Jaki prezent na Pierwszą Komunię kupić w 2022 roku?

kategoria: Parenting   dodane: 29/06/2022
Tradycyjne upominki na komunię takie jak medaliki i łańcuszki, albumy czy książki o tematyce religijnej to dzisiaj rzadkość, ewentualnie dopełnienie prezentu, który masz podarować bliskiej osobie. Jaki wyjątkowy prezent dla dziecka kupić z okazji Pierwszej Komunii?

Wyjątkowy prezent na komunię

Oryginalne prezenty na komunię mogą oznaczać bardzo wiele różnych rzeczy. Najlepsze prezenty to te dopasowane do konkretnej osoby, jej zainteresowań, pasji. Wiele informacji znajdziesz u samego dziecka. Jeśli spróbujesz je delikatnie podpytać, stosunkowo szybko możesz otrzymać odpowiedź, jakie ma marzenia. Wiele mogą podpowiedzieć rodzice. Ważne, aby zadbać o różnorodność. Trzy takie same super prezenty to nie do końca pożądana sytuacja. 

Pomyśl o osobie, którą chcesz obdarować: czy bardziej ceni sobie sport, ekstremalne przeżycia, czy jest dzieckiem muzycznie uzdolnionym, kochającym literaturę. Wart zadbać, aby ten komunijny prezent był przede wszystkim nie tyle drogi, ile dopasowany do dziecka. Prezent na komunię dla chłopca 2022 może dzisiaj oznaczać zarówno planszówkę, rower, konsolę, smartwatcha, jak i czytnik e-book, a to tylko początek listy potencjalnych prezentów. 

Gdzie z pewnością znajdziesz idealny prezent?

Jeśli szukasz prezentu dopasowanego go zainteresowań osoby, wiesz, co chcesz kupić, możesz postawić na sklepy specjalistyczne. Jeśli nie — odwiedź platformy sprzedażowe, które oferują w okresie komunijnym zestaw różne rodzaju inspiracji. Tego typu podpowiedzi mogą bardzo pomóc, kiedy brakuje koncepcji. Z pewnością na szczycie najpopularniejszych prezentów z okazji Pierwszej Komunii są:

  • sprzęty elektroniczne — przede wszystkim bardzo pożądanym prezent są konsole, zarówno Playstation, jak i Xbox series X, wiele osób decyduje się na podarowanie dziecku nowego komputera, tabletu, dobrze widziane są czytniki e-booków, które mogą pełnić także funkcję bardzo wygodnego notatnika; nie brakuje także chętnych na nowego smartfona Poco i podobnych; wiele dzieci marzy także o słuchawkach bezprzewodowych lub krótkofalówkach do zabawy w terenie; można także pomyśleć o zakupie najprostszego drona.
  • sprzęt sportowy — rower to klasyka, dzisiaj obok niego pojawia się także hulajnoga, niektóre dzieci marzą o rolkach; dla wielu wymarzonym prezentem jest smartwatch, który pozwala kontrolować wyniki i postępy przy konkretnych aktywnościach; jeśli dziecko jest fanem konkretnego sportu, aktywnie go uprawia, to z pewnością każdy kolejny zakup, akcesorium dopasowane do potrzeb będzie mile widziane.
  • planszówki — to wielki powrót ostatnich lat; oczywiście gry na komputer czy konsolę mają swoich fanów, ale naprawdę sporo dzieci ucieszy się z zupełnie innego rodzaju gry. 
  • książki — wbrew powszechnie panującej opinii jest naprawdę sporo dzieci, które z takiego prezentu się ucieszą, pod warunkiem że literatura będzie dobrana do ich zainteresowań; ciekawym pomysłem może być także wykupienie dostępu do platformy edukacyjnej np. zagranicznej, która umożliwi zgłębianie wiedzy w języku angielskim (dla coraz większej grupy dzieci może być to naprawdę atrakcyjny prezent). 

Pamiętaj, dla kogo prezent chcesz kupić

To, że wokół cały czas słyszysz, że komuniści marzą o elektronicznych hulajnogach, nie oznacza wcale, że także i dziecko w twojej rodzinie ma takie wymagania. Także i ten artykuł ma jedynie podpowiadać dostępne rozwiązania, natomiast zawsze warto u źródła — rodziców czy opiekunów — potwierdzić, że masz trafne intuicje. Nie musisz od razu mówić, co dokładnie zamierzasz kupić, ale kilka pytań wystarczy, aby zorientować się, czy idziesz myślami w dobrym kierunku. W końcu chcesz, aby twój prezent wywołał radość, a nie konsternację lub wymuszony uśmiech. 

Oryginalne prezenty

Dzisiaj coraz popularniejszym rozwiązaniem jest kolekcjonowanie doświadczeń zamiast rzeczy materialnych. Znajduje to odzwierciedlenie także w przypadku prezentów komunijnych. Do listy komunijnych super prezentów dołączyły ostatnio także vouchery na różnego rodzaju wyjazdy, spływy, naukę nurkowania i wiele innych. Tego typu prezent to genialne rozwiązanie, ponieważ daje dziecku szansę na ekstremalnie ciekawe przeżycia, a jednocześnie daje szansę rozwoju w nowym kierunku. Przed zakupem tego typu prezentu ponownie jednak warto się zorientować, czy rodzice lub opiekunowie dziecka nie mieliby nic przeciwko. Koniecznie należy także sprawdzić, od jakiego wieku w danym spływie czy rajdzie można wziąć udział, jak wyglądają przygotowania, jak dalece dana impreza czy wydarzenie jest bezpieczne. Warto zadbać, aby ten wyjątkowy i niepowtarzalny prezent gwarantował przede wszystkim dobrą zabawę, niepowtarzalne przeżycia, ale nie wiązał się z wysokim ryzykiem. Tego typu inspiracje mogą przełożyć się także na prezent, który będzie udziałem w jakiś warsztatach ceramicznych, mandali lub innych artystycznych prac. Znów wiele zależy o tego, o jakim dziecku mowa, o jakim charakterze, pasjach, pomysłach na siebie. Czasami wystarczy tylko uważnie je poobserwować, a odpowiedź na pytanie, co można mu podarować, przyjdzie właściwie sama.