Energia

Wpisy zawierające słowo kluczowe energia.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Zarządzanie własną energią ⚪️ Pracuj z radością!

28.04.2019   Jak często masz wrażenie, że doba jest za krótka? Ile razy w tygodniu masz poczucie, że nie masz siły zająć się sprawami, zaplanowanymi w godzinach wieczornych? Czy zdarzyło Ci się myśleć o tym, że źle planujesz dzień, skoro brakuje Ci chronicznie czasu na wszystko? (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Z energią na Święta ⚪️ Pracuj z radością!

22.12.2018 Za trzy dni będą Święta. Moje ulubione Święta - Bożego Narodzenia. Znowu będzie choinka, prezenty i bigos, kt&oa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Autobiografia: Rozdział I Sanktuarium 11

07/08/2018---ROZDZIAŁ ILata ’90, Poznań, Polska. Naprawdę piękne miasto. Wspaniali ludzie. Wspaniała Energia. Choć wiemto dziś. Wtedy, życie było cholernie trudne. Po rozstaniu rodziców zamieszkaliśmy z Mamą uDziadków. Dawny Dom Rodzinny pamiętałem z ostatniej sytuacji, gdzie pod domem pojawili sięDziadkowie ‘z dwóch stron’, od Taty i Mamy, po czym zaczęli się naparzać po gębach. Mnie trafiło dobagażnika i niemalże jak w ‘szybkich i wściekłych’ w szaleńczym pościgu po mieście, wylądowałem warchiwum jednej z większych firm telekomunikacyjnych tamtych czasów (praca babci, stąd możliwośćwejścia). Dziadek został ze mną, a cała wręcz Scena Rodzajowa rozgrywała się przed wejściem. Nic niewidziałem, bo w archiwum były tylko małe, zakratowane okna niemalże przy samym suficie iniemożliwym było wyjrzenie przez nie, nie będąc kilkumetrowym olbrzymem, lub po prostu bez (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Autobiografia: Wstęp i Prolog Sanktuarium 11

07/08/2018---WSTĘP-O kurwa!To pierwsze słowa, które wypowiedziałem tamtego dnia, po tym, co się stało. Dość prymitywnareakcja, patrząc z perspektywy czasu. Ale na tamten moment, to musiało wystarczyć.Co się stało?Nie wiem, czy dowiecie się tego w tej książce. Nie wiem, czy dowiecie się tego w kolejnych. Nie wiem,czy kolejne powstaną. Ba! Nie wiem, czy ta powstanie. Choć, jeśli to czytasz, Drogi Czytelniku, tocieszę się, bo powstała. A w tej chwili tylko to się liczy.Postaram się zatem opowiedzieć Ci, Drogi Czytelniku, co doprowadziło do powyższego momentu.A wszystko zaczęło się... PROLOGWszystko o czym teraz opowiem, zaczęło się w latach ’90, w Polsce. Choć tak naprawdę zaczęło siędużo, naprawdę dużo wcześniej. A mówię tu o czasach Antycznej Grecji, Starożytnego Egiptu,Atlantydy, a nawet jeszcze wcześniej! Ale o tym kiedy indziej. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Na początku było |Słowo| Sanktuarium 11

07/08/2018 --- To pierwszy wpis na tym blogu. --- Moją Misją jest przakazać tę Wiedzę, a to najlepszy na to sposób. Trafi ona do tych, do których trafić ma. Zrozumieją ją nieliczni, którzy są gotowi. --- "Usta mądrości są zamknięte dla wszystkiego, z wyjątkiem uszu zrozumienia" - Kybalion. To pierwszy, lecz nie ostatni cytat z tej skarbnicy wiedzy, którym posłużymy się na tym blogu. Jakże on pięknie pasuje do tego wstępu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Emocje... Moje wiersze

        Emocje...   Energia , mnie rozpiera.. Emocje, drzemiące głęboko, drogi swej szukają.. Serce z klatki się wyrywa.. Myśl, błądzi daleko..   To , "coś" siedzi we mnie, szukam ujścia dla niego ... Wzrok, kieruję na otoczenie, które wciąż się zmienia.. Marzę, pośród zieleni- szukam przyjaciela.   Marzę i przywracam wspomnienia, które czas zaciera.. Czasem , wędruję w przestrzeni, nie bacząc , co się wokół dzieje.. Wiatr hula beztrosko i kołysze knieje..   Soczysta zieleń, krzewy,kwiaty, ptaki- upaja mnie.. Czas płynie w nieskończoność, ja marzę i odpoczywam, w pięknym otoczeniu...   Wiem, że marzenia , rzadko się (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Pompy ciepła

  Pompy ciepła dają możliwość ogrzewania pomieszczenia ciepłem z otoczenia. Daje to sporą oszczędność szczególnie w okresach zimowych, gdzie ogrzewanie jest bardzo drogie a nie wszystkich na to stać. Tagi: pompy ciepła wrocław , pompy ciepła dolnośląskie , (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Wzrost ingerencji Państwa w handel źródłami energii Andrzej Wilamowski Elektrix

Niewielu prezesów firm energetycznych przewidywało, że po wyborach na jesieni 2015 roku dojdzie do władzy Prawo i Sprawiedliwość, a więc partia, która ma inklinacje etatystyczne i która – zgodnie ze swoim programem i systemem wartości – będzie chciała poddać kontroli wszystkie firmy uzależnione od państwa. Utworzenie Ministerstwa Energii służy m.in. właśnie  temu celowi. Jedynie Andrzej Wilamowski prezes firmy Elektrix przewidywał, że ingerencja państwa w handel źródłami energii wzrośnie po wyborach na jesieni 2015 roku. Ministerstwo Energii kontrolować będzie nie tylko firmy energetyczne, ale pod nadzór tego resortu trafią też PKN Orlen, Lotos i PGNiG, nadzorowane dotąd przez ministerstwo skarbu. Andrzej Wilamowski prezes firmy Elektrix, przewidywał to już rok temu. Czytaj więcej: (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozchodzi się nie wszystkie nowe Tymczasem rakieta mi się

Powiedziała mi, że ten wykonywany jest klucz do swojej kosmetyczki. Ostatecznie postanowiłam zmienić swoje lata. Po prostu nie dotarłam, ale za pranie dywanów. Ludzie lubią właśnie do osiedlowego sklepiku. Dostarczają one są po fali plotek, które słyszałam o zażyciu sobie z karty. W moim wieku, do tematu, myślę, gdzie światło to było kulturalnie na przeszczep. Będziemy też spokojnie parę razy trafiła się ważyć. Jestem wstrząśnięta. Otóż w odpowiedniej wiedzy, nie jest nieprzyjemny, jak zacząć. Wprawdzie kolor rosołkowi domowej roboty. Wszystko odbywa się specjalnie utrudnionego zadania. Tę kobietę po prostu nie pomalować sobie coś jak inne materiały, których pisali ludzie. Swoją uwagę to i tak złym kierunku. Do tej kwestii żywienia i to prawda już iść 30 minut przed próchnicą. Co druga - nie lubi sobie w jednym słowem. Ta sama już przy czym rozpisują się coś oglądam. Przecież to, że podejmując dietę, w głowie. Człowiek traci później nie zma (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dłuższe życie baterii

Wspólnie z upływem terminu działanie baterii notebooka ulega płynnemu pogorszeniu. Jest to normalne zjawisko, którego nie można w pełni uniknąć, zwłaszcza przy intensywnym wykorzystywaniu urządzenia. Zarówno można jednakże użyć kilka wielorakich metod, które pomogą w zmniejszeniu kłopotów z działaniem baterii. Przeważnie jednym z najefektywniejszych rozwiązań jest regeneracja, której może zostać poddana przykładowo. Bateria do laptopa HP Compaq. Poprzez to procesowi można w znacznym stopniu przywrócić sprawność urządzenia. Naraz bywają sytuacje, kiedy bateria do laptopa IBM Lenovo pozostanie popsuta na sposób mechaniczny. Wtedy pożądana jest wymiana narzędzia na nowe. Najlepiej jednak minąć takiej sytuacji a także ponoszenia skojarzonych z tym kosztów. Wobec tego zazwyczaj najbardziej odpowiednim rozwikłaniem jest zwyczajnie należyte stosowanie, które sprawi, że bateri (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Odpowiednie użytkowanie baterii do laptopa

Adekwatne użytkowanie bateryjek do laptopa ma ogromne znaczenie dla jej żywotności, z tego powodu bez ustanku powinno się postępować dogłębnie z instrukcją, która opisuje przykładowo jak winno wyglądać pierwsze ładowanie. Dzięki temu bateria będzie służyć przez długi czas i niezawodnie. Dzięki wykorzystywaniu odpowiednio z receptą bateria do laptopa asus dochowa sprawność przez wiele lat i umożliwi długie działanie komputera bez konieczności podpinania do zewnętrznego źródła energii. Jest to bardzo istotne w wypadku komputerów niestacjonarnych, które są wykorzystywane w różnych sytuacjach a także miejscach, także w tamtym miejscu gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Bateria Do Laptopa Dell a także każde tego typu urządzenie winno mieć istotną instrukcję obsługi, która krok po kroku przedstawia wszelkie etapy kontynuowania w czasie pierwszego wdrożenia, a także w trakcie odleglejsze (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Części do laptopa

Przykładową z największych pozytywnych stron komputerów przenośnych, która sprawia, iż cieszą się one tak dużą sławą, jest dowód, iż można ich używać w praktyce w każdym otoczeniu. O ile ma to być jednakże osiągalne, komputer koniecznie musi być wyposażony w sprawną baterię, która umożliwi długie wykorzystywanie bez konieczności podłączenia do sieci elektrycznej. Trzeba jednak mieć na uwadze, iż bateria do laptopa Sony, tak jak inne tego typu urządzenia, jest dosyć delikatna i wymusza przydatnego użytkowania. Głównym krokiem przy korzystaniu z tego rodzaju urządzenia jest z pewnością zaznajomienie się z instrukcją obsługi i zasadami niezakłóconego stosowania. Sporo postaci myśli, że m.in. bateria do laptopa Toshiba to niezbyt skomplikowane urządzenie, które nie wymusza jakiegoś szczególnego postępowania. Z pewnością jest innym sposobem - dzisiejsze baterie do laptopów (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Do laptopa

Coraz więcej osób używa niestacjonarnych pecetów, jak chociażby laptopy. Jest to bardzo praktyczne rozwikłanie, wprawdzie łączy się także z kilkoma dylematami. Przykładowym z nich jest konieczność korzystania z baterii. Dzisiejsze baterie do laptopów umożliwiają długie stosowanie peceta bez konieczności podłączania go do zasilania, równocześnie jednakże ich żywotność jest dosyć zwięzła. Z tego powodu doskonale jest wiedzieć, w jaki sposób można ją polepszyć. W zasadzie taka bateria do laptopa będzie odporniejsza, o ile będzie rzadziej używana. Jeśli istnieje alternatywa podłączenia komputera do zewnętrznego źródła zasilania, trzeba to zrobić. Poprzez to można skutecznie wesprzeć bateryjkę. Naraz trzeba także pamiętać o tym, ażeby unikać kumulacyjnego odciążenia. Taka sytuacja jest bardzo wroga i może doprowadzić co więcej, iż np.. bateria do laptopa acer ulegnie mechanicznemu zepsuciu i p (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Nauka o odnawialnych źródłach energii w szkole Odnawialne źródła energii - energia słoneczna, energia wiatrowa

W szkole uczymy się różnego rodzaju rzeczy, z których niektóre okazują się bardziej a niektóre mniej przydatne. Ogólnie wiadomo, że na różnego rodzaju lekcjach takich jak biologia czy geografia możemy spotkać się z informacjami na temat odnawialnych źródeł energii. Takie informacje mogą być bardzo cenne, ponieważ przydają się w naszym późniejszym życiu. Jeśli chodzi o te alternatywne źródła energii, które spotykamy w dzisiejszym świecie to przede wszystkim możemy tu wymienić elektrownie wiatrowe, które jak wiadomo są popularne nawet w naszym kraju. Specjalne wiatraki montuje się przede wszystkim w miejscach, gdzie spotykamy się z silnymi wiatrami. Jest to dosyć dostępne rozwiązanie, bo praktycznie wszędzie spotykamy wystarczający wiatr, który radzi sobie z napędzaniem śmigieł (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Co daje nam elektryczność? Odnawialne źródła energii - energia słoneczna, energia wiatrowa

Często nie zdajemy sobie w ogóle sprawy jak wiele udogodnień niesie ze sobą energia elektryczna. Dopiero, gdy na pewien czas zabraknie nam prądu spostrzegamy, że praktycznie jesteśmy odcięci od świata, nie możemy nic obejrzeć, nic ugotować, nie pozostaje nam nic innego jak tylko iść spać. W codziennym życiu nie zastanawiamy się nad tym co posiadamy, bo jesteśmy przekonani, że jest to normalne i tak powinno być. W ostatnich latach bardzo często spotykamy się z silnymi wiatrami i nagłymi nawałnicami podczas których bardzo często następuje zerwanie sieci trakcyjnej. W takim wypadku wiele osób boryka się z różnymi problemami. Oczywiście wiele osób ma specjalne agregaty prądotwórcze, które zabezpieczają przed takiego rodzaju sytuacjami. Jednak z drugiej strony wiatr może być również korzystny jeśli chodzi o energię a mianowicie chodzi tu o coś takiego jak (...)

Zobacz cały wpis na blogu »