29 października 2021, 11:33
Jak ciekawie zamaskować karnisz?

Jak ciekawie zamaskować karnisz?

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Nie zawsze chcemy, by karnisz stanowił widoczny element naszego wnętrza. Dawniej, tradycyjne karnisze drążkowe były jednym z ważnych elementów aranżacji okna. To na nich wieszało się firanki lub zasłony za pomocą agrafek, haczyków lub żabek. Obecnie coraz częściej decydujemy się na ukrycie karnisza i tym samym na wyeksponowanie dekoracyjnych tkanin wykorzystanych do stworzenia kompozycji na naszym oknie.

listwa do maskowania karnisza Decor System

 

Co zamiast karnisza drążkowego?

Zamiast karnisza drążkowego możemy wykorzystać nowoczesny system szynowy, który jest o wiele bardziej subtelny i delikatny. Dzięki niemu jeszcze bardziej wyeksponujemy wygląd firan w połączeniu z zasłonami. Wygląd szyn nie rzuca się tak mocno w oczy, jak w przypadku karnisza tradycyjnego, jednak nie sprawia to wcale, że w gorszy sposób spełniają one swoją funkcję. Niestety pomimo tego, że szyny nie rzucają się tak mocno w oczy, to dalej pozostają widoczne.

Jak ukryć szyny karniszowe?

Aby ukryć szyny karniszowe, można wykonać zabudowę kartonowo-gipsową, co jednak jest dość skomplikowane i czasochłonne. Jest to więc rozwiązanie, które stosujemy coraz rzadziej, szczególnie że istnieje alternatywa, która jest szybka i łatwa w montażu. Mowa o sztukateryjnych listwach przysufitowych. Dzięki nim zamaskowanie szyny nie sprawi nikomu problemu i to bez zbędnego bałaganu i pomocy fachowców. Cały montaż z pewnością wykonamy samodzielnie i to przy użyciu prostych narzędzi oraz kleju montażowego. Co ważne listwy do maskowania karnisza możemy dobrać również w komplecie z listwami sufitowymi. W efekcie ozdobimy za ich pomocą całe pomieszczenie w górnej części, co zdecydowanie wpłynie na podniesienie estetyki naszego pomieszczenia.

Jaką maskownice karnisza wybrać?

Chcąc zamaskować karnisz w swoim domu, zazwyczaj pojawia się pytanie „Jaką maskownicę karnisza wybrać?” Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Przede wszystkim musimy wybrać model, który będzie odpowiadał nam wizualnie. Musi on również odpowiadać stylem pozostałym elementom, jakie zastosowaliśmy we wnętrzu. W efekcie cała nasza aranżacja będzie spójna. Musimy jednak pamiętać również o tym, by wybrany przez nas model odpowiadał rozmiarem karnisza, który mamy zamiar zakryć. Nie może bowiem okazać się, że maskownica będzie zbyt wąska i nie zakryje go w całości – taki efekt będzie zdecydowanie nieestetyczny.

 

Do wyboru mamy wiele nie tylko rozmiarów, ale również wzorów, takich jak proste listwy do zabudowy karnisza Decor System, które doskonale będą pasowały do każdego pomieszczenia. Szczególnie że wraz z nimi mamy możliwość zamontowania dodatkowego oświetlenia LED w wybranym przez nas kolorze.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Naprawa pralki - jak się za to zabrać
5 sierpnia 2023, 17:52
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Pralka jest jednym z kluczowych urządzeń w naszym gospodarstwie domowym. Ułatwia nam codzienne pranie odzieży i tekstyliów, co znacznie oszczędza czas i wysiłek.
Czy wybór nowych mieszkań jest mniejszy niż przed rokiem
21 lipca 2022, 14:47
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Ile mieszkań mają w sprzedaży deweloperzy? Czy pula dostępnych lokali zmieniła się od roku? Czy firmy decydują się teraz na regularne wprowadzanie na rynek nowych projektów?
Dekorowanie okien — opcje rolet okiennych
24 maja 2022, 13:49
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Jeśli chcesz udekorować swoje okna, masz różne opcje do wyboru. Możesz zrealizować pomysły na dekorację okien i dekoracji wnętrz z magazynów wnętrzarskich, programów telewizyjnych lub od profesjonalistów zajmujących się projektowaniem.
Jak zapobiec włamaniu się do domu?
2 maja 2022, 20:48
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Niezależnie od tego, czy opuszczasz dom na tydzień, czy na rok, pozostawienie go samego naraża go na włamanie. Jest to oczywiście bardzo nieprzyjemne doświadczenie i może skutkować kradzieżą przedmiotów i zniszczeniem mienia.
Podział okien ze względu na ilość skrzydeł w oknie.
22 marca 2022, 15:42
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Podział okien ze względu na ilość skrzydeł w oknie.. Okna można podzielić na wiele różnych sposobów: materiał z jakiego są zbudowane, grubości profili okiennych, ilości szyb w szybie zespolonej, kolory, jednak dziś okna zajmiemy się oknami z podziałem na ilość skrzydeł w oknie. Okna jedn
Prezent dla mola książkowego
21 grudnia 2021, 09:57
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Wielu z nas będzie się w tym gorącym, zakupowym okresie zastanawiać: co kupić i co podarować w prezencie dla typowego mola książkowego?  
Kuchenne urządzenia wielofunkcyjne dla każdego
22 października 2021, 14:59
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Dopasowany do indywidualnych potrzeb robot kuchenny to wysokiej jakości urządzenie niezbędne do przygotowania posiłków. Coraz częściej roboty kuchenne zastępują ręczne wykonywanie wielu czynności podczas przygotowania posiłków.
Stwórz piękny, pełen życia OGRÓD
1 października 2021, 10:25
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
Ogród jest najlepszym miejscem w zaciszu własnego domu. Jest to jedno z tych miejsc, w którym możesz zwolnić i prawdziwie odpocząć od życia w ciągłym biegu. Co więcej, posiadanie przydomowego ogródka przynosi całą masę korzyści zdrowotnych, choćby tych związanych z dodatkowymi zasobami tlenu, produkowanymi przez hodowane tam rośliny.
Łóżko duże do sypialni
6 września 2021, 12:21
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixabay.com
W dzisiejszych czasach do urządzenia sypialni przykładamy bardzo dużą uwagę. Jest to miejsce, w którym spędzamy bardzo wiele czasu, dlatego musi być idealne. Łóżko kontynentalne cieszy się od dłuższego czasu ogromnym zainteresowaniem.