Komputer

Wpisy zawierające słowo kluczowe komputer.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Szkolenie komputerowe z zakresu kompetencji cyfrowych MARIA PISZE

Szkolenie komputerowe z zakresu kompetencji cyfrowych rozpoczęliśmy od 24 września 2018 roku. W każdej grupie jest po 11 osób.Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu ( wtorki i czwartki ). Każdy kursant ma zagwarantowany laptop do nauki i profesjonalnego trenera. W bezpłatnym szkoleniu biorą udział osoby, które: -ukończyły 65 rok życia -mieszkają na terenie gminy Szkolenie jest:BEZ EGZAMINU,BEZ TESTÓW,BEZ STRESU Na zakończenie szkolenia każdy kursant otrzyma tablet na własność.           (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pejzaże z Kaszub ZAPISKI EWY

    SZKOLENIE KOMPUTEROWE                      Szkolenie komputerowe z zakresu kompetencji cyfrowych rozpoczeliśmy od 24 września 2018 roku W każdej  grupie jest  11 osób. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu ( wtorki i czwartki).       Każdy kursant ma zagwarantowany laptop do swojej dyspozycji i profesjonalnego wykładowcę. W bezpłatnym szkoleniu biorą udział osoby , które: -  ukończyły (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Moja Luna Moja Luna

Szkolenie komputerowe z zakresu kompetencji cyfrowych rozpoczeliśmy 24 wrzesnia 2018 roku w grupie 11 osób. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu (wtorki i czwartki). Każdy kursant ma zagwarantowany laptop do swojej dyspozycji i profesjomalnego wykłsadowcy. W bezpłatnym szkoleniu biorą udział osoby. które: - ukończyły 65 lat życia  -mieszkają na terenie gminy Szkolenie jest : bez egzaminu. bez stresu W trakcie szkolenia mamy  również praktyki animacyjne w terenie. Na zakiończenie szkolenia każdy kursant otrzymuje tablet na własność za darmo.      

Zobacz cały wpis na blogu »
Komputery Oczami Dziecka

O komputerze Dzieci żyją w odległym świecie. Jako dziecko chcę wam przybliżyć ten świat. Świat ten to teraz już nie często wyobraźnia, lecz komputer. Zobaczcie. Jak często widzicie dziecko w wieku 10-15 lat, które bardzo ładniegra np. na pianinie. Ja sama mam komputer i gram na pianinie i wiem jak ciężko, oderwać się od komputera i zagrac na pianinie. Ale proszę odrywajcie dzieci od kompute (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co zrobić, gdy cały system nagle zatnie się i zwolni? O komputerach i nie tylko.

   Zapewne wiele razy zdarzyło sie wam, że system zaciął sie i przestał działać. Co zrobić w takiej sytuacji? - dowiecie sie za chwile. Sposób I:  Jedynym i zarazem niezawodnym sposobem na to jest wciśniecie trzech skrótów klawiszowych w nastpującej kolejności:                CONTROL - ALT - DEL.   Po ich wciśniciu uruchomi si niewielkie okno na niebieskim tle. Wybieramy opcj menedżer zadań,                a nastepnie zamykamy niepokojący program.

Zobacz cały wpis na blogu »
Czym jest dla nas komputer? Tylko dla zabawy

Dla wielu osób komputer to główne narzędzie pracy. W wielu przypadkach jej wykonywanie byłoby bez niego po prostu niemożliwe. Dla innych jest on głównym źródłem rozrywki czy też wiedzy. Można powiedzieć, że komputer jest urządzeniem praktycznie dla każdego, więc jak najbardziej warto w niego zainwestować. Nie sposób nie wspomnieć tutaj jednak o kolejnej bardzo istotnej kwestii jaką jest internet. To właśnie on sprawia, że komputer jest kompletny i pozwala na znacznie więcej. Dostęp do internetu Internet jest czymś, co na przestrzeni lat zmieniało się w dosyć znaczący sposób. Przykładem może tu być chociażby fakt, że jeszcze jakiś czas temu nie każdy posiadał internet u siebie w domu. Był on drogi i nie zawsze w pełni stabilny. Był to na pewno spory problem, szczególnie jeśli trzeba było załatwić jakąś sprawę za jego pomocą. Obecnie sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej i internet znajduje się praktycznie w każdym domu, gdzie jes (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozwój technologii komputerowych i internetu PC Komputer

Postęp technologiczny to coś, co widać gołym okiem. Jest on niezwykle szybki, bo przecież to co jeszcze kilkadziesiąt lat temu było nie do pomyślenia, obecnie towarzyszy nam na porządku dziennym. Często nie wyobrażamy sobie codziennego życia bez odpowiednich wygód i możliwości. Jednym z dobrych przykładów są chociażby komputery. Co roku są one ulepszane i modernizowane oraz słyszymy o coraz to bardziej zaawansowanych rozwiązaniach, które zostaną niedługo wdrożone. Nie sposób nie wspomnieć również o internecie, ponieważ obecnie prawie każdy komputer ma do niego dostęp. Jest to dla wielu ludzi swojego rodzaju okno na świat i sposób zarówno na rozrywkę jak i na zdobywanie wiedzy. Początki internetu Internet również rozwijał się na przestrzeni lat w dosyć znaczącym stopniu. Widać to nawet na przykładzie naszego kraju. Początkowo nie każdy miał do niego dostęp i internet był raczej drogi. Z czasem jednak wszystko zaczęło się zmie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wymagania gier komputerowych Ograni

W dzisiejszych czasach komputer jest czymś, co posiada niemalże każdy z nas. W wielu przypadkach służy on głównie do grania, a jego wysokie parametry pozwalają na uzyskanie lepszej jakości i większej płynności we wszelkiego rodzaju grach komputerowych. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że najnowsze i najbardziej zaawansowane gry posiadają niejednokrotnie bardzo duże wymagania sprzętowe, więc bez odpowiednio mocnego komputera niemożliwe będzie zagranie w nie. Płynna gra Taki stan rzeczy miał miejsce praktycznie od zawsze. Początkowe komputery nie były bardzo szybkie i nie charakteryzowały się duża wydajnością. Gry zawsze dopasowywały się pod tym kątem do możliwości ówczesnych pecetów. W wielu przypadkach konieczne jednak było zakupienie nowszego podzespołu, by określona gra mogła działać płynnie. Z czasem widać t (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Komputery dla współczesnego człowieka PC Komputer

  Komputery to urządzenia bez których bardzo trudno jest wyobrazić sobie normalne życie. Przeniknęły one do naszego społeczeństwa na dobre. Musimy więc korzystać z ich możliwości jeżeli nie chcemy wyjść na osoby nieobyte z technologią. Prawda jest taka, że bez komputerów nasz świat wyglądałby zupełnie inaczej niż ma to miejsce obecnie. To właśnie rozwój na tym polu sprawić, że możliwe stało się wymyślenie nowych rozwiązań np. w motoryzacji czy też w każdej innej dziedzinie. Za pomocą komputerów możliwe jest przeprowadzanie symulacji, które pozwalają na opracowanie zupełnie nowych rozwiązań technicznych bez konieczności sprawdzania ich w rzeczywistości. To znacznie lepszy sposób niż wydawa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Odsprzedaż oryginalnego egzemplarza gry w sieci gwardiusz-blog

Producenci gier przekonują nas, że kupno oryginalnej, legalnie kupionej i używanej wcześniej przez kogoś innego gry stanowi łamanie prawa. Czy jest tak w istocie? Czy jeżeli kupiliśmy wcześniej jakiś przedmiot to nie możemy go następnie legalnie odsprzedać? Sprzedaż oryginalnych, używanych gier, wbrew informacjom umieszczanym na opakowaniach przez producentów o zakazie odsprzedaży zakupionego egzemplarza, jest dopuszczalna. Dopuszczalność taka jest rezultatem zasady wyczerpania prawa, zawartej w prawie autorskim, zgodnie z którą wprowadzenie do obrotu oryginału lub egzemplarza utworu jest jednoznaczne z zezwoleniem na dalszy obrót takim egzemplarzem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej (z wyjątkiem najmu lub użyczenia). Zasada wyczerpania prawa tylko na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego Wspomniana już zasada wyczerpania prawa ma zastosowanie do egzemplarzy gier kupionych na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Ni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co jest lepsze – laptop czy komputer stacjonarny? Świat tabletów i laptopów

Szukając nowego sprzętu komputerowego nierzadko rozważamy czy wybrać komputer stacjonarny czy laptop. Decyzja ta nie jest prosta, gdyż każde z tych rozwiązań posiada swoje wady i pozytywnej strony. Należy uwzględnić sporo czynników, konieczne jest określenie potrzeb i wówczas dopiero można zdecydować się na zakup. Co czyni laptopy lepszymi? Kluczową pozytywną stroną laptopów jest ich mobilność. Można go wziąć faktycznie w każde miejsce. Komputer stacjonarny przeciwnie zaś potrzebuje sporo miejsca i jest o wiele cięższy, dlatego zabieranie go wszędzie ze sobą jest ciężkie. Do tego wszystkiego w przypadku sprzętu stacjonarnego potrzebuje on do funkcjonowania też urządzeń zewnętrznych jak myszka dla gracza klawiatura, monitor. Szeroki wybór myszek dla graczy znajdziesz tu: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Skup Nowych Komputerów Skup starych Komputerów

Osobista elektronika, którą używamy na co dzień w pracy ma często zaplanowane postarzanie produktu - nawet przy tak drogich przedmiotach jak tablety. Skutkiem tego jest składowany sprzęt który posiadamy gdzieś na strychu. Odnalezienie chętnych na starszy sprzęt komputerowy pośród przyjaciół jest dużym wyzwaniem, po prostu nikt zwykle nie potrzebuje nabywać leciwych laptopów. Rozwiązaniem tego nurtującego kłopotu, jest Skup Komputerów, gdzie bez trudu oraz szybko wymienimy używany komputer na żywą gotówkę. Nawet jeśli komputer jest felerny, zawsze da się za niego zyskać trochę grosza. Serdecznie zapraszamy do skup Komputerów, gdzie chętne wycenimy i kupimy Twój netbook. Można nas znaleźć w niemal każdym większej miejscowości w Polsce, a nawet jeśli nie mamy jeszcze lokalu w Twoim mieście, posyłamy do Ciebie kuriera, który odbierze laptopa. W mgnieniu oka i be (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gry Online - zalety i wady see that already?

W gry online grają obecnie ludzie w różnym wieku, zarówno mężczyźni jak i kobiety.  Jest to bardzo popularna forma rozrywki. Gry online służą nie tylko zabawie oraz rozrywce, ale także pełnią funkcje edukacyjne. Istnieje wiele negatywnych opinii dotyczących gier komputerowych. Niektórzy uważają, iż wpływają one na wzrost poziomu agresji, zwłaszcza u młodszych osób. Gry online mogą także uzależnić graczy. Przeprowadzone badania, potwierdziły fakt, iż gry obniżają koncentrację oraz utrudniają komunikację z innymi ludźmi. Zbyt długie siedzenie przed komputerem  niekorzystnie oddziałuje na zdrowie człowieka, przyczyniając się do wad postawy i przemęczenia wzroku. Gry są niebezpieczne dla osób z ADHD, które w wyniku obniżonego progu wrażliwości znacznie szybciej uzależniają się. Czy gry online są zatem produktem, który prz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak korzystać z baterii

Bateria notebooka jak każde tego gatunku narzędzie może stosunkowo banalnie ulec zepsuciu lub nieprawidłowości. Naraz witalność dzisiejszych bateryjek jest właściwie niewiele imponująca i jakkolwiek by było zapewniają one względnie długą pracę urządzenia bez konieczności korzystania z sieci elektrycznej, szybko poddają zmęczeniu i wymuszają regeneracji lub kumulacyjnej wymiany. Bateria Do Laptopa Hp Compaq będzie funkcjonować znacznie dłużej, jeśli będzie rzadziej użytkowana bądź zużywana. W tym celu starczy jak zwykle korzystać z zewnętrznych zarzewi zasilania. W wypadku dłuższej przerwy w stosowaniu bateria do laptopa IBM Lenovo może zostać wyjęta z narzędzia, trzeba jednakże mieć na uwadze, aby wcześniej przynajmniej w części ją naładować, albowiem nawet nieużywana bateria ulega odciążeniu, co po dłuższym czasie może także kierować do zepsucia. Bateria Do Laptopa Samsung jest też czuła na skraje temperatury. Mimo obiegowej opi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dłuższe życie baterii

Wspólnie z upływem terminu działanie baterii notebooka ulega płynnemu pogorszeniu. Jest to normalne zjawisko, którego nie można w pełni uniknąć, zwłaszcza przy intensywnym wykorzystywaniu urządzenia. Zarówno można jednakże użyć kilka wielorakich metod, które pomogą w zmniejszeniu kłopotów z działaniem baterii. Przeważnie jednym z najefektywniejszych rozwiązań jest regeneracja, której może zostać poddana przykładowo. Bateria do laptopa HP Compaq. Poprzez to procesowi można w znacznym stopniu przywrócić sprawność urządzenia. Naraz bywają sytuacje, kiedy bateria do laptopa IBM Lenovo pozostanie popsuta na sposób mechaniczny. Wtedy pożądana jest wymiana narzędzia na nowe. Najlepiej jednak minąć takiej sytuacji a także ponoszenia skojarzonych z tym kosztów. Wobec tego zazwyczaj najbardziej odpowiednim rozwikłaniem jest zwyczajnie należyte stosowanie, które sprawi, że bateri (...)

Zobacz cały wpis na blogu »