Zabawa

Wpisy zawierające słowo kluczowe zabawa.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Co to za zwierz Przedszkole w Kisielicach

Co to za zwierz?   1. Co to za zwierz?  2. „Magiczna maszynka” – zabawa z W.45–47, ćwiczenie słuchu fonemowego, wyróżnianie głosek.  3.  „Co było na obrazku?” – praca z obrazkiem.    1. Co to za zwierz? Rodzic wydaje odgłos jakiegoś zwierzęcia. Dziecko próbują odgadnąć, co to za zwierzę. Następnie zmiana - dziecko naśladuje, rodzic zgaduje. Oto garść propozycji: baran beczy (beczenie): bee, bee! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na lewo, na prawo Przedszkole w Kisielicach

 Na lewo, na prawo     Dzisiaj zapraszam do wspólnej zabawy w: 1. „Sekwencje” – zabawa dydaktyczna z wykorzystaniem W.53–54. 2. „Szymon mówi” – zabawa ruchowa usprawniająca lateralizację.  3. Zachęcanie do sięgania po gry planszowe.      1. "Sekwencje" - zabawa dydaktyczna z wykorzystaniem W.53-54.  Dziecko układa przed sobą elementy, segregując je wg koloru. Następnie rodzic układa różne sekwencje kolorów (np. na stole  lub dywanie, tak by lewa strona rodzica była też lewą stroną dziecka), a dziecko ma za zadanie je odwzorować. Dla utrudnienia rodzic może podawać kolejność jedynie słownie lub ułożyć kawałek i poprosić dzieci o samodzielne kontynuowanie rytmu. Zabawę można przeprowadzić w języku angielskim – utrw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sudoku z figurami geometrycznymi Przedszkole w Kisielicach

SUDOKU z figurami geometrycznymi   Pomysłem na aktywność z dzieckiem w czasie kwarantanny jest dziś SUDOKU. Sudoku to niezła gimnastyka dla mózgu. Dla tych z Was, którzy nie orientują się czym jest ten rodzaj łamigłówki wyjaśnię: to metoda uzupełnienia diagramu. Należy umieścić odpowiednie symbole (u nas dziś były figury geometryczne) w taki sposób by nie powtórzyły się w wierszach lub kolumnach (które zawsze są w takich samych ilościach).   Powycinałam figury geometryczne z kolorowych kartek i zrobiłam diagram do gry logicznej. Najpierw spróbowałam zrobić prostszy, składający się z 9 pól. To dość rudne zadanie do wytłumaczenia dziecku dlatego ułożyłam trzy różne elementy w poziomie, resztę miał dołożyć sam. Zadanie poszło gładko i bardzo mu się spodobało. Postanowiłam zatem zwiększyć trudność i narysowałam diagram 4&t (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pieczemy chleb Przedszkole w Kisielicach

Pieczemy chleb   Dzisiejszego dnia proponuję: 1. Zabawa logopedyczna z kawałkiem chleba 2. Przygotowanie chleba 3. "Zbieranie ziaren" - zabawa manualna   1. Zabawa logopedyczna z kawałkiem chleba Zabawa logopedyczna z kawałkiem chleba odpowiada za usprawnianie aparatu mowy. Dziecko dostaje kawałek chleba ze skórką. Następnie przeżuwa, mlaska, gryzie skórkę, oblizuje się itp.    2. Przygotowanie chleba Zadanie polega na wspólnym przygototwaniu chleba. Dziecko pomaga w przygotowaniach oraz w procesie wyrabiania chleba. Składniki na 1 bochenek:   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rysowanie oburącz Przedszkole w Kisielicach

RYSOWANIE OBURĄCZ   Dziś polecamy Wam ćwiczenie grafomotoryczne, którego zadaniem jest pomoc w nauce i usprawnienie samego pisania czy rysowania. Użycie obu rąk jednocześnie znakomicie pobudza nasz umysł. Pracują wówczas obie półkule mózgowe .Takie działanie przekłada się również na lepszą pamięć i koncentrację.   Możecie zrobić karty pracy dla waszych dzieci sami. Potrzebujemy dwóch takich samych wzorów narysowanych na kartce. Przy wykonywaniu tego ćwiczenia należy pamiętać, że w trakcie przesuwania paluszków wykonujemy to obiema rękami JEDNOCZEŚNIE! To wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać.   Najlepiej zacząć od najprostszych figur geometrycznych, np. koła czy kwadratu. Później można już przejść do bardziej skomplikowanych wzorów. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ziarnko do ziarnka Przedszkole w Kisielicach

Ziarnko do ziarnka     Dziesiejszego dnia zaproponuję: 1. Zabawa manipulacyjna - oddzielanie ziaren kukurydzy od ziaren fasoli. 2. Kukurydziane mozaiki - zabawa plastyczna. 3. Zabawy kostkami.   1. Zabawa manipulacyjna - oddzielenie ziaren kukurydzy od ziaren fasoli. Usypujemy dziecku kopczyk pomieszanych ze sobą ziaren kukurydzy i fasoli. Dobrze sprawdzą się też ziarna grochu czy kawy. Zadaniem dziecka jest jak najszybsze rozdzielenie ziarenek na dwie osobne kopczyki.   2. Kukurydziane mozaiki Rodzic zabarwia kolorowymi barwnikami w płynie ziarna kukurydzy. Do barwienia (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gniotek Przedszkole w Kisielicach

Gniotek, sposób na rozładowanie nadmiaru energii i nie tylko….   Jeżeli macie w domu balony to mam dla Was propozycje na zrobienie Gniotka. Taką zabawką można naprawdę twórczo się bawić… Właśnie będziemy tworzyć rodzinę gniotkową do wspólnej zabawy. Każdego można inaczej ucharakteryzować za pomocą włóczki, flamastra, naklejek. Gniotki mogą być świetną pomocą nie tylko w ćwiczeniu ręki. Mogą posłużyć także do robienia teatrzyków, rozmowy o emocjach gdy namalujemy gniotkom różne minki. Czasem ciężko zacząć rozmowę o uczuciach, trudnych wydarzeniach i emocjach z nimi związanych. Gniotki z pewnością ułatwią to zadanie.   Jak zrobić gniotka?? To bardzo proste…Wojtek wsypał mąkę przez lejek do butelki. Nadmuchał balon i z moją pomocą nałożyliśmy go na butelkę. Odwrócił butelkę i ruchami kolist (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy stopa to dobra miara? Przedszkole w Kisielicach

 Czy stopa to dobra miara?   Dzisiejszego dnia zaproponuję Państwu: 1. Domowy tor sensoryczny 2. Zabawa matematyczna "Zabawy długością" 3. Praca plastyczna "Pejzaż wiejski"   1. Domowy tor sensoryczny Tor sensoryczny można zbudować z różnego rodzaju elementów fakturowych, po których dzieci mogą chodzić stopami, a także na czworaka, turlać się czy pełzać. Są nimi: *poduszki, poduchy o różnych wypełnieniach i fakturach, *woreczki materiałowe wypełnione różnymi produktami sypkimi, *dywaniki łazienkowe, podkładki prysznicowe, wycieraczki pod drzwi, *kuchenne podkładki pod stół, *plastikowe pojemniki wypełnione różnymi materiałami (do pojemników można wrzucić praktycznie wszystko). Przydadzą się także inne elementy, kt (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czytanie z klockami Przedszkole w Kisielicach

Czytanie z klockami   Dziś chciałabym Wam pokazać jeszcze jeden ze sposobów nauki czytania sylabowego. Naszym dzieciom musimy dużo urozmaicać, aby ćwiczenia nie były zbyt monotonne. Uwielbiamy wszelkiego rodzaju klocki, bo według mnie to najbardziej kreatywna zabawka świata. Przydały nam się do zabawy sylabowej. Wydrukowałam sylaby(można też samemu napisać na kartce) i przykleiłam za pomocą kleju szkolnego. Na początku zadaniem dziecka było odnalezienie dwóch takich samych sylab. Później dziecko odwzorowywało utworzony przeze mnie wyraz. Bawiliśmy się w układanie wyrazów i ich czytanie. Tworzyliśmy z klocków węża- każda kolejna dołożona sylaba musi z poprzednią tworzyć wyraz. Wydaje mi się, że ta zabawa zdecydowanie zachęci każde dziecko do czytania. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gra sylabowa Przedszkole w Kisielicach

GRA SYLABOWA Zastanawiając się, co robić z dzieckiem, by zadbać zarówno o jego dobrą zabawę i edukację -wykonaliśmy własną planszóweczkę.  Gry planszowe to świetny pomysł na rozrywkę dla maluchów. Samodzielnie wykonana gra daje sporo satysfakcji. Oczywiście można sobie wymyślić własne zasady. Najlepiej takie, które spodobają się dziecku, które doskonale zrozumie. Nauka czytania poprzez zabawę czemu nie… Zachęcam do nauki czytania dzieci metodą sylabową. Grać w nią można na kilka wariantów. Pozwala nam na możliwość głośnego odczytywania sylab, szukania par i tworzenia wyrazów. Przesuwaliśmy się pionk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ciecz nienewtonowska Przedszkole w Kisielicach

Ciecz nienewtonowska – świetna zabawa sensoryczna!   Brzmi naukowo, a to zwykła mąka ziemniaczana wymieszana z wodą. Jest banalna do wykonania. Całość należy wymieszać i na tym kończy się przepis:) Nie ma tu idealnych proporcji, dlatego wodę dodajemy do momentu, gdy masa stanie się jednolita, lecz jeszcze nie płynna.   Mąka ziemniaczana w połączeniu z wodą tworzą masę o zaskakujących właściwościach – z jednej strony ciecz jest lejąca, z drugiej strony – zgnieciona lub uderzona robi się naprawdę twarda – można ją skruszyć w palcach! Gdy chłopcy uderzali w powierzchnię cieczy drewnianym młotkiem nic nie pryskało. Nie mogły zrozumieć jak to się dzieje i były zachwycone. Jest efekt WOW. Kruszy się, a nagle przemienia w mokrą (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
BAŃKA W BAŃCE - eksperyment dla dzieci Przedszkole w Kisielicach

  Które dziecko nie lubi puszczać baniek??? Oj…one zawsze wywołują radość…nie tylko u dzieci  Zabawa bańkami to świetna sprawa.     Potrzebujemy: - wodę - 1 łyżkę cukru - 2 łyżki płynu do mycia naczyń - szklankę - słomkę - duży talerz   Połącz ze sobą składniki w szklance. Dobrze wymieszaj łyżeczką mieszaninę. Rób to powoli, żeby jak najmniej się spieniła. Zwilż duży talerz naszą miksturą. Zamocz słomkę w powstałym płynie. Wyjmij słomkę. Pochyl się nad talerzykiem tak, by zmoczony koniec słomki oparł się o talerz i dmuchaj bardzo powoli przez niezmoczony koniec słomki, żeby utwo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wiosenne zagadki Przedszkole w Kisielicach

Zbliża się pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W oczekiwaniu na nią zapraszam do wspólnego rozwiązywania zagadek, które mają na celu wprowadzić dzieci w świat zmieniającej sie przyrody. Prawidłowe odpowiedzi zamieszczamy w komentarzu pod postem .   1. Bałwan się roztopił, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Park Wodny Moje miasto - Tarnowskie Góry

Jest to jedna z największych atrakcji sportowo-rekreacyjnych w regionie. Obiekt zatrudnia doświadczonych ratowników oraz wysoko wykwalifikowanąkadrę instruktorską, gotową udzielić fachowych porad swoim gościom. W obiekcie znajdują się: 25-metrowybasen sportowy Basen z falą morską Basen rzeka  Basen solanka Basen do nauki pływania 3 różne zjeżdżalnie wodne Sauny  Siłownia     

Zobacz cały wpis na blogu »
Gwarki Moje miasto - Tarnowskie Góry

Co roku w naszym mieście są organizowane gwarki, czyli cykliczna impreza kulturalno-historyczna. Organizowana jest w pierwszej połowie września i trwa 3 dni. W ciągu tych dni mamy wiele atrakcji, karuzele dla większych, jak i dla młodszych, koncerty znanych gwiazd oraz na każdym kroku budki z jedzeniem. W ostatnim dniu tej dużej imprezy odbywa się pochód podczas którego świętujemy rocznicę przejazdu Jana III Sobieskiego przez Tarnowskie Góry. Nazwa imprezy powstała od górników wydobywających srebrnonośną galenę zwaną gwarkami. 

Zobacz cały wpis na blogu »