Poezja

Wpisy zawierające słowo kluczowe poezja.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

LISTOPAD POETRY

W środku nocy    Idę sobie środkiem  ulicy  W oddali widzę (tylko)  cień kocicy  Spogląda w moją  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PAŹDZIERNIK POETRY

W GŁOWIE SZUM    W głowie jest      szum    Za oknami ludzi tłum -    (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PAŹDZIERNIK POETRY

JESIEŃ  Jest jesień  Leci liść za liściem  A w owej głowie znów roi się od     przemyśleń. Jednak szelestu drzew nie słychać,  tylko strumienie deszczu,  spadające kropla za kroplą.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
WRZESIEŃ POETRY

UKORONOWANE SERCE    Pobita od środka    Serce cierniami ukoronowane    To już jest wszystko pogrzebane.    Ogień, który płonął, już nie płonie    Zostały tylko jej czułe, samotne dłonie.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
SIERPIEŃ POETRY

LATO  Tętniące lato w mej głowie  A ja jestem coraz bardziej niechętna          w rozmowie.  Od środka zwiędły kwiat Nie jest łatwy ten świat.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Okrąg eteryczne pisanie

OKRĄG   Skaczę na jednej nodze druga uwięzła w gniezdzie liści    Na jednym boku pływam Drugi bok to wrak wśród latarni morskich   Niepełnosprawny obwinia przyrodę   Struktury niepewności przeciw okręgu napięć Ziemi

Zobacz cały wpis na blogu »
Przyszłość eteryczne pisanie

Od czasu do czasu Poeta widuje przyszłość. Rożek chusteczki wychynął spod horyzontu. Piękne myśli, wartościowe słowa.    PRZYSZŁOŚĆ   Przyszłość  to  chusteczka opadająca na podłogę.   Zanim schwycisz ją za rogi, tyle zdarzyć się powinno.   Zadowolenie, przeinaczenie, zasianie, rozmyślanie, kołysanie, czekanie,   jakże piękne są myśli.   Chusteczka krąży, pulsuje między dłonią a upadkiem. Rośnie, maleje, odnajduje się.   Delikatnie drży podłoga, płaszczyzna przetrwania.  

Zobacz cały wpis na blogu »
Okładka tomiku poezji "Z krajobrazów poety" Adama Miksa eteryczne pisanie

  Jest to okładka tomiku poezji "Z krajobrazów poety" Adama Miksa wydanego 14 grudnia 2018 przez Warszawską Firmę Wydawniczą. Wiersze opowiadają o spacerach po osiedlowych alejkach i zarazem wgłąb siebie. Niepełnosprawność Autora ma bardzo duży wpływ na myśli zapisane w wierszach. Zapraszam na wędrówkę z Poetą po głębinach słów, jaskiniach metafor.   Tomik można kupić na stronie Wydawnictwa: https://wfw.com.pl/ksiazki/z-krajobrazow-poety/.   Oto linki, dzięki którym lepej poznacie tomik:   https://wfw.com.pl/ksiazki/z-krajobrazow-poety/   https://www.facebook.com/gr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
JAK STWORZYĆ TEKST ? enchanted collection

JAK STWORZYĆ TEKST ? By tekst stworzyć, niepotrzebne jest natchnienie et cetera I zbyteczna jest znajomość światłych ksiąg i pięknych sztuk , Byle paczka ekstra mocnych , takich mocnych jak cholera, Byle brzydki wierny kundel, który zasnął u twych nóg . By tekst stworzyć , niepotrzebne kaloryczne odżywianie Ani biurko , które świeżą politurą w mroku lśni, Byle paczka ekstra mocnych , rakotwórczych niesłychanie , I ten , pies, co poszczekuje, bo mu właśnie coś się śni. Żona może być kłótliwa , może drzeć się w nieb (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Widziane z bliska i z daleka książkosferyczna

  Zdjęcie okładki: Daria Dziedzic   Widziane z bliska z daleka   Świat Andrzeja Kopackiego z Innych kaprysów jest zbudowany z fraktali poetyckich. Nie ma w nim miejsca na nudę. Wszystko dzieje się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. To takie właśnie kaprysy poety, który tworzy swój pejzaż z małych cząstek, z detali, które wydają mu się bliskie. Te detale widziane z bliska i z daleka oddają wiernie to, co czuje poeta. Tomik ten jest podzielony na 6 części, czyli sześć sfer, w których dzieje się bardzo dużo. I wszystko byłoby dobrze, gdyby szadź nie pokrywająca monitor i nie rozpraszająca podmiotu lirycznego przed jego wynaturzeniami. Ale, co najw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Powitanie :) Nie Normalny Blog

„Początki są najważniejsze, więc proszę się porządnie przywitać!” ~Sayaka Murata- Dziewczyna z konbini   Hejka! To mój pierwszy wpis na tym oraz na jakimkolwiek blogu. Mam nadzieję, że spodoba wam się mój sposób prowadzenia go. Tematyka będzie bardzo zróżnicowana, więc mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Będą to głównie sfery życia codziennego, jakieś ciekawe historie, anegdoty. Znajdzie się też miejsce na różne popularne, bieżące tematy. Mam również w planach publikować moje wiersze, lecz nie sądzę, że będą pojawiały się często. No więc witam jeszcze raz, zostańcie i czekajcie na następne wpisy. Paaa! 

Zobacz cały wpis na blogu »
Początek Przeczytaj mnie

Początek.   Jak wiadomo początki bywają trudne, ale spokojnie ze mną tak nie będzie ;) Moje wielkie marzenie to wydać własną książkę. Czasami coś sobie "skrobie" bez większej motywacji. Ten blog to mój początek nowej drogi. Czekam na konstruktywną krytykę.      (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wiersz Liryczny

"Każdy chce worek bez dna.... A czym jest poezja? Jaki jej smak? Czy dostrzeżesz szczegóły? Czy nie jest tak? Gdzie cisza, refleksja ukryte przesłanie, A co inny człowiek to inne ma zdanie.... A źródło jej wciąż niewyczerpane... O Polsko w Tobie duma narodów, Historio co w sobie tyle ma wrogów. Przyrodo piękna co cztery pory niesie, wiosna, zima, lato, jesień. Gdzie smak oscypka zadowoli każdego, Gdzie pamięcią wracamy do Jana Pawła 2. Gdzie Park Białowieski przyciągnie każdego, gdzie bursztyny mają w sobie coś pięknego. I nie ma kraju drugiego takiego. 19.04.2019r autor:Mateusz Biernacki

Zobacz cały wpis na blogu »
Miłość dla wszystkich twórczość

menelska miłośćpóki mały jeszcze mi dryganie zginąłemwiesz starychodzi tu taka jednadrobna zmysłowazadbanabez faceta bez dzieckakwitnąca trzydziestkaale na menelanawet nie spojrzykiepska inwestycjateraz na wiosnępieprzą się koty i gołębiea ja mogę tylkopomarzyćidzie jak w tańcujak napalona kotkaciągle to widzęmoże to dziwkaale ma to cośmoże być kim chcedziwką lub zakonnicąlecz nie zginąłem jeszczepóki tego brachui mam z nią piękne snykiedyś miałem wzięcienawet studentki(a kiedyś studentkato nie to co terazteraz każda kurwamoże być studentką)było ich tyle żewiększość zapomniałemobecnie mam Zdzichętak brudną jak jaczerwoną i przepitąstara się jak możeczasem laski robi mia ja ją walę po pyskuzęby kolejne wybijamza to że nie jesttą zadbaną i b (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wiersze twórczość

tak bardzocząstką świataczułem się tak bardzorozbujani na drążkuskakaliśmy jak najdalejbyłem wtedy ptakiema dziewczęta w letnichsukienkach to motylekarp wyjęty z wodytak bardzo przypominałczłowiekaże aż ściskało sercebijące z tym światem

Zobacz cały wpis na blogu »