Energia

Wpisy zawierające słowo kluczowe energia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Nów Księżyca 23.11.2022 roku... Zakątek CUDów życia - Avatari szamanka z wilkorem

Nów Księżyca 23.11.2022 roku... Jutro nów Księżyca 23.11.2022 r. otwierający Nas , na Nas samych. Na to, żeby dawać sobie przyjemności, na czas spędzony samemu ze sobą. Pozwolić sobie na spędzony czas tylko ze sobą czy wyjście gdzieś samemu/ samej. Wpływa na Nas mocno i na wszystko co Nas otacza. Żebyśmy się sobą interesowali. Żebyśmy dali sobie prezent, Zadali kilka pytań. Dlaczego okłamuję samą/ samego siebie ?? Dlaczego nie dotrzymuję sobie danego słowa ?? Dlaczego pozwalam na przekraczanie moich granic ?? Dlaczego pozwalam sobie na wyciąganie mnie z różnych okazji i sytuacji ?? Dlaczego jest mi ciężko ?? Dlaczego w moim życiu pojawiają się te same schematy ?? Dlaczego obwiniam innych za to co mnie spotyka ?? Pozwól sobie (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Oczyszczanie domu lub mieszkania z negatywnej energii... Zakątek CUDów życia - Avatari szamanka z wilkorem

  Negatywna energia w domu czy w meszkaniu..   Jak rozpoznać negatywną energię w domu i czym się objawia ?? Jak negatywna energia domu wpływa na mieszkańców włącznie ze zwierzętami ?? Jak oczyść dom ze złej energii ??   Jeśli budzisz się z codziennym bólem głowy, złym humorem, zmęczeniem z samego rana, które trwa przez cały dzień , &nb (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
rezerwy klimatyzator, klimatyzacja Warszawa

Rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz wysoki eksport sprawiły, że we czwartek 2 grudnia polskie elektrownie pracowały z najwyższym obciążeniem w historii. Momentami przekraczano 27,5 GW, a rezerwy spadły poniżej wymaganego minimum.Polski system energetyczny jest coraz bardziej napięty. Na niedzielę, czyli dzień planowanych wyłączeń części bloków z powodów remontowych, rezerwa wymagana przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne jest już nieco poniżej planowanej rezerwowej dostępności produkcyjnej krajowych elektrowni (2,6 GW w stosunku do 2,3 GW planowanej rezerwy) -już większość tych elektrowni jest nie polska pi/sory mają tylko troszkę udziałów i zarabiają dla różnych podmiotów - zorientuj się w akcjonariacie a oczy ci się otworzą a jak nie to tworki czekają za propagandę !!! wszystkie tzw państwowe firmy są wielowłaścicielowe a nierząd polski ma tam 30-48 % i tye w temacie  To głęboko przemyślana strategia Prezesa ! 1. Wina Tuska - bo nie wybudował (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Gaz łupkowy biologia i ochrona przyrody

Gaz łupkowy jest na terenie całej Polski, to gaz ziemny zawarty w łupkach, składa się z 75%-95% metanu, azotu, etanu, propanu, azotu, fluorowców, tlenu, CO2, CO. Metan jest naturalnym elementem atmosfery, powstaje na drodze fermentacji metanowej, którą prowadzą bakterie beztlenowe, powstaje w wyniku procesów trawienia, rozkładu materii organicznej, dużo go na bagnach, w lasach i zaroślach liściastych okresowo zrzucających liście, metan jest także w wodzie, w stojących zbiornikach lub w wolno płynących rzekach, gdzie kumuluje się materia organiczna z nadbrzeżnej roślinności i hydrofitów. Metanotrofy to organizmy wykorzystujące metan jako związek energetyczny. Pozostałe gazy z gazu łupkowego również są naturalnym elementem przy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Geobacter biologia i ochrona przyrody

Geobacter sp. to rodzaj beztlenowej bakterii żyjącej w osadach, mułach i ściekach, redukuje żelazo i ma zdolnośc przenoszenia elektronów czyli generowania prądu elektrycznego. Geobacter  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
piorun kulitsty biologia i ochrona przyrody

Fizycy z Uniwersytetu w Lanzhou w prowincji Quinhai zauważyli, że po uderzeniu pioruna powstała 5-metrowa kula, która przeleciała 15 metrów i znikła po 15 sekundach. Naukowcy z Uniwersytetu Zhejiang Hangzhou oraz Uniwersytetu Jiao Tong w Szanghaju w Chinach zabdali to zjawisko i opisali jak powstaje piorun kulisty. Okazało się, że widmo pioruna bylo takie samo jak gleby, z której się uniósł, zaobserwowano wapń, krzem i żelazo, czyli piorun kulisty jest kulą rozgrzanego gazu. Pod wpływem uderzenia zwykłego pioruna, gleba ma dużo kationów ze względu na obecność metali zawarty w niej kwarc rozłożył się na tlen, który przereagował z węglem i uwolnił się krzem, który uniósł się w powietrze. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozbłyski słoneczne biologia i ochrona przyrody

Rozbłyski słoneczne powstają wskutek fluktuacji magnetosfery Słońca, Słońce ze względu na swoje rozmiary obraca się z różna prędkością w zależności od odległości od równika, co powoduje powstanie wielu biegunów. Linie pola magnetycznego ulegają skręceniu i skurczeniu jak sprężyny, takie ściśnięcie gromadzi ogromna energię. Linie pól magnetycznych Słońca cały czas sie przemieszczają. Z czasem dochodzi do uwolnienia tej energii, dzieje się to, gdy zbliżą się do siebie obszary o przeciwnych kierunkach linii sił, wtedy zachodzi zmiana konfiguracji pól magnetycznych, wtedy zaczynają płynąć prądy elektryczne, które rozgrzewaja plazmę, która sie rozszerza. Pole magnetyczne Słońca zapobiega wydostaniu się plazmy poza koronę, ale czasem na (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
30.05 Poszukiwania

Czytam dalej (Kod emocji). Treść zaczyna do mnie przemawiać. Czuje, że odnalazłem ścieżkę ku naprawie. Zdałem sobie sprawę- nie mogę przestać.  Jest to dla mnie ostatni moment na podjęcie rękawicy. Jeśli nie pozbędę się ciężaru, który dźwigam. Następnym razem już go nie uniosę.  Dlatego, działam.

Zobacz cały wpis na blogu »
Kim jesteśmy happy me

Jesteśmy energią wibrującą we Wszechświecie. Więcej nic. Dzięki darowi myślenia, możemy "stworzyć" wszystko, na co pozwoli nasza kreatywność.   Co możemy z tym zrobić? Nic nie muszisz robić, prócz "poruszania" się w tej nieskończonej kreacji. Nie ma celów, które musisz osiągać, miejsc, do których trzeba dotrzeć, nikim nie musisz się stawać. Wszystko jest takie, jakie ma być.   W doświadczeniu życia istnieje Prawda, zawierająca 3 Pryncypia - nasze niezmienne źródło.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Oszczędzanie energii Ekologiczne projektowanie domów

Fotowoltaika   Fajnym sposobem na pomaganie naturze jest oszczędzanie energi nie odnawialnej, którą tak pospolicie używamy i nie myslimy o tym co będzie gdy sie ona skończy. Alternatywą jest energia odnawialna która nie szkodzi środowisku.    Panele słoneczne (fotowoltaiczne)   Energie odnawialną generuje np. słońce, w tym przypadku do pozyskania energii urzywa się paneli fotowoltaicznych. Prąd pozyskany w ten sposub możemy efektownie użutkować do oświetlania domu.   A tytaj moja ulubiona firma z panelami fotowoltaicznymi Ekolokal.

Zobacz cały wpis na blogu »
Cześć! Ekologiczne projektowanie domów

Powitanie   Cześć jestem Janek i tworze ten blog z uwagei na to, że nasze środowisko cierpi razem z nami a my nie wiele robimy żeby to zmienić. Moim celem będzie poprzez tego bloga zainspirować zarówno młodych ekologów jak i wszystkich którzy choć troche chcą pomuc naturze i przy tym wygodnie żyć.   Co robie?   Będe opiswał tutaj różne fajne a przy okazji nie drogie pomysły na upiększanie swoich domów w sposub ekologiczny a tagże moge doradzić przy budowie domu jak sprawić już od podstaw by był piękny i przyjazny naturze.

Zobacz cały wpis na blogu »
My i odnawialne źródła energii Ekologia i odnawialne źródła energii

Około 3 lata temu zobaczyłem pewien artyku dotyczący ekologii, postanowiłem go przeczytać (choć zwykle tego nierobiłem). Pisali tam o tym jak szybko kończy nam się energia nieodnawialana (czyli np. ropa naftowa) i jak ciężko będzie się żyło naszym potomkom jeśli nic z tym nie zrobimy. Nie ukrywam że otwożyło mi to oczy. Wiele potem myślałem o ekologii, szczegulnie zainteresował mnie temat odnawialnych źródeł energii ponieważ to właśnie one są nazywane energią przyszłości, zresztą nie bez powodu. Energia odnawialna jest pozyskiwana w sposub nie inwazyjny i nie szkodzący środowisku, poprzez panele fotowoltaiczne (czy też panele słoneczne). Była to dla mnie zarówno okazja do zrobienia czegoś dobrego jak i spełnienia mażeń o posiadaniu własnego biznesu. Po roku przygotowań firma wystartowała. Do tej pory staramy się nabierać rozpędu. Aktualnie mamy w ofercie dwa sprawdone modele paneli fotowoltaicznych i działamy na terenie Olsztyna i okolic. Tak wygląda nasza historia, a pisze ją tutaj by przeko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Zużycie i produkcja prądu w Austrii w dół z Niemiec, Austrii i Szwajcarii

Austriacki operator sieci przesyłowej, firma APG, podaje do wiadomości, że w 2020 roku zużyto o 5–7% mniej energii elektrycznej niż w roku 2019. Spadek ten spowodowany był głównie okresem marzec–kwiecień. Wtedy w Austrii wprowadzono pierwszy, dotkliwy lockdown, podczas którego (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ENERGIA PRZEDMIOTÓW Z mojego życia. ETERYCZNAKARINA

  Czy wiecie,że przedmioty mogą dodawać lub zabierać energię (nie mówię teraz o ludziach bo to inny temat). Otaczajcie się przedmiotami, które Was energetyzują. Takich, które przywołują negatywne emocje, ludzi ( np. z poprzednich związków partnerów lub Wam się nie podobają już) pozbywajcie się bez zbędnych sentymentów (że szkoda). Może innym osobą się przydadzą z znajomych lub sprzedajcie i możecie kupić sobie coś nowego. Niektórzy wyrzucają, ale z dbałości o środowisko lepiej będzie to ponownie wykorzystać.  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Przesłanie na Wrzesień Szeptuchy Wiedza Tajemna

Przesłanie na Wrzesień wygląda bardzo interesująco. Mamy bardzo dobre możliwości własnego rozwoju energetycznego i fizycznego, w każdej dziedzinie życia, możemy pokazać swoje zaangażowanie, by pobudzić nasze zmysły do pracy nad sobą i naszymi sferami. Musisz dobrze przemyśleć każda decyzje, by nikomu nie  (...)

Zobacz cały wpis na blogu »