Artykuł

Wpisy zawierające słowo kluczowe artykuł.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

iPhone 7, iPhone 7 Plus i Apple Watch Series 2: Bez rewolucji, ale do przodu (relacja) laptopowbateria

iPhone 7 może być najlepszym iPhonem w historii, a Apple Watch Series 2 przynosi kilka ważnych udogodnień. Zobaczmy, czym Apple pochwaliło się światu podczas konferencji w San Francisco. Najważniejsze dla Apple wydarzenie roku rozpoczęło się w San Francisco o godzinie 19:00 czasu polskiego. Gości ze sceny przywitał Tim Cook, który tradycyjnie rozpoczął swe przemówienie od przedstawienia kilku mniej istotnych nowości. Pochwalił się między innymi faktem, że usługa strumieniowania muzyki Apple Music dociera już do 17 milionów subskrybentów. To nie koniec imponujących liczb - okazało się, że sumaryczna liczba pobrań aplikacji z AppStore wynosi aż 140 miliardów. Drobnostki na początek (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wacom Bamboo Slate - notatnik laptopowbateria

W trakcie targów IFA 2016 firma Wacom zaprezentowała podkładkę Bamboo Slate, która pozwala w prosty sposób przenieść rysunki czy notatki na ekran komputera lub tabletu. Wacom Bamboo Slate to nowy, inteligentny notatnik producenta który prezentowany jest na targach IFA 2016 w stolicy Niemiec. Urządzenie w rzeczywistości nie jest tylko zwykłym notatnikiem z kartkami, na których można tylko nanosić odręczne notatki. Gadżet oferuje znacznie więcej. Bamboo Slate pozwala automatycznie przenosić ręczne notatki na ekran komputera czy tabletu. Możliwe to jest drogą bezprzewodową po nawiązaniu połączenia z użyciem Bluetooth. Dołączone piórko rozpoznaje aż  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Najlepsze aplikacje dla zrootowanego Androida TOP 10 laptopowbateria

10 najlepszych aplikacji dla smartfona ze zrootowanym systemem Android. Dzięki nim w końcu przejmiesz kontrolę nad swoim telefonem. W tym zestawieniu TOP 10 prezentujemy 10 najlepszych aplikacji naAndroida, które warto zainstalować na zrootowanych urządzeniach. Aplikacje te były testowane na Samsungach Galaxy Note 4 oraz Galaxy S7 Edge. Jeśli szukasz innych ciekawych programów, działajacych nie tylko na urządzeniach z rootem zobacz Najlepsze darmowe aplikacje na Androida. Titanium Backup Aplikacja ta od wielu lat jest stałą pozycją na urządzeniach z rootem. Dlaczego? Przede wszystkim umożliwia proste wykonanie kopii zapasowej (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Apple usunie niedługo kolejne produkty z listy napraw pogwarancyjnycha laptopowbateria

Przed nami premiera nowych smartfonów z systemem iOS, która odbędzie się dokładnie 7 września. Niespełna tydzień później, dokładnie 13 września, firma z Cupertino zakończy wsparcie pogwarancyjne dla kolejnych urządzeń sprzed lat. Których tym razem? Lista produktów, które nie będą naprawiane po 13 września zawiera następująco: iMac 20" z połowy 2009 roku Mac mini z połowy 2010 roku Mac mini Server z połowy 2010 roku MacBook 13" aluminiowy z końca 2008 roku iPhone 4 z 2010 roku (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
10 Porad do Windows: Biuro i praca laptopowbateria

Zobaczmy, jak w prosty sposób można sobie ułatwić i uprzyjemnić wykorzystanie Windows w pracy. 1. Jak wygodnie przeszukiwać PDF Umożliwi nam to na przykład PDF-X Change Editor. Wystarczy otworzyć dokument w programie, wcisnąć skrót klawiaturowy Ctrl+F, a potem wpisać szukane hasło w pole i na rozwijanej liście określić kryteria wyszukiwania. 2. Jak przeprowadzić internetowe szkolenie W aplikacji TeamViewer przechodzimy do zakładki Meeting. Tam z grupy Zorganizuj Meetingwybieramy formę szkolenia. Aby dołączyć do meetingu, pozostałe osoby pow (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
10 Porad do Windows: Multimedia laptopowbateria

Zobaczmy 10 wskazówek, jak sobie radzić z multimediami w Windows - z plikami audio wideo i zdjęciami. 1. Jak przypisać informacje do wielu plików muzycznych jednocześnie Dzięki Mp3Tag przypiszemy informacje, czyli tagi, do wielu plików audio naraz. W polu Katalogpodajemy ścieżkę do lokalizacji, w której znajduje się muzyka. Następnie zaznaczamy pliki na liście i uzupełniamy interesujące nas pola. Informacje zostaną dodane do wszystkich zaznaczonych plików. 2. Jak stworzyć muzyczną playlistę Uruchamiamy aplikację AIMP i wcisk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
10 Porad do Windows: Bezpieczeństwo laptopowbateria

Zobaczmy, jak szybko i skutecznie zabezpieczyć swoje dane i swój komputer. 1. Jak bezpiecznie przechowywać hasła lokalnie lub na pendrivie Aplikacja KeePass Password Safe (zwykła wersja/spol­szczenie/portable) pozwala na utworzenie pliku z bazą danych zawierającą nasze hasła. Wystarczy ustalić jedno hasło , aby zabezpieczyć nim bazę wszystkich naszych haseł. Aplikacja dostępna jest także w wersji przenośnej. 2. Jak bezpiecznie przechowywać hasła online i synchronizować je między urządzeniami (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
10 porad do Windows: Internet laptopowbateria

Jak sprawdzić, które aplikacje wykorzystują łącze internetowe? Jak pobrać film czy muzykę z YouTube? To nie takie trudne. Zobaczmy, jak to zrobić. 1. Jak sprawdzić, które aplikacje wykorzystują łącze internetowe Zrobimy to za pomocą aplikacji GlassWire. W jej oknie wchodzimy na zakładkę Usage. W kolumnieApps widzimy listę aplikacji wraz z określeniem, ile danych zostało przesłanych. 2. Jak pobrać film czy muzykę z YouTube Pobieranie materiałów z serwisu YouTube umożliwia Freemake Video Downloader. Kopiujemy link do materiału i w oknie programu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 Anniversary Update psuje miliony kamereka laptopowbateria

Zamrożenia systemu, ukryte partycje. To tylko dwa z problemów, które Microsoft zaserwował użytkownikom nowych okienek wraz z aktualizacją Windows 10 Anniversary Update. Na tym jednak nie koniec "przygód". Okazuje się, że uaktualnienie z początku sierpnia popsuło miliony kamerek internetowych. Wynika to z faktu, że w Windows 10 Anniversary Update porzucono wsparcie dla dwóch kodeków - H.264 i MJPEG. W konsekwencji kamerki internetowe odmawiają posłuszeństwa i zamrażają się. Dotyczy to także prób wykonywania połączeń poprzez Skype'a, który należy do Microsoftu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
iPhone 7 i 7 Plus: jednak tak mają nazywać się nowe iPhone'y laptopowbateria

Tegoroczne iPhone'y mają być nijakie. Nie oznacza to, że nie wniosą udoskonaleń względem iPhone'ów 6s z zeszłego roku, ale zmian wizualnych za wiele nie będzie. Stąd też pojawiły się przypuszczenia, że Apple nie nazwie ich iPhone'ami 7 i zdecyduje się na inną nazwę. Wśród domniemanych pojawiały się: iPhone 6SE czy iPhone 6SS. Macotakara, japoński blog, który często dostarcza nam sprawdzonych informacji z obozu Apple'a (ten sam, który jako pierwszy wspominał o braku minijacka) raportuje, że to nieprawda i we wrześniu ma jednak odbyć się premiera dwóch smartfonów, które trafią na sklepowe półki pod nazwami iPhone 7 i iPhone 7 Plus. Wariantu Pro nie będzie. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 Mobile Anniversary Update już w drodze na "okienkowe" smartfony laptopowbateria

Microsoft udostępnił aktualizację Windows 10 Mobile Anniversary Update, która zapewni użytkownikom smartfonów dostęp do kilku przydatnych funkcji. Po dwóch tygodniach od premiery aktualizacji Windows 10 Anniversary Update Microsoft rozpoczął dostawy aktualizacji Windows 10 Mobile Anniversary Update dla użytkowników smartfonów. Nosi ona numer 14393.67 i nie doczekała się osobnej premiery podkreślającej wagę tego wydarzenia. Microsoft poinformował jedynie, że to kiedy dany użytkownik "okienkowego" smartfona otrzyma możliwość zaktualizowania systemu zależy od bardzo wielu czynników, takich jak operator i region, w którym mieszka. "Ab (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 7 i 8.1: od października zbiorcze aktualizacje co miesiąc laptopowbateria

Jeśli użytkujecie Windows 7 czy Windows 8.1, to zapewne wiecie, że co miesiąc musicie pobierać z Windows Update po kilka (a czasem kilkanaście) patchy. To się wkrótce zmieni, bo Microsoft zamierza dla starszych okienek zmienić system dystrybucji aktualizacji. Począwszy od 8 października tego roku aktualizacje dla systemów Windows 7, Windows 8.1, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012 i Windows Server 2012 R2 będą dystrybuowane w postaci zbiorczych aktualizacji wydawanych co miesiąc. Co to oznacza? Nic innego jak to, że zamiast kilku łatek co miesiąc będziecie pobierać jeden, większy patch, który następnie zaostanie zainstalowany. Microsoft twierdzi, że to zredukuje fragmentację związaną z aktualizacjami. Obecnie to wygląda tak, że na poszczególnych komputerach instalowane są różne aktualizacje. Nowe, zbiorcze aktualizacje mają pojawiać się, poza Windows Update, także w WSUS, SCCM (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak dbać o baterię w smartfonie, aby zapewnić jej dłuższą żywotność? laptopowbateria

Szybko wyczerpująca się bateria to utrapienie każdego użytkownika smartfona, który korzysta z niego nie tylko, aby dzwonić, czy SMS-ować. Na pewno spędza długie godziny na Facebooku, robi zdjęcia, wrzuca je na Instagram, czasem kręci filmiki, a w międzyczasie jeszcze czyta najnowsze wiadomości. Nic więc dziwnego, że często około południa poziom baterii zbliża się ku 20%, a potem to już z górki. Wyczerpanie nastąpi najpewniej przed obiadem. Jak zadbać o baterię, aby dłużej działała? Zapewnij dobrą temperaturę Możesz tego nie wiedzieć, ale bateria w smartfonie ma swoją „ulubioną” temperaturę. Jest to przedział między 20 a 25 stopni Celsjusza. Powyżej tej temperatury zaczyna gorzej pracować, poniżej r (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jaki laptop biznesowy? TOP 10 - sierpień 2016 laptopowbateria

Jaki laptop biznesowy wybrać? W TOP 10 polecamy modele wyróżniające się funkcjonalnością, jakością wykonania i mobilnością. W tej odsłonie cyklu TOP 10 przedstawiamy najciekawsze laptopy biznesowe. Poszczególne modele wyróżniają solidną, wytrzymałą obudową, szeroką funkcjonalnością, dużą liczbą złącz i portów i/lub wytrzymałą baterią. Laptopy z tego segmentu świetnie sprawdzą się w pracy w każdych warunkach - zarówno biurowych jak i w podróży. Toshiba Portege Z30-A-186 Biznesowy laptop Toshiba Portege to przede wszystkim solidna konstrukcja wykonana niemal w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowego MacBooka Pro nie zobaczymy we wrześniu, ale iPhone'a 7 tak laptopowbateria

Mark Gurman powraca z nowymi informacjami na temat nowości od Apple'a. Młodzieniec, który w przeszłości dostarczał sprawdzonych informacji, raportuje, że najbliższa konferencja Apple'a odbędzie się 7 września (środa). Pokrywałoby się to z wcześniejszymi informacjami na temat sklepowego debiutu nowych iPhone'ów, których spodziewamy się 16 września. Raport Gurmana skupia się jednak na nowych MacBookach Pro, które też są w przygotowaniu. Niestety, najprawdopodobniej nie zobaczymy ich w trakcie wrześniowej konferencji, a później. Może w październiku. Źródło informacji twierdzi, że  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »