Google

Wpisy zawierające słowo kluczowe google.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

wstęp pandaseo

Na wstępie odsyłam Was do "panda seo" tesktu, który wprowadzi Was w tę tametykę ;) Co to jest panda - algorytm stworzony przez google. Czym jest pingwin - na tej samej zasadzie ale którego zadania są już inne. Te dwa najbardziej podstawowe zwierzątka wymyślone i opracowane przez google, wpływają zasadniczo na pozycje naszych stron. Wyniki i trudność pozycjonowania zmieniły się diametralnie od czasu, gdy tych seo zwierzątek nie było. Panda ocenia jakość kontentu strony, wyszukując tych dobrych i karając różne słabe zapleczówki i niezbyt udane strony. W tym czasie pinwgin seo przetrząsa internet aby oceniać linki i w ten sposób całe profile linków przyporządkowane do każdej strony.

Zobacz cały wpis na blogu »
Pingwiny i Słonie Morskie Algorytmy Google'a

No więc tak. Jak już pisałem w poprzednim blogu to kiedyś pozycjonowanie było łatwiejsz. Wystarczyło robić dużo linków a w tym dużo anchorów i co i.. pozycje rosły. Dziś trzeba uważać na to jak działają nowe algorytmy stworzone przez google'a. Np pingwin on to jest odpowiedzialny za zliczanie linków i określanie ich wartości. Ile jakich, z jakich źródeł, jak bardzo zróżnicowane czy też jak mało zróżnicowane te linki są. Ile dofollow a ile nofollow, ile z anchorem, ile przycisków ile zwykłych adresów www. Czy linki pochodzą ze stron zaufanych, czy mamy dużo linków ze stron lipnych, gdzie to od razu rodzi się podejrzenie: po co Ci tyle linków z tak beznadziejnych stron? Więc taki pingwin seo to może i zaszkodzić i pomóc. Jak mamy dobry link building to dzięki temu zyskamy na pingwinie. Zarówno przez jego dobrą oce (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak to teraz jest z katalogami Katalogi stron www

Co z tymi katalogami? Czy nadal opłaca się dodawać strony do katalogów? Kiedyś lista jenota miała ponad 1000 katalogów i kiedyś pozycjonowanie to było sto razy łatwiejsze.. Na początku istnienia internetu twórcy google'a myśleli nad tym jak by tu oceniać ważność stron internetowych. Jak zrobić system wyszukiwania stron. Stwierdzili oni, że skoro jedna strona ma odnośnik do innej, to jest to jakby oddanie ważnego głosu. Bo skoro ktoś linkuje do kogoś to musi być ważne. Inaczej by nie linkował co nie? Więc im więcej linków prowadzi do jakiejś strony tym więcej musi być ona warta. I tym bardziej musi być związana z tematem. Do tego dochodzi użycie anchor tektów. Skoro ktoś linka tak nazwał, to znaczy, że znaczenie treści linka musi się kryć na stronie do której ten link prowadzi. Algorytm wyszukiwania i oceniania był bardzo prosty i dzięki temu pozycjonerom również bardzo się łatwo oszukiw (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pozycjonowanie - szansa na sukces? Pozycjonowanie w Białymstoku

Założyłeś firmę/ Chcesz być zauważony przez klientów? Zaistnieć na rynku i wyrobić sobie dobrą pozycję? Warto pomyśleć o pozycjonowaniu stron. W pierwszej chwili może się wydawać, zę jest to usługa niepotrzebna. Jednak w dzisiejszych czasach pozycjonowanie i wszystkie działania e -marketingowe pozwalają  wyróżnić się na tle podobnych firm. Dobry fachowiec z doświadczeniem w pozycjonowaniu sprawi, że nasza strona przykuje uwagę, będzie widoczna w wynikach wyszukiwania. Dziś większość czasu spędzamy w Internecie. W sieci zdobywamy informacje, szukamy konkretnych produktów i usług. Jeśli będziemy widoczni w sieci - zostaniemy automatycznie również zauważeni w życiu realnym z naszą firmą i działalnością. Pozycjonowanie - Białystok, dobrze opisana oferta przez skutecznego copywritera sprawi, że o naszej działalności "usłyszy świat". Jeśli jesteśmy widoczni w przestrzeni internetowej mamy s (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak dodać stronę do Google? Biblioteka Artykułów

Pierwszą rzeczą jakiej poszukują webmasterzy jest dodanie strony do Google i innych wyszukiwarek. Poniżej kilka użytecznych artykułów i porad, które pokażą Ci jak to zrobić. Jestem przekonany, że od dzisiaj nie będziesz miał już problemu z indeksacją własnej witryny internetowej. jak dodać stronę do Google? Lexy o dodaniu strony do wyszukiwarek tutorial video jak dodać stronę za pomocą formularza Mam nadzieję, że powyższe poradniki rozwiały wszelkie Twoje wątpliwości.

Zobacz cały wpis na blogu »
1 mądrość i głupota Aforyzmy

"Im większy rozum w młodości, tym mniejsza głupota na starość" Zdanie głębokie jak rów mariański. Stwierdzenie typu, im większe wiadro, tym mniej się nachodzisz po wodę. Być może prosty lud to kupuje, ale nazwanie tego zdania aforyzmem jest nadużyciem. Dobry ujek Gugiel tak sobie wyobraził mądrość: a tak głupotę:

Zobacz cały wpis na blogu »
siła informacji a błąd w googlach Skuteczny e-mail marketing w reklamie

W poniedziałek przekonaliśmy się, jaką siłę wpływania na rzeczywistość ma firma Google. W serwisie Google news pojawiła się informacja o firmie United Airlines, która stanęła na skraju bankructwa. Akcje firmy w ciągu kilku godzin spadła z ponad 12 dolców do 3. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że informacja była sprzed 6 lat! Błąd Google spowodował zamieszanie na giełdzie i wahnięcie kursu akcji o 75%. Jeśli ktoś miał nosa, jest w tej chwili bogaty. Bowiem wartość akcji spadła o 75%, ale ktoś, kto zainwestował w odpowiednim momencie zyskał…. 300% wkładu. W kilka godzin. Czy można wierzyć w wyjaśnienie, że to wina błędu automatu? Chodzi o MILIARD zielonych, więc konsekwencje wypuszczenie nieprawdziwej wiadomości mogą być ogromne. Nie miałbym wątpliwości, że ktoś musiał pomóc w pojawieniu się tej notki, gdyby nie ostatnie pomyłki, błędy i bugi, które zdarzają się w ostatnich miesiącach coraz częściej. Myślę tutaj o epidemii filtrów i banów (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Podstępny Chrome? Pozycjonowanie i optymalizacja

Mijają godziny od premiery nowej przeglądarki. Przybywa komentarzy, testów i wykrytych błędów. W kilka godzin po wpuszczeniu przeglądarki do Sieci, Aviv Raff wykrył buga, który dyskwalifikuje przeglądarkę z użycia (http://aviv.raffon.net/2008/09/03/GoogleMule.aspx). Pierwsi ciekawscy, którzy pobrali przeglądarkę i próbują ją odinstalować, monitują, że pozostają niepokojące śmieci na dysku komputera. Co robi plik googleupdate.exe? Na razie nie wiemy...

Zobacz cały wpis na blogu »
Zmiany wprowadzane tylnymi drzwiami Pozycjonowanie i optymalizacja

Na podstawie monitorowania i obserwacji tego, co się ostatnio dzieje, widać jak na dłoni, że nadchodzi/zaszła ZMIANA. Przyznam, że tym razem obliczenia googlarki są bardzo precyzyjne. Ogólnie znane techniki pozycjonowania przestają się sprawdzać. Można stawać na głowie i czarować wokół kabelka z Internetem, ale nowych obliczeń nie da się zmienić. Chodzi o TEMATYCZNOŚĆ. Jeśli na stronie pozycjonowana fraza nie występuje w ogóle lub śladowo, to nawet ugruntowane strony spadają jak liście w listopadzie. Do niedawna tematyczna zgodność linków ze stroną nie miała znaczenia, wbrew temu, co pisali "fachowcy". Obecnie, aby nie marnować czasu i mocy przerobowych, warto zwrócić uwagę na tematykę, zarówno strony w całości, jak i pojedynczego artykułu. Po prostu, jeszcze niedawno można było napisać artykuły o różowych słonikach i wypozycjonować stronę o zebrach. Lub żebrach. A dzisiaj nie da rady. Nie przy zastosowaniu tej samej siły. Jak za dawnych czasó (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
RęcePrecz OdTybetu RęcePrecz OdTybetu

Linki pozycjonujące to istotna rzecz podczas promocji własnej strony internetowej. Jednym z dobrych miejsc aby zdobyć darmowe linki są strony presell pages. Niestety obawiam się, że już niedługo większość przestanie istnieć. Kopie wpisów, śmirtniki... powoli robi się z nich to samo co wcześniej z qlwebów. Owszem kilka się ostało, ale w większości są one niewiele pomocne. Precle na Wordpressie mają tę zaletę, że szybko indeksują się wpusy, ale i często wiele z nich "wylatuje"... za duplicate content? Lenistwo nie popłaca, Ja tam będę dbał o swojego precelka, postawionego na darmowym serwerze, zresztą domena też za darmo :)

Zobacz cały wpis na blogu »
RęcePrecz OdTybetu RęcePrecz OdTybetu

Wczoraj było już 1,2 miliona wyników dla ręceprecz odtybetu dzisiaj jest tylko 800k. Być może to inne DC, no ale dlaczego po 3 tygodniach nie są zaindeskowane wszystkie możliwe ręceprecz odtybetu na wszystkich już DC? Od 10 dni linkuję do jednej strony ze swoją własną frazą (nie pojawia się w wynikach, podobnie jak ręceprecz odtybetu jeszcze 1 czerwca przed 20:00) i do dzisiaj dla tej frazy odpowiedź Google brzmi - nie znaleziono. W SWL ustawiłem 3 linki dziennie z tą frazą, dzisiaj linków jest już ponad 30 i... Google żadnego z nich nie odnalazł. Na ile wcześniej należy linkować z SWL, albo jak mocno "dopalić" jedną frazą, skoro z 30 linków żaden po 3 tygodniach nie został odnaleziony? Czy podlinkowanie strony w ostatniej chwili dużą ilością linków z SWL może coś dać, skoro linki te w większości nie zostaną odnalezione? SWLe SWLami, ale z tego mini testu wyraźnie widać, że własne zaplecze SEO to podstawa w pozycjonowaniu stron, także na frazę ręc (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bla, bla, bla... RęcePrecz OdTybetu

Piszę, kombinuję, linkuję, linkuję i jeszcze raz linkuję i... NIC. Wciąż nie ma mnie na pierwszej pozycji, ba! brakło miejsc nawet w top 10 :) No dobra, mówiąc prawdę nie linkuję, no może kilka linków ręceprecz odtybetu się znajdzie, jak choćby ten właśnie, ale żeby nawet w pierwszej setce się nie znaleźć?? A teraz już warto wspomnieć, że w SERP pojawiło się ponad 1200000 wyników dla zapytania ręceprecz odtybetu. Ale jazda... Ciekawe ile ich będzie pod koniec sierpnia - więcej jak 10 milionów?

Zobacz cały wpis na blogu »
Szybkie zarządzanie zadaniami i datami w Google Calendar GInbox życie w ruchu komfort online

Mając utworzone zadania/wydarzenia w kalendarzu wcale nie trzeba klikać w “edytuj szczegóły” aby dokonać zmian w terminach. Naszpikowany ajaxem Google Calendar pozwala na obsługę aplikacji podobnie jak w każdym Windows.Zwykłe “przeciągnij i upuść” zadania w kalendarzu pozwala zmienić zarówno datę jak i jego godzinę. W tym miejscu nie ma żadnej filozofii.

Zobacz cały wpis na blogu »
Panie i Panowie... Konkurs SEO

Panie, Panowie, pozycjonerzy i webmasterzy, uczestnicy konkursu i obserwatorzy, ogłaszam, że w wynikach wyszukiwania Google (SERP) przekroczona została magiczna ilość stron - 1000000 dla zapytania ręceprecz odtybetu.

Zobacz cały wpis na blogu »
RęcePrecz OdTybetu RęcePrecz OdTybetu

Rozpoczyna się trzeci tydzień zmagać w mistrzostwach Mistrz2k8. Każdy orze jak może, ogólny wynik jest... imponując, ciekawe co na to pracownicy Google i same algorytmy wyszukiwarki. Mam niemal pewność, że ktoś z Google przygląda się mistrzostwom, ciekaw jestem do czego doprowadzić mogą wnioski wyciągnięte po obserwacji konkursu. Może całkowita zmiana algorytmu? hehe... Dzisiaj zabieram się za "puszczenie" kilku stronek, które mają... zresztą - nie będę zdradzał wszystkich szczegółów strategii. Jak widzę wiele osób mocno przykłada się do mistrzostw i bardzo mocno zamierza powalczyć o najwyższe pozycje. A tak swoją drogą, test, który pomału zaczynałem uważać za negatywny zaczyna potwierdzać moje przypuszczenia. Oczywiście możliwe, że wpływ na test mają inne zewnętrzne czynniki, niemniej jednak zaczyna być coraz bardziej zachęcająco. Pracuję dalej ;)   RęcePrecz OdTybetu z Wami!

Zobacz cały wpis na blogu »