Pozycjonowanie

Wpisy zawierające słowo kluczowe pozycjonowanie.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Popularność strony internetowej Pozycjonowanie stron

Po opublikowaniu gotowej witryny internetowej nie możemy liczyć na setki i tysiące wejść dziennie. Dopóty nasza strona będzie świecić pustkami, dopóki Internauci nie dowiedzą się o jej istnieniu. Ale jakie skuteczne metody promowania w internecie będą dla nas odpowiednie? Naturalnym sposobem jest reklama szeptana. Zaczyna się od for internetowych i społeczności, gdzie grupują się ludzie o podobnych zainteresowaniach i hobby. Wśród ludzi zainteresowanych jedną tematyką informacja o powstaniu nowej strony szybko się rozniesie, a każdy zainteresowany wejdzie zapoznać się z jej zawartością. Jeśli stworzyliśmy odpowiednio dobrą merytorycznie witrynę, możemy liczyć, że część z użytkowników udzielających się aktywnie w internetowej społeczności podzieli się linkiem z innymi. W ten sposób zdobędziemy kilkanaście, kilkadziesiąt wejść. Ale obecnie Internauci poszukują potrzebnych informacji w wyszukiwarce Google. To ona dostarcza nam 98% odpowiedzi na zadawane pytania. Najskuteczni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak projektować strony? Pozycjonowanie stron

Technika pozycjonowania wymaga sporej wiedzy i naprawdę dużego doświadczenia. Seo specjaliści poruszają się po grząskim gruncie, gdzie wiele aspektów jest jeszcze nieuregulowanych, a niektóre zabiegi są zabronione, acz tolerowane przez wyszukiwarki. Rynek SEO rozwija się i dojrzewa z każdym dniem, co prowadzi do wyspecjalizowania się samodzielnych firm, których głównym zajęciem jest pozycjonowanie stron. Tymczasem każda agencja interaktywna czy inna firma oferująca usługi internetowe, powinna pilnie śledzić zachodzące zmiany na rynku SEO, aby móc tworzyć strony zgodne ze standardami i wymaganiami, jakie stawia przed nami rzeczywistość. Projektowanie stron internetowych w oparciu o wytyczne firmy Google nie jest wcale trudne, a pozwala na uzyskanie zadowalających pozycji w wyszukiwarce na niszowe frazy. Nisz&o (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Optymalizacja na start Pozycjonowanie i optymalizacja

Kiedy ktoś pyta o "naturalne sposoby pozycjonowania" przed oczami staje mi LPR i kalendarzyk pomagający w poczęciu.... Nie wiem dlaczego, ale analogia wydaje się być nawet logiczna. W jedynym przypadku udało mi się "wypozycjonować" stronę internetową naturalnymi metodami. od 4 lat istniała w Sieci, była dodana do kilkunastu katalogów i zawierała sporo specjalistycznych treści. Frazy, jakimi był zainteresowany klient były 3-4 wyrazowe i łączyły się z nazwą miejscowości. W tym przypadku wystarczyło DODAĆ słowa kluczowe i opis (tak, nagłówek zawierał tylko tytuł strony i kodowanie...), żeby na większość fraz wypłynąć do góry. Dla dwóch fraz Gugiel dostał zaproszenie i wszyscy byli zadowoleni. Klient, bo zapłacił symboliczną kwotę, ja, bo praca była uzasadniona i sensowna, klienci mojego klienta, bo znajdowali to, czego chcieli. W tym wypadku całe pozycjonowanie odbyło się drogą naturalną i nieinwazyjną. Często przychodzą klienci z tejże branży i upierają się przy frazach ba (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zabieram się do pracy Zarabianie w internecie.

Zabieram się wreszcie do porządnej pracy. Trochę juz poczytałem i dowiedziałem się o pozycjonowaniu i mam zamiar tym się zająć. Pozycjonowanie to bardzo dochodowy biznes. Można na tym zdrowo zarobić. Pieniądze są mi potrzebne bardziej niż kiedykolwiek. Jak czytam dyskusje na różnych forach, to widać, że to nie jest nic trudnego i że sobie poradzę. Najpierw oczywiście muszę tylko przygotować sobie ofertę i później ją roześlę do firm.

Zobacz cały wpis na blogu »
Zmiany wprowadzane tylnymi drzwiami Pozycjonowanie i optymalizacja

Na podstawie monitorowania i obserwacji tego, co się ostatnio dzieje, widać jak na dłoni, że nadchodzi/zaszła ZMIANA. Przyznam, że tym razem obliczenia googlarki są bardzo precyzyjne. Ogólnie znane techniki pozycjonowania przestają się sprawdzać. Można stawać na głowie i czarować wokół kabelka z Internetem, ale nowych obliczeń nie da się zmienić. Chodzi o TEMATYCZNOŚĆ. Jeśli na stronie pozycjonowana fraza nie występuje w ogóle lub śladowo, to nawet ugruntowane strony spadają jak liście w listopadzie. Do niedawna tematyczna zgodność linków ze stroną nie miała znaczenia, wbrew temu, co pisali "fachowcy". Obecnie, aby nie marnować czasu i mocy przerobowych, warto zwrócić uwagę na tematykę, zarówno strony w całości, jak i pojedynczego artykułu. Po prostu, jeszcze niedawno można było napisać artykuły o różowych słonikach i wypozycjonować stronę o zebrach. Lub żebrach. A dzisiaj nie da rady. Nie przy zastosowaniu tej samej siły. Jak za dawnych czasó (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na czym polega i co to jest pozycjonowanie stron Pozycjonowanie Stron

Zanim przejdę do omawiania sposobów pozycjonowania stron WWW w wyszukiwarkach internetowych chciałbym przede wszystkim wyjaśnić na czym polega samo pozycjonowanie i jakie korzyści można uzyskać dzięki tej formie promocji witryny w internecie. Wiele osób uważa, że pozycjonowanie to tylko pierwsza pozycja w wynikach wyszukiwania i usprawiedliwione są wszelkie możliwe środki aby tę pozycję uzyskać. Jest to pojęcie błędne i często sprawia, że oczekiwany efekt nie zostaje osiągnięty. Co to jest pozycjonowanie strony? Z pewnością każdy kto myśli o pozycjonowaniu (nie licząc konkursów pozycjonowania itp.) chce pozyskać użytkowników czy klientów serwisu. Sama najwyższa pozycja w SERP nie zapewnia tego, jeśli strona WWW pozycjonowana jest w sposób nieodpowiedni. Nieczytelny tekst (tworzony z myślą o wyszukiwarkach), przesycenie słów kluczowych na stronie itd. obniża wiarygodność witryny a co za tym idzie zaufanie odbiorcy. Zam (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wodotryski w witrynie Pozycjonowanie stron

(Autor: Shari Thurow T³umaczenie: Marcin Samodulski ISBN: 83-7361-490-7 Tytu³ orygina³u: Search Engine Visibility Format: B5, stron: 232 Pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych) Flash, DHTML, aktywne przyciski wykonane w JavaScripcie i animacje dodaja witrynie szyku i atrakcyjnosci. Moga pomóc odwiedzajacym zrozumiec schemat nawigacji i zwiekszyc czytelnosc witryny. Widzimy wiec, że „wodotryski” niekoniecznie sa czyms złym — pod warunkiem że służa wygodzie użytkowników. Opisywane dodatki przeszkadzaja jednak w przeprowadzeniu kampanii promocyjnej w wyszukiwarkach. Wyszukiwarki zawsze szukaja tekstu na stronach, a niektóre projekty witryn nie zawieraja w ogóle tekstu do indeksowania, jak na przykład ma to miejsce w przypadku witryn wykonanych w całosci w technologii Flash. Pewne witryny zawieraja tekst nasycony słowami kluczowymi, jednak ich konstrukcja i schemat nawigacji nie ułatwiaja pajaczkom dostepu do niego. Wybór technologii i metod tworzenia witryny może także niekorzystnie w (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wstęp do pozycjonowania Pozycjonowanie i optymalizacja

Pozycjonowaniem można nazwać takie działanie, które wpływa na pozycje naszej strony w wyszukiwarce. Obecnie monopol na wyszukiwanie treści w sieci ma Google. Na nim też opiera się cały przemysł SEO. Może nie cały, a 98%. Reszta to margines. W tej chwili, dopóki Google czegoś nie wymyśli, do ustalania kolejności wyników liczą się linki.  Odpowiednią ilością  linków można wypozycjonować niemal każdą frazę. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że odpowiednia liczba linków załatwi każdą frazę, ale głowy bym za to nie dał. Ale po kolei. Optymalizacja. W skrócie można powiedzieć, że jest to uporządkowanie semantyczne strony w taki sposób, aby strona wyświetlała się poprawnie w każdej przeglądarce (nie tylko w tej jedynej i słusznej) oraz, aby goo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Darmowe pozycjonowanie 007darmowe

Jako, że na codzień zajmuję się administrowaniem serwerami i hostingiem, przy okazji mam co nieco do czynienia z pozycjonowaniem. Staram się również tę gałęź mojej pracy poszerzać. Właśnie trafiłem na bloga omawiającego darmowe pozycjonowanie. Niby nic wielkiego, bo to dopiero początki, ale jak można zauważyć całkiem wartościowe. Muszę zająć się pozycjnowaniem moich dwóch starych i zapomnianych serwisów - może znowu ożyją ? Wprawdzie zawsze podchodzę sceptycznie do czegoś co jest darmowe, ale w tym przypadku chyba skorzystam. Bo tak naprawdę nic nie jest darmowe - tutaj trzeba zainwestować trochę swojego czasu - swojej pracy.

Zobacz cały wpis na blogu »
Ilość "sajtów" rośnie Konkurs SEO

Z dnia na dzień coraz więcej stron w rankingu. Ostatnio pisałem o 1 milionie, dzisiaj już 1200000. W porównaniu z przyrostem sajtów na samym początku konkursu wyraźnie dynamika spadła (mamy już 3 tydzień mistrzostw w pozycjonowaniu). Świadczyć to może o tym, że wiele osób pracę zmaksymalizowało na samym początku - teraz zaś szukają innych miejsc na linki. Z pewnością jednak jest spora grupa osób, które równomiernie linkuje strony, systematycznie, ale pełną ilość linków zaprezentuje pod koniec konkursu. Tak przynajmniej przypuszczam.

Zobacz cały wpis na blogu »
Bla, bla, bla... RęcePrecz OdTybetu

Piszę, kombinuję, linkuję, linkuję i jeszcze raz linkuję i... NIC. Wciąż nie ma mnie na pierwszej pozycji, ba! brakło miejsc nawet w top 10 :) No dobra, mówiąc prawdę nie linkuję, no może kilka linków ręceprecz odtybetu się znajdzie, jak choćby ten właśnie, ale żeby nawet w pierwszej setce się nie znaleźć?? A teraz już warto wspomnieć, że w SERP pojawiło się ponad 1200000 wyników dla zapytania ręceprecz odtybetu. Ale jazda... Ciekawe ile ich będzie pod koniec sierpnia - więcej jak 10 milionów?

Zobacz cały wpis na blogu »
Ręceprecz odtybetu Ręceprecz Odtybetu

Konkurs ręceprecz odtybetu, wolny tybet.

Zobacz cały wpis na blogu »
Forum o pozycjonowaniu Fajne Strony

Jeśli mowa o pozycjonowaniu stron nie sposób nie wspomnieć o największym forum o pozycjonowaniu. Prawdopodobnie jest to pierwsze forum poświęcone SEO i pozycjonowaniu stron, z pewnością w chwili obecnej największe. Jeśli interesujesz się pozycjonowaniem, szukasz porad bądź podpowiedzi z pewnością powinieneś skierować swoje kroki właśnie na to forum. Poza pozycjonowaniem na forum poruszanych jest wiele innych tematów związanych z prowadzeniem witryny internetowej - między innymi zagadnienia związane z e-biznesem, marketingiem, Google AdSense, przydatne programy i skrypty... Odwiedź teraz forum o pozycjonowaniu - polecam!

Zobacz cały wpis na blogu »
RęcePrecz OdTybetu RęcePrecz OdTybetu

Blog testowy, chcę na nim sprawdzić działanie systemu blogowego. Wydaje mi się, że zauważyłem pewną specyfikę, dlatego tym testem chcę to potwierdzić, bądź rozwiać moje przypuszczenia. Jako, że interesuję się wyszukiwarką Google sporo będzie na jej temat, a że trwa konkurs SEO pod nazwą RęcePrecz OdTybetu yakże i o tym na tym blogu. Więcej na temat samego testu po jego zakończeniu. Jeśli potwierdzą się moje przypuszczenia, to będzie ciekawy temat do dyskusji :)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co to jest RęcePrecz OdTybetu? Konkurs SEO

W przeciągu ostatnich kilku dni pojawiała się cała masa stron poświęconych RęcePrecz OdTybetu, w zasadzie temat jest zupełnie inny - nazwany tak, a może prędzej z w ten sposób ustaloną frazą do pozycjonowania. Więcej na temat samej frazy i pozycjonowania na tę frazę znajdziesz w specjalnej kategorii, klikając w powyższy link, bądź wybierając odpowiedni dział z bocznego menu. Tutaj zaś chcę podać ogólne informacje o pozycjonowaniu na frazę RęcePrecz OdTybetu. Pomysł na konkurs zrodził się na forum PiO, zresztą jego organizatorami zostali właściciele tego forum i kilku uczestników. Mistzostwa te wyłonić mają mistrza pozycjonowania 2008 roku. Tytuł bardzo prestiżowy, ale obok idą także nagrody - za pierwsze miejsce otrzymać można między innymi laptopa. Jest więc o co powalczyć. Podsumowując RęcePrecz OdTybetu to fraza na którą należy wypozycjonować stronę konkursową (...)

Zobacz cały wpis na blogu »