Słowo

Wpisy zawierające słowo kluczowe słowo.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

J 15, 9-11 bierziczytaj

Słowo Jezusa i Jego przykazania są miłością,  którą możesz przyjąć i nią żyć,  doświadczając przy tym głębokiego szczęścia.  To ci powiedział, aby radość Jego w tobie była  i aby radość twoja była pełna. ...    Nie tyle szukaj miłości, co dawaj ją innym.  Tego uczy Jezus sam, gdy staje się posłuszny woli Ojca po to,  aby i ciebie wyrwać z egoizmu. ...    Nie będziesz zdolny do zachowywania Jego przykazań,  jeżeli nie będziesz trwać w Jego miłości.  To Jego miłość uzdalnia cię do tego dzieła.  Pełnej radości dostąpisz dopiero wtedy,  kiedy będziesz trwać w Jego miłości i zachowasz Jego przykazania.  To dzięki Jego miłości jesteś w stanie żyć pełnią życia. ... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Słowa, tylko proste słowa Życie pisane przez duże A

Słowa- to o nich będzie mój dzisiejszy wpis. Rodzice zazwyczaj nie zastanawiają się, skąd się biorą słowa u ich dzieci. Dopiero , kiedy nie pojawiają się w wieku 2-3 lat, zaczynamy się zastanawiać najpierw czemu dziecko nie mówi, a potem skąd się biorą słowa i jak je „wywołać” u swojego dziecka. Sprawa nie jest prosta, bo każdy jest inny i ma inne predyspozycje. My na pierwsze słowo Franka musieliśmy czekać 4,5 roku. I dużo, i tak naprawdę mało. Ale szczęśliwie doczekaliśmy się. Od tej pamiętnej chwili minęło ponad pół roku. Przez ten czas Franek zaskakiwał nas nieraz. Ja mam wrażenie, że ten jego osobisty „słownik”, gdzieś w nim tam jest. Musimy tylko znaleźć odpowiedni do niego klucz. Na razie ten słownik uchylił się i wysypał słowa znajdujące się na jego brzegu. Teraz czekamy na kolejny krok, ciesząc się, że zaczęliśmy się komunikować. Na razie za pomocą jednego wyrazu, ale wierzę, że jeszcze uda nam się porozmawiać beztrosko pe (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
5 Języków Miłości... Zakątek CUDów życia - Avatari szamanka z wilkorem

 5 Języków Miłości...   Mamy 5 języków miłości, a nie jak Nam wmówiono jeden czyli wystarczy powiedzieć kocham Ciebie i sprawa załatwiona. On/ Ona już wiedzą. Moc słowa Kocham Cię została przekształcona, zakłamana, i bardzo łatwo nim szafujemy. Słowo kocham Cię ma ogromną moc. Zawiera w sobie deklarację, że staję się za Ciebie odpowiedzialny/ odpowiedzialna. Że jestem z Tobą, szanuję Ciebie, ufam Tobie. Zawiera wszystko co najpiękniejsze w miłości. Po za tym potężnym słowem, które powinno być wypowiadane tylko i wyłącznie z ogromna odpowiedzialnością i głębi szczerego serca mamy 5 języków miłości.    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Łk 8, 16-18 bierziczytaj

Słowo Boże prowadzi cię w życiu.  Daje jasność twej drodze. ...    Jezus przykrywa twą nagość płaszczem swego miłosierdzia.  To akt dobroci.  Jego wrażliwość na twój wstyd. ...    Można czasem odnieść wrażenie,  że jednak zdarzają się ludzie,  którzy zapalają lampę i stawiają ją pod łóżkiem.  Innymi słowy, nie mają świadomości, jak zostali obdarowani,  nie wiedzą, co posiadają.  Dlatego przestroga z Ewangelii jest tak bardzo aktualna.  Potrzeba ci uważnego słuchania  i świadomości daru, który otrzymałeś.  Bo dajesz światło tylko wtedy, kiedy dzielisz go z bliźnimi. ... 

Zobacz cały wpis na blogu »
Słowo Wiralowa Ciotka - na pohybel rzeczywistości

Na początku była miłość i Słowo, więc niech mi ktoś powie, czemu teraz brzmi złowrogo? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
J 7, 40-53 bierziczytaj

Słowo Boże jest żywą i życiodajną prawdą.  Przenika dusze. Ono jest inne. Ono inspiruje.  Wierz mu. Ono uspokaja niespokojne i zepsute sumienia.  Daje swój spokój. Zachęca do czynienia dobra.  Powstrzymuje przed czynieniem zła. ...    Z łatwością odrzucasz Jezusa.  Mówi do ciebie.  Codziennie dawaj Mu wolność w sobie. ...    Decyzja o pójściu za Jezusem musi być osobista.  Nie można jej opierać o to, "co ludzie powiedzą",  bo zawsze będą mówić różnie.  Jak w Ewangelii, w wielu sercach zrodziło się poruszenie na dźwięk Jego głosu, na Jego słowa,  ale lęk, hałaśliwość przecuwników Jezusa sprawiły,  że z tego poruszenia nic nie wynikło. ... 

Zobacz cały wpis na blogu »
słowo na początek... Opisy sytuacji szkolnych

Jest to wpis testowy, tak samo jak blog, powstał tylko w celach edukacyjnych

Zobacz cały wpis na blogu »
Autobiografia: Rozdział I Sanktuarium 11

07/08/2018---ROZDZIAŁ ILata ’90, Poznań, Polska. Naprawdę piękne miasto. Wspaniali ludzie. Wspaniała Energia. Choć wiemto dziś. Wtedy, życie było cholernie trudne. Po rozstaniu rodziców zamieszkaliśmy z Mamą uDziadków. Dawny Dom Rodzinny pamiętałem z ostatniej sytuacji, gdzie pod domem pojawili sięDziadkowie ‘z dwóch stron’, od Taty i Mamy, po czym zaczęli się naparzać po gębach. Mnie trafiło dobagażnika i niemalże jak w ‘szybkich i wściekłych’ w szaleńczym pościgu po mieście, wylądowałem warchiwum jednej z większych firm telekomunikacyjnych tamtych czasów (praca babci, stąd możliwośćwejścia). Dziadek został ze mną, a cała wręcz Scena Rodzajowa rozgrywała się przed wejściem. Nic niewidziałem, bo w archiwum były tylko małe, zakratowane okna niemalże przy samym suficie iniemożliwym było wyjrzenie przez nie, nie będąc kilkumetrowym olbrzymem, lub po prostu bez (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Autobiografia: Wstęp i Prolog Sanktuarium 11

07/08/2018---WSTĘP-O kurwa!To pierwsze słowa, które wypowiedziałem tamtego dnia, po tym, co się stało. Dość prymitywnareakcja, patrząc z perspektywy czasu. Ale na tamten moment, to musiało wystarczyć.Co się stało?Nie wiem, czy dowiecie się tego w tej książce. Nie wiem, czy dowiecie się tego w kolejnych. Nie wiem,czy kolejne powstaną. Ba! Nie wiem, czy ta powstanie. Choć, jeśli to czytasz, Drogi Czytelniku, tocieszę się, bo powstała. A w tej chwili tylko to się liczy.Postaram się zatem opowiedzieć Ci, Drogi Czytelniku, co doprowadziło do powyższego momentu.A wszystko zaczęło się... PROLOGWszystko o czym teraz opowiem, zaczęło się w latach ’90, w Polsce. Choć tak naprawdę zaczęło siędużo, naprawdę dużo wcześniej. A mówię tu o czasach Antycznej Grecji, Starożytnego Egiptu,Atlantydy, a nawet jeszcze wcześniej! Ale o tym kiedy indziej. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na początku było |Słowo| Sanktuarium 11

07/08/2018 --- To pierwszy wpis na tym blogu. --- Moją Misją jest przakazać tę Wiedzę, a to najlepszy na to sposób. Trafi ona do tych, do których trafić ma. Zrozumieją ją nieliczni, którzy są gotowi. --- "Usta mądrości są zamknięte dla wszystkiego, z wyjątkiem uszu zrozumienia" - Kybalion. To pierwszy, lecz nie ostatni cytat z tej skarbnicy wiedzy, którym posłużymy się na tym blogu. Jakże on pięknie pasuje do tego wstępu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
To co ziemskie znacie 35. Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus

 To co ziemskie znacie 35. To co ziemskie znacie, a duchowego bez rozpoznania, rozumem duchowego mało pojmiecie, inny gatunek. Duchowym, czyli uczuciem siebie ducha rozpoznacie i wszystko, co z duchowego otrzymujecie. Rozum w Ziemi wasz się zakleszczył jako produktu mózgu gęsto materialnego, duch unosi się nad gęstą materią lecz rozum w ciele was uwięził. Uczucia, odczuwanie was uwalnia, was ducha i wtedy duch trzech Bożych praw słucha zawartych w krzyżu Prawdy i siedmiu praw Pana i podaje je do mózgu, który właściwej mowy ducha słucha.

Zobacz cały wpis na blogu »
słowo wczoraj snem jutro marzeniem dzisiaj życiem

 słowo czym jest słowo zapytasz to tortura istnienia słodycz dotyku dysz zmienna bezwzględna bezdusznie niosąca przesłanie potrafiąca dać życie tchnąć ducha miłości lub zabijać powoli niewidzialnym sztyletem bez litości gdy błysk twojego ostrza bliznę na wieki zostawia ranę krwawiącą hybrydo przeciwna namiętności szepcie co kochanków łączysz słodycz wkładając im w usta bogini chaosu bezgraniczny tworze który nie pojmujesz swojego brzemienia trwaj w swej złożoności dla życia człowieczego jak ty skomplikowanego

Zobacz cały wpis na blogu »
INTERNETOWA SZKOŁA ROZWOJU DUCHOWEGO, UZDROWICIELI i EGZORCYSTÓW Uzdrowiciel ze Światła Romuald Statkiewicz Jezus Chrystus

INTERNETOWA SZKOŁA ROZWOJU DUCHOWEGO, UZDROWICIELI i EGZORCYSTÓW   nauka Słowa Pana dla poważnie poszukujących Prawdy, PRAWA BOŻE, nauka oczyszczania, regeneracji, uzdrawiania…, , medycyna naturalna... wizje, wglądy, objawienia, podpowiedzi ducho (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wiele na Ziemi wskazuje… Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus

Wszystko na Ziemi wskazuje… 30.  Wiele na Ziemi wskazuje jak się świadomość moja Jezusa Chrystu (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gwiazdy na niebie Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus

Gwiazdy na niebie 29.  Gwiazdy na niebie migocą, sen przerywają i Słowo Pana odbierać pozwalają. Każdy obecnie na Ziemi musi się przemienić, oczyścić od złego i wstać jak duch z popiołów do służby Panu przy mnie! Długa droga do przebudzenia wiedzie ducha każdego, gdyż obecnie wiedzione bycie jest dalekie od wzoru wcześniej podanego. Roztropnej czujności w życiu duchowym na Ziemi zabrakło całkowicie, duch robi wszystko by odebrać darowane jemu życie! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »