Energia

Wpisy zawierające słowo kluczowe energia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Ekodomy Poszukiwacz wiedzy

     Japończycy inwestują w ekologiczne rozwiązania w budownictwie mieszkaniowym. W kraju kwitnącej wiśni powstało już kilka niemal samowystarczalnych i przyjaznych środowisku ekodomów. Za dwa lata mają być wznoszone już seryjnie.     Jednym z takich domów jest Eco & Universal Design House stworzony przez koncern Pana (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ŚLĄ LUDZIE ENERGIĘ... Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

ŚLĄ LUDZIE ENERGIĘ... 73. Ślą ludzie energię, próbują oddziaływać i nic się nie dzieje, bo intencje nieczyste mają. Kto dziś w pokorze modlić się może z przekonania: wiem, że Pan, Stwórca jest najważniejszy, a nie od kadzideł, nieistotnych i nic lub niewiele znaczących? Modlitwy puste jak wnętrza modlących oparte na mgielnych przekonaniach nic nieznaczących i tak od tysiącleci modlą się tzw. wierni, trzepiący po pr& (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Certyfikaty energetyczne zdecydują o wartości mieszkania Wszystko o rynku finansowym i bankach w Polsce

Wysiłki analityków nad sporządzaniem prognoz cen nieruchomości w przyszłym roku mogą okazać się kompletnie niepotrzebne. Analizy trendów zmiany cen, struktury demograficznej, wynagrodzeń czy prognoz poziomu stóp procentowych okażą się zbędne, bo od nowego roku zacznie obowiązywać nowelizacja Prawa budowlanego. Może ona zablokować rynek sprzedaży i wynajmu budynków oraz lokali. Unijna dyrektywa w trosce o obniżenie energochłonności budynków narzuca bowiem obowiązek sporządzania dla nich świadectw charakterystyki energetycznej. Brakuje jednak rozporządzania wykonawczego, na podstawie którego świadectwa mogłyby być sporządzone. A wszystko za sprawą opieszałości resortu infrastruktury.Certyfikat ma określać wielkość energii wyrażonej w kWh na metr kwadratowy budynku lub lokalu, jaka będzie niezbędna do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem nieruchomości przez okres roku. Certyfikat ma być wydawany z pewnymi wyjątkami dla (...)

Zobacz cały wpis na blogu »