Moc

Wpisy zawierające słowo kluczowe moc.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Siła myśli. Siła słów. Twoja siła. ⚪️ Pracuj z radością!

12.08.2019       Jesteś optymistą, czy pesymistą? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
DYNAMIKA JAZDY A ZUŻYCIE ENERGII Prawo, nauka, technika…

Postanowiłem wykorzystać SYMULATOR JAZDY do sprawdzenia jaki wpływ na zużycie energii ma dynamiczna jazda. Wyniki przedstawiają tabele: MASA  MOC P. MOC J.  V    S     T    V SR.EN. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ELASTYCZNOŚĆ SILNIKA Prawo, nauka, technika…

Zacznijmy od ustalenia czym jest ta elastyczność. Zwykle pod tym pojęciem rozumiemy dynamikę pojazdu przy niskich obrotach silnika. I słusznie, choć pewnie zaraz znajdą się filozofy, które naczytały się fachowych tekstów, i będą protestować. W praktyce sprawdzamy to najczęściej mierząc czas rozpędzania się na wyższych biegach (IV czy V) w pewnym zakresie prędkości (np. od 60 do 100 km/h). (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MOC ELASTYCZNA – charakterystyka silnika Prawo, nauka, technika…

JAK PORÓWNAĆ RÓŻNE SILNIKI… Zwykle producent podaje 2 parametry: moc maksymalną i maksymalny moment obrotowy.Moc jest głównym parametrem określającym charakterystykę silnika, jednak wskazuje on generalnie na maksymalne osiągi możliwe do uzyskania, a nie mówi wi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Autobiografia: Rozdział I Sanktuarium 11

07/08/2018---ROZDZIAŁ ILata ’90, Poznań, Polska. Naprawdę piękne miasto. Wspaniali ludzie. Wspaniała Energia. Choć wiemto dziś. Wtedy, życie było cholernie trudne. Po rozstaniu rodziców zamieszkaliśmy z Mamą uDziadków. Dawny Dom Rodzinny pamiętałem z ostatniej sytuacji, gdzie pod domem pojawili sięDziadkowie ‘z dwóch stron’, od Taty i Mamy, po czym zaczęli się naparzać po gębach. Mnie trafiło dobagażnika i niemalże jak w ‘szybkich i wściekłych’ w szaleńczym pościgu po mieście, wylądowałem warchiwum jednej z większych firm telekomunikacyjnych tamtych czasów (praca babci, stąd możliwośćwejścia). Dziadek został ze mną, a cała wręcz Scena Rodzajowa rozgrywała się przed wejściem. Nic niewidziałem, bo w archiwum były tylko małe, zakratowane okna niemalże przy samym suficie iniemożliwym było wyjrzenie przez nie, nie będąc kilkumetrowym olbrzymem, lub po prostu bez (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Autobiografia: Wstęp i Prolog Sanktuarium 11

07/08/2018---WSTĘP-O kurwa!To pierwsze słowa, które wypowiedziałem tamtego dnia, po tym, co się stało. Dość prymitywnareakcja, patrząc z perspektywy czasu. Ale na tamten moment, to musiało wystarczyć.Co się stało?Nie wiem, czy dowiecie się tego w tej książce. Nie wiem, czy dowiecie się tego w kolejnych. Nie wiem,czy kolejne powstaną. Ba! Nie wiem, czy ta powstanie. Choć, jeśli to czytasz, Drogi Czytelniku, tocieszę się, bo powstała. A w tej chwili tylko to się liczy.Postaram się zatem opowiedzieć Ci, Drogi Czytelniku, co doprowadziło do powyższego momentu.A wszystko zaczęło się... PROLOGWszystko o czym teraz opowiem, zaczęło się w latach ’90, w Polsce. Choć tak naprawdę zaczęło siędużo, naprawdę dużo wcześniej. A mówię tu o czasach Antycznej Grecji, Starożytnego Egiptu,Atlantydy, a nawet jeszcze wcześniej! Ale o tym kiedy indziej. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na początku było |Słowo| Sanktuarium 11

07/08/2018 --- To pierwszy wpis na tym blogu. --- Moją Misją jest przakazać tę Wiedzę, a to najlepszy na to sposób. Trafi ona do tych, do których trafić ma. Zrozumieją ją nieliczni, którzy są gotowi. --- "Usta mądrości są zamknięte dla wszystkiego, z wyjątkiem uszu zrozumienia" - Kybalion. To pierwszy, lecz nie ostatni cytat z tej skarbnicy wiedzy, którym posłużymy się na tym blogu. Jakże on pięknie pasuje do tego wstępu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wola Boża…! Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus

 Wola Boża…! 12. Wola Boża w stworzenie płynie, ciągle wszystko podtrzymuje, wyżej tak się dzieje. Dalej w praduchowym wszystko się manifestuje i przez poziom duchowy, duchowo istotny, istotny, w wielkiej materii całość się przejawia. Obecnie Światło na Ziemi przebywa osobiście we mnie części Pana zanurzone. Pan w Miłości przeze mnie Jezusa Chrystusa na Ziemi działa!Ziemskie ciało rozżarzam, aż Światło na wszystkich spadnie i swoim wielkim ciśnieniem wymusi Boże prawo t (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Światło narasta! Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus

 Światło narasta! 10. Światło narasta, należy iść dalej, coraz jaśniejszy wgląd w siebie ducha. Rozpoznawać i rozpuszczać cechy negatywne własne, doskonalić odczuwanie Miłości duchowej i podawać ją dalej. Podawaj Miłość duchową gdzie tylko możesz w słowach, myślach, uczuciach i czynach! Kochaj bez słów. Słowa zapisuj i odczytuj. Wysyłaj listy do wrażliwych, proponuj pomoc i wsparcie. Pisz o Miłości pięknie i otwarcie, ale nie o ziemskiej, a o duchowej Miłości, ta daje człowiekowi wsparcie. I ona przetrwa całą gęstą materię, ducha wzmacnia w podążaniu dalej, to jego skarb najczystszy i z nim związane przeżycia. Kto to pojmuje ten (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
WALCZ, WALCZ LUDZKI DUCHU O SIEBIE! Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

WALCZ, WALCZ LUDZKI DUCHU O SIEBIE! 259. Bo pochłonie cię kraina cieni na ziemi, chyba, że tego szczerze chcesz, tak jak to dzieje się dotychczas. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MISTRZOSTWO W ŚWIETLE Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

MISTRZOSTWO W ŚWIETLE 227. Osiąga ludzki duch przez oświecenie, dążąc do poznania światłej Prawdy podczas pobytu na tej ziemi, będąc świadkiem swej wewnętrznej całkowitej przemiany. Wszystko, co n (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
WCIĄŻ NOWA SIŁA PRZYBYWA Jezus Chrystus, Syn Boży, Graal na Ziemi

WCIĄŻ NOWA SIŁA PRZYBYWA 448. I wszystko od Mojego Ojca spływa. I gdy się myśli, że już wiele się osiągnęło, że jest konkretna granica, to się już za chwilę okazuje, że w tym wszystkim jest wielka różnica. Wszystk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PISZĘ, BY WRESZCIE LUDZKI DUCH USŁUCHAŁ! Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

PISZĘ, BY WRESZCIE LUDZKI DUCH USŁUCHAŁ! 268. I nie jest to prośba, lecz nakaz, aby jeszcze oszczędzonym zostać! I choć większość z was jest odwrócona od wszelkiego dobra, to ci, którzy chcą wrócić po tych słowach do swojego domu, do Raju, choć droga długa i ciężka ich czeka, to wrócą. Lecz lepiej dłużej iść i się (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MOC WIARY Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

MOC WIARY 254. Jest tak wielka, że to, czego nie widać ziemskim wzrokiem można wyczuć i zobaczyć subtelnym okiem, jest rzeczywistością, a materia jest tylko niedoskonałym jej odbiciem. I gdy żyjes (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MYŚLI PRZY DUCHU WYPAROWAŁY, OBRAZY STAŁY SIĘ PIERWSZE Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

MYŚLI PRZY DUCHU WYPAROWAŁY, OBRAZY STAŁY SIĘ PIERWSZE 233. I to zjawisko jest chciane, pożądane i naturalne, pochodzące od ducha waszego, który przemawia obrazem odebranym przez mózg tylny, a myśl go opisująca powstaje w mózgu przednim, a dalej mowa lub pismo czy rysunek odda obraz widzianym z ducha w materii. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »