2 maja 2021, 13:47
Techniki świadomego śnienia

Techniki świadomego śnienia

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jeśli chcemy śnić świadomie, przede wszystkim powinniśmy się dowiedzieć i nauczyć, jak to zrobić – odpowiednie techniki pozwalają stosunkowo łatwo wejść w świadomy sen.

Jak śnić świadomie?

 

Metody wywoływania świadomego snu to:

  • Autosugestia – to najprostsza metoda, by mieć świadomy sen. Przed położeniem się spać wydajemy sobie „polecenie”, by śnić świadomie.

 

  • Zapamiętywanie snów – świadome śnienie wiąże się z pamięcią tego, o czym śniliśmy. Możemy więc trenować przypominanie sobie snów zaraz po przebudzeniu.

 

  • Technika MILD (ang. Mnemonic Induction of Lucid Dreams), czyli pamięciowe wywoływanie świadomych snów. Na jawie dostrzegamy pewne przedmioty ze snu i pamiętamy, by je rozpoznać we śnie.

 

  • Technika WBTB (ang. Wake Back to Bed), czyli przerywanie cyklu snu. Śniący budzi się po kilku godzinach, następnie po ponad godzinie ponownie kładzie się spać z intencją świadomego snu.

 

  • Drzemka – podczas drzemki prawdopodobieństwo świadomego śnienia jest większe.

 

  • Stosowanie naparów, które według szamańskich tradycji mają na celu wywołanie świadomego snu.

 

  • Metoda rąk – patrzenie na własne ręce przed zaśnięciem, a następnie rozpoznanie ich obrazu we śnie.

 

  • Technika WILD (Wake Induced Lucid Dream), czyli bezpośrednie wejście do fazy snu REM bez utraty świadomości. Technika WILD ma na celu przezwyciężenie nawyku nieświadomego zasypiania.

 

  • Techniki relaksacyjne, np. medytacja, ułatwiają świadome śnienie typu WILD.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Sosta oleje
15 września 2021, 11:30
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wiemy, że jakość produktów jest podstawą naszej relacji z klientem, dlatego kolejny rok z rzędu dbamy o to, aby nasze oleje były z certyfikatem BIO, co dodatkowo utwierdza nas w fakcie, że są z najwyższej półki.
Jak wzmocnić odporność na jesień?
24 sierpnia 2021, 16:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jesień i zima to dwie pory roku, w których najczęściej dopada nas przeziębienie bądź różne choroby, typu grypa. Dlatego szczególnie wtedy należy zadbać o nasze zdrowie od zewnątrz i oczywiście od wewnątrz.
Rak chce go zabrać, ale on tak bardzo chce żyć!
8 sierpnia 2021, 15:04
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Hubcio przeżył już 17 operacji. Podczas tych operacji uszkodzeniu uległ żołądek, drogi żółciowe i jelito grube chłopczyka. Prawie 3 miesiące Hubercik spędził pod respiratorem w stanie krytycznym i bardzo ciężkim. Malec choruje na neuroblastomę, groźny nowotwór!
DIETA NASTOLATKA
9 czerwca 2021, 21:40
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jak powinna wyglądać dieta nastolatka? Ile kalorii dziennie powinien spożywać nastolatek? Jakie produkty powinien spożywać, a jakich unikać?      
Olejowanie włosów - jak zacząć, na czym polega
16 maja 2021, 10:58
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Na czym polega olejowanie włosów i po co ono jest? Olejowanie włosów to bogaty rytuał pielęgnacyjny. Przynosi mocne odżywienie skóry głowy, przyspiesza wzrost włosów, wspiera przy walce z łupieżem i ŁZS, zamyka nawilżenie we wnętrzu włosa.
Podejrzenie zawału serca
22 kwietnia 2021, 09:00
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Omdlenia
22 kwietnia 2021, 09:21
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Omdleniem nazywamy stan krótkiej utraty świadomości, zazwyczaj spowodowanej stresem, zbyt wysoką temperaturą, niedotlenieniem mózgu lub innymi czynnikami. Jest to stan chwilowy.
Złamania, skręcenia i zwichnięcia
22 kwietnia 2021, 09:35
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jak rozpoznać złamanie, zwichnięcie i skręcenie i jak działania należy podjąć?
Jak dietetyk może pomóc w leczeniu cukrzycy
22 kwietnia 2021, 21:40
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jeśli masz szanse na cukrzycę, czy masz zespół opieki zdrowotnej, który doradzi Ci, jak sobie z tym poradzić, co musisz jeść, ćwiczenia, które powinieneś wykonywać i tym podobne.