15 września 2021, 11:30
Sosta oleje

Sosta oleje

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wiemy, że jakość produktów jest podstawą naszej relacji z klientem, dlatego kolejny rok z rzędu dbamy o to, aby nasze oleje były z certyfikatem BIO, co dodatkowo utwierdza nas w fakcie, że są z najwyższej półki.

Ekologiczne oleje z certyfikatem BIO

 Oznaczenie BIO czy EKO (w zakresie nazewnictwa to dokładnie to samo) jest przecież gwarancją absolutnej naturalności – czystej i wolnej od jakichkolwiek skażeń chemicznych – w końcu produkty ekologiczne mają nam pomagać w dbaniu o nasze zdrowie. Takie też mamy oczekiwania do olejów BIO. Jest nam bardzo miło poinformować, że po wnikliwej kontroli otrzymaliśmy certyfikat BIO na kolejny rok!

Staramy się, aby nasi klienci mieli wybór. Serię olejów ekologicznych wprowadziliśmy niemal do wszystkich smaków, które są w naszej ofercie. Znajdziemy ją wśród tłuszczów pozyskiwanych z popularnego rzepaku i nasion słonecznika: olej rzepakowy, olej słonecznikowy. Oleje z certyfikatem BIO to także olej lniany, z ostropestu, olej z konopii, wiesiołka czy – ulubiony przez sporą część klientów – olej dyniowy. Warto też wspomnieć, że posiadamy także certyfikowany olej kokosowy.

Olej rzepakowy to – obok słonecznikowego – olej najbardziej znany Polakom. Dostępny w każdym sklepie spożywczym i powszechnie stosowany jest do smażenia i sałatek. Dlaczego o nim dzisiaj wspominamy? Mimo wysokiej popularności oleju rzepakowego niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ten kupowany na co dzień – rafinowany i oczyszczony – ma niewiele wspólnego ze swoim nierafinowanym odpowiednikiem. Różnica jest tak duża, że zaczyna się na zapachu, a kończy na właściwościach dla naszych organizmów.

 

Nienasycone kwasy tłuszczowe są nieocenione dla naszego zdrowia. Wspomagają działanie układu krwionośnego, regulują pracę serca, chronią przed udarami i nowotworami. Nienasycone kwasy tłuszczowe pomagają również w odpowiednim wchłanianiu wapnia i wspierają procesy myślowe. Okazuje się jednak, że do właściwego i najskuteczniejszego działania, kwasy powinny być przyjmowane w odpowiednich proporcjach. Olej rzepakowy posiada idealną z punktu widzenia potrzeb żywieniowych proporcję kwasów omega 6 i omega 3, wynoszącą 2:1. Na jego korzyść względem oliwy, przemawia też fakt, że ilość niekorzystnych, nasyconych kwasów tłuszczowych jest tu dwukrotnie niższa.

Nierafinowany, zimnotłoczony olej rzepakowy posiada właściwości, których brak jego oczyszczonemu odpowiednikowi. Lekko orzechowy w smaku, pięknie komponuje się z sałatkami, serami i sosami. Słomkowy, słoneczny kolor i przyjemny zapach zdradzają bogactwo jakie kryje w środku. Oprócz nienasyconych kwasów tłuszczowych, o których wspominaliśmy, pełen jest też witamin – E, A, K. Jako ciekawostkę należy dodać, że dawniej olej rzepakowy nie był tak zdrowy i polecany jak dzisiaj. Odmiany rzepaku, z których był tłoczony powodowały, że ostateczny produkt zawierał wysokie stężenie niekorzystnego dla organizmu kwasu erukowego. Obecnie w całej Polsce i Europie jedyną odmianą uprawianego na olej rzepaku jest odmiana podwójnie ulepszona „00”, która pozbawiona jest tego niepożądanego dodatku. Odmiana ta charakteryzuje się również zwiększoną zawartością korzystnych kwasów tłuszczowych: linolowego, oleinowego oraz linolenowego.

 

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Leczenie Uzależnień - sposoby i metody wyjścia z alkoholizmu i innych uzależnień
28 marca 2022, 10:24
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Leczenie uzależnień to proces terapeutyczny mający na celu reedukację i resocjalizację osoby uzależnionej. Celem podjęcia leczenia jest życie w trzeźwości oraz w całkowitej abstynencji, która ma za zadanie poprawić jakość życia osoby uzależnionej.
Dlaczego nowoczesne ośrodki rehabilitacyjne są warte uwagi?
21 marca 2022, 16:44
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jeśli mówimy o służbie zdrowia to szczególnie jej prywatne ośrodki są dosyć dobrze rozwinięte w różnych zakątkach naszego kraju. Na obszarze Polski działalność prowadzą liczne ośrodki oraz placówki o zróżnicowanych specjalizacjach.
Dlaczego pieluszki jednorazowe nie są dobrym wyborem.
12 grudnia 2021, 22:43
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Niestety większośc ludzi nie ma pojęcia, że istnieje coś lepszego niż "pampers", czyli pieluszka jednorazowa. Kiedy na świat przychodzi dziecko wydaje się oczywiste, że będzie ono potrzebowało teraz mnóstwa "pampersów".
Herbata z konopi - na co pomaga?
3 listopada 2021, 14:28
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Napar z liści  konopi jest bogaty w kannabidiol CBD, który może  pomóc na wiele dolegliwości - bezsenność, stany lękowe, nerwicę, uciążliwy i długotrwały ból.  W przypadku poważniejszych problemów zdrowotnych, jak padaczka czy nowotwory zamiast herbaty z  konopni sprawdzą się olejki konopne z CBD . Dziś jednak skupimy się na naparach z konopi , dowiesz się czy  herbata konopna zawiera THC i jak ją zaparzyć.
Osteopatia dzieci i niemowląt
27 października 2021, 18:23
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Osteopata dla dzieci i niemowląt to specjalista, który wykazuje się niezwykle delikatnymi i bezinwazyjnymi metodami leczenia. Poród to bardzo stresujący moment w życiu każdej kobiety. Nie należy jednak zapominać, że narodziny to także poważny stres dla noworodka.
Wydmuchiwanie noska
19 października 2021, 09:04
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wydmuchiwanie nosa to nic innego jak jego oczyszczanie, które pomoże nam swobodnie oddychać.
Ostroga pietowa
13 października 2021, 19:52
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jak rozpoznać, że to ostroga? Na początku ostroga piętowa występuje bezobjawowo u większości społeczeństwa. Dyskomfort pojawia się dopiero w momencie wystąpienia zapalenia przyczepu. Ból pięty oraz sztywność stopy pacjenci odczuwają głównie rano po wstaniu z łóżka i może się nasilać podczas chodzenia.
Afazja- czym jest i jak pomagać osobom z tym schorzeniem
8 października 2021, 16:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Nie da się ukryć, że wraz z wiekiem jesteśmy coraz bardziej narażeni na różnorodne schorzenia. Organizm przestaje być tak wydolny i efektywny, jak jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu.
 Suche i spierzchnięte usta - Jak zadbać o usta jesienią i zimą?
6 października 2021, 10:53
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Suche i spierzchnięte usta to dolegliwość  która może być dokuczliwa i nieprzyjemna zwłaszcza zimą i jesienią, ale potrafi ona dokuczać o każdej porze roku.