia możliwości jest tutaj jednak naprawdę niemała – mówi się bowiem o szybkości transmisji danych na poziomie 8 Gb/s. Po co nam taka szybkość? Cóż, przede wszystkim im szybciej, tym lepiej. Stowarzyszenie Wi-Fi Alliance twierdzi jednak, że taką łączność wykorzystamy przede wszystkim do strumieniowania wideo w rozdzielczości 4K pomiędzy urządzeniami, jak również do obsługi rzeczywistości rozszerzonej i rzeczywistości wirtualnej. Pierwsze smartfony i laptopy z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »