Klimatyzacja

Wpisy zawierające słowo kluczowe klimatyzacja.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

klimatyzacja roftoopy klimatyzacja wentylacja Warszawa

 Firma Lennox  proponuje pełną gamę monoblokowych klimatyzatorów dachowych (tzw. rooftop'ów) pod nazwami handlowymi: SMARTTM, LINEATM i FLEXYTM. W zależności od zamówionej konfiguracji, urządzenia te mogą nie tylko chłodzić ale także ogrzewać nawiewane powietrze. Wszystkie mogą być wykonane z układem pompy ciepła (powietrze-powietrze), a urządzenia klimatyzacyjne  o mocach cieplnych powyżej 20 kW mogą zawierać nagrzewnicę wodną, gazową lub elektryczną. Godne polecenia w Polskim klimacie są urządzenia nazywane Dual fuel (dwupaliwowe), będące hybrydą pompy ciepła i nagrzewnicy gazowej. Jest to praktycznie jedyna oferta takich urządzeń na rynku. Klimatyzatory Lennox serii FLEXYTM są opcjonalnie wyposażane w pompy ciepła woda-powietrze i mogą pracować w układzie tzw. pie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
centralny sterownik klimatyzacji klimatyzator, klimatyzacja Warszawa

 Firma Daikin oferuje do swoich zaawansowanych technologicznie systemów klimatyzacyjnych VRV oraz SKY AIR i HRV systemy centralnego sterowania, które mogą być wykorzystywane do różnych zastosowań w zależności od wielkości, rodzaju oraz metody sterowania zastosowanej w danym budynku.     Pierwszym, najprostszym w obsłudze kompaktowym sterownikiem centralnym z kolorowym ekranem dotykowym jest Inteligentny Sterownik (Intelligent Touch Controller) typ DCS302B61 . Jest to sterownik przeznaczony do centralnego sterowania mniejszymi i średnimi systemami klimatyzacji VRV. Umożliwia on szczegółową kontrolę i monitorowanie do 6 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Termostaty w klimatyzacji klimatyzator, klimatyzacja Warszawa

 Termostaty     Termostaty są aparatami służącymi do sterowania pracą sprężarek i maszyn pomocniczych klimatyzacji w bezpośredniej zależności od zmian temperatury środowiska bądź też w pośredniej od niej zależności z wykorzystaniem impulsu zmian temperatury będącego w obiegu chłodniczym czynnika chłodniczego w parowniku. Aparaty te można zaliczyć do automatycznych wyłączników elektrycznych, które przerywają lub włączają prąd elektryczny napędzający silnik sprężarki. Najczęściej służą jako przekaźniki elektryczne włączone w obwód elektryczny ste (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
sterowanie przepływem VAV klimatyzacja wentylacja Warszawa

 W latach 70. zaczęto pracować nad zmniejszeniem zużycia energii przez systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji w budynkach. Jednocześnie coraz większą wagę zaczęto przykładać do zapewnienia indywidualnych warunków komfortu w pomieszczeniach oraz możliwości kontroli parametrów powietrza . Wtedy to systemy wentylacji i klimatyzacji ze zmienną ilością powietrza (Variable Air Volume -VAV) zyskały popularność i zaczęły być powszechniej stosowane. Obecnie szczególną popularnością cieszą się w USA, gdzie około 80% budynków biurowych jest klimatyzowanych przy zastosowaniu tych systemów. Firma Trane pracuje nad udoskonalaniem systemów VAV od roku 1973 (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
klimatyzacja belki chłodzące klimatyzacja wentylacja Warszawa

  Mieszkamy w kraju o klimacie umiarkowanym, gdzie oczywista jest konieczność ogrzewania zimą. Lecz w pełni lata okazuje się, że w pomieszczeniach, szczególnie położonych od południowo-zachodniej strony budynku, trudno wytrzymać, a jeszcze trudniej pracować. Przebywając w takich pomieszczeniach, mamy wrażenie „duszności i gorąca" - innymi słowy klimat wewnętrzny jest nieodpowiedni. Coraz powszechniej docenia się jakość klimatu wewnętrznego, który (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
klimatyzacja pomieszczeń serwerowni klimatyzator, klimatyzacja Warszawa

 Centra elektronicznego przetwarzania danych takie jak: serwerownie, centrale telefoniczne czy pracownie komputerowe są specyficznymi pomieszczeniami, które charakteryzują się dużymi zyskami ciepła technologicznego. Często w bilansie ciepła należy uwzględnić także: oświetlenie, słońce, ludzi i wymianę ciepła przez przenikanie. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
klimatyzacja multi V LG klimatyzator, klimatyzacja Warszawa

System klimatyzacji  MULTI V MINI może być z łatwością instalowane w małych sklepach i biurach. Dzięki niskiemu poziomowi hałasu, system ten zapewnia komfortowe warunki w pomieszczeniu. Cechy: W systemie MULTI V MINI zastosowano nowoczesne rozwiązania klimatyzacji w celu uzyskania (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
centralka z odzyskiem klimatyzacja wentylacja Warszawa

 Centralka z odzyskiem  Do wentylacji obiektów użyteczności publicznej i większych domów jednorodzinnych. Dane techniczne - Strumień objętości powietrza: 350 - 600 m3/h  - Spręż dyspozycyjny: 300 - 110 Pa  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Klimatyzator Diamond klimatyzator, klimatyzacja Warszawa

Diamond jest niezwykłą innowacją na rynku klimatyzacji. Oryginalny produkt jest rezultatem długiego procesu badania rynku w połączeniu z pracą nagrodzonych włoskich projektantów. Klimatyzator XPower Diamond oferuje najwyższa elastyczność instalacji jaką moża sobie wyobrazić. Klimatyzator może być montowany nie tylko na ścianie, ale również w narożach gwarantując komfort i dyskrecję. Jaki jest kolor twojego komfortu? Klimatyzacja Carrier daje ci mozliwość wyboru jednego z 4 kolorowych paneli! Są niedrogie, a ich wymiana nie przysporzy ci najmiejszych problemów! Powietrze w twoim domu stanie się czyste jak diament Klimatyzacja Carrier Diamond zapewnia doskonałą jakość powietrza wewnętrznego. Ta nowoczesna jednostka posiada specjalny system filtrów, który pomaga ocz (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
klimatyzacja dla telekomunikacji klimatyzator, klimatyzacja Warszawa

Przedstawiamy  typoszereg 10 wielkości klimatyzatorów przeznaczonych do zastosowań telekomunikacyjnych.  Zakres wydajności chłodniczej od 4,5 do 14,2 kW. Cechy urządzeń  Urządzenie klimatyzacyjne typu monoblok przeznaczone do montażu naściennego na zewnątrz. Seria HTW została przygotowana do montażu na zewnątrz obudów urządzeń telekomunikacyjnych. Niewielka szerokość urządzeń, umożliwia nawet podwójną instalację na tej samej ścianie, obudowy urządzenia telekomunikacyjnego. Sterowanie mikroprocesorowe - dostępne w różnych konfiguracjach - u (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
klimatyzacja przed sezonem klimatyzator, klimatyzacja Warszawa

 Choć dopiero za  kilku miesięcy za oknem będziemy mieć więcej słońca i wyższą temperaturę, już niedługo instalacje grzewcze w naszych domach, mieszkaniach i biurach „odejdą” na zasłużony urlop. W to miejsce pracę na zwiększonych obrotach rozpoczną klimatyzatory i wentylatory.                            Jeśli w domu lub biurze posiadamy klimatyzator, warto sprawdzić, w jakiej jest kondycji jeszcze przed sezonem. W tym celu dobrze jest zasięgnąć rady fachowców lub wezwać ekipę serwisową, by nic nas nie zaskoczyło, gdy temperatura za oknem wzrośnie do 30°C i wyżej. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
klimatyzacja do domu klimatyzator, klimatyzacja Warszawa

 Klimatyzator mieszkaniowy jest to urządzenie zapewniające schłodzenie temperatury powietrza w pomieszczeniu. Klimatyzatory mieszkaniowe wyposażone są w odpowiednie filtry mające zapewnić odpowiednią czystość klimatyzowanego powietrza.   Dzielą się na urządzenia typu on/off oraz klimatyzatory inwerterowe. Urządzenia on/off charakteryzują się stałą wydajnością chłodniczą, natomiast klimatyzatory inwerterowe płynnie dostosowują wydajność do zapotrzebowania na chłód, a co za tym idzie zapewniają mniejsze  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
klimat w domu wentylacja w domu i biurze

  Optymalny klimat wnętrz Zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne jest utrzymanie we wnętrzach optymalnych warunków klimatycznych, czyli właściwej temperatury, wilgotności i odpowiedniej jakości powietrza. Komfort cieplny, bo o nim mowa, to stan, w którym nie odczuwamy ani ciepła, ani zimna, a nasz organizm nie jest narażony na nadmierne przegrzanie czy schłodzenie. W okresach przejściowych, gdy temperatura za oknem radykalnie się zmienia, a odporność na wszelkie infekcje znacznie się obniża, szczególnie warto dbać o te warunki wewnątrz pomieszczeń. Na komfort cieplny, oprócz wilgotności i cyrkulacji świeżego powietrza, największy wpływ ma odpowiednia temperatura, którą dziś be (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
klimatyzacja serwerowni wentylacja w domu i biurze

 Określenie sposobu rozdziału powietrza w pomieszczeniu W chwili obecnej wyjściowymi warunkami przy określaniu sposobu rozdziału i klimatyzacji powietrza w pomieszczeniu powinny być: dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza do strefy zasysania powietrza przez każdy serwer, o optymalnej temperaturze 20-25°C i wilgotności nie niższej niż 45%; odprowadzenie z obudowy/serwera nie mniejszej ilości powietrza niż dostarczyliśmy; zabezpieczenie przed przedostawaniem się gorącego powietrza w strefę zasysania. Spełnienie w/w warunków w sposób nieprzerwany i maksymalnie bezpieczny (nadmiarowy) determinuje system (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
klimatyzacja serwerownia klimatyzacja wentylacja Warszawa

 Klimatyzacja optymalne rozwiązanie dla centrów danych średniej wielkości. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii oraz nowemu designowi najnowsza linia, wyposażonych w zintegrowany moduł freecooling, 29 modeli chillerów  zapewnia bezprecedensowy w klimatyzacji poziom efektywności energetycznej.                                    światowy lider w dziedzinie Business-Critical Continuity™ zapowiedział premierę linii chillerów . Nowe produkty, zapewniające optymalny stosunek efektywności do zużycia energii, powstały w odpowiedzi na potrzeby firm wyposażonych w centra danych średniej wielkości. Urządzenia z premierowej linii będą do (...)

Zobacz cały wpis na blogu »