2 maja 2022, 20:48
Jak zapobiec włamaniu się do domu?

Jak zapobiec włamaniu się do domu?

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Niezależnie od tego, czy opuszczasz dom na tydzień, czy na rok, pozostawienie go samego naraża go na włamanie. Jest to oczywiście bardzo nieprzyjemne doświadczenie i może skutkować kradzieżą przedmiotów i zniszczeniem mienia.

Chociaż możesz mieć ubezpieczenie domu i ubezpieczenie na te rzeczy, nadal będzie to bardzo niepokojące wydarzenie, które sprawi, że poczujesz się niebezpiecznie we własnym domu i nadal będzie stresująca naprawa, a także zwiększenie stawki ubezpieczenia domu . Co więcej, niektóre rzeczy, które zostały skradzione, są całkowicie niemożliwe do zastąpienia; dyski twarde zawierające stare zdjęcia lub prace twojego życia, sentymentalną biżuterię itp. Ważne jest więc, jeśli wyjeżdżasz, aby upewnić się, że nikt nie będzie mógł włamać się do twojego domu i pozostawić środki odstraszające, które, miejmy nadzieję, będą oznaczać, że nie Spróbuj przejść do łatwiejszych celów.

 

Pierwszą linią obrony przed wyjściem z domu jest upewnienie się, że nie zostawiasz niczego otwartego ani nie zostawiasz żadnych kluczy w zasięgu wzroku. Wiele osób chowa klucze pod wycieraczką lub doniczką, których używają na wypadek, gdyby udało im się o nich zapomnieć lub zamknąć się. Chociaż może się to wydawać dobrym pomysłem z tych powodów, może również pomóc włamywaczowi dostać się do środka, jeśli uda mu się go znaleźć, a zwykle nie zajmuje dużo czasu, aby przeszukać obwód. Podobnie niektórzy ludzie zostawiają otwarte okna, aby „przewietrzyć” dom lub ponownie, aby pomóc sobie wejść, jeśli zostawią klucze. To znowu bardzo ułatwia wejście do środka, jeśli zauważy okno, a nawet sięgnie, aby otworzyć mniejsze okno. Nawet jeśli te, które zostawisz otwarte, są wysoko, pamiętaj, że złodzieje prawdopodobnie przyjdą przygotowani i przyniosą drabinę.

 

Istnieją również dodatki, które możesz wprowadzić do swojego domu, które dodatkowo pomogą odstraszyć przestępców. Jeśli masz na przykład długi przedni podjazd, to duża para bram z kutego żelaza lub dużych drewnianych, pomoże przekonać ich, że są łatwiejsze cele. Nie chodzi tu o to, że nie mogą włamać się do bram, ale o to, że znacznie prędzej spróbują gdzieś, gdzie w ogóle nie ma takiej przeszkody. Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się na opcję drewnianą, nie będą mogli uzyskać tak dobrego widoku na dom, a więc nie będą kuszeni w pierwszej kolejności. Chociaż same bramy mogą być podatne na uszkodzenia, zostaną one objęte ubezpieczeniem domu. Alarm wewnątrz domu może być również świetną inwestycją i może wystarczyć, aby odstraszyć kogoś, kto próbuje się włamać, lub ostrzec sąsiadów o problemie. Znowu, jeśli usłyszą, że alarm się włączy, gdy sam przyjdziesz i odejdziesz, to również odwiedzie ich od spróbowania twojego domu.

 

Innym sposobem na powstrzymanie przestępczości jest stworzenie wrażenia, że ​​czyjś dom jako pusty dom praktycznie reklamuje się lokalnym przestępcom. Jeśli wychodzisz tylko na kilka godzin i możesz sobie pozwolić na rachunek za prąd, zawsze powinieneś zostawić przynajmniej jedno światło lub telewizor. Jeśli wybierasz się na dłużej, możesz włączyć automatyczne włączanie świateł lub poprosić sąsiada, aby przyjechał i włączył je dla Ciebie. Sąsiad może również przydać się do usuwania dużych stosów słupków, które mogą gromadzić się przy drzwiach lub skrzynce pocztowej. Mając wszystkie te rzeczy na miejscu, nikt nie będzie wiedział, że dom jest pusty, możesz wtedy spokojnie odejść i cieszyć się podróżą, nie martwiąc się o swoją własność.

 

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Naprawa pralki - jak się za to zabrać
5 sierpnia 2023, 17:52
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Pralka jest jednym z kluczowych urządzeń w naszym gospodarstwie domowym. Ułatwia nam codzienne pranie odzieży i tekstyliów, co znacznie oszczędza czas i wysiłek.
Czy wybór nowych mieszkań jest mniejszy niż przed rokiem
21 lipca 2022, 14:47
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Ile mieszkań mają w sprzedaży deweloperzy? Czy pula dostępnych lokali zmieniła się od roku? Czy firmy decydują się teraz na regularne wprowadzanie na rynek nowych projektów?
Dekorowanie okien — opcje rolet okiennych
24 maja 2022, 13:49
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Jeśli chcesz udekorować swoje okna, masz różne opcje do wyboru. Możesz zrealizować pomysły na dekorację okien i dekoracji wnętrz z magazynów wnętrzarskich, programów telewizyjnych lub od profesjonalistów zajmujących się projektowaniem.
Podział okien ze względu na ilość skrzydeł w oknie.
22 marca 2022, 15:42
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Podział okien ze względu na ilość skrzydeł w oknie.. Okna można podzielić na wiele różnych sposobów: materiał z jakiego są zbudowane, grubości profili okiennych, ilości szyb w szybie zespolonej, kolory, jednak dziś okna zajmiemy się oknami z podziałem na ilość skrzydeł w oknie. Okna jedn
Prezent dla mola książkowego
21 grudnia 2021, 09:57
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Wielu z nas będzie się w tym gorącym, zakupowym okresie zastanawiać: co kupić i co podarować w prezencie dla typowego mola książkowego?  
Jak ciekawie zamaskować karnisz?
29 października 2021, 11:33
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Nie zawsze chcemy, by karnisz stanowił widoczny element naszego wnętrza. Dawniej, tradycyjne karnisze drążkowe były jednym z ważnych elementów aranżacji okna. To na nich wieszało się firanki lub zasłony za pomocą agrafek, haczyków lub żabek. Obecnie coraz częściej decydujemy się na ukrycie karnisza i tym samym na wyeksponowanie dekoracyjnych tkanin wykorzystanych do stworzenia kompozycji na naszym oknie.
Kuchenne urządzenia wielofunkcyjne dla każdego
22 października 2021, 14:59
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Dopasowany do indywidualnych potrzeb robot kuchenny to wysokiej jakości urządzenie niezbędne do przygotowania posiłków. Coraz częściej roboty kuchenne zastępują ręczne wykonywanie wielu czynności podczas przygotowania posiłków.
Stwórz piękny, pełen życia OGRÓD
1 października 2021, 10:25
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Ogród jest najlepszym miejscem w zaciszu własnego domu. Jest to jedno z tych miejsc, w którym możesz zwolnić i prawdziwie odpocząć od życia w ciągłym biegu. Co więcej, posiadanie przydomowego ogródka przynosi całą masę korzyści zdrowotnych, choćby tych związanych z dodatkowymi zasobami tlenu, produkowanymi przez hodowane tam rośliny.
Łóżko duże do sypialni
6 września 2021, 12:21
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
W dzisiejszych czasach do urządzenia sypialni przykładamy bardzo dużą uwagę. Jest to miejsce, w którym spędzamy bardzo wiele czasu, dlatego musi być idealne. Łóżko kontynentalne cieszy się od dłuższego czasu ogromnym zainteresowaniem.