12 grudnia 2021, 22:43
Dlaczego pieluszki jednorazowe nie są dobrym wyborem.

Dlaczego pieluszki jednorazowe nie są dobrym wyborem.

Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Niestety większośc ludzi nie ma pojęcia, że istnieje coś lepszego niż "pampers", czyli pieluszka jednorazowa. Kiedy na świat przychodzi dziecko wydaje się oczywiste, że będzie ono potrzebowało teraz mnóstwa "pampersów".

Kolejną smutną kwestią jest to, że ta większośc ludzi nie ma też pojęcia z czego wyprodukowana jest taka jednorazówka. Ta miażdząca większość ma oczy zamydlone reklamą, w której producent wmawia nam, że dziecko będzie miało sucho, a wspaniałe balsamy zadbają o zdrową skórę pupy. Otóż nie! Rodzice, babcie, dziadkowie, ciocie, wujkowie! Pieluszki jednorazowe są niezdrowe:

1.Do ich produkcji wykorzystywana jest ropa naftowa, z której wytwarzany jest polietylen surprised

2. Jednorazówki zawierają przetworzoną bieloną chlorem miazgę drzewną, barwniki, substancje zapachowe oraz kleje yell

3. Przy wchłonięciu moczu przez pieluszkę tworzy się żel poliakrylanowy, który jest powodem występowania u dzieci odparzeń, alergii uczuleń, a nawet infekcji dróg moczowych cry

4. Złudne poczucie suchości, które daje pieluszka jednorazowa sprawia, że rodzice dłużej przetrzymują w nich dzieci, co powoduje namnażanie się bakterii undecided

5. Przetrzymywanie dziecka w pieluszce powoduje przegrzanie narządów płciowych, co u chłopców może być przyczyną nawet bezpłodności yell

 

Pieluszka jednorazowa nie jest koniecznością. Aktualnie mamy łatwy dostęp do zdrowych, bezpiecznych i komfortowych dla dziecka pieluszek wielorazowych. Bądźmy świadomi, wybierajmy dla dzieci to, co rzeczywiście jest dla nich najlepsze. 

Pieluszki wielorazowe naszych czasów to nowoczesne i wygodne rozwiązanie. 

Zdrowe: Doskonale wiemy, co zakładamy naszemu dziecku, z jakich materiałów jest pieluszka wielorazowa, mocz wchłoniety w materiał pieluszki wielorazowej nie powoduje powstawania toksycznych substancji. Pieluszki te są paroprzepuszczalne -oddychające, nie powoduja odparzeń, nie wymagają stosowania kremów "podpieluszkowych".

Ekologia: Dziecko w okresie pieluszkowania "produkuje" 2 tony odpadów specjalnych, które zalegają na wysypiskach. Nawet jeśli zostaną spalone, to jako odpad mokry dają ujemny bilans energetyczny. Całkowity rozkład pieluszki jednorazowej nastąpi po 500 latach frown

Ekonomia: Pieluszka wielorazowa zakupiona raz będzie nam służyła do końca okresu pieluszkowania dziecka, a czsto zdarza się, że wykorzystuje się ją do pieluzkowania kolejnych dzieci. Koszt stosowania pieluszek wielorazowych z łatwością można ograniczyć do 3 tys. zł, podczas gdy na pieluszki jednorazowe rodzice wydają nawet dwa razy więcej.

Estetyka: Nie ukrywajmy, pieluszki jednorazowe wygladają paskudnie. Mimo starań producentów, kolorowych nadruków itp, to pieluszka jednorazowa jest czymś, co sie ukrywa pod różnego rodzaju odzieżą. Natomiast pieluszki wielorazowe to najczęściej małe dzieła sztuki. Szczególnie latem możemy z dumą patrzeć na dziecko, które ma na sobie śliczną pieluszkę wielorazową, która poza rewelacyjnym wyglądem pozwala dziecku znosić upały w komfortowych warunkach.

 

 

 

Na zdjęciu kieszonak PUL od Fabryki różności Bajka

Dodaj swój komentarz

Zobacz także

- wpisy o podobnej tematyce

Leczenie Uzależnień - sposoby i metody wyjścia z alkoholizmu i innych uzależnień
28 marca 2022, 10:24
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Leczenie uzależnień to proces terapeutyczny mający na celu reedukację i resocjalizację osoby uzależnionej. Celem podjęcia leczenia jest życie w trzeźwości oraz w całkowitej abstynencji, która ma za zadanie poprawić jakość życia osoby uzależnionej.
Dlaczego nowoczesne ośrodki rehabilitacyjne są warte uwagi?
21 marca 2022, 16:44
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jeśli mówimy o służbie zdrowia to szczególnie jej prywatne ośrodki są dosyć dobrze rozwinięte w różnych zakątkach naszego kraju. Na obszarze Polski działalność prowadzą liczne ośrodki oraz placówki o zróżnicowanych specjalizacjach.
Herbata z konopi - na co pomaga?
3 listopada 2021, 14:28
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Napar z liści  konopi jest bogaty w kannabidiol CBD, który może  pomóc na wiele dolegliwości - bezsenność, stany lękowe, nerwicę, uciążliwy i długotrwały ból.  W przypadku poważniejszych problemów zdrowotnych, jak padaczka czy nowotwory zamiast herbaty z  konopni sprawdzą się olejki konopne z CBD . Dziś jednak skupimy się na naparach z konopi , dowiesz się czy  herbata konopna zawiera THC i jak ją zaparzyć.
Osteopatia dzieci i niemowląt
27 października 2021, 18:23
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Osteopata dla dzieci i niemowląt to specjalista, który wykazuje się niezwykle delikatnymi i bezinwazyjnymi metodami leczenia. Poród to bardzo stresujący moment w życiu każdej kobiety. Nie należy jednak zapominać, że narodziny to także poważny stres dla noworodka.
Wydmuchiwanie noska
19 października 2021, 09:04
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wydmuchiwanie nosa to nic innego jak jego oczyszczanie, które pomoże nam swobodnie oddychać.
Ostroga pietowa
13 października 2021, 19:52
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Jak rozpoznać, że to ostroga? Na początku ostroga piętowa występuje bezobjawowo u większości społeczeństwa. Dyskomfort pojawia się dopiero w momencie wystąpienia zapalenia przyczepu. Ból pięty oraz sztywność stopy pacjenci odczuwają głównie rano po wstaniu z łóżka i może się nasilać podczas chodzenia.
Afazja- czym jest i jak pomagać osobom z tym schorzeniem
8 października 2021, 16:31
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Nie da się ukryć, że wraz z wiekiem jesteśmy coraz bardziej narażeni na różnorodne schorzenia. Organizm przestaje być tak wydolny i efektywny, jak jeszcze kilka lub kilkanaście lat temu.
 Suche i spierzchnięte usta - Jak zadbać o usta jesienią i zimą?
6 października 2021, 10:53
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Suche i spierzchnięte usta to dolegliwość  która może być dokuczliwa i nieprzyjemna zwłaszcza zimą i jesienią, ale potrafi ona dokuczać o każdej porze roku.
Sosta oleje
15 września 2021, 11:30
Zdjęcie pochodzi z serwisu Pixbay.com
Wiemy, że jakość produktów jest podstawą naszej relacji z klientem, dlatego kolejny rok z rzędu dbamy o to, aby nasze oleje były z certyfikatem BIO, co dodatkowo utwierdza nas w fakcie, że są z najwyższej półki.