Gry

Wpisy zawierające słowo kluczowe gry.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Magia i czary w grach komputerowych Gry flash, online

Świat magii jest szczególnie widoczny nie tylko w baśniach, ale w grach komputerowych. Producenci mają tu spore pole do popisu począwszy od wielu zaklęć możliwych do rzucenia, skończywszy na wspaniałych efektach graficznych możliwych do uzyskania przy użyciu nowoczesnych technologii. Szczególnie związana z magią jest seria gier Might&Magic zapoczątkowana już bardzo dawno temu bo jeszcze za czasów komputerów Commodore. Już wtedy gracze całymi dniami potrafili przemierzać magiczny świat gry odkrywając wszystkie jego sekrety. W grze sterujemy grupą podróżników. Każdy jak to na porządnego RPG przystało posiada stos parametrów go opisujących. Napotkane potwory można było załatwić dwoma sposobami - w czasie rzeczywistym, bądź w walce turowej. Pozwalało to graczowi na wybór odpowiedniego stylu gry.Seria doczekała się aż dziewięciu części co świadczy o jej wielkiej popularności wśród graczy. Gry typu Might&Magic posiadają w sobi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kosmiczna podróż z Lost Planet Gry komputerowe, konsolowe :)

  Ludzie od wieków zastanawiali się czy nie istnieje życie pozaziemskie. Jest przecież tylko obcych galaktyk, gwiazd, czy planet wokół nich krążących. Tematyka ta została podpatrzona przez producentów gier komputerowych jako świetny temat.Powstało dzięki temu wiele gier poświęconych tematyce kosmicznej. Od podboju kosmosu po obronę przed atakiem obcych.Kosmiczne gry komputerowe potrafią nieźle wciągnąć nas swoją grywalnością. Każdy bowiem jest ciekawy jak to jest w kosmosie. Gry takie pozwalają choć częściowo poczuć się właśnie jak byśmy wyruszyli w kosmiczną podróż. Jedną z takich gier jest Lost Planet. Gra umożliwia nam poznanie nowo odkrytej przez ludzi planety, na której dodatkowo okazało się, że istnieje życie.Początkowo jak to zwykle bywa nie ma żadnych problemów, szybko jednak okazuje się, że problemy jednak się pojawiają. Co ważniejsze nie ze strony obcych cywilizacji, ale związ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Saga Broken Sword Gry komputerowe - świat rozrywki

  Z pewnością gra Broken Sword kojarzy się większości graczy starszej daty. Wydana w 1996 roku pierwsza część sagi rozpoczęła serię wspaniałych gier przygodowych.Główna rola w grze przypadła Georgowi Stobbartowi, który przez przypadek będąc w kawiarni i spokojnie popijając filiżankę kawy staje się świadkiem wybuchu bomby podłożonej przez przebranego za klauna osobnika. Stobbart jak przystało na bohatera gry komputerowej nie zostawia sprawy samej sobie, lecz wyrusza za tajemniczą osobą by wyjaśnić to co się stało. W ciągu całej gry nasz bohater będzie wielokrotnym świadkiem wielu morderstw i wszechobecnej korupcji. Nie podda się jednak i będzie brnął w historię, która z czasem zaprowadzi go do zakonu Templariuszy. Cała historia nie jest aż tak mroczna i opowiedziana zostaje z humorem przez co gra nadaje się również dla młodzieży.Gry komputerowe taki (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lokalizacja Sins of a Solar Empire dobiega końca! Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Nicolas Games SA z przyjemnością informuje, że prace nad lokalizacją Sins of a Solar Empire dobiegają końca i zgodnie z obietnicą informuje o szczegółach.   LOKALIZACJABiorąc pod uwagę warstwę tekstową, proces lokalizacji nie należał do specjalnie skomplikowanych. W grze znajduje się ponad dwieście stron maszynopisu, bogatego w terminologię kosmiczną. Zespół lokalizacyjny nie natknął się na elementy problematyczne. Pojawiło się jednak nieco problemów technicznych związanych z konstrukcją pliku tekstowego oraz miejsca udostępnionego w grze na teksty. Nie jest tajemnicą, że posługujemy się językiem, który ma dłuższe wyrazy i zdania niż angielski. Mając to na uwadze, studio lokalizujące grę musiało się wysilić, żeby teksty nie wylewały się poza ramki. W pracach lokalizacyjnych wziął udział zespół składający się z 10 osób (kierownik projektu, tłumacze, korektorka, testerzy, i (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tony Tough 2 już dzisiaj w sprzedaży Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Nicolas Games SA - partner DTP Entertainment w Polsce - informuje, że dzisiaj w sprzedaży na terenie całego kraju pojawiła się gra Tony Tough 2: A Rake's Progress.   Jego poczucie humoru jest czarne jak noc, jest małym zarozumialcem trzymającym w zanadrzu złośliwe uwagi na każdą okazję. Wbrew małej postury Tony Tough to przebiegły prywatny detektyw, który ponownie zagości na ekranach naszych monitorów. Przedstawiona historia przenosi nas do roku 1953 - gdy Tony miał zaledwie 13 lat. (...) Waszyngton, niewielka mieścina gdzieś na zakurzonych równinach Nowego Meksyku. Podczas gdy gosposia rodziny Tough zostaje uprowadzona, młody Tony postanawia rozwikłać zagadkę tego zdarzenia. Wyrusza śladem porywacza i niebawem znajduje się w... Sprawdź to sam! Przepiękna grafika Tony Tough 2 przypomina wyj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gry nie są złe Poszukiwacz wiedzy

    Czyżby wbrew obiegowej, powtarzanej przez media i cześć psychologów opinii gry komputerowe nie powodowały agresywnych zachowań wśród młodych ludzi? Do takich wniosków doszedł Patrick Kierkegaard, uczony z University of Essex .Dokonał on krytycznego przeglądu dotychczasowych badań. Wbrew obiegowej opinii uczony uważa, że mamy do czynienia ze spadkiem agresywnych zachowań i przestępczości, który niestety jest niezauważalny z powodu nagłaśnianych przez media przypadków strzelanin w szkołach i na uniwersytetach.     Wzrost liczby graczy od lat dziewięćdziesiątych oraz towarzysząca temu, a związana z rozwojem techniki brutalizacja gier, nie wpływają negatywnie na zachowania młodego pokol (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
UltrasGames CLB17

Login Clb&mik

Zobacz cały wpis na blogu »
Plemiona CLB17

Plemiona Caleb17 Swiat 14 Kontynent 84 Wioski 5

Zobacz cały wpis na blogu »
Przyszłość gier komputerowych? Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Jaka będzie przyszłość gier komputerowych?   Czy taka jak przedstawiona na filmie, który możemy obejrzeć tutaj? Myślę, że nie, chociaż sama inicjatywa godna naśladowania i polecenia.    

Zobacz cały wpis na blogu »
WoW jeszcze ładniejsze? Wszystko o grach i nie tylko

Przeglądając poranne newsy (poranek o 11? no ok;-) trafiliśmy na bardzo ciekawą informację. Otóż niejaki Allen Brack, jeden z pracowników Blizzzard, w wywiadzie dla Eurogamera zdradził, iż już niebawem sztandarowy produkt tej firmy - świetnne MMO World of Warcraft - doczeka się kolejnej łatki. Tym razem jednak szykuje się naprawde duże ukatualnienie. Z wywiadu wynika, że Panowie z Blizzard szykują się do... gruntownego odświeżenia grafiki swojego hitu! Miejmy tylko nadzieję, iż wyjdzie to grze na dobre i nie straci ona nic ze swojego specyficznego klimatu. Jednym slowem - "nowe szaty króla"    

Zobacz cały wpis na blogu »
Witamy! Wszystko o grach i nie tylko

Witamy!   Jeżeli tu trafiłeś to znaczy, że interesuje Cię wszystko co jest związane z grami. Witamy Cię na oficjalnym blogu o grach portalu pino.pl ;-) U nas przeczytasz codziennie najnowsze newsy z branży, recenzje najciekawszych tytułów czy zapowiedzi najgorętszych tytulów. To wszystko pisane przez najlepszych ludzi z branży. Innymi słowy u nas wszystko jest "naj...". Nie wierzyśz? To czytaj sam! Gotowi? To zaczynamy! A już za parę miesięczy rusza nasz nowy wielki projekt - serwis o grach playa.pl. Będziesię działo! Oj będzie!   Pozdrawiam   Michał "sir Mik" Grabacki liczniki    

Zobacz cały wpis na blogu »
Co to są gry dla dzieci Gry dla dzieci

Witajcie, W pierwszym moim wpisie chciałbym stanąć na chwilę pzy definicji gier dla dzieci. Wikipedia podaje tylko definicję gry. Rozbija ją na wiele podgrup takich jak gry karciane, logiczne, losowe czy wreszcie hazardowe. Co to są jednak gry dla dzieci - nie piszą. Może to dla tego że przyjęli podział bardziej związany z rodzajem/typem gier niż związany z odbiorcą gry. Jest wiele stron z grami dla dzieci. Gry dla dzieci to też często proste i barwne planszówki. Zabawa w klasy czy w chowanego to też gra dla dzieci. Co więc je łączy? Prostota, różne elementy które mają sprawić by dziecko szybko się nie znudziło? Atrakcyjnie graficznie przedstawiony temat - dziecko bardzo zwraca na to uwagę? Chyba wszystko po trochę. Najlepiej było by spytać dziecko. Jeśli ono powie, że lubi w to grać to znaczy że jest to kandydat do miana gry dla dzieci. Kandydat tylko bo to my - starsi - powinniśmy decydować co jest dobre dla naszych dzieci.

Zobacz cały wpis na blogu »
Dzień e-mail - eKomunikacja, bezpieczeństwo, wyszukiwanie, rankingi WebBlog

Zapraszam do odwiedzenia strony poświęconej e-Komunikacji i Święcie InternautówWydarzenie jest okazją by porozmawiać o roli sieci w komunikacji z innymi ludźmi, by zwrócić uwagę na ogromne zasoby informacji, które za pomocą zasobów światowego WWW stały się ogólnie dostępne. O faktach których sobie nie uświadamiamy i których, bywa, że nie doceniamy. Dzień - e maila - święto dla Nas wszystkich uczestniczących i korzystających z sieci. Dzięki niemu więcej możemy dowiedzieć się o internecie, posłuchać opinii specjalistów z wielu dziedzin - towarzyszących temu medium, a jednocześnie dokształcić się w zakresie bezpieczeństwa, oprogramowania, ba – definicji. Dlaczego “Dzień e-maila”? E-mail, i jego symbol @ ( at – popularnie nazywana w Polsce: małpką), jest najpopularniejszym logo światowych zasobów World Wide Web - symbolem sieci. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
kilka gierek DODATKI NA BLOGA

:: Gra Ziemia z satelity ::Dokładne satelitarne zdjęcia Ziemii online. Zobacz jak wygląda Twój dom i firma z satelity. Znajdź piramidy w Egipcie. Pokaż znajomym :) (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PYTANIE zembol

Na świecie jest dużo gier. A każdy chce te najnowsze. Zadajcie sobie pytanie: Dlaczego??

Zobacz cały wpis na blogu »