Komputer

Wpisy zawierające słowo kluczowe komputer.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

kino, komputer nowy

Rano na dworze ładnie, potem się chmurzy:( Na targu zrobiłem spore zakupy z owocami i warzywami. Byłem sam w kinie na "Incepcji" z Leonardo Di Caprio - średni. Cały dzień na kompie. Dzwoniła mama i sporo pogadaliśmy. Beata znowu narzeka na Roberta. Tata na pielgrzymce. Wieczorem chciałem iść na spacer z Piotrem, ale on niby jest już umówiony. Potem na GG zgadaliśmy się. Mam żal do mnie i nie chce się widywać ze mną. Nie chcę mu powiedzieć jaki był w łóżku. Spać po 23:00 bo oczekuję ataku na wioskę i chcę jeszcze zainwestować.

Zobacz cały wpis na blogu »
Co będzie na blogu The Sims 2 Blog

Spis wszystkich instrukcji które pojawią się na blogu: KODY:     * Bardzo przydatny kod     * moveObjects on - co nam daje?     * Karnacja ufo, zombie, manekina     * Kod na bliźniaki TRYB ŻYCIA:     * Jak złapać motyle lub świetliki?     * Jak zdobyć Studnię Życzeń?     * Pokaz mody w The Sims 2 Moda z H&M     * Jak zrobić z Sima wilkołaka?     * Sok z.... buta!     * Jak wskrzesić Sima?     * Sim zombie - czyli nowe istoty w SimCity     * Bliźniaki bez kodów     * Jak zrobić Simoroślę?     * Jak zrobić wampira - specjalista od Spraw Ciemnych     * Jak zdobyć lalkę voodoo? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Komputery i konsole do gier Gry komputerowe - świat rozrywki

Historia gier komputerowych może być nad wyraz ciekawa. Jest ona dość długa. Już od około trzydziestu lat gracze cieszą się przy różnych grach komputerowych. Od pierwszych prostych gier po dzisiejsze duże i skomplikowane produkty. W całej historii gier zachodził jednocześnie jeden proces. Był nim i jest nadal sprzęt, który jest ciągle ulepszany by uciągnąć nowe gry, a te znowu są tak robione by miały coraz to lepsza jakość więc obciążają go coraz mocniej. Tym sposobem znowu potrzebny jest lepszy sprzęt. Takie błędne koło doprowadziło do bardzo szybkiego wzrostu osiągów współczesnych komputerów i konsol do gier. Obecnie nie tylko komputery służą graczom. Konsole są również bardzo popularne. Powstało już wiele konsol, a najpopularniejszymi obecnie są konsole Sony Playstation mająca już wersję trzecią, oraz Xbox zbudowany na bazie komputera PC. Xbox posiada też swoją kontynuację w postaci XBox360. Na każdej z nich zagramy w nowoczesne gry komputerowe ciesząc się z przejścia kolejnego poziomu w grze. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lokalizacja Sins of a Solar Empire dobiega końca! Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Nicolas Games SA z przyjemnością informuje, że prace nad lokalizacją Sins of a Solar Empire dobiegają końca i zgodnie z obietnicą informuje o szczegółach.   LOKALIZACJABiorąc pod uwagę warstwę tekstową, proces lokalizacji nie należał do specjalnie skomplikowanych. W grze znajduje się ponad dwieście stron maszynopisu, bogatego w terminologię kosmiczną. Zespół lokalizacyjny nie natknął się na elementy problematyczne. Pojawiło się jednak nieco problemów technicznych związanych z konstrukcją pliku tekstowego oraz miejsca udostępnionego w grze na teksty. Nie jest tajemnicą, że posługujemy się językiem, który ma dłuższe wyrazy i zdania niż angielski. Mając to na uwadze, studio lokalizujące grę musiało się wysilić, żeby teksty nie wylewały się poza ramki. W pracach lokalizacyjnych wziął udział zespół składający się z 10 osób (kierownik projektu, tłumacze, korektorka, testerzy, i (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przyszłość gier komputerowych? Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Jaka będzie przyszłość gier komputerowych?   Czy taka jak przedstawiona na filmie, który możemy obejrzeć tutaj? Myślę, że nie, chociaż sama inicjatywa godna naśladowania i polecenia.    

Zobacz cały wpis na blogu »
Historia TI Technologia Informacyjna

Historia Informatyki sięga czasów znacznie bardziej odległych niż mogłoby się wydawać. Ludzie jeszcze nie znali komputerów, ale już wprowadzali metody liczenia i przetwarzania danych, które do dziś pozostały bez zmian lub zmieniły się w niewielkim stopniu. Poniżej wybór najciekawszych wydarzeń związanych z komputerami i informatyką. Z oczywistych przyczyn jest to wielki skrót, bowiem długo by można pisać na temat każdego wydarzenia... 4000-1200 p.n.e. - Sumerowie zaczynają zapisywać transakcje handlowe na glinianych tabliczkach. 3000 p.n.e. - Powstaje pierwsze liczydło w Babilonii. 250-230 p.n.e. - Metodą sita Eratostenesa udaje się ustalić liczby pierwsze. Metoda poszukiwania liczb pierwszych polega na usuwaniu z ciągu liczb naturalnych liczb będących iloczynami liczb naturalnych. 1642-1643 - Blaise Pascal konstruuje arytmometr - mechaniczną maszynę, która potrafi dodawać liczby. Formułuje też prawa podzielności liczb całkowitych (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Budowa komputera Technologia Informacyjna

Urządzenia wewnętrzne :Procesor (processor) - Urządzenie wykonujące elementarne rozkazy zapisane we właściwym kodzie. Procesorów wersji zminiaturyzowanej zwanych mikroprocesorami we współczesnym komputerze jest zwykle kilka: poza procesorem głównym są procesory obrazu, procesory dˇwięku, koprocesory arytmetyczne wykonujące wyodrębnione funkcje systemu operacyjnego. Są one montowane zależnie od potrzeb i typu systemu. BIOS (Basic Input Output System) - Podstawowy system wejścia i wyjścia. Jest to część systemu operacyjnego, która jest zapisana w pamięci stałej komputera (ROM). Programy wchodzące w skład BIOSu wprowadzane są automatycznie do pamięci po włączeniu komputera do sieci. W komputerze PC BIOS jest parą komputerowych kości, których zadaniem jest kierowanie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Podstawowe pojęcia Technologia Informacyjna

Technologia informacyjna, IT (ang. Information Technology) - dziedzina wiedzy obejmująca informatykę (włącznie ze sprzętem komputerowym oraz oprogramowaniem używanym do tworzenia, przesyłania, prezentowania i zabezpieczania informacji), telekomunikację, narzędzia i inne technologie związane z informacją. Dostarcza ona użytkownikowi narzędzi, za pomocą których może on pozyskiwać informacje, selekcjonować je, analizować, przetwarzać, zarządzać i przekazywać innym ludziom. Komputer (z ang. computer od łac. computare – obliczać, dawne nazwy: mózg elektronowy, elektroniczna maszyna cyfrowa, maszyna matematyczna) - urządzenie elektroniczne służące do przetwarzania wszelkich informacji, które da się zapisa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Start Technologia Informacyjna

Start blogu o technologii informacyjnej.

Zobacz cały wpis na blogu »
cd. pecha taka sama

jak nie tesciowa to komputer mnie drazni....lazi tak wolno ze sie nie da...nie wiem co sie z nim stalo...nie dosc ze ledwo mam sile na chwile przed nim usiasc to godzine czekam az mi wlezie na stronenie moglam sie wczoraj normalnie wykapac bo sie kurek z ciepla woda popsul i sie wogole nie dalo odkrecic cieplej wody do wanny...musialam miska napelnic wanne...mam nadzieje ze dzis moj maz cos zrobi z tym kurkiem...chyba trzeba baterie wymienicpogoda sie zepsula:(

Zobacz cały wpis na blogu »