Zabawa

Wpisy zawierające słowo kluczowe zabawa.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Dzień 2 Moje nudnawe życie

Hej wszystkim! Tooo znowu ja! Mam nadzieję, że te kilka pierwszych dni wakacji mijają wam jak najlepiej! A jeśli nie, głowa do góry! Napewno wszystko się poprawi, na to przecież jeszcze 2 miesiące. Ostatnio zastanawiałam sie, co by się stalo, gdybym nigdy nie poznała tak cudownych ludzi. Mam na myśli moich znajomych, zarówno tych z internetu, jak i tych w realu. Dzięki nim czuje, że żyje. Jestem naprawdę wdzięczna wszystkim którzy mnie wspierają w dosyć trudnych chwilach. Dzięki wam czuje, ze żyje! Wywołujecie na mojej twarzy uśmiech, a łzy poskramiacie jak zawodowcy XDD. Sorki, że taki krótki wpis, ale jestem seeerio zmęczona, a jutro rano mam szczepienie!! Pamiętajcie kobietki o szczepeniu na HPV, to naprawdę groźny wirus powodujący nowotwór. Badajcie się i niech zdrówko wam dopisuje!!!   Maychan

Zobacz cały wpis na blogu »
Pieseły Trawa jest zielona.

Pieski są dobrymi przyjaciółmi da człowieka. Można się z nimi bawić i je głaskać. Większość psów gania koty.

Zobacz cały wpis na blogu »
Śmingus dyngus Jedzenie

śmingus dyngus minął rewelacyjnie było bardzo dużo zabawy i frajdy nie mogę się doczekać kolejnego!   

Zobacz cały wpis na blogu »
Koci przyjaciel biologia i ochrona przyrody

Wielu przeciwników kotów wymyśla na temat tych zwierzaków niestworzone historie, które więcej maja wspólnego z creepypastami i strasznymi historiami niż z rzeczywistością. Osoby te zamiast uszanować fakt, że inni ludzie kochają koty i jesli sami ich nie lubią nie kupować tych zwierzaków staraja się innym je obrzydzić. Co z tego, że kot to drapieżnik, pies tak to taki sam drapieżnik, a i są drapiezne małpy, które są nam bardzo bliskie. Kot atakując czlowieka nie chce go skrzywdzić, on się bawi. Zauwazcie, że gdy jest kilka małych i młodych kotków one mocuja sie, podgryzają, kotłują, nie chcą sobie robić krzywdy, tylko uczą się polowac i walczyć by w przyszłości zdobyc pokarm, kotki w tym wieku nie walcza o terytorium ani kocicę tylko uczą sie polować, trenuja swoja szybkość, zwinnośc i siłę, dlatego młode kotki i kocięta czasem podgryzają c (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Graj i myśl... czyli gry rozwijające pamięć, uwagę, koncentracje. Przestrzeń Inspiracji

TEAMKOWE NEURONKI iTEAMKOWE MEMORY to autorskie gry, które są nowością na rynku. Są to gry rozwijające zdolności poznawcze u każdej osoby, która spróbuje swoich sił wykonując poszczególne zadania. Ich powstanie to owoc naszej wieloletniej pracy. Bazując na własnym doświadczeniu socjoterapeutycznym, trenerskim, profilaktycznym a co za tym idzie, kontakcie z różnymi grupami, w tym: dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, seniorami zauważyłyśmy, że coraz więcej osób (w różnym wieku) zaczyna lub ma problem z tzw. zdolnościami poznawczymi. Pamięć jest ulotna, uwaga coraz słabsza, koncentracja krótkotrwała a i ze spostrzegawczością bywa różnie. Jako, że same zafascynowałyśmy się pracą mózgu, zdolnościami, które posiada, oraz zmianami, które w nim zachodzą podczas wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń postanowiłyśmy podzielić się t (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Maraton czytelniczy Książki dla każdego

Niedawno na moim blogu pojawił się wpis, w którym wspomniałam o kanale na YouTube, który prowadzą dwie, doświadczone czytelniczki. Na ich przykładzie chciałabym pokazać wam jak wiele istnieje zabaw oraz różnego rodzaju wyzwań, które pomogą wam pokonać zastój czytelniczy i umilą czytanie.    Dziewczyny z kanału zaksiążkowane (https://www.youtube.com/channel/UCP0LnBml_CVq5gaDD6qcsxw), nagrywają wiele czytelniczych challengów. Jedym z nich, a zarazem najpopularniejszym na ich kanale jest tzw. MARATON CZYTELNICZY. Zabawa ta polega na 24-godzinnym czytaniu wybranych wcześniej książek. Maraton ten można zorganizować samemu w domu i może być on odskocznią od codzienności. Do wykonania wyzwania można zaprosić najlepszego przyjaciela, przyjaciółkę, lub całe grono znajomych! Ważna (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Piasek kinetyczny Zabawki dla dzieci

Zabawa z piaskiem kinetycznym jest bardzo przyjemna, piasek łatwo poddaje się modelowaniu do tego jego ciągły Zastosowanie opatentowanej technologii bazującej na dodaniu do czystego piasku nietoksycznego polimeru, który łączy ze sobą pojedyncze ziarenka piasku (nigdy się nie rozsypują), dzięki czemu idealnie nadaje się do zabawy w domu, przedszkolu czy gabinecie terapii zajęciowej.    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Smutny i wesoły Przedszkole w Kisielicach

Smutny i wesoły   1. „Smutny i wesoły” – zabawa w parach z użyciem tangramu z W.48.  2. „Trząść się ze strachu jak galareta” – doświadczenie, próba wyjaśnienia powiedzenia.  3. Zabawy konstrukcyjne z drewnianych klocków.   1. „Smutny i wesoły” – zabawa w parach z użyciem tangramu z W.48. Jedna osoba układa smutnego ludzika, druga – wesołego. Później następuje zmiana zadań.  2. „Trząść się ze strachu jak galareta” – doświadczenie, próba wyjaśnienia powiedzenia. Dziecko wraz z rodzicem przygotowują galaretki, po ostygnięciu kroją je na mniejsze kawałki. Następnie obserwują, co dzieje się z galaretką, gdy się nią poruszy. Rodzic wyjaśnia, że często strachowi towarzyszy drżenie rąk lub całego ciała (a także napięcie mięśni, uniesie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mamo! Nudzi mi się Na nudy

Jak często słyszycie "Mamo, nudzi mi się!"? Ja codziennie, niezliczoną ilość razy. Czasem, gdy tylko usłyszę "Mamo..." podskórnie czuję, że zaraz padnie "nudzi mi się".    A może pamiętacie jak w dzieciństwie zżerała Was nuda? Ja miałam takie dni przynajmniej raz w tygodniu. To były niedziele. Wtedy podwórkowe życie umierało. Koledzy i koleżanki szli z rodzicami w odwiedziny do rodziny, a może też siedzieli i usychali z "nicnierobienia". Ja zawsze w ten dzień się nudziłam. Rodzice odpoczywali na kanapie lub w fotelu przed telewizorem, a ja z nudą musiałam radzić sobie sama i wiecie co - wcale sobie nie radziłam.    Dlatego, gdy czytam wypowiedzi psychologów, że nuda dziecku jest potrzebna i powinniśmy na nią dziecku pozwolić, mam mieszanie odczucia. Z jednej strony czuję się usprawiedliwiona, że nie zawsze wiem co poradzić na nudę mej latorośli ale z drugiej strony przypominam sobie tą małą dziewczynkę, którą byłam wyczekującą (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Teatr uczuć Przedszkole w Kisielicach

  Teatr uczuć   1. „Teatr uczuć” – zabawa w uzewnętrznianie uczuć. 2. „Lustro” – zabawa w parach. 3. Zabawy manipulacyjne.   1. „Teatr uczuć” – zabawa w uzewnętrznianie uczuć. Zabawa w uzewnętrznianie uczuć (strach, gniew, zdenerwowanie, czułość, obojętność, smutek, wesołość) w sposób pantomimiczny. Dziecko przedstawia uczucie, a rodzic zgaduje. 2. „Lustro” – zabawa w parach. Dziecko jest lustrem i jego zadaniem jest wierne kopiowanie każdego ruchu partnera (rodzica). Po kilku minutach następuje zamiana ról. 3. Zabawy manipulacyjne. Przewlekanki lub nawlekanie koralików na sznureczki. Doskonalenie motoryki małej. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kilka słów o Blogu Kulludzie

Siemka! To jest strona należąca do : jatie , *+Miko+* i Niall Horan.To jest nasz blog , na którym będziemy zamieszczać wpisy na temat momio itp. Czasem pojawi się tu gazetka momio. Pozdrowionka! Jatie

Zobacz cały wpis na blogu »
Zabawa z matematyką Przedszkole w Kisielicach

  Zabawa z matematyką   1. Gra w dobble – zabawa z W.50–52.  2. Zabawa z matematyką.  3. Oglądanie czasopism dziecięcych lub książek z ilustracjami.    1. Gra w dobble – zabawa z W.50–52. Wersja 1: Zabawa w parach lub w małych grupach. Dwie osoby rozdają między siebie wszystkie karty z jednej wyprawki. Jedną kartę należy położyć na środku stolika. Na sygnał rodzica każdy z graczy patrzy na swoją pierwszą kartę i szuka wspólnej litery z kartą, która leży na środku. Głośno podaje nazwę litery i szybko kładzie kartę na stole, przykrywając tę, która już na nim leży. Teraz każdy z graczy musi znaleźć wspólną literę z nową kartą. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart.  Wersja 2: Gra w parach na zasadzie gry w wojnę. Wszystkie karty należy rozdać d (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jestem muzykantem Przedszkole w Kisielicach

Jestem muzykantem   1. „Jestem muzykantem” – zabawa tradycyjna. 2. „Rytm” – zabawa matematyczna z wykorzystaniem W.53–54. 3. Zachęcanie dzieci do samodzielnego wymyślania zabaw.   1. „Jestem muzykantem” – zabawa tradycyjna. Jestem muzykantem, konszabelantem. (dzieci wskazują siebie) My – muzykanci, konszabelanci. (rozkładają ręce, wskazując innych) Ja umiem grać, my umiemy grać: (wskazują siebie, a potem innych) A na czym? Na flecie A na flecie, fiju fiju… A na flecie, fiju fiju… A na flecie, fiju fiju… A na flecie bęc. (naśladują granie na flecie) Jestem muzykantem, konszabelantem. (dzieci wskazują siebie) My – muzykanci, konszabelanci. (rozkładają ręce, wskazując innych) (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Echo na instrumentach Przedszkole w Kisielicach

Echo na instrumentach     1. „Echo na instrumentach” – zabawa muzyczna. 2. „Kostka” – zabawa matematyczna. 3. Czynności porządkowe na koniec dnia.   1. „Echo na instrumentach”. Dziecko siada na dywanie, a rodzic kładzie na środku różne instrumenty. Dziecko odwraca się do nich tyłem. Rodzic wystukuje prosty rytm na wybranym instrumencie, a dziecko stara się odgadnąć, na czym grał, i odtworzyć rytm. Można też wykorzystać przedmioty użytku codziennego. 2.„Kostka”– zabawa matematyczna. Dziecko rzuca dwiema kostkami. Następnie jego zadaniem jest zsumowanie wyrzuconej liczby oczek i podanie wyniku.  3. Czynności porządkowe na koniec dnia. Porządkowanie zabawek, segregowanie zabawe (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gdzie jest dana głoska? Przedszkole w Kisielicach

Gdzie jest dana głoska?   1. Propozycja ćwiczeń ruchowych. 2. Zabawa dydaktyczna „Gdzie jest dana głoska” ? 3. „Chodzimy po literce”.     1. Propozycja ćwiczeń ruchowych: - „Bajkowe rzeźby” – zabawa orientacyjno-porządkowa. R. gra na patyczkach (np. dwie łyżki drewniane), dz. porusza się w rytm muzyki. Gdy R. mówi: rzeźba, dz. przybiera jakąś pozę bajkowej postaci i się nie rusza. Jeśli dz. się poruszy, zamienia się z R. i teraz to ono gra na patyczkach i mówi hasło: rzeźba. - „Ile zrobię kroków?” – dz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »