Usługi księgowe

Wpisy zawierające słowo kluczowe usługi księgowe.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Zmiany podatkowe – czy na pewno korzystne? USŁUGI DORADCY PODATKOWEGO - doradca.prawo@gazeta.pl

Nowelizacja Ordynacji podatkowej przewiduje liczne zmiany dla podatników, aby w ten sposób ograniczyć nieprawidłowości wynikające z przepisów prawa podatkowego. Jakie zmiany wprowadza nowelizacja? Czy podatnik sprawniej będzie mógł uzyskać interpretacje podatkową?   W projekcie jest mowa o tym, aby Minister Finansów miał prawo odmowy wydania interpretacji podatkowej wtedy, gdy stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe przedstawione we wniosku o jej wydanie, pokrywa się zakresem z uprzednio wydanej interpretacji ogólnej.   Jednym z powodów takiego działania jest zmniejszenie ilości interpretacji indywidualnych. J (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Do 1000 zł kwota zwolniona z podatku! USŁUGI DORADCY PODATKOWEGO - doradca.prawo@gazeta.pl

Sejm ma w planach rozpatrzyć projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. O czym mówi nowelizacja?   Głównym założeniem nowelizacji ustawy jest zwolnienie z podatku pierwszego tysiąca złotych dochodu lub świadczeń emerytalno-rentowych. Opodatkowana będzie tylko nadwyżka dochody lub świadczeń ponad 1000 zł. Nadwyżka ta będzie podlegać sumowaniu z ewentualnymi innymi dochodami otrzymywanymi przez podatnika.   W sytuacji, gdy dochód lub świadczenia emerytalno-rentowe wynoszą 1000 zł miesięcznie (12 000 zł rocznie) to należny podatek wynosi 1603 zł, czyli 134 zł miesięcznie. Nowelizacja spowodowałaby, że taki dochód byłby zwolniony z podatk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Obowiązki przedsiębiorcy Usługi Księgowe - pomoc.uslugi@gazeta.pl

  Każdy podmiot gospodarczy, który prowadzi działalność obarczony jest wieloma obowiązkami, jakie wynikają z tego tytułu. Część z nich zaliczyć można do obsługi księgowo-kadrowej firmy.   Na jakie elementy powinien zwrócić uwagę przedsiębiorca?   → Obowiązek prowadzenia księgowości. → Obowiązek obliczenia zobowiązań podatkowych, składek z tytułu ubezpieczenia oraz składanie właściwych deklaracji. → Rozliczenie roczne prowadzonej działalności gospodarczej. → Sporządzenie s (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ASYSTENT PODATNIKA RUSZA Z POMOCĄ! USŁUGI DORADCY PODATKOWEGO - doradca.prawo@gazeta.pl

Nowe rozwiązania podatkowe mają na celu pomoc podatnikom we wszelkich sprawach związanych z prawem podatkowym i obowiązkami podatkowymi. Wszystkie zmiany w przepisach mają zastąpić ustawę o urzędach i izbach skarbowych.   Zmiany w prawie będą dotyczyć: zadania oraz organizację Administracji Podatkowej, wprowadzenie systemu obsługi i wsparcia podatnika, regulacje dotyczące pracowników administracji podatkowej i zasady naboru na stanowiska w tej administracji.   Wszystkie nowości mają na celu podwyższenie jakości oferowanych us (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wykorzystanie przepisów księgowych na korzyść firmy Usługi Księgowe - pomoc.uslugi@gazeta.pl

Dobór odpowiednich rozwiązań księgowych jest bardzo ważny dla sprawnego funkcjonowania firmy. Opracowując politykę rachunkowości dla firmy przedsiębiorca musi wziąć pod uwagę specyfikę prowadzonej działalności.   Polityka rachunkowości jest to zespół rozwiązań księgowych, które decyduje się stosować firma w celu zapewnia wiarygodnego, rzetelnego oraz porównywalnego obrazu prowadzonej działalności gospodarczej.   Księgowość firmy jest kluczowym aspektem, dzięki odpowiednim rozwiązaniom możliwe jest ograniczenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Do opracowania odpowiednich rozwiązań rachunkowych, które zostaną wprowadzone (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZUS ZSWA – czas od końca MARCA! USŁUGI DORADCY PODATKOWEGO - doradca.prawo@gazeta.pl

Do końca marca jest czas na złożenie informacji ZUS ZSWA. Nie ma co odkładać tego obowiązku na ostatnio chwilę!   Co to jest ZUS ZSWA? ZUS ZSWA to zgłoszenie / korekta danych o pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Pracodawca ma obowiązek zgłoszenia danych za pracowników za których istniał obowiązek opłacania składki na FEP w poprzednim roku.   Do kiedy? Termin złożenia informacji upływa z dniem 31.03.2015 roku.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Księgowość Biuro rachunkowe, usługi księgowe

Małe firmy nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie normalnego księgowego. Taki wydatek na pełny etat byłby mało opłacalny, ponieważ tego typu pracownik miałby bardzo małą pracy a mimo wszystko pobierał, by regularnie swoje wynagrodzenie. W takim układzie widać doskonale, że traci tylko na tym firma.   Księgowość nawet w małej firmie musi być właściwie uregulowana. Wszystko staje się z pewnością łatwiejsze, jeśli umiemy odpowiednio dobrze zastosować dane przepisy w praktyce. Wtedy nie musimy w żadnym wypadku bać się korzystania z biur rachunkowych. Jest to bezwzględnie duża oszczędność, bowiem z tych usług korzystamy tylko wtedy kiedy zajdzie taka potrzeba. Po co nam, więc księgowy, skoro możemy zrobić to, inaczej.   Wyjdzie nas to taniej, ale i pewniej, bowiem specjalista sam sobie poradzi z wszystkim. Dla wiel (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co to jest księga przychodów i rozchodów? Biuro rachunkowe, usługi księgowe

Dziś coś takiego jak księga przychodów i rozchodów to przede wszystkim wpisy, które dotyczą nie tylko osób fizycznych, które opierają się jednoosobowym modelu prowadzenia działalności, ale także na konkretnych spółkach cywilnych, gdzie główną rolę odgrywają przede wszystkim osoby fizyczne.   Warto mieć też na uwadze fakt, że prowadzenie tych ksiąg jest po prostu obowiązkowe. To właśnie na ich podstawie wykonywanie jest określone rozliczenie, które w tym przypadku jest o wiele bardziej jawne. Najlepiej będzie oddać całość do określonego biura rachunkowego oni z pewnością będą w stanie pomóc nam w każdej możliwej sytuacji. Liczy się aby jak najszybciej osiągnąć cel, ponieważ tylko, wtedy możemy liczyć na fakt, że w praktycznym rozwiązaniu osiągniemy odpowiednie porozumienia. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Księgowość w firmie Usługi Księgowe - pomoc.uslugi@gazeta.pl

Obowiązek prowadzenia księgowości przez przedsiębiorców przyjmuje różne formy. Wyróżnia się pełną księgowość oraz formy uproszczone.   Każda z tych form przeznaczona jest dla danej grupy podmiotów gospodarczych. Różnice między pełną księgowością a formami uproszczonymi są ogromne.   Pełna księgowość prowadzona jest w obrębie wielu regulacji prawnych oraz przybiera bardzo skomplikowaną formę. Najczęściej prowadzona jest przez podmioty gospodarcze, które odg (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Prowadzenie księgowości w firmie Usługi Księgowe - pomoc.uslugi@gazeta.pl

Księgowość w firmie może być prowadzona przez różne podmioty. W 2014 roku pojawiła się deregulacja ustawy o rachunkowości w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowego.   Obecnie czynności z zakresu księgowości mogą być wykonywane przez każdy podmiot gospodarczy, który: ⇒ posiada pełną zdolność do czynności prawnych, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Definicja Księgowości Usługi Księgowe - pomoc.uslugi@gazeta.pl

Każdy z Nas kiedyś spotkał się z określeniem „ księgowość ”, szczególnie przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Obowiązek prowadzenia księgowości sprawia przedsiębiorcom wiele problemów, zwłaszcza gdy w grę wchodzi obowiązek pełnej księgowości.   Księgowość stanowi część składową systemu rachunkowości. Dzięki prowadzeniu księgowości podmioty gospodarcze mają możliwość rejestracji operacji gospodarczych, które wpływają na sytuację finansową oraz majątkową przedsiębiorstwa. Z księgowością mamy do czynienia w większych podmiotach gospodarczych, które zobowiązane są d (...)

Zobacz cały wpis na blogu »