29 października 2021, 11:33
Jak ciekawie zamaskować karnisz?

Jak ciekawie zamaskować karnisz?

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Nie zawsze chcemy, by karnisz stanowił widoczny element naszego wnętrza. Dawniej, tradycyjne karnisze drążkowe były jednym z ważnych elementów aranżacji okna. To na nich wieszało się firanki lub zasłony za pomocą agrafek, haczyków lub żabek. Obecnie coraz częściej decydujemy się na ukrycie karnisza i tym samym na wyeksponowanie dekoracyjnych tkanin wykorzystanych do stworzenia kompozycji na naszym oknie.

listwa do maskowania karnisza Decor System

 

Co zamiast karnisza drążkowego?

Zamiast karnisza drążkowego możemy wykorzystać nowoczesny system szynowy, który jest o wiele bardziej subtelny i delikatny. Dzięki niemu jeszcze bardziej wyeksponujemy wygląd firan w połączeniu z zasłonami. Wygląd szyn nie rzuca się tak mocno w oczy, jak w przypadku karnisza tradycyjnego, jednak nie sprawia to wcale, że w gorszy sposób spełniają one swoją funkcję. Niestety pomimo tego, że szyny nie rzucają się tak mocno w oczy, to dalej pozostają widoczne.

Jak ukryć szyny karniszowe?

Aby ukryć szyny karniszowe, można wykonać zabudowę kartonowo-gipsową, co jednak jest dość skomplikowane i czasochłonne. Jest to więc rozwiązanie, które stosujemy coraz rzadziej, szczególnie że istnieje alternatywa, która jest szybka i łatwa w montażu. Mowa o sztukateryjnych listwach przysufitowych. Dzięki nim zamaskowanie szyny nie sprawi nikomu problemu i to bez zbędnego bałaganu i pomocy fachowców. Cały montaż z pewnością wykonamy samodzielnie i to przy użyciu prostych narzędzi oraz kleju montażowego. Co ważne listwy do maskowania karnisza możemy dobrać również w komplecie z listwami sufitowymi. W efekcie ozdobimy za ich pomocą całe pomieszczenie w górnej części, co zdecydowanie wpłynie na podniesienie estetyki naszego pomieszczenia.

Jaką maskownice karnisza wybrać?

Chcąc zamaskować karnisz w swoim domu, zazwyczaj pojawia się pytanie „Jaką maskownicę karnisza wybrać?” Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Przede wszystkim musimy wybrać model, który będzie odpowiadał nam wizualnie. Musi on również odpowiadać stylem pozostałym elementom, jakie zastosowaliśmy we wnętrzu. W efekcie cała nasza aranżacja będzie spójna. Musimy jednak pamiętać również o tym, by wybrany przez nas model odpowiadał rozmiarem karnisza, który mamy zamiar zakryć. Nie może bowiem okazać się, że maskownica będzie zbyt wąska i nie zakryje go w całości – taki efekt będzie zdecydowanie nieestetyczny.

 

Do wyboru mamy wiele nie tylko rozmiarów, ale również wzorów, takich jak proste listwy do zabudowy karnisza Decor System, które doskonale będą pasowały do każdego pomieszczenia. Szczególnie że wraz z nimi mamy możliwość zamontowania dodatkowego oświetlenia LED w wybranym przez nas kolorze.

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Prezent dla mola książkowego
21 grudnia 2021, 09:57
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Wielu z nas będzie się w tym gorącym, zakupowym okresie zastanawiać: co kupić i co podarować w prezencie dla typowego mola książkowego?  
Kuchenne urządzenia wielofunkcyjne dla każdego
22 października 2021, 14:59
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Dopasowany do indywidualnych potrzeb robot kuchenny to wysokiej jakości urządzenie niezbędne do przygotowania posiłków. Coraz częściej roboty kuchenne zastępują ręczne wykonywanie wielu czynności podczas przygotowania posiłków.
Stwórz piękny, pełen życia OGRÓD
1 października 2021, 10:25
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Ogród jest najlepszym miejscem w zaciszu własnego domu. Jest to jedno z tych miejsc, w którym możesz zwolnić i prawdziwie odpocząć od życia w ciągłym biegu. Co więcej, posiadanie przydomowego ogródka przynosi całą masę korzyści zdrowotnych, choćby tych związanych z dodatkowymi zasobami tlenu, produkowanymi przez hodowane tam rośliny.
Łóżko duże do sypialni
6 września 2021, 12:21
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
W dzisiejszych czasach do urządzenia sypialni przykładamy bardzo dużą uwagę. Jest to miejsce, w którym spędzamy bardzo wiele czasu, dlatego musi być idealne. Łóżko kontynentalne cieszy się od dłuższego czasu ogromnym zainteresowaniem.
Jak wybrać łóżko do sypialni
24 sierpnia 2021, 21:13
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wiele osób zastanawia się, jakie wybrać łóżko do sypialni. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wybranie większego łóżka, ponieważ jest bardziej wygodne.
Wszystko, co powinno się wiedzieć na temat instalacji budowlanych
5 lipca 2021, 07:35
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Na funkcjonalność budynku w dużej mierze wpływ mają przede wszystkim instalacje budowlane. Dzięki nim dostarczane jest ciepło, czy prąd, zapewniany dostęp do wody oraz odprowadzane ścieki - umożliwiają one wygodne funkcjonowanie mieszkańców. Warto wiedzieć, że spora część instalacji montowana jest wewnątrz ścian, dlatego konieczne jest zaplanowanie ich zdecydowanie wcześniej i rozpoczęcie prac wraz z budową. Jakie są rodzaje instalacji budowlanych?
Wszystko, co dobrze jest wiedzieć na temat wywozu gruzu
13 czerwca 2021, 12:20
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
W trakcie remontu czy budowy, pojawia się wiele nietypowych odpadów takich, jak przykładowo gruz, cegłówki czy kawałki betonu lub ścian. Tego rodzaju odpady budowlane bardzo często są trudne w utylizacji przez co najlepszym wyjściem jest wynajęcie do tego odpowiedniej firmy.
W DNIU MATKI
26 maja 2021, 09:15
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Dzisiaj Dzień Matki - czy pamiętaliście o życzeniach?
Które rodzaje farb są najchętniej wybierane?
6 maja 2021, 16:21
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Współcześnie można korzystać z najróżniejszych rodzajów farb – na rynku dostępne są między innymi akwarele, farby olejne czy akrylowe. Każdy z tych rodzajów różni się nie tylko efektem końcowym obrazu, ale też wymaganiami i niezbędnymi do tworzenia akcesoriami.