Energia

Wpisy zawierające słowo kluczowe energia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Co daje nam elektryczność? Odnawialne źródła energii - energia słoneczna, energia wiatrowa

Często nie zdajemy sobie w ogóle sprawy jak wiele udogodnień niesie ze sobą energia elektryczna. Dopiero, gdy na pewien czas zabraknie nam prądu spostrzegamy, że praktycznie jesteśmy odcięci od świata, nie możemy nic obejrzeć, nic ugotować, nie pozostaje nam nic innego jak tylko iść spać. W codziennym życiu nie zastanawiamy się nad tym co posiadamy, bo jesteśmy przekonani, że jest to normalne i tak powinno być. W ostatnich latach bardzo często spotykamy się z silnymi wiatrami i nagłymi nawałnicami podczas których bardzo często następuje zerwanie sieci trakcyjnej. W takim wypadku wiele osób boryka się z różnymi problemami. Oczywiście wiele osób ma specjalne agregaty prądotwórcze, które zabezpieczają przed takiego rodzaju sytuacjami. Jednak z drugiej strony wiatr może być również korzystny jeśli chodzi o energię a mianowicie chodzi tu o coś takiego jak (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Jak wykorzystać wiatr? Typy energi odnawialnej i jej wykorzystanie

Praktycznie nikt nie lubi wiatru i jego skutków. Kojarzy nam się to z różnymi huraganami i klęskami, które niesie ze sobą ten żywioł. Jednak wiatr to nie tylko niszcząca siła. Odpowiednio wykorzystany może zostać zamieniony na energię elektryczną. Oczywiście koszt budowy wiatraków, które zamieniają wiatr na coś takiego jak energia elektryczna jest dość znaczny, jednak czy nie warto trochę zadbać o nasze środowisko i pójść w kierunku energii odnawialnej? Na szczęście wiele osób jest za tym, żeby jak najbardziej wspierać rozwój takich właśnie alternatywnych źródeł energii. Dzięki zastosowaniu specjalnych turbin praktycznie energia powstaje bez jakichkolwiek kosztów czy zanieczyszczeń. Naturalnie jeden wiatrak nie zaspokoi potrzeb energetycznych ogromnych obszar&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Alternatywne źródła pozyskiwania energii elektrycznej Elektrownie wiatrowe, odnawialne źródła enaregi, energia wiatru

Coraz głośniej mówi się o konieczności inwestowania w alternatywne źródła pozyskiwania energii elektrycznej. Dzieje się tak, ponieważ emisja dwutlenku węgla jest coraz większa, co wiąże się również ze znacznymi zanieczyszczeniami środowiska. Bardzo popularna staje się energia wiatrowa. Przez budowanie ogromnych wiatraków, zaopatrzonych w odpowiednie turbiny zamienia się energię wiatru w energię elektryczną. Potentatem w dziedzinie energii wiatrowej są Niemcy, którzy posiadają aż 40% udziału takiej energii w skali całego zapotrzebowania. Taka elektrownia wiatrowa jest bardzo przyjazna dla środowiska i może być rozwiązaniem na ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Przeciwnicy takich form twierdzą jednak, że jest to bardzo niestabilna forma pozyskiwania energii, która jest możliwa jedynie podczas określonych warunków pogodowych. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Praca z energiami, aurą i czakrami. 56 ćwiczeń praktycznych Praca z energią

Każde przedstawione w tej książce ćwiczenie może mieć wpływ na lepsze rozumienie własnej osoby oraz może przyczynić się do poprawy samopoczucia. Jego wykonanie zaś powinno być przyjemne i kieruje naszą uwagę ze świata zewnętrznego na własne wnętrze. W książce między innymi: - uziemienie i energia Ziemi - słońce i energia kosmosu - wymiana energii między kosmosem a Ziemią (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kurs Parapsychologiczny Praca z energią

Zarówno Wschód, jak i Zachód dysponują własnymi ponadczasowymi naukami, żywotną mądrością duchową i mistycznymi przekazami dla ludzkości. Na nich oparty jest Kurs parapsychologiczny. Ten potężny w swej mocy przewodnik ku świadomości energii pomaga nam uzdrowić siebie oraz nasze relacje z otoczeniem i pełniej zaangażować się w tajemnicę codziennego życia. Lama Surya Das autor książki Przebudzić Buddę w sobie Książka zawierająca ponad 40 zaawansowanych ćwicze (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
MILIONY UPADNĄ CAŁKOWICIE UZDROWICIEL EGZORCYSTA Bona Tyara Elżbieta Gas

MILIONY UPADNĄ CAŁKOWICIE (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ALERGIA Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

ALERGIA 137. Alergia to nagromadzenie bardzo dużej ilości różnego rodzaju toksycznych związków w organizmie człowieka. Układ oczyszczania (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
KWIAT POLSKIEJ MŁODZIEŻY Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

KWIAT POLSKIEJ MŁODZIEŻY 135. Obserwując blogi w Internecie, polska młodzież trafia na blogi Jezusa Chrystusa, moje Mojżesza, a następnie dzwonią i zadają różne pytania. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
CHRYSTUSOWE SEDNO

CHRYSTUSOWE SEDNO (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
PRZEPOWIENIA SIĘ WYPEŁNIA NA ZIEMI

PRZEPOWIENIA SIĘ WYPEŁNIA NA ZIEMI (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
SUBTELNOMATERIALNY ŚWIAT

SUBTELNOMATERIALNY ŚWIAT (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
RADOŚĆ ŻYCIA Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

RADOŚĆ ŻYCIA 95. Człowiek rozwijający się ma możliwość korzystania w pełni z tego co otrzymujemy każdego dnia od Stworzyciela. Podłączeni do zasilania energetycznego, jakie płynie od Stwórcy mamy 100% do działania tu na Ziemi. Powinniśmy wznosić (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
O przeplywie Wiosny i jesienie pana Wu

  „Wszystko plynie” mawial Heraklit. Niestety (albo stety- jak kto woli) niedługo po Heraklicie nastapila w Grecji inwazja kilku panow mowiacych o jakichs dziwnych tworach zwanych niezmiennymi ideami istniejącymi gdzies, w sumie nie wiadomo gdzie. Ci uciekający w abstrakcje szachraje na dlugo zawladneli myslami i umyslami istot zwanych ludzmi w tej czesci bezgranicznej pustki.W tej notce nie chce jednak pisac o historii filozofii w starozytnej Grecji. Chce napisac kilka slow o tym jak w mily i ciekawy sposob uswiadomic sobie otaczający nas Wszechprzeplyw.Pewien francuski myśliciel- Dront Roger- Pol w książce „101 zabaw filozoficznych” zaproponowal mily sposób uswiadamienia sobie owego ciągłego ruchu który nas otacza i z ktorego jestesmy zbudowani.Jeśli ktorys z czytelnikow watpi w swa ciagla ruchomość i plyniecie, to m (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
CZY KTOKOLWIEK POTRAFI IŚĆ DALEJ? Przesłanie Miłości Jezus Chrystus

CZY KTOKOLWIEK POTRAFI IŚĆ DALEJ? 171. Czy ciemności wszystkim drogę do Światła zamknęły? I choć wygodna byłaby odpowiedź na takie pytania twierdząca, odpowiedź jest zdecydowanie przecząca! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ZIEMSCY LUDZIE W SZAMBIE ENERGETYCZNYM Przesłanie Miłości. Jezus Chrystus

ZIEMSCY LUDZIE W SZAMBIE ENERGETYCZNYM 19. Zobaczcie dziś ziemscy ludzie czym wy żyjecie! Grzebiecie w śmietnikach codziennych wydarzeń, które sięgają dna szamba energetycznego. Oceniacie innych, a sami brudem ociekacie, skażeni wszyscy rozumowym dociekaniem pełnym sprzeczności i brakiem logiki się charakteryzujecie. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »