Klimatyzacja

Wpisy zawierające słowo kluczowe klimatyzacja.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

sterownik w klimatyzacji wentylacja w domu i biurze

  μe-dronic to system zaprojektowany do klimatyzacji dla małych i średniej wielkości obiektów (apartamenty, domy jednorodzinne, biura i inne) w których ochładzanie/ogrzewanie realizowane jest za pomocą klimakonwektorów oraz agregatu wody lodowej ze sterownikiem μCH2 SE. Podstawowy element systemu to płyta klimakonwektora HYFC*, która steruje trzema prędkościami wentylatora, zaworem ciepłej i zimniej wody. Ponadto posiada cztery wejścia cyfrowe (załącz/wyłącz; grzanie/chłodzenie; tryb ekonomiczny, alarm) oraz możliwość przyłączenia do trzech czujników NTC (regulacyjny, woda zasilanie, woda powrót). (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
sterowanie klimatyzacji klimatyzator, klimatyzacja Warszawa

Aby  postanowiła wypełnić tą lukę wprowadzając przystępny cenowo system e-dronic upraszczający obsługę obiektu z klimakonwektorami w powiązaniu ze zwiększeniem efektywności całego systemu i komfortu użytkowników. Dzięki systemowi e-dronic możliwe stało się budowanie małych i średnich systemów klimatyzacji w oparciu o wodę lodową, które wyprzedają o dekadę dotychczasowe rozwiązania oraz stają się bardzo poważnym konkurentem dla systemów klimatyzacji VRF.      W systemie e-dronic można wyróżnić następujące metody sterowania: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
sterowanie klimatyzacją klimatyzacja wentylacja Warszawa

 Od wielu lat z powodzeniem realizowane są zintegrowane systemy klimatyzacji w oparciu o agregaty wody lodowej oraz klimakonwektory dla dużych obiektów (powyżej 200 pomieszczeń). Standarem jest wówczas system BMS, zaawansowane systemy sterowania oraz optymalizacji zużycia energii. Niestety w większości obiekty małej i średniej wielkości z klimakonwektorami nie posiadają zaawansowanego systemu sterowania oraz możliwości wpięcia do systemu BMS.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
szafy klimatyzacyjne klimatyzacje i klimatyzatory

 Najczęściej występującymi ''zanieczyszczeniami'' w pomieszczeniach z urządzeniami elektronicznymi są duże jawne zyski ciepła, które powodują, że przemiana powietrza w takim pomieszczeniu przebiega zgodnie z prawie pionowym współczynnikiem kierunkowym. Zmianie temperatury, zgodnie z takim kierunkiem przemiany, często towarzyszy zmiana wilgotności względnej, dlatego też pomieszczenia tego typu wymagają dotrzymania obydwu parametrów. Emitowane przez urządzenia wewnętrzne zyski ciepła są na tyle znaczne, iż w połączeniu z dużą izolacyjnością przegród budowlanych, powietrze w pomieszczeniu, nawet w okresie zimowym, wymaga schłodzenia. W celu utrzymania wymaganej temperatury i wilgotności względnej niezbędny jest proces uzdatniania powietrza, który najczęściej jest realizowany za pomocą szaf klimatyzacji precyzyjnej. Urządzenia (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
instalacje klimatyzacji klimatyzacje i klimatyzatory

 Aby instalacje klimatyzacji mogły spełniać wymagania inwestorów i instalatorów powinno się je wykonywać z materiałów, które mają nie tylko dobrą cenę, ale i jakość. W Polsce standardem stało się wykorzystywanie do tego celu koryt elektrycznych, które dzięki dużej dostępności stały się bardzo popularne wśród firm montujących klimatyzację. Niestety, koryta te nie zawsze spełniają oczekiwania firm instalacyjnych, zarówno co do jakości, jak i ceny. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
meble chłodnicze wentylacja w domu i biurze

 Meble chłodnicze są coraz powszechniej wykorzystywane przy sprzedaży i ekspozycji żywności we wszelkiego rodzaju działających i powstających w szybkim tempie sklepach branży spożywczej, a liczba ich różnorodnych zastosowań ciągle rośnie. Rosnące wymagania ekologiczne i ekonomiczne, zaostrzające się przepisy, a także znaczna konkurencja międzynarodowa i krajowa wymuszają wzrost zainteresowania badaniami tych urządzeń.       Wychodząc naprzeciw tym potrzebom w Centralnym Ośrodk (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
klimatyzator DAIKiN klimatyzator, klimatyzacja Warszawa

 Klimatyzacja Daikin FTXN50K Easy inverter – nowa seria naściennych urządzeń typu inwerter to połączenie wysokiej efektywności i całorocznego komfortu w systemie pompy ciepła, realizująca zarówno funkcje chłodzenia jak i grzania.  Nowoczesny klimatyzator japońskiej firmy Daikin to znakomite rozwiązanie chłodzenia i grzania powietrza w pomieszczeniu z zachowaniem tradycyjnego wyglądu jedno (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
klimatyzator fujitsu klimatyzacja wentylacja Warszawa

 Ścienny klimatyzator pojedynczy typu split to doskonałe rozwiązanie dla mieszkań, domów i biur. Jest zamontowany na stałe na ścianie, przez co nie zajmuje miejsca użytkowego w pomieszczeniu. Przedstawiony model stylistycznie nie odbiega od standardu w tego typu urządzeniach. Wlot ciepłego powietrza z pomieszczenia odbywa się od frontu jednostki wewnętrznej, chłodne powietrze wypływa szerokimi żaluzjami u dołu urządzenia. Żaluzje zamykają się automatycznie po zakończeniu pracy - urządzenie wygląda więc estetycznie. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
centrala wentylacyjna wentylacja w domu i biurze

 Woda tłoczona do dysz  w w komorze zraszania central; wentylacyjnych pod ciśnieniem 1,5 -2,5 atm wypływa przez otwory o średnicy od 3 do 8 mm. Powstaje wówczas mniej lub bardziej gęsty deszcz lub mgła złożona z małych i bardzo małych kropelek wody, których kształt nie zawsze jest kulisty. Średnica tych kropelek wynosi od ok. 0,05 do 1,0 mm, w zależności od rodzaju dyszy i ciśnienia wody. Czas ich przepływu przez komorę oraz przebieg zmian temperatury bywa bardzo zróżnicowany. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
centrale klimatyzacyjne klimatyzator, klimatyzacja Warszawa

 Od blisko 90 lat upowszechnił się najbardziej klasyczny zestaw sekcji funkcjonalnych central klimatyzacyjnych. Z reguły składają się nań następujące komory: kurzowa, mieszania, filtrów wstępnych, nagrzewnicy wstępnej, (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
klimatyzacja Panasonic klimatyzacja wentylacja Warszawa

 W pomieszczeniach biurowych, mieszkaniach, sklepach  znajdują się – niewidoczne dla oka, ale za to niebezpieczne dla zdrowia – substancje, bakterie i wirusy. Ich wysokie stężenie może wpływać na pogorszenie się samopoczucia pracowników, czy domowników, co za tym idzie na obniżenie efektywności ich pracy. Firma Panasonic wyposażyła swoją serię urządzeń klimatyzacyjnych Etherea w system Patrol Sensor, umożliwiający skuteczną eliminację niebezpiecznych substancji i związków chorobotwórczych.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Agregaty wody lodowej klimatyzacja wentylacja Warszawa

 Chiller określany mianem Havy duty w wykonaniu Climaveneta to agregat wody lodowej wykonany z komponentów odpornych na korozję i uszkodzenia wynikłe z występujących zwykle w instalacjach klimatyzacji uciążliwych warunkach pracy. Nazwa ta oznacza dla użytkownika długoletnią bezawaryjną pracę i gwarancję osiąganych parametrów wytwarzanej wody lodowej przy minimalnych nakładach związanych z eksploatacją, a także bezawaryjność w okresie użytkowania.     W roku 2005 fabryki Climavenety rozpoczęły produkcję kolejnej rodziny agregatów produkujących wodę lodową ze skraplaczem chłodzon (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
sprężarki w klimatyzacji klimatyzacja wentylacja Warszawa

 Kompaktowa sprężarka śrubowa serii CSH     Wprowadzoną z sukcesem na rynek serią CSH85 (o mocy od 58,8 do 103 kW) firma Bitzer spełniła życzenia branży klimatyzacyjnej w zakresie dużych mocy chłodniczych.     Nowy typoszereg CSH65 (o mocy od 26,7 do 44 kW) uzupełnia zakres wydajności w dolnym obszarze i zastępuje dotychczasowe modele serii HSKC64. Dzięki temu w zastosowaniach w urządzeniach klimatyzacyjnych i w pompach ciepła do dyspozycji stoi jednorodna paleta wyrobów - najnowocześniejszych kompaktowych sprężarek śrubowych.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
wybór klimatyzacji klimatyzator, klimatyzacja Warszawa

  W większości przypadków ostatecznemu wyborowi urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, które mają zostać zakupione i zainstalowane w obiekcie będącym w trakcie budowy bądź remontu generalnego, towarzyszy dokładna analiza oferty rynkowej urządzeń pod względem zgodności ich parametrów technicznych (mocy, wydajności, głośności, wibracji, typów sprężarek i wentylatorów itp.) z wymaganymi w projekcie. Jest to oczywista i przez nikogo obecnie nie kwestionowana procedura, mająca na celu maksymalne obniżenie wielkości nakładów inwestycyjnych, przy jednoczesnym zapewnieniu utrzymania założonych parametrów pracy systemów wentylacji i klimatyzacji.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
sterowanie centralami wentylacja w domu i biurze

 Każdy użytkownik systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych życzyłby sobie, by pracowały one niezawodnie i bezobsługowo. Aby utrzymywać mikroklimat pomieszczenia pod ścisłą kontrolą, każdy układ klimatyzacyjny oprócz "serca" - centrali klimatyzacyjnej, musi być wyposażony w "mózg" - układ automatyki z regulatorem. Obok tradycyjnych, powszechnie stosowanych, układów automatyki, producenci wprowadzają na rynek nowatorskie rozwiązania zarządzania centralą klimatyzacyjną. Taką przełomową innowacją jest Clima Palmtop - regulator oparty na komputerze kieszonkowym typu PDA (Personal Digital Assistant). Oferuje on niespotykaną dotąd możliwość sterowania pracą centrali na odległość oraz wiele innych, zgoła rewolucyjnych udogodnień dla użytkown (...)

Zobacz cały wpis na blogu »