15 września 2021, 11:30
Sosta oleje

Sosta oleje

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wiemy, że jakość produktów jest podstawą naszej relacji z klientem, dlatego kolejny rok z rzędu dbamy o to, aby nasze oleje były z certyfikatem BIO, co dodatkowo utwierdza nas w fakcie, że są z najwyższej półki.

Ekologiczne oleje z certyfikatem BIO

 Oznaczenie BIO czy EKO (w zakresie nazewnictwa to dokładnie to samo) jest przecież gwarancją absolutnej naturalności – czystej i wolnej od jakichkolwiek skażeń chemicznych – w końcu produkty ekologiczne mają nam pomagać w dbaniu o nasze zdrowie. Takie też mamy oczekiwania do olejów BIO. Jest nam bardzo miło poinformować, że po wnikliwej kontroli otrzymaliśmy certyfikat BIO na kolejny rok!

Staramy się, aby nasi klienci mieli wybór. Serię olejów ekologicznych wprowadziliśmy niemal do wszystkich smaków, które są w naszej ofercie. Znajdziemy ją wśród tłuszczów pozyskiwanych z popularnego rzepaku i nasion słonecznika: olej rzepakowy, olej słonecznikowy. Oleje z certyfikatem BIO to także olej lniany, z ostropestu, olej z konopii, wiesiołka czy – ulubiony przez sporą część klientów – olej dyniowy. Warto też wspomnieć, że posiadamy także certyfikowany olej kokosowy.

Olej rzepakowy to – obok słonecznikowego – olej najbardziej znany Polakom. Dostępny w każdym sklepie spożywczym i powszechnie stosowany jest do smażenia i sałatek. Dlaczego o nim dzisiaj wspominamy? Mimo wysokiej popularności oleju rzepakowego niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ten kupowany na co dzień – rafinowany i oczyszczony – ma niewiele wspólnego ze swoim nierafinowanym odpowiednikiem. Różnica jest tak duża, że zaczyna się na zapachu, a kończy na właściwościach dla naszych organizmów.

 

Nienasycone kwasy tłuszczowe są nieocenione dla naszego zdrowia. Wspomagają działanie układu krwionośnego, regulują pracę serca, chronią przed udarami i nowotworami. Nienasycone kwasy tłuszczowe pomagają również w odpowiednim wchłanianiu wapnia i wspierają procesy myślowe. Okazuje się jednak, że do właściwego i najskuteczniejszego działania, kwasy powinny być przyjmowane w odpowiednich proporcjach. Olej rzepakowy posiada idealną z punktu widzenia potrzeb żywieniowych proporcję kwasów omega 6 i omega 3, wynoszącą 2:1. Na jego korzyść względem oliwy, przemawia też fakt, że ilość niekorzystnych, nasyconych kwasów tłuszczowych jest tu dwukrotnie niższa.

Nierafinowany, zimnotłoczony olej rzepakowy posiada właściwości, których brak jego oczyszczonemu odpowiednikowi. Lekko orzechowy w smaku, pięknie komponuje się z sałatkami, serami i sosami. Słomkowy, słoneczny kolor i przyjemny zapach zdradzają bogactwo jakie kryje w środku. Oprócz nienasyconych kwasów tłuszczowych, o których wspominaliśmy, pełen jest też witamin – E, A, K. Jako ciekawostkę należy dodać, że dawniej olej rzepakowy nie był tak zdrowy i polecany jak dzisiaj. Odmiany rzepaku, z których był tłoczony powodowały, że ostateczny produkt zawierał wysokie stężenie niekorzystnego dla organizmu kwasu erukowego. Obecnie w całej Polsce i Europie jedyną odmianą uprawianego na olej rzepaku jest odmiana podwójnie ulepszona „00”, która pozbawiona jest tego niepożądanego dodatku. Odmiana ta charakteryzuje się również zwiększoną zawartością korzystnych kwasów tłuszczowych: linolowego, oleinowego oraz linolenowego.

 

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Jak wzmocnić odporność na jesień?
24 sierpnia 2021, 16:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jesień i zima to dwie pory roku, w których najczęściej dopada nas przeziębienie bądź różne choroby, typu grypa. Dlatego szczególnie wtedy należy zadbać o nasze zdrowie od zewnątrz i oczywiście od wewnątrz.
Rak chce go zabrać, ale on tak bardzo chce żyć!
8 sierpnia 2021, 15:04
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Hubcio przeżył już 17 operacji. Podczas tych operacji uszkodzeniu uległ żołądek, drogi żółciowe i jelito grube chłopczyka. Prawie 3 miesiące Hubercik spędził pod respiratorem w stanie krytycznym i bardzo ciężkim. Malec choruje na neuroblastomę, groźny nowotwór!
DIETA NASTOLATKA
9 czerwca 2021, 21:40
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jak powinna wyglądać dieta nastolatka? Ile kalorii dziennie powinien spożywać nastolatek? Jakie produkty powinien spożywać, a jakich unikać?      
Olejowanie włosów - jak zacząć, na czym polega
16 maja 2021, 10:58
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Na czym polega olejowanie włosów i po co ono jest? Olejowanie włosów to bogaty rytuał pielęgnacyjny. Przynosi mocne odżywienie skóry głowy, przyspiesza wzrost włosów, wspiera przy walce z łupieżem i ŁZS, zamyka nawilżenie we wnętrzu włosa.
Techniki świadomego śnienia
2 maja 2021, 13:47
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jeśli chcemy śnić świadomie, przede wszystkim powinniśmy się dowiedzieć i nauczyć, jak to zrobić – odpowiednie techniki pozwalają stosunkowo łatwo wejść w świadomy sen.
Podejrzenie zawału serca
22 kwietnia 2021, 09:00
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Omdlenia
22 kwietnia 2021, 09:21
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Omdleniem nazywamy stan krótkiej utraty świadomości, zazwyczaj spowodowanej stresem, zbyt wysoką temperaturą, niedotlenieniem mózgu lub innymi czynnikami. Jest to stan chwilowy.
Złamania, skręcenia i zwichnięcia
22 kwietnia 2021, 09:35
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jak rozpoznać złamanie, zwichnięcie i skręcenie i jak działania należy podjąć?
Jak dietetyk może pomóc w leczeniu cukrzycy
22 kwietnia 2021, 21:40
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jeśli masz szanse na cukrzycę, czy masz zespół opieki zdrowotnej, który doradzi Ci, jak sobie z tym poradzić, co musisz jeść, ćwiczenia, które powinieneś wykonywać i tym podobne.