Gry

Wpisy zawierające słowo kluczowe gry.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Komputery i konsole do gier Gry komputerowe - świat rozrywki

Historia gier komputerowych może być nad wyraz ciekawa. Jest ona dość długa. Już od około trzydziestu lat gracze cieszą się przy różnych grach komputerowych. Od pierwszych prostych gier po dzisiejsze duże i skomplikowane produkty. W całej historii gier zachodził jednocześnie jeden proces. Był nim i jest nadal sprzęt, który jest ciągle ulepszany by uciągnąć nowe gry, a te znowu są tak robione by miały coraz to lepsza jakość więc obciążają go coraz mocniej. Tym sposobem znowu potrzebny jest lepszy sprzęt. Takie błędne koło doprowadziło do bardzo szybkiego wzrostu osiągów współczesnych komputerów i konsol do gier. Obecnie nie tylko komputery służą graczom. Konsole są również bardzo popularne. Powstało już wiele konsol, a najpopularniejszymi obecnie są konsole Sony Playstation mająca już wersję trzecią, oraz Xbox zbudowany na bazie komputera PC. Xbox posiada też swoją kontynuację w postaci XBox360. Na każdej z nich zagramy w nowoczesne gry komputerowe ciesząc się z przejścia kolejnego poziomu w grze. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
C&C protoplasta strategii w czasie rzeczywistym Gry flash, online

Gry strategiczne istniały już od dawien dawna. Pierwsze powstawały w raz z początkami komputerowej rozrywki. W dawnych czasach dostępne tytuły nie wyglądały jak dzisiejsze dynamiczne produkcje.   Jeśli chodzi o grafikę to sprawa jest oczywista. Natomiast sposób rozgrywki był inny. Stosowany zresztą do dzisiaj umiejętnie przez producentów. Mowa o walce turowej. Kiedyś bowiem nie było gier RTS. Każdy ruch wykonywany był w turach i taki był przebieg całej gry. Dopiero później nastały czasy walki w czasie rzeczywistym. Mało kto jednak wie jak to się zaczęło. Otóż pierwsza grą, która zapoczątkowała serię gier rozgrywanych w rzeczywistym czasie bez tur była gra Command & Conquer. Pozwalała ona w innowacyjny jak na tamte czasy sposób kierować swoimi jednostkami w grze.   Gra stała się szybko hitem co w następstwie spowodowało wysyp gier tego typu, oraz samej kontynuacji hitu. Wyszło w sumie kilka części w tym C&C Red Alert (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Prywatny domowy turniej szachowy Gry komputerowe, konsolowe :)

Szachy są stare jak świat. Ludzie od wieków grali w tą grę organizując różne zawody i turnieje szachowe. Ta gra posiada swój urok dzięki tysiącom kombinacji możliwych ułożeń figur na tej małej planszy złożonej z małych kwadratów. Co roku organizowane są turnieje szachowe w których można wygrać cenne nagrody i zyskać sławę. Również gry komputerowe posiadają swoje odpowiedniki tradycyjnych szachów. Szachy komputerowe są programem zrobionym tak by posiadał jak największą sztuczną inteligencję pozwalającą ograć każdego gracza. Komputer może mieć nad nami tą przewagę, że posiada w swojej bazie zapisanych wiele zachowań jakich może się podjąć w danej sytuacji. Człowiek ma ograniczony czas na zastanowienie się i może nie wziąć po uwagę wszystkich możliwych kombinacji i posunięć. Na komputery powstała znakomita gra Chessmaster. Gra oferuje kilka różnych rodzajów rozgrywki. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość wzięcia udziału w turnieju. Gra poza tym posiada dobrą oprawę graficzną i możliwość wybrania odpowiedni (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Symulacja żołnierza na froncie Gry flash, online

Gier na podstawie wydarzeń drugiej wojny światowej nie brakuje. Każdy fan strzelanin zna zapewne wielki hit jakim jest Medal of Honor Allied Assault, który zdobył wielu fanów na całym świecie. Twórcy nie poprzestali jednak na tym tytule. Postanowili wydać coś nowego. Tak powstała gra Call of Duty wydana na komputery PC. W grze w odróżnieniu od poprzedniczki przyjdzie nam kierować różnymi wojskami. W stosunku do Medal of Honor przybyło również kilka nowych umiejętności. Wybór broni jest duży, nie można się do niego przyczepić. Dużą wagę twórcy przyłożyli do oprawy graficznej. Twarze naszych towarzyszy wyglądają bardzo naturalnie, a noszone przez nas bronie jak żywe. Jest to niewątpliwym dużym plusem tej gry. Minusów ta gra praktycznie poza może drobnymi błędami nie posiada. Przyczepić się można jedynie do czasu gry. Wciągnięci w wojenną batalię szybko zorientujemy się, że gra dobiega końca. I w tym momencie nie ma co narzekać, gdyż producent wydał już jej kontynuację, w której mam (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Czy jesteśmy sami we wszechświecie? Gry komputerowe, konsolowe :)

Powstało wiele kontrowersyjnych do dzisiaj spisków dotyczących rzekomej strefy 51 mieszczącej się w Ameryce. Amerykański rząd zaprzecza istnieniu takiego centrum, w którym przeprowadzane by były badania nad kosmitami. Czy to prawda, czy nie, zostawmy badaczom i naukowcom. My zajmijmy się natomiast grami poruszającymi tą tematykę. Nie trudno się domyślić, że wszystko co w życiu posiada duży rozgłos i jest kontrowersyjne doczeka się swojej ekranizacji na dużym ekranie, bądź gry komputerowej. Tak też się stało w przypadku strefy 51. Powstała już jakiś czas temu gra zatytułowana Area 51. Pozwalała ona graczowi zobaczyć co tak naprawdę owa strefa ukrywa. Szybko też doczekała się kontynuacji w postaci gry Blacksite Area 51. I tutaj rząd stara się zakamuflować prawdziwe pochodzenie dziwnych istot jakie spotkamy podczas wykonywania zwykłych wojskowych misji tłumacząc, że są to osoby zakażone promieniowaniem. My jednak mamy wątpliwości, a gdy dziwne istoty dostają się do naszego kraju już ich raczej nie mamy tyl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
RęcePrecz OdTybetu RęcePrecz OdTybetu

Każdemu należy się wypoczynek, nawet jeśli startuje w konkursie RęcePrecz OdTybetu. Tak więc wybrałem się na kilka dni "za miast" na zasłużony wypoczynek. Nie jest to jeszcze "prawdziwy" urlop, ale wakacje, wakacjami - trzeba poszaleć. Sporo grałem w świetną grę, którą niedawno poznałem - baduk. To rewelacyjna gra planszowa, można ją znaleźć także pod nazwą GO (koreańska). Warto poszukać ludzi do pogrania. Świetna rozrywka na wieczory i nie tylko. A tak przy okazji, zakończył się już czerwiec, mamy niemal połowę lipca, czyli półmetek mistrzostw w pozycjonowaniu (będzie jakaś imprezka półmetkowa?) a stronek jak nie przybywało, tak nie przybywa. Spodziewałem się, że wiele ręceprecz odtybetu przybędzie, a tutaj NIC.

Zobacz cały wpis na blogu »
Bioniczny niewypał Gry komputerowe, konsolowe :)

Gry dla najmłodszych graczy stanowią też niemały odsetek wszystkich gier. Często też zdarza się, że taka gra mimo przeznaczenia dla dzieci nie pozwala się od niej oderwać nawet dorosłym. Świadczy to tylko o dobrym i przemyślanym wykonaniu gry. Często też gry takie okazują się niewypałem. O takim niewypale właśnie opowiem w tym artykule. Chodzi mi o grę Bionicle Heroes na konsolę Playstation 2, której jedynym zauważalnym plusem będzie tylko i wyłącznie grafika. Poza tym gra oferuje nam tony wszechogarniającej nudy. Ciężkie wyzwanie więc czeka każdego, który się uprze na ten tytuł. Gra nie wnosi nic ciekawego. Jedynym naszym zadaniem jest parcie do przodu przez kilka plansz i niszczeni czego się da. Po zniszczeniu jakiegoś elementu wyskakuje z niego klocek, który możemy wymienić na nowe umiejętności. Po kilku klockach nasz bohater staje się nieśmiertelny i żadna siła mu nie straszna. Sytuacje takie występują niestety dość często co znacząco zabija samą rozgrywkę. Nie polecam więc tej g (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bitwa o Brytanię Gry komputerowe - świat rozrywki

Druga wojna światowa jest wciąż ciekawym i nie wyczerpującym się tematem. Ciągle można zobaczyć w księgarniach nowe publikacje dotyczące zagadnień drugiej wojny. Podobnie jest w grach komputerowych, które pozwalają dodatkowo wcielić się w osobę w wojnie uczestniczącą. Wojenne gry komputerowe mają za zadanie przedstawienie jak najbardziej realistycznie wydarzeń, które miały miejsce podczas tej wojny. Powstało wiele gier, głównie strzelanek i strategii. Gra Battle of Britain ukazuje próbę zdobycia przez Niemców Wielkiej Brytanii. Naszym zadaniem w grze będzie pilotowanie samolotu i walka po jednej ze stron. Albo pomożemy Niemcom, albo Anglikom. Gra została tak wykonana by postawić na maksymalny realizm rozgrywki. Dlatego pilotowanie naszego samolotu nie będzie zadaniem łatwym. Zachowuje się on bardzo realistycznie i aby go opanować będziemy musieli trochę poćwiczyć. Dla osób, którym by się to nie podobało twórcy udostępnili małe ułatwienie - możliwość wyłączenia symulacji, przez co (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Strach w grach komputerowych Gry komputerowe - świat rozrywki

Strach od dawna towarzyszył ludzkości. Od początków dziejów był ważnym elementem służącym przetrwaniu człowieka w dzikiej naturze. W obecnych czasach, kiedy strach jest nieco przytłumiony, gdyż żyjemy w nowoczesnej cywilizacji, wiele osób stara się ten strach przywrócić. Dlatego co roku powstaje mnóstwo horrorów mających za zadanie straszenie widza. Także gry komputerowe nie pozostają w tyle jeśli chodzi o wywoływanie strachu. Survival horrory takie jak Resident Evil zostaną zapewne na długo w pamięci graczy komputerowych i konsolowych maniaków. Gry potrafią być równie straszne jak horrory. Dodatkowa interakcja z otoczeniem i wciągnięcie się w ciekawie zrobioną grę może być dodatkowym czynnikiem zwiększającym poziom adrenaliny u gracza. Gry komputerowe już od dawna starają się przekazać strach. Jeśli jesteśmy zwolennikami horrorów a nie graliśmy w takie hity jak Silent Hill, czy Alone in The Dark czym prędzej powinniśmy nadrobić zaległości i poczuć ten strach jakim te gry emanują. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Krew w grach komputerowych Gry komputerowe - świat rozrywki

Gry komputerowe są bardziej i mniej brutalne. W wielu grach mamy do czynienia z sytuacją, że strzelamy do innego człowieka. Pół biedy jeśli przeciwnikiem jest jakieś monstrum z innego świata, czy inne stworzenie. Jednak kiedy mamy zmierzyć się z człowiekiem należy się zastanowić, czy takie gry są bezpieczne dla młodych graczy. I jeśli nawet sytuację związaną z wojną w jakiejś grze można zrozumieć to bezpodstawne zabijanie innych ludzi, wręcz bestialsko w niektórych przypadkach może nie być dobrym widokiem dla młodego człowieka, któremu dopiero kształtuje się widzenie świata. Masakrowanie ciał i wiele litrów krwi wylewającej się w grach komputerowych dosłownie na monitor działa na psychikę każdego i nawet u dorosłego człowieka może wywołać niesmak. Rodzice często nie zwracają uwagi w co grają ich pociechy, myśląc, że to przecież tylko gra więc nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa. I o ile w większości przypadków jest to prawdą to w niektórych może być zagrożeniem, o czym mogą świadczyć różne in (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Magia i czary w grach komputerowych Gry flash, online

Świat magii jest szczególnie widoczny nie tylko w baśniach, ale w grach komputerowych. Producenci mają tu spore pole do popisu począwszy od wielu zaklęć możliwych do rzucenia, skończywszy na wspaniałych efektach graficznych możliwych do uzyskania przy użyciu nowoczesnych technologii. Szczególnie związana z magią jest seria gier Might&Magic zapoczątkowana już bardzo dawno temu bo jeszcze za czasów komputerów Commodore. Już wtedy gracze całymi dniami potrafili przemierzać magiczny świat gry odkrywając wszystkie jego sekrety. W grze sterujemy grupą podróżników. Każdy jak to na porządnego RPG przystało posiada stos parametrów go opisujących. Napotkane potwory można było załatwić dwoma sposobami - w czasie rzeczywistym, bądź w walce turowej. Pozwalało to graczowi na wybór odpowiedniego stylu gry.Seria doczekała się aż dziewięciu części co świadczy o jej wielkiej popularności wśród graczy. Gry typu Might&Magic posiadają w sobi (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kosmiczna podróż z Lost Planet Gry komputerowe, konsolowe :)

  Ludzie od wieków zastanawiali się czy nie istnieje życie pozaziemskie. Jest przecież tylko obcych galaktyk, gwiazd, czy planet wokół nich krążących. Tematyka ta została podpatrzona przez producentów gier komputerowych jako świetny temat.Powstało dzięki temu wiele gier poświęconych tematyce kosmicznej. Od podboju kosmosu po obronę przed atakiem obcych.Kosmiczne gry komputerowe potrafią nieźle wciągnąć nas swoją grywalnością. Każdy bowiem jest ciekawy jak to jest w kosmosie. Gry takie pozwalają choć częściowo poczuć się właśnie jak byśmy wyruszyli w kosmiczną podróż. Jedną z takich gier jest Lost Planet. Gra umożliwia nam poznanie nowo odkrytej przez ludzi planety, na której dodatkowo okazało się, że istnieje życie.Początkowo jak to zwykle bywa nie ma żadnych problemów, szybko jednak okazuje się, że problemy jednak się pojawiają. Co ważniejsze nie ze strony obcych cywilizacji, ale związ (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Saga Broken Sword Gry komputerowe - świat rozrywki

  Z pewnością gra Broken Sword kojarzy się większości graczy starszej daty. Wydana w 1996 roku pierwsza część sagi rozpoczęła serię wspaniałych gier przygodowych.Główna rola w grze przypadła Georgowi Stobbartowi, który przez przypadek będąc w kawiarni i spokojnie popijając filiżankę kawy staje się świadkiem wybuchu bomby podłożonej przez przebranego za klauna osobnika. Stobbart jak przystało na bohatera gry komputerowej nie zostawia sprawy samej sobie, lecz wyrusza za tajemniczą osobą by wyjaśnić to co się stało. W ciągu całej gry nasz bohater będzie wielokrotnym świadkiem wielu morderstw i wszechobecnej korupcji. Nie podda się jednak i będzie brnął w historię, która z czasem zaprowadzi go do zakonu Templariuszy. Cała historia nie jest aż tak mroczna i opowiedziana zostaje z humorem przez co gra nadaje się również dla młodzieży.Gry komputerowe taki (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Lokalizacja Sins of a Solar Empire dobiega końca! Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Nicolas Games SA z przyjemnością informuje, że prace nad lokalizacją Sins of a Solar Empire dobiegają końca i zgodnie z obietnicą informuje o szczegółach.   LOKALIZACJABiorąc pod uwagę warstwę tekstową, proces lokalizacji nie należał do specjalnie skomplikowanych. W grze znajduje się ponad dwieście stron maszynopisu, bogatego w terminologię kosmiczną. Zespół lokalizacyjny nie natknął się na elementy problematyczne. Pojawiło się jednak nieco problemów technicznych związanych z konstrukcją pliku tekstowego oraz miejsca udostępnionego w grze na teksty. Nie jest tajemnicą, że posługujemy się językiem, który ma dłuższe wyrazy i zdania niż angielski. Mając to na uwadze, studio lokalizujące grę musiało się wysilić, żeby teksty nie wylewały się poza ramki. W pracach lokalizacyjnych wziął udział zespół składający się z 10 osób (kierownik projektu, tłumacze, korektorka, testerzy, i (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tony Tough 2 już dzisiaj w sprzedaży Trendystyle - czyli o tym, co jest trendy

Nicolas Games SA - partner DTP Entertainment w Polsce - informuje, że dzisiaj w sprzedaży na terenie całego kraju pojawiła się gra Tony Tough 2: A Rake's Progress.   Jego poczucie humoru jest czarne jak noc, jest małym zarozumialcem trzymającym w zanadrzu złośliwe uwagi na każdą okazję. Wbrew małej postury Tony Tough to przebiegły prywatny detektyw, który ponownie zagości na ekranach naszych monitorów. Przedstawiona historia przenosi nas do roku 1953 - gdy Tony miał zaledwie 13 lat. (...) Waszyngton, niewielka mieścina gdzieś na zakurzonych równinach Nowego Meksyku. Podczas gdy gosposia rodziny Tough zostaje uprowadzona, młody Tony postanawia rozwikłać zagadkę tego zdarzenia. Wyrusza śladem porywacza i niebawem znajduje się w... Sprawdź to sam! Przepiękna grafika Tony Tough 2 przypomina wyj (...)

Zobacz cały wpis na blogu »