13 października 2021, 19:52
Ostroga pietowa

Ostroga pietowa

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jak rozpoznać, że to ostroga? Na początku ostroga piętowa występuje bezobjawowo u większości społeczeństwa. Dyskomfort pojawia się dopiero w momencie wystąpienia zapalenia przyczepu. Ból pięty oraz sztywność stopy pacjenci odczuwają głównie rano po wstaniu z łóżka i może się nasilać podczas chodzenia.
 
Zlokalizowany jest najczęściej w miejscu przyczepu bliższego przyśrodkowo na guzie piętowym.
Ostroga piętowa to schorzenie utrudniające codzienne funkcjonowanie, dlatego już przy pierwszych oznakach bólowych warto udać się po poradę do specjalisty.
Jak leczyć ostrogę piętową?
Leczenie ostrogi piętowej jest procesem długotrwałym, trudnym i dość skomplikowanym, wymagającym dużo cierpliwości ze strony pacjenta. Opiera się głównie o leczenie zachowawcze obejmujące zabiegi fizjoterapii oraz odpowiednie ćwiczenia. Zalecane jest także stosowanie wkładek ortopedycznych do obuwia (zmniejszają one nacisk na guz piętowy). Nieodłącznym elementem terapii są ćwiczenia rozciągające podeszwę stopy.
Fizykoterapia, czyli terapia która wspomaga walkę z bólemOstroga piętowa
Zabiegi wykorzystywane w leczeniu zachowawczym to:
• biostymulacja laserowa,
• jonoforeza,
• ultradźwięki
• fala uderzeniowa (jedyne leczenie, które nie tylko usuwa objawy choroby, ale również ich przyczynę).
Fala uderzeniowa to jedna z najskuteczniejszych terapii w leczeniu ostrogi piętowej. Przy pomocy fali uderzeniowej efekt terapeutyczny jest zdecydowanie szybszy niż w przypadku pozostałych zabiegów ww.– jednak bardziej bolesny. Są też plusy.. szybko przynosi ulgę w bólu, co dla pacjenta najważniejsze 🙂
Nawet po kilku zabiegach możemy poczuć różnicę. Oczywiście cały proces powinien być dostosowany indywidualnie do potrzeb pacjenta.
Jeśli masz problemy z ostrogą piętową to w Centrum Rehabilitacji i Osteopatii Osteo-Med czeka na Ciebie specjalistyczna pomoc.
Nie czekaj, pozwól sobie pomóc 😊
 
 

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Afazja- czym jest i jak pomagać osobom z tym schorzeniem
8 października 2021, 16:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Nie da się ukryć, że wraz z wiekiem jesteśmy coraz bardziej narażeni na różnorodne schorzenia. Organizm przestaje być tak wydolny i efektywny, jak jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu.
 Suche i spierzchnięte usta - Jak zadbać o usta jesienią i zimą?
6 października 2021, 10:53
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Suche i spierzchnięte usta to dolegliwość  która może być dokuczliwa i nieprzyjemna zwłaszcza zimą i jesienią, ale potrafi ona dokuczać o każdej porze roku.
Sosta oleje
15 września 2021, 11:30
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wiemy, że jakość produktów jest podstawą naszej relacji z klientem, dlatego kolejny rok z rzędu dbamy o to, aby nasze oleje były z certyfikatem BIO, co dodatkowo utwierdza nas w fakcie, że są z najwyższej półki.
Jak wzmocnić odporność na jesień?
24 sierpnia 2021, 16:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jesień i zima to dwie pory roku, w których najczęściej dopada nas przeziębienie bądź różne choroby, typu grypa. Dlatego szczególnie wtedy należy zadbać o nasze zdrowie od zewnątrz i oczywiście od wewnątrz.
Rak chce go zabrać, ale on tak bardzo chce żyć!
8 sierpnia 2021, 15:04
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Hubcio przeżył już 17 operacji. Podczas tych operacji uszkodzeniu uległ żołądek, drogi żółciowe i jelito grube chłopczyka. Prawie 3 miesiące Hubercik spędził pod respiratorem w stanie krytycznym i bardzo ciężkim. Malec choruje na neuroblastomę, groźny nowotwór!
DIETA NASTOLATKA
9 czerwca 2021, 21:40
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jak powinna wyglądać dieta nastolatka? Ile kalorii dziennie powinien spożywać nastolatek? Jakie produkty powinien spożywać, a jakich unikać?      
Olejowanie włosów - jak zacząć, na czym polega
16 maja 2021, 10:58
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Na czym polega olejowanie włosów i po co ono jest? Olejowanie włosów to bogaty rytuał pielęgnacyjny. Przynosi mocne odżywienie skóry głowy, przyspiesza wzrost włosów, wspiera przy walce z łupieżem i ŁZS, zamyka nawilżenie we wnętrzu włosa.
Techniki świadomego śnienia
2 maja 2021, 13:47
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jeśli chcemy śnić świadomie, przede wszystkim powinniśmy się dowiedzieć i nauczyć, jak to zrobić – odpowiednie techniki pozwalają stosunkowo łatwo wejść w świadomy sen.
Podejrzenie zawału serca
22 kwietnia 2021, 09:00
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com