Wiara

Wpisy zawierające słowo kluczowe wiara.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Bo wierzyła.... SEKRET WIARY

Oglądałem wczoraj fajny film chrześcijański....muszę przyznać , że mają fajne kino......o dziewczynce 15 letniej , której mama umarła na raka a ojciec posadzony o kradzież trafił do wiezienia.....wowczas Ona musiala , sobie sama radzić i zamieszkała w jego schowku na niepotrzebne rzeczy ( storage unit ).....szukała ją pani z opieki socjalnej , aby jej pomóc....lecz ta dziewczynka o imieniu Dior .....nie chciała niczyjej pomocy.....dobrze sobie radziła....a we wszystkim pomagała kek głęboka wiara w BOGA i codzienna do niego modlitwa....znalazła w tym schowku co mieszkała taką czarną szkatułke a w niej kartki papieru i wieczne pióro....postanowiła każdego dnia o coś poprosić Boga i to pisała na karteczce przyklejajac ja do sufitu....rano kiedy się budziła karteczki już nie było ....a w czasie dnia to o co poprosiła się spełniło....film kończy się , kiedy jej ojciec zostaje oczyszczony z zarzutów....wraca do pracy i są znowu razem...( a o to właśnie poprosiła pisząc na kartce ...). (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
“Dzieci żyją tym, czego się nauczyły” Avatari Witch - Wróżka

Szanowny Rodzicu i Opiekunie....   " Dzieci żyją tym czego się nauczyły"...   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Własne hipotezy - alternatywa dla chrześcijaństwa i innych religii i filozofii. Przemyślenia podczas nieprzespanych nocy

  Bóg i wiara   -   swobodne rozważania                  Nie ma ludzi niewierzących. Ludzie dzielą się na dwie grupy. Są tacy, którzy wierzą, że Bóg istnieje i są tacy, którzy wierzą, że Bóg nie istnieje. Zawsze jednak jest to kwestia wiary, czyli krótko mówiąc wlanego głębokiego przekonania o słuszności.                Kim jest Bóg? Dla jednych to ktoś kto ma władzę nad światem i przyrodą i oczywiście ludźmi i jest On też  s (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sprawy wiary....nasze opinie.... SEKRET WIARY

Dzieje się ostatnio bardzo dużo w świecie katolickim.....nie wszystko to co się dzieje wygląda dobrze....wiele pomówień dotyczących różnych zaniedbań wśród osób , które były dla nas do tej pory autorytetami.....prasa jak zwykle dobrze robi swoją robotę.....wszystko zostaje rozdmuchane jak zwykle.....czy służy to czyjemus dobru? chyba nie.....do końca nie jestem przekonany aby wydawać jakieś opinie.....jedno jest pewne , jeśli ktoś zaniedbal swoje obowiązki i zatajal istotne informacje musi ponieść za to karę....lecz waga tej kary powinna być stosowna do zarzucanych mu czynów.....przykro się słucha tego , do czego się mogli dopuszczać ludzie przez nas szanowani.....prawda i szacunek należy się natomiast poszkodowanym.....ale czy kiedykolwiek odzyskają swoją równowagę życiową....po takich przeżyciach.....piętno wydarzeń jest wielkie....!!! Muszą umieć z tym na codzień żyć...dalej funkcjonować w społeczeństwie..... Dobrze , że mamy wolność prasy i pomim (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zazdrość burzy związki.... SEKRET WIARY

W zagadnieniu dotyczącym wiary.....kolejnym tematem , który chcę poruszyć jest wiara we własnego partnera życiowego.....to znaczy siła zaufania.....oczywiście jeśli pojawią się jakieś widoczne przesłanki dotyczące zdrady....należy je delikatnie sprawdzić.....znam jednak wiele przykładów , kiedy zazdrość powodowała wiele przykrości w związkach a nawet je zakończyła....kiedy nie ma zaufania kończy się uczucie miłości.....Zaufanie jest jednym ze znaczących elementów miłości.....Kiedy w związku dwie osoby mogą na siebie liczyć , interesują się sobą na wzajem.....martwią się o drugą osobę , wówczas wszystko jest w porządku....taki związek rozkwita w szczęściu i powodzeniu....tam gdzie jest zgoda....można wiele osiągnąć....jak w powiedzeniu : zgoda buduje , nie zgoda rujnuje..... Człowiek pragnie wolności osobistej....i moim zdaniem każdy powinien mieć pewną własną przestrzeń życiową.....która nie ograniczana przez partnera zyciowego.....przynosi same korzyści obojgu... (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Działanie Róg barana

Dla Boga: - wola jest tożsama z działaniem - intelekt z tworzeniem - miłość z narodzinami - świętość z istnieniem - wszechmoc z łagodnością. My męczymy się, bo to wszystko zostało roździelone, poszatkowane odrzucone od siebie na wszystkie strony. Tu, na ziemi, na pustkowiu. Stworzenie człowieka to była łza szczęścia, spływająca po policzku. Połączona z niebiańsko skomplikowanymi obliczeniami matematycznymi, po których Pan Bóg stąpał, jak po świeżej trawie. Tak, to sobie wyobrażam i tego chciałbym kiedyś zaznać. Czy ktoś z nas nieistnieje? Nie sądzę. Jesteśmy tu wszyscy.

Zobacz cały wpis na blogu »
Różnice wśród wierzących.... SEKRET WIARY

Wśród społeczności żyjących razem w tych samych miejscowościach.....bardzo istotnym jest zrozumienie innych....a w szczególności ich potrzeb....powinniśmy zawsze mierzyć ludzi tą samą miarą....jaką my byśmy chcieli aby nas oceniano....Dając innym wszelkie swobody , sami mamy spokój sumienia i jesteśmy gotowi być sprawiedliwymi wobec własnych przekonań....Każda religia kieruje się swoimi regułami a one powinny uczyć dobroci  i sprawiedliwości.....Tak , prawdę mówiąc każdy jest kowalem własnego losu.....atakując innych - atakujemy siebie samego......dając szacunek innym , możemy otrzymać to samo..... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Pierwszy Raz.... SEKRET WIARY

Pierwszy raz widze pozamykane cmentarze.....z zakazem wstepu .......sytuacja ta jest bardzo przygnebiajaca.....zarowno dla odwiedzajacych jak I dla osob , ktore utracily coroczny dochod zwiazany ze sprzedaza zniczy....kwiatow itp.... Brak szacunku dla tradycji.....to bardzo przykre!!!  Sytuacja zwiazana z koronawirusem pokazuje nam co chwile.....jak bardzo mozemy byc ograniczani w naszych prawach.....zaczynamy dooiero teraz widziec co stracilismy, badz tracimy......nie wiem jak daleko jeszcze posuna sie restrykcje pod przykrywka naszego dobra......ale wazne abysmy nie tracili naszej wolnosci i praw......Kazde czasy maja swoje biale plamy , ktore wychodza na jaw po wielu latach......ciekawe ile takich plam wyjdzie dotyczacych naszych czasow..... Odbieranie ludziom tego co jest dla nich najwazniejsze......to zla polityka.....  

Zobacz cały wpis na blogu »
Powracający temat aborcji.... SEKRET WIARY

Protesty odnosnie spraw związanych z aborcją.....nasilają się ze wzmożoną siłą.....nie wiem czemu akurat teraz.......widziałem relacje z piatkowych protestów.......dużym zaskoczeniem był dla mnie widok mlodej kobiety niosacej małą trumienke a nad nią byl napis : ,,nie będę żywą trumną.."..... Fala protestów w obecnej chwili jest ogromna.....a dotyczą one naszych swobód i pogarszającej się sytuacji i warunków życia społeczeństwa.....strajkuja przedsiębiorcy , rolnicy , górnicy , przeciwmaskowcy ( anticovidowcy )....kobiety itd......do czego to doprowadzi? Komu się uda wywalczyć to czego chce? Zobaczymy.....tak już zawsze powtarzam , że czas pokaże..... Są stare i nowe protesty......ludzie okazują swoje niezadowolenie i są już zmęczeni tym co się dzieje....są bezsilni.....dlatego protestują....wychodzą na ulicę.....ponieważ z domów nikt ich nie słyszy a politycy siedzą na ciepłych posadkach i nic nie robią....... Ratujmy życie w każdej formie. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szturm na kościoły i inne przypadki Róg barana

Im zasada bardziej podstawowa - tym bardziej ukryta. Co też więc mamy na widoku? Protesty, przemarsze, szturmy na kościoł, obrony kościołów, ogniste wypowiedzi, za i przeciw, trwogę, krzyki i płonące pochodnie. Nawet błyskawica się znalazła. Z tym, że to nie to, to nie to, trzeba szukać dalej, patrzeć inaczej. Co jest naprawdę na widoku, na prawdziwym widoku? Człowiek i emocja - dwójka kumpli, starych, sprawdzonych. Niemal narzeczeni. Co naprawdę widać? Grę świateł widać i tak zwany taniec cieni (przepraszam za te określnie, ale nie mogłem się powstrzymać). Ludzie chcą decydować. Tej chęci swojej będą bronić jak źrenicy. Chcą mieć wpływ.  Być może chodzi tu o wpływ na cokolwiek, a być może żyje tutaj jakiś gradualizm, na przykład, że lepiej mieć wpływ na rzeczy ważne, a na nieważne - też nieźle, ale trochę gorzej. A być może po prostu chodzi o wpływ. No i to, kurde blaszka, nie jest chyba takie złe. Skoro chcemy mieć wpływ, to znaczy, że ch (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Maseczkowe parodie... SEKRET WIARY

Pomaga , czy nie pomaga? Oto jest pytanie?  Parodia zwiazana z maseczkami na twarz.....ciagnie się w nieskończoność.....różne opinie tkzw. EKSPERTÓW....mnożą tylko wątpliwości związane z zapewnieniem bezpieczeństwa przed koronawirusem .....jedni stawiają opór.....w szczególności Policji , która jak zwykle jest bezsilna.....i traci ciągle w oczach społeczeństwa.....inni noszą je w obawie przed ukaraniem.... Jaka jest nasza wolność? Czy możemy jeszcze cieszyć się własną wolnością? Własnymi prawami? Zostały jeszcze nam jakieś prawa? Kolejne zarządzenia i obostrzenia....w niczym nie pomagają.....afery rosną jak grzyby po deszczu....a rząd?   No cóż......tworzy tarcze....chyba dla siebie.....parodia na każdym kroku....niby wykształconych mamy naukowców i polityków....ale w kryzysie pożytku z nich żadnego....narazie wirus robi co chce.... Mamy też sporą grupę osób.....które wyznają opinie że to ws (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Sens tego co sie robi... SEKRET WIARY

Każda opinia....ma jakis sens....każda praca ma jakis sens....wykonujemy dziennie setki bądź nawet tysiące czynności....wszystkie one są ważne i mają sens.....pracujemy razem....nie ważne jakie napotykają nas przeszkody.....my ludzie potrafimy współpracować....walczyć o niepodległość....walczyć w imię słusznej sprawy.... Nie mamy czasu zastanawiać się nad sensem naszych czynności....po prostu wiemy , że są one słuszne....   Kiedyś walczono w imię BOGA.....ta Boża moc prowadziła tysiące ludzi do zwycięstwa.....ułatwiala lekką  śmierć.....tak wiara i Boża moc pomaga....tylko wtedy życie ma sens...

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowy miesiąc - nowe wyzwania.... SEKRET WIARY

Ostatnie miesiące nie należą do najłatwiejszych....mamy bardzo duży wpływ stresu na nasze życie....bombardowani jesteśmy ze wszystkich stron wiadomościami dotyczącymi śmiertelnego wirusa i tak nie wiemy ile jest w tym prawdy a ile ,, fake news "....widzimy wokół nas smutnych i zestresowanych ludzi w maskach na twarzy.....nowy wizerunek społeczeństw zainfekowanych koronawirusem i panika z nim związana....Każdy z nas inaczej reaguje na te wydarzenia....ale oglądanie wiadomości , czy sluchanie radia.....nie daje nam optymistycznych. porad.....stajemy się po pewnym czasie nabuzowani tymi wiadomościami....zaczyna nam aż pękać głowa.....myślę że lekarstwem powinno być odłożenie tego wszystkiego na jakiś czas na bok....i oddanie się relaksowi.....lub modlitwie....ktoś kiedyś powiedział....że modlitwa jest dobra na każdą okazję....chyba miał rację....

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy warto być mocnym emocjonalnie...? SEKRET WIARY

Nasza wiara jest bardzo ściśle powiązana z naszym życiem emocjonalnym....wpływa zasadniczo na nasze odczucia....czyny....kształtuje nas wg. zasad zgodnych z 10 przykazaniami....to bardzo dobre podstawy dla każdego czlowieka....młodzi ludzie potrzebują drogowskazów......potrzebują zewnętrznych czynników , które wpłyną na ich życie wewnętrzne....nie mają za bardzo skąd czerpać pozytywnych wzorców......często czują się zagubieni....co prowadzi do frustracji i tragedii....najważniejsze aby we właściwym czasie ....etapie ich życia przyszła pomoc.....pomoc w postaci pozytywnego ładunku świadomości.....wyznawania pozytywnych wartości....i chęci ich realizowania....muszą wiedzieć , że życie bez planu to droga do nikąd ...Emocje mogą im pomóc....mogą też ich zgubić....im wcześniej doświadcza dobra od innych tym ich życie bedzie lepsze....pełniejsze.... Nie zdajemy sobie z tego sprawy jak bardzo na nasze późniejsze życie wpływa okres dojrzewania....jak bradzo nas ksz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nowe zarządzenia.... SEKRET WIARY

Koronawirus zmienia nasze życie....nasze zachowania i obrzędy....tradycje....właśnie usłyszałem zmiany w kościele katolickim odnośnie kolędy....po co to ? Nie wiem.....przecież Jezus leczył tredowatych i odwiedzał chorych.....przebywał wśród nich....a nasi kapłanie sie boją? Teraz kiedy ludzie bardziej potrzebują ich wsparcia.....boją się do nich wyjść? Teraz kiedy mają okazję pokazać wiernym, że mogą na nich liczyć.....Ci wydają jakieś zarządzenia....wprowadzaja zmiany.....śmieszne to......i nieuzasadnione.....kolejne nadużycie koronawirusa jako wymówki..... Kiedy trzeba staję w obronie kościoła i księży....ale kiedy się sami ośmieszaja.....nic wiecej zrobić nie można....szkoda , że brakuje nam autorytetów w kościele....takich kapłanów co wiedzą czego chcą wierzący....i takich co dają przykład własnym życiem ......pomijających wartości materialne....  Szkoda .....

Zobacz cały wpis na blogu »