Pozycjonowanie

Wpisy zawierające słowo kluczowe pozycjonowanie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Optymalizacja na start Pozycjonowanie i optymalizacja

Kiedy ktoś pyta o "naturalne sposoby pozycjonowania" przed oczami staje mi LPR i kalendarzyk pomagający w poczęciu.... Nie wiem dlaczego, ale analogia wydaje się być nawet logiczna. W jedynym przypadku udało mi się "wypozycjonować" stronę internetową naturalnymi metodami. od 4 lat istniała w Sieci, była dodana do kilkunastu katalogów i zawierała sporo specjalistycznych treści. Frazy, jakimi był zainteresowany klient były 3-4 wyrazowe i łączyły się z nazwą miejscowości. W tym przypadku wystarczyło DODAĆ słowa kluczowe i opis (tak, nagłówek zawierał tylko tytuł strony i kodowanie...), żeby na większość fraz wypłynąć do góry. Dla dwóch fraz Gugiel dostał zaproszenie i wszyscy byli zadowoleni. Klient, bo zapłacił symboliczną kwotę, ja, bo praca była uzasadniona i sensowna, klienci mojego klienta, bo znajdowali to, czego chcieli. W tym wypadku całe pozycjonowanie odbyło się drogą naturalną i nieinwazyjną. Często przychodzą klienci z tejże branży i upierają się przy frazach ba (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zmiany wprowadzane tylnymi drzwiami Pozycjonowanie i optymalizacja

Na podstawie monitorowania i obserwacji tego, co się ostatnio dzieje, widać jak na dłoni, że nadchodzi/zaszła ZMIANA. Przyznam, że tym razem obliczenia googlarki są bardzo precyzyjne. Ogólnie znane techniki pozycjonowania przestają się sprawdzać. Można stawać na głowie i czarować wokół kabelka z Internetem, ale nowych obliczeń nie da się zmienić. Chodzi o TEMATYCZNOŚĆ. Jeśli na stronie pozycjonowana fraza nie występuje w ogóle lub śladowo, to nawet ugruntowane strony spadają jak liście w listopadzie. Do niedawna tematyczna zgodność linków ze stroną nie miała znaczenia, wbrew temu, co pisali "fachowcy". Obecnie, aby nie marnować czasu i mocy przerobowych, warto zwrócić uwagę na tematykę, zarówno strony w całości, jak i pojedynczego artykułu. Po prostu, jeszcze niedawno można było napisać artykuły o różowych słonikach i wypozycjonować stronę o zebrach. Lub żebrach. A dzisiaj nie da rady. Nie przy zastosowaniu tej samej siły. Jak za dawnych czasó (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na czym polega i co to jest pozycjonowanie stron Pozycjonowanie Stron

Zanim przejdę do omawiania sposobów pozycjonowania stron WWW w wyszukiwarkach internetowych chciałbym przede wszystkim wyjaśnić na czym polega samo pozycjonowanie i jakie korzyści można uzyskać dzięki tej formie promocji witryny w internecie. Wiele osób uważa, że pozycjonowanie to tylko pierwsza pozycja w wynikach wyszukiwania i usprawiedliwione są wszelkie możliwe środki aby tę pozycję uzyskać. Jest to pojęcie błędne i często sprawia, że oczekiwany efekt nie zostaje osiągnięty. Co to jest pozycjonowanie strony? Z pewnością każdy kto myśli o pozycjonowaniu (nie licząc konkursów pozycjonowania itp.) chce pozyskać użytkowników czy klientów serwisu. Sama najwyższa pozycja w SERP nie zapewnia tego, jeśli strona WWW pozycjonowana jest w sposób nieodpowiedni. Nieczytelny tekst (tworzony z myślą o wyszukiwarkach), przesycenie słów kluczowych na stronie itd. obniża wiarygodność witryny a co za tym idzie zaufanie odbiorcy. Zam (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wodotryski w witrynie Pozycjonowanie stron

(Autor: Shari Thurow T³umaczenie: Marcin Samodulski ISBN: 83-7361-490-7 Tytu³ orygina³u: Search Engine Visibility Format: B5, stron: 232 Pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych) Flash, DHTML, aktywne przyciski wykonane w JavaScripcie i animacje dodaja witrynie szyku i atrakcyjnosci. Moga pomóc odwiedzajacym zrozumiec schemat nawigacji i zwiekszyc czytelnosc witryny. Widzimy wiec, że „wodotryski” niekoniecznie sa czyms złym — pod warunkiem że służa wygodzie użytkowników. Opisywane dodatki przeszkadzaja jednak w przeprowadzeniu kampanii promocyjnej w wyszukiwarkach. Wyszukiwarki zawsze szukaja tekstu na stronach, a niektóre projekty witryn nie zawieraja w ogóle tekstu do indeksowania, jak na przykład ma to miejsce w przypadku witryn wykonanych w całosci w technologii Flash. Pewne witryny zawieraja tekst nasycony słowami kluczowymi, jednak ich konstrukcja i schemat nawigacji nie ułatwiaja pajaczkom dostepu do niego. Wybór technologii i metod tworzenia witryny może także niekorzystnie w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wstęp do pozycjonowania Pozycjonowanie i optymalizacja

Pozycjonowaniem można nazwać takie działanie, które wpływa na pozycje naszej strony w wyszukiwarce. Obecnie monopol na wyszukiwanie treści w sieci ma Google. Na nim też opiera się cały przemysł SEO. Może nie cały, a 98%. Reszta to margines. W tej chwili, dopóki Google czegoś nie wymyśli, do ustalania kolejności wyników liczą się linki.  Odpowiednią ilością  linków można wypozycjonować niemal każdą frazę. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że odpowiednia liczba linków załatwi każdą frazę, ale głowy bym za to nie dał. Ale po kolei. Optymalizacja. W skrócie można powiedzieć, że jest to uporządkowanie semantyczne strony w taki sposób, aby strona wyświetlała się poprawnie w każdej przeglądarce (nie tylko w tej jedynej i słusznej) oraz, aby goo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ilość "sajtów" rośnie Konkurs SEO

Z dnia na dzień coraz więcej stron w rankingu. Ostatnio pisałem o 1 milionie, dzisiaj już 1200000. W porównaniu z przyrostem sajtów na samym początku konkursu wyraźnie dynamika spadła (mamy już 3 tydzień mistrzostw w pozycjonowaniu). Świadczyć to może o tym, że wiele osób pracę zmaksymalizowało na samym początku - teraz zaś szukają innych miejsc na linki. Z pewnością jednak jest spora grupa osób, które równomiernie linkuje strony, systematycznie, ale pełną ilość linków zaprezentuje pod koniec konkursu. Tak przynajmniej przypuszczam.

Zobacz cały wpis na blogu »
Bla, bla, bla... RęcePrecz OdTybetu

Piszę, kombinuję, linkuję, linkuję i jeszcze raz linkuję i... NIC. Wciąż nie ma mnie na pierwszej pozycji, ba! brakło miejsc nawet w top 10 :) No dobra, mówiąc prawdę nie linkuję, no może kilka linków ręceprecz odtybetu się znajdzie, jak choćby ten właśnie, ale żeby nawet w pierwszej setce się nie znaleźć?? A teraz już warto wspomnieć, że w SERP pojawiło się ponad 1200000 wyników dla zapytania ręceprecz odtybetu. Ale jazda... Ciekawe ile ich będzie pod koniec sierpnia - więcej jak 10 milionów?

Zobacz cały wpis na blogu »
Ręceprecz odtybetu Ręceprecz Odtybetu

Konkurs ręceprecz odtybetu, wolny tybet.

Zobacz cały wpis na blogu »
RęcePrecz OdTybetu RęcePrecz OdTybetu

Blog testowy, chcę na nim sprawdzić działanie systemu blogowego. Wydaje mi się, że zauważyłem pewną specyfikę, dlatego tym testem chcę to potwierdzić, bądź rozwiać moje przypuszczenia. Jako, że interesuję się wyszukiwarką Google sporo będzie na jej temat, a że trwa konkurs SEO pod nazwą RęcePrecz OdTybetu yakże i o tym na tym blogu. Więcej na temat samego testu po jego zakończeniu. Jeśli potwierdzą się moje przypuszczenia, to będzie ciekawy temat do dyskusji :)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co to jest RęcePrecz OdTybetu? Konkurs SEO

W przeciągu ostatnich kilku dni pojawiała się cała masa stron poświęconych RęcePrecz OdTybetu, w zasadzie temat jest zupełnie inny - nazwany tak, a może prędzej z w ten sposób ustaloną frazą do pozycjonowania. Więcej na temat samej frazy i pozycjonowania na tę frazę znajdziesz w specjalnej kategorii, klikając w powyższy link, bądź wybierając odpowiedni dział z bocznego menu. Tutaj zaś chcę podać ogólne informacje o pozycjonowaniu na frazę RęcePrecz OdTybetu. Pomysł na konkurs zrodził się na forum PiO, zresztą jego organizatorami zostali właściciele tego forum i kilku uczestników. Mistzostwa te wyłonić mają mistrza pozycjonowania 2008 roku. Tytuł bardzo prestiżowy, ale obok idą także nagrody - za pierwsze miejsce otrzymać można między innymi laptopa. Jest więc o co powalczyć. Podsumowując RęcePrecz OdTybetu to fraza na którą należy wypozycjonować stronę konkursową (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Mistrzostwa w pozycjonowaniu 2k8 Konkurs SEO

Pierwszego dnia czerwca rozpoczął się konkurs SEO, pod nazwą "Mistrzostwa w pozycjonowaniu stron internetowych 2008". Celem konkursu jest pozycjonowanie strony w taki sposób, aby 30 sierpnia 2008 roku uzyskać pierwszą pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Oczywiście fraza na jaką należy pozycjonować swoją stronę nie jest dowolna, została ustalona przez organizatorów konkursu i brzmi: RęcePrecz OdTybetu. Sama fraza ma na celu propagować solidarność i jedność z Tybetem, a strony pokazywać całą prawdę o tym co dzieje się w tym kraju. Na niniejszym blogu nie będę zajmował się sprawami Tybetu, o nich poczytasz na innym blogu. Tutaj chcę pisać o spostrzeżeniach jakie zdobyłem w związku z uczestnictwem w konkursie, a związanych raczej z samym pozycjonowaniem i działaniem wyszukiwarki Google. Jeśli nie masz czasu na śledzenie SERP, postępów i szybkości indeksacji stron przez Goo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Ręceprecz odtybetu Ręceprecz Odtybetu

Ręceprecz odtybetu no cóż wróciłem zmęczony do chałupy.   Zmęczony to mało powiedziane, jestem wykończony! Nic dzisiaj nie będzie już tu napisane! ręceprecz, nie ma żadnych wpisów odtybetu.

Zobacz cały wpis na blogu »
Jesteśmy na piątym miejscu Ręceprecz Odtybetu

Dzisiaj budzę się i na twarzy pojawił się uśmiech :) Zaindeksowana strona i piąta pozycja w google pod frazą konkursową to niezły wynik jak na początek. Wiadomo, że ta pozycja nie utrzyma się zbyt długo, ale coś tam popracuję, żeby nie wypaść tak słabo. Może kupię domenę, ale narazie ręceprecz idę na rower odtybetu.   Edit: aha zapomniałem dodać, stronę zaindeksowało mi bez www, to może ją podlinkujmy: ręceprecz

Zobacz cały wpis na blogu »
Już 60% aż zadziwiające RęcePrecz OdTybetu

Zmieniają się strony w top 10, zadziwiające jednak, że kolejne blogi zakładane na blogi.pl wypierają z pierwszej strony wyników wcześniej zaindeksowane wpisy. Ciekawi mnie na czym to polega, bo samo Google pokazuje tylko 10 wyników na frazę ręceprecz odtybetu, jednak strony, które wcześniej widniały w rankingu wciąż są zaindeksowane i wyświetlane dla szczegółowych zapytań. dla przykładu strona Lexy, którą zapamiętałem ręceprecz odtybetu. Czyżby ktoś z Google siedział na PiO i dla tej frazy ustalił limit wyświetlania stron? Będę się temu bliżej przyglądał, no chyba, że to tylko u mnie takie dziwy się zdarzają?

Zobacz cały wpis na blogu »
RęcePrecz OdTybetu czas zacząć RęcePrecz OdTybetu

Już 6 godzin trwa konkurs na pozycjonowanie stron WWW, w którym postanowiłem uczestniczyć. Polega on na tym, aby wypromować stronę na frazę ręceprecz od tybetu. Dla niewiedzących o co chodzi, pozycjonowanie to szereg działań, których celem jest promocja strony w wyszukiwarkach, w efekcie chodzi o to, aby uzyskać jak najwyższą pozycję na określone przez nas słowa kluczowe. W konkretnym przypadku, chodzi o to, aby pozycjonowana witryna pokazywała się wysoko, po wpisaniu przez internautę zapytania w postaci ręceprecz odtybetu. Każdy kto zajmuje się pozycjonowaniem wie, że wyszukiwarki teoretycznie wyświetlają obiektywne wyniki wyszukiwania, w praktyce zaś można tymi wynikami manipulować. W tym konkursie chodzi o to, aby wyłonić osobę, która robi to najlepiej. Istnieje wiele technik pozycjonowania, niektórzy skupiają się na samej optymalizacji witryny, tj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »