Artykuł

Wpisy zawierające słowo kluczowe artykuł.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Windows 10 14393.51 z poprawkami dla Edge i Bluetooth laptopowbateria

W zeszłym tygodniu Microsoft udostępnił największą aktualizację w historii "dziesiątki", czyli Windows 10 Anniversary Update. Niestety, oprogramowanie nie jest pozbawione wad. Gigant z Redmond udostępnił pierwszą zbiorczą aktualizację dla tej wersji systemu - patch z numerkiem KB3176495. Aktualizacja KB3176495 dla Windows 10 Anniversary Update podnosi numer oprogramowania do14393.51 i wprowadza następujące udoskonalenia: Udoskonalono niezawodność Internet Explorera 11 Usunięto problem związany z zachowaniem ustawień rysika po aktualizacji do Windows 10 1607 Usunięto błąd, który mógł objawiać się zawieszaniem urządz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 Anniversary Update: Microsoft "tanim" chwytem wymusza upgrade laptopowbateria

Windows 10 Anniversary Update usuwa z wersji Home i Pro niektóre funkcje przydatne administratorom. Czuja się oni tym samym zmuszani do zakupu wyższych wersji "dziesiątki". Wraz z udostępnieniem aktualizacji Windows 10 Anniversary Update Microsoft wprowadził pewne zmiany, które zostały źle przyjęte przez administratorów. Powodują one, że zostali oni odcięci od wcześniej dostępnych funkcji, m.in. blokowania instalacji preinstalowanych aplikacji i gier. Nie dotyczy to topowych wersji Windows 10, więc administratorzy chcący mieć powtórnie większą kontrolę nad środowiskiem, którym zarządzają powinni przejść z Windows 10 Home i Pro na Windows 10 Enterprise, Education lub Server. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 w tym roku już bez nowych funkcji laptopowbateria

Windows 10 wzbogacił się zeszłym tygodniu o aktualizację Anniversary Update. Przyniosła ona sporo nowości, w tym przynajmniej kilka naprawdę istotnych. Przez jakiś czas na nic podobnego nie powinniśmy się nastawiać. Microsoft poinformował, iż Windows 10 nie będzie otrzymywał w tym roku nowych funkcji. Nie znaczy to jednak, że użytkownicy systemu nie doczekają się ich już nigdy. Trzeba będzie po prostu poczekać. W przyszłym roku wydane zostaną dwie duże aktualizacje. Ich kodowe nazwy to Redstone 2 oraz Redstone 3. Pierwsza powinna być wydana wiosną (być może już w marcu), a druga jesienią przyszłego roku. O ile oczywiście wszystko pójdzie po myśli producenta. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
This Week on Windows, czyli poznaj Windows 10 Anniversary Update laptopowbateria

Microsoft uruchomił proces aktualizacji do Windows 10 Anniversary Update dwa dni temu. Przy okazji postanowiono w ciekawy sposób zaprezentować nowości, które wnosi największa w historii aktualizacja dla nowych okienek. This Week on Windows to nowa seria filmów, na których będziecie mogli obejrzeć ciekaweinformacje o Windows 10 Anniversary Update. Poznacie nie tylko nowe funkcje, ale również nowe aplikacje, ciekawe porady i triki od ekspertów Microsoftu. Pierwszy odcinek This Week on Windows skupia się oczywiście na Windows 10 Anniversary Update, a więc poznacie funkcje Windows Ink, udo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 Anniversary Update w WSUS i System Center od 16 sierpnia laptopowbateria

Za nami premiera Windows 10 Anniversary Update. Większość użytkowników może pobrać największe uaktualnienie dla "dziesiątki" poprzez Windows Update czy w postaci obrazów. Nieco inaczej sytuacja wygląda jednak w przypadku licencji zbiorowych dla firm i subskrybentów MSDN. Mary Jo Foley, znana obserwatorka i autorka książek poświęconych produktom Microsoftu, dostrzegła, że Windows 10 Anniversary Update zostanie udostępniony administratorom w Windows Server Update Services (WSUS) lub System Center Configuration Manager dokładnie 16 sierpnia, a więc za niecałe dwa tygodnie. Pamiętajmy jednak, że data 16 sierpnia doty (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ranking popularności produkty elektroniczne : lipiec 2016 laptopowbateria

Laptopy, smartfony, inteligentne zegarki, telewizory - każdego miesiąca Polacy kupują ich tysiące. Jakie produkty budziły największe zainteresowanie klientów w lipcu? Smartfony 1. Samsung Galaxy J5 LTE Wygląda na to, że serca polskich konsumentów podbijają nie potężne i drogie flagowce Samsunga, tylko telefony ze średniej półki cenowej. Galaxy J5 posiada podzespoły i zestaw funkcji, które bez problemu powinny sprostać oczekiwaniom większości użytkowników. Procesor Snapdragon 410 i 1,5 GB RAM umożliwiają płynną pracę systemu Android 5.1 Lollipop, 5-calowy ekr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
10 pomysłów na odchudzenie Windows 10 laptopowbateria

Dziewięć miesięcy po premierze Windows 10 pracował już na 300 milionach urządzeń. Obok nowej przeglądarki Edge i asystenta głosowego Cortana według Microsoftu także dodatkowe aplikacje i gry znalazły miliony fanów.  Ale przynajmniej tyle samo użytkowników może odczuwać przemęczenie nadmiarem funkcji. Jeśli system się zbytnio rozrósł, a zbędne aplikacje i programy reklamowe marnują nasz czas i pamięć, pomoże nam dziesięć wskazówek Komputer Świata, dzięki którym odchudzimy system. Cyfrowa nadwaga Mnogość funkcji czyni z Windows 10 zawodnika wagi ciężkiej: oprogramowanie w zależności od typu systemu zajmuje na twardym dysku od 16 do 20 GB pamięci. Do tego dochodzą czę (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jaki rozmiar laptopa wybrać? Krótki przewodnik dla kupujących laptopowbateria

Różnią się one między sobą ceną, jakością wykonania, użytymi podzespołami, a także wielkością. Wbrew pozorom właśnie ten ostatni parametr wydaje się być ważnym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego modelu. Niezależnie od producenta, laptopy z matrycą o określonej wielkości mają kilka wspólnych cech, takich jak waga czy wydajność. Dlatego ważną kwestią przed wyborem odpowiedniego sprzętu jest określenie, do czego ma nam służyć. Laptopy 13-calowe - lekkie i wygodne Jeszcze kilka lat temu sądzono, że przyszłość mobilnych komputerów należy do modeli 10-calowych. Po chwilowej modzie na (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 nie jest bezpieczny - ostrzega CNIL laptopowbateria

O Windows 10 powiedziano i napisano już naprawdę wiele. Także w kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Zdaniem niektórych system ma tu sporo za uszami, czemu wtóruje teraz także CNIL. Być może skrót ten nie mówi Wam wiele, a zatem tytułem wstępu wypada go rozwinąć. CNIL to skrót od Chair of the National Data Protection Commission - francuskiej Narodowej Komisji Ochrony Informacji i Wolności. Organizacja ta wzięła pod lupę Windows 10 i, najdelikatniej to określając, nie wystawiła mu szczególnie wysokich not. Najpoważniejszym zarzutem, jaki wystosowany został w stronę rozwiązania firmy Microsoft jest zbieranie bardzo dużej ilości danych. Co gorsza, CNIL akcentuje, że są one wysyłane poza Un (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Najlepsze smartfony do gier. TOP 10 laptopowbateria

Współczesne smartfony oferują już tak wysoką wydajność, że pozwalają grać w gry które kiedyś były hitem na pecetach np. popularne GTA San Andreas czy Fahrenheit: Indigo Prophecy. Do tego dochodzą jeszcze inne zaawansowane tytuły takie jak Mortal Kombat X i Real Racing 3. W tym zestawieniu TOP 10znajdziecie smartfony, które zapewniają wysoki komfort grania. Oto najlepsze smartfony do gier: Samsung Galaxy S7 Nasze testy potwierdziły, że Galaxy S7 to prawdziwy demon wydajności. Owszem kosztuje niemało, ale jeśli potrzebujecie najlepszego telefonu do gier to S7 będzie idealny dla Was. Nie chodzi tylko o jego świetny procesor Exynos 8890, szybką pamięć RAM (4 GB) i szczegółow (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10: Najlepsze zamienniki aplikacji systemowych laptopowbateria

Windows 10 jest standardowo wyposażony we wbudowane aplikacje, ale całkiem sporo spośród nich wciąż warto zastąpić bardziej funkcjonalnymi, udostępnianymi bezpłatnie programami o większych możliwościach. Na płycie dołączonej do Komputer Świata Special 2/2016 znajdziemy wybór sprawdzonych i wartych wypróbowania programów do Windows 10. Proponowane na kolejnych stronach zamienniki aplikacji wbudowanych w system to jednak tylko część zawartości krążka. Jeśli na przykład klasyczny GIMP okaże się narzędziem zbyt skomplikowanym jako zamiennik systemowego Painta, warto przyjrzeć się innym programom graficznym.  Na płycie znajdziemy między innymi Pixlr, który pozwala łatwo nakładać efektowne filtry na fotografie, oraz prosty w obsłudze i bardzo funk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Smartfony Nokii z Androidem zadebiutują jeszcze w tym roku? laptopowbateria

Trafiająca z rąk do rąk firma Nokia może szykować na ten rok premierę dwóch modeli smartfonów z Androidem. Debiut nastąpić ma z przytupem, bo urządzenia będą reprezentantami najwyższej półki smartfonów. Nieoficjalne jak dotąd informacje sugerują, że legendarny producent telefonów komórkowych - Nokia - ma po raz kolejny powrócić na rynek. Tym razem z dwoma high-endowymi smartfonami mającymi pracować pod kontrolą Androida. Jeśli te doniesienia potwierdzą się, to nowe smartfony Nokii zadebiutują jeszcze tej zimy lub najpóźniej w pierwszym kwartale nadchodzącego roku. Takie rewelacje przekazali portalowi NokiaPowerUser anonimowi informatorzy, którzy są zaznajomieni ze sprawą. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10: Przydatne skróty klawiaturowe laptopowbateria

Lista najbardziej przydatnych skrótów w Windows 10. Podzielone zostały na grupy zależnie od typu aktywności lub aplikacji. Pomimo że używanie systemu Windows 10 jest bardzo wygodne za pomocą myszy/gładzika (desktop/notebook) lub dotyku (notebook/tablet/smartfon), jak zwykle dysponujemy możliwością korzystania z szerokiej gamy skrótów klawiaturowych. Przyciąganie okien do krawędzi ekranu Skróty dotyczą aktywnego okna aplikacji, ich działanie zależy od statusu okna. Windows +  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Microsoft uaktualni komputer klienta do Windows 10 w dzień, a jak nie, to da darmowego laptopa laptopowbateria

Microsoft dwoi się i troi, aby jak najwięcej osób przeszło na system Windows 10. Firma ruszyła w Stanach Zjednoczonych z nową akcją promocyjną, gdzie obiecuje aktualizację do Windows 10 w jeden dzień. Windows 10 zadomowił się już na ponad 350 mln urządzeń, ale dla Microsoftu to nadal mało. Firma postanowiła więc uruchomić nową kampanię, w ramach której w salonach Microsoft Store obiecuje przeprowadzenie aktualizacji do Windows 10 na komputerze klienta w zaledwie jeden dzień. Jeśli pracownikowi firmy to się nie uda, to klient otrzyma za darmo laptopa Dell Inspiron 15. Oczywiście, to tylko chwyt marketingowy i jest mało prawdopodobnym, że ktoś wyjdzie z darmowym laptopem z salonu Micro (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 na abonament jeszcze w tym roku laptopowbateria

Przed premierą Windows 10 pojawiało się sporo głosów zaniepokojenia, iż nowy system oferowany będzie jedynie w ramach abonamentu. Ostatecznie producent zdecydował się na klasyczny model dystrybucji, chociaż już wkrótce niektórzy będą mieli do wyboru dwie opcje. Producent poinformował, iż Windows 10 oferowany będzie w ramach subskrypcji. Już jesienią klienci biznesowi mogli będą korzystać z Windows 10 Enterprise E3 przy zobowiązaniu się do płacenia abonamentu w wysokości 7 dolarów miesięcznie. Cena dotyczyć ma jednego stanowiska. Zobaczymy, jak zostanie to przyjęte. Zapewne od tego zależy czy omawiany model dystrybucji zostanie w przyszłości rozszerzony na przykład o pozostałe wersje systemu. Dla samego (...)

Zobacz cały wpis na blogu »