Gry

Wpisy zawierające słowo kluczowe gry.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

RęcePrecz OdTybetu RęcePrecz OdTybetu

Każdemu należy się wypoczynek, nawet jeśli startuje w konkursie RęcePrecz OdTybetu. Tak więc wybrałem się na kilka dni "za miast" na zasłużony wypoczynek. Nie jest to jeszcze "prawdziwy" urlop, ale wakacje, wakacjami - trzeba poszaleć. Sporo grałem w świetną grę, którą niedawno poznałem - baduk. To rewelacyjna gra planszowa, można ją znaleźć także pod nazwą GO (koreańska). Warto poszukać ludzi do pogrania. Świetna rozrywka na wieczory i nie tylko. A tak przy okazji, zakończył się już czerwiec, mamy niemal połowę lipca, czyli półmetek mistrzostw w pozycjonowaniu (będzie jakaś imprezka półmetkowa?) a stronek jak nie przybywało, tak nie przybywa. Spodziewałem się, że wiele ręceprecz odtybetu przybędzie, a tutaj NIC.

Zobacz cały wpis na blogu »
Bioniczny niewypał Gry komputerowe, konsolowe :)

Gry dla najmłodszych graczy stanowią też niemały odsetek wszystkich gier. Często też zdarza się, że taka gra mimo przeznaczenia dla dzieci nie pozwala się od niej oderwać nawet dorosłym. Świadczy to tylko o dobrym i przemyślanym wykonaniu gry. Często też gry takie okazują się niewypałem. O takim niewypale właśnie opowiem w tym artykule. Chodzi mi o grę Bionicle Heroes na konsolę Playstation 2, której jedynym zauważalnym plusem będzie tylko i wyłącznie grafika. Poza tym gra oferuje nam tony wszechogarniającej nudy. Ciężkie wyzwanie więc czeka każdego, który się uprze na ten tytuł. Gra nie wnosi nic ciekawego. Jedynym naszym zadaniem jest parcie do przodu przez kilka plansz i niszczeni czego się da. Po zniszczeniu jakiegoś elementu wyskakuje z niego klocek, który możemy wymienić na nowe umiejętności. Po kilku klockach nasz bohater staje się nieśmiertelny i żadna siła mu nie straszna. Sytuacje takie występują niestety dość często co znacząco zabija samą rozgrywkę. Nie polecam więc tej g (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bitwa o Brytanię Gry komputerowe - świat rozrywki

Druga wojna światowa jest wciąż ciekawym i nie wyczerpującym się tematem. Ciągle można zobaczyć w księgarniach nowe publikacje dotyczące zagadnień drugiej wojny. Podobnie jest w grach komputerowych, które pozwalają dodatkowo wcielić się w osobę w wojnie uczestniczącą. Wojenne gry komputerowe mają za zadanie przedstawienie jak najbardziej realistycznie wydarzeń, które miały miejsce podczas tej wojny. Powstało wiele gier, głównie strzelanek i strategii. Gra Battle of Britain ukazuje próbę zdobycia przez Niemców Wielkiej Brytanii. Naszym zadaniem w grze będzie pilotowanie samolotu i walka po jednej ze stron. Albo pomożemy Niemcom, albo Anglikom. Gra została tak wykonana by postawić na maksymalny realizm rozgrywki. Dlatego pilotowanie naszego samolotu nie będzie zadaniem łatwym. Zachowuje się on bardzo realistycznie i aby go opanować będziemy musieli trochę poćwiczyć. Dla osób, którym by się to nie podobało twórcy udostępnili małe ułatwienie - możliwość wyłączenia symulacji, przez co (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Strach w grach komputerowych Gry komputerowe - świat rozrywki

Strach od dawna towarzyszył ludzkości. Od początków dziejów był ważnym elementem służącym przetrwaniu człowieka w dzikiej naturze. W obecnych czasach, kiedy strach jest nieco przytłumiony, gdyż żyjemy w nowoczesnej cywilizacji, wiele osób stara się ten strach przywrócić. Dlatego co roku powstaje mnóstwo horrorów mających za zadanie straszenie widza. Także gry komputerowe nie pozostają w tyle jeśli chodzi o wywoływanie strachu. Survival horrory takie jak Resident Evil zostaną zapewne na długo w pamięci graczy komputerowych i konsolowych maniaków. Gry potrafią być równie straszne jak horrory. Dodatkowa interakcja z otoczeniem i wciągnięcie się w ciekawie zrobioną grę może być dodatkowym czynnikiem zwiększającym poziom adrenaliny u gracza. Gry komputerowe już od dawna starają się przekazać strach. Jeśli jesteśmy zwolennikami horrorów a nie graliśmy w takie hity jak Silent Hill, czy Alone in The Dark czym prędzej powinniśmy nadrobić zaległości i poczuć ten strach jakim te gry emanują. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Krew w grach komputerowych Gry komputerowe - świat rozrywki

Gry komputerowe są bardziej i mniej brutalne. W wielu grach mamy do czynienia z sytuacją, że strzelamy do innego człowieka. Pół biedy jeśli przeciwnikiem jest jakieś monstrum z innego świata, czy inne stworzenie. Jednak kiedy mamy zmierzyć się z człowiekiem należy się zastanowić, czy takie gry są bezpieczne dla młodych graczy. I jeśli nawet sytuację związaną z wojną w jakiejś grze można zrozumieć to bezpodstawne zabijanie innych ludzi, wręcz bestialsko w niektórych przypadkach może nie być dobrym widokiem dla młodego człowieka, któremu dopiero kształtuje się widzenie świata. Masakrowanie ciał i wiele litrów krwi wylewającej się w grach komputerowych dosłownie na monitor działa na psychikę każdego i nawet u dorosłego człowieka może wywołać niesmak. Rodzice często nie zwracają uwagi w co grają ich pociechy, myśląc, że to przecież tylko gra więc nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa. I o ile w większości przypadków jest to prawdą to w niektórych może być zagrożeniem, o czym mogą świadczyć różne in (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Magia i czary w grach komputerowych Gry flash, online

Świat magii jest szczególnie widoczny nie tylko w baśniach, ale w grach komputerowych. Producenci mają tu spore pole do popisu począwszy od wielu zaklęć możliwych do rzucenia, skończywszy na wspaniałych efektach graficznych możliwych do uzyskania przy użyciu nowoczesnych technologii. Szczególnie związana z magią jest seria gier Might&Magic zapoczątkowana już bardzo dawno temu bo jeszcze za czasów komputerów Commodore. Już wtedy gracze całymi dniami potrafili przemierzać magiczny świat gry odkrywając wszystkie jego sekrety. W grze sterujemy grupą podróżników. Każdy jak to na porządnego RPG przystało posiada stos parametrów go opisujących. Napotkane potwory można było załatwić dwoma sposobami - w czasie rzeczywistym, bądź w walce turowej. Pozwalało to graczowi na wybór odpowiedniego stylu gry.Seria doczekała się aż dziewięciu części co świadczy o jej wielkiej popularności wśród graczy. Gry typu Might&Magic posiadają w sobi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kosmiczna podróż z Lost Planet Gry komputerowe, konsolowe :)

  Ludzie od wieków zastanawiali się czy nie istnieje życie pozaziemskie. Jest przecież tylko obcych galaktyk, gwiazd, czy planet wokół nich krążących. Tematyka ta została podpatrzona przez producentów gier komputerowych jako świetny temat.Powstało dzięki temu wiele gier poświęconych tematyce kosmicznej. Od podboju kosmosu po obronę przed atakiem obcych.Kosmiczne gry komputerowe potrafią nieźle wciągnąć nas swoją grywalnością. Każdy bowiem jest ciekawy jak to jest w kosmosie. Gry takie pozwalają choć częściowo poczuć się właśnie jak byśmy wyruszyli w kosmiczną podróż. Jedną z takich gier jest Lost Planet. Gra umożliwia nam poznanie nowo odkrytej przez ludzi planety, na której dodatkowo okazało się, że istnieje życie.Początkowo jak to zwykle bywa nie ma żadnych problemów, szybko jednak okazuje się, że problemy jednak się pojawiają. Co ważniejsze nie ze strony obcych cywilizacji, ale związ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Saga Broken Sword Gry komputerowe - świat rozrywki

  Z pewnością gra Broken Sword kojarzy się większości graczy starszej daty. Wydana w 1996 roku pierwsza część sagi rozpoczęła serię wspaniałych gier przygodowych.Główna rola w grze przypadła Georgowi Stobbartowi, który przez przypadek będąc w kawiarni i spokojnie popijając filiżankę kawy staje się świadkiem wybuchu bomby podłożonej przez przebranego za klauna osobnika. Stobbart jak przystało na bohatera gry komputerowej nie zostawia sprawy samej sobie, lecz wyrusza za tajemniczą osobą by wyjaśnić to co się stało. W ciągu całej gry nasz bohater będzie wielokrotnym świadkiem wielu morderstw i wszechobecnej korupcji. Nie podda się jednak i będzie brnął w historię, która z czasem zaprowadzi go do zakonu Templariuszy. Cała historia nie jest aż tak mroczna i opowiedziana zostaje z humorem przez co gra nadaje się również dla młodzieży.Gry komputerowe taki (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lokalizacja Sins of a Solar Empire dobiega końca! Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Nicolas Games SA z przyjemnością informuje, że prace nad lokalizacją Sins of a Solar Empire dobiegają końca i zgodnie z obietnicą informuje o szczegółach.   LOKALIZACJABiorąc pod uwagę warstwę tekstową, proces lokalizacji nie należał do specjalnie skomplikowanych. W grze znajduje się ponad dwieście stron maszynopisu, bogatego w terminologię kosmiczną. Zespół lokalizacyjny nie natknął się na elementy problematyczne. Pojawiło się jednak nieco problemów technicznych związanych z konstrukcją pliku tekstowego oraz miejsca udostępnionego w grze na teksty. Nie jest tajemnicą, że posługujemy się językiem, który ma dłuższe wyrazy i zdania niż angielski. Mając to na uwadze, studio lokalizujące grę musiało się wysilić, żeby teksty nie wylewały się poza ramki. W pracach lokalizacyjnych wziął udział zespół składający się z 10 osób (kierownik projektu, tłumacze, korektorka, testerzy, i (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tony Tough 2 już dzisiaj w sprzedaży Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Nicolas Games SA - partner DTP Entertainment w Polsce - informuje, że dzisiaj w sprzedaży na terenie całego kraju pojawiła się gra Tony Tough 2: A Rake's Progress.   Jego poczucie humoru jest czarne jak noc, jest małym zarozumialcem trzymającym w zanadrzu złośliwe uwagi na każdą okazję. Wbrew małej postury Tony Tough to przebiegły prywatny detektyw, który ponownie zagości na ekranach naszych monitorów. Przedstawiona historia przenosi nas do roku 1953 - gdy Tony miał zaledwie 13 lat. (...) Waszyngton, niewielka mieścina gdzieś na zakurzonych równinach Nowego Meksyku. Podczas gdy gosposia rodziny Tough zostaje uprowadzona, młody Tony postanawia rozwikłać zagadkę tego zdarzenia. Wyrusza śladem porywacza i niebawem znajduje się w... Sprawdź to sam! Przepiękna grafika Tony Tough 2 przypomina wyj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gry nie są złe Poszukiwacz wiedzy

    Czyżby wbrew obiegowej, powtarzanej przez media i cześć psychologów opinii gry komputerowe nie powodowały agresywnych zachowań wśród młodych ludzi? Do takich wniosków doszedł Patrick Kierkegaard, uczony z University of Essex .Dokonał on krytycznego przeglądu dotychczasowych badań. Wbrew obiegowej opinii uczony uważa, że mamy do czynienia ze spadkiem agresywnych zachowań i przestępczości, który niestety jest niezauważalny z powodu nagłaśnianych przez media przypadków strzelanin w szkołach i na uniwersytetach.     Wzrost liczby graczy od lat dziewięćdziesiątych oraz towarzysząca temu, a związana z rozwojem techniki brutalizacja gier, nie wpływają negatywnie na zachowania młodego pokol (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
UltrasGames CLB17

Login Clb&mik

Zobacz cały wpis na blogu »
Plemiona CLB17

Plemiona Caleb17 Swiat 14 Kontynent 84 Wioski 5

Zobacz cały wpis na blogu »
Przyszłość gier komputerowych? Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Jaka będzie przyszłość gier komputerowych?   Czy taka jak przedstawiona na filmie, który możemy obejrzeć tutaj? Myślę, że nie, chociaż sama inicjatywa godna naśladowania i polecenia.    

Zobacz cały wpis na blogu »
WoW jeszcze ładniejsze? Wszystko o grach i nie tylko

Przeglądając poranne newsy (poranek o 11? no ok;-) trafiliśmy na bardzo ciekawą informację. Otóż niejaki Allen Brack, jeden z pracowników Blizzzard, w wywiadzie dla Eurogamera zdradził, iż już niebawem sztandarowy produkt tej firmy - świetnne MMO World of Warcraft - doczeka się kolejnej łatki. Tym razem jednak szykuje się naprawde duże ukatualnienie. Z wywiadu wynika, że Panowie z Blizzard szykują się do... gruntownego odświeżenia grafiki swojego hitu! Miejmy tylko nadzieję, iż wyjdzie to grze na dobre i nie straci ona nic ze swojego specyficznego klimatu. Jednym slowem - "nowe szaty króla"    

Zobacz cały wpis na blogu »