Artykuł

Wpisy zawierające słowo kluczowe artykuł.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Huawei planuje nowe laptopy laptopowbateria

MateBook jest już na rynku od roku. Huawei nie zamierza jednak spoczywać na laurach i planuje kolejne modele z tej serii. Jak donoszą przecieki m.in. od Evana Blassa, firma będzie zapowiadać trzy nowe konwertowalne laptopy o oznaczeniach D, E oraz X. Nie wiadomo kiedy sprzęty pojawią się na rynku, ani ile będą kosztować. Za ujawnieniem przecieków stoi znany bloger i "leaker", czyli Evan Blass. Jego doniesienia zazwyczaj później się sprawdzają, więc i tym razem można być prawie pewnym, że Huawei pracuje nad nowymi konwertowalnymi laptopami. To MateBook D, E oraz X. Wszystkie sprzęty będą pracować na Windows 10. MateBook E ma być bezpo (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Microsoft kończy wsparcie dla Windows Vista laptopowbateria

To koniec drogi dla niesławnego w niektórych kręgach systemu operacyjnego. Po dziesięciu latach Microsoft wyciąga wtyczkę z Windows Vista. System operacyjny nie będzie miał już żadnego wsparcia technicznego. Główne wsparcie zakończyło się 10 kwietnia 2012 roku, ale to rozszerzone – dla drugiego service packa – trwało przez kolejne pięć lat. Dziś, czyli 11 kwietnia, Microsoft powiadomił, że nie będzie oferował kolejnych fiksów, łatek z zabezpieczeniami czy jakichkolwiek aktualizacji dla tego systemu. Każdy zatem, kto używa jeszcze Windows Vista, musi liczyć się z tym, że ten system operacyjny stanie się teraz potencjalnie niebezpieczny i dziurawy. Na Windows Vista przestało działać także (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dziura w Wordzie może być użyta do włamania na dowolny system Windows laptopowbateria

Badacze z FireEye odkryli lukę typu zero-day w programie Microsoft Word. Dzięki słabości zabezpieczeń można wstrzyknąć malware na niezaktualizowanych systemach. Wystarczy do tego złośliwy dokument z rozszerzeniem *.rtf. Łatka, jak obiecuje Microsoft, jest już w drodze i powinna pojawić się jutro. Choć Microsoft współpracuje już z FireEye nad załataniem dziur, firma zdecydowała się upublicznićinformacje o słabym punkcie w zabezpieczeniach z racji na coraz większą liczbę zdarzających się ostatnio ataków. Omawiany problem dotyczy wszystkich systemów Windows bez najnowszych aktualizacji, i w których zainstalowany jest Microsoft Word. Atakujący musi tylko namówić ofiarę na otworzenie złośl (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 Creators Update już z pierwszą zbiorczą aktualizacją laptopowbateria

Pewnie jeszcze nie zdążyliście zainstalować Windows 10 Creators Update, a tymczasem Microsoft udostępnił dla tego systemu pierwszą zbiorczą aktualizację. Patch oznaczony jest numerkiem KB4016251 i po instalacji podnosi numer wydania systemu do 15063.13. Pierwsza aktualizacja dla Windows 10 Creators Update rozwiązuje tylko kilka problemów. Microsoft już zakończył prace nad Windows 10 Creators Update. W Windows Update to uaktualnienie zacznie się pojawiać od 11 kwietnia, ale wcześniej w tym tygodniu można je było zainstalować ręcznie. Tymczasem system doczekał się pierwszej zbiorczej aktualizacji z numerem KB4016251. KB4016251 to pierwszy zbiorczy patch dla Creators Update. W oficjalnym wykazie zmian czytamy (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Microsoft ujawnia, co tak naprawdę wie o nas Windows 10 laptopowbateria

Microsoft od prawie dwóch lat wciąż wypuszcza jakieś informacje na temat tego, jakie dane zbiera system operacyjny Windows 10. Od kiedy wybuchła pierwsza afera związana z gromadzeniem informacji o użytkownikach, firma gęsto tłumaczy się z wielu niejasności. Teraz wygląda na to, że wreszcie będzie czarno na białym wiadomo, co w zasadzie wie o nas Windows 10. Jak podaje Terry Myerson z Windows, po raz pierwszy opublikowano kompletną listę danych diagnostycznych, które przeglądane są w wersji podstawowej. Firma przygotowała także zestawienie, które pokazuje jakie dane są zbierane zarówno w wersji podstawowej narzędzi diagnostycznych, jak i tej pełnej. Microsoft daje także w najnowszej Crea (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Baterie laptopów oferują krótszy czas pracy niż twierdzą producenci laptopowbateria

Which? przetestowało 67 różnych laptopów od siedmiu producentów. Komputery sprawdzono pod kątem czasu pracy na baterii. Sześciu na siedmiu producentów zawyża czas pracy na akumulatorze. Testy ujawniły, że wyniki są gorsze od tego, co twierdzą producenci. Tylko jedna firma obroniła się w testach Which?. Zgadniecie, która to? Pierwsze dane o czasie pracy laptopa na baterii pochodzą od producenta sprzętu. Okazuje się jednak, że rzeczywistość bywa inna. Which? postanowiło to sprawdzić. W tym celu na warsztat wzięto aż 67 różnych modeli laptopów od siedmiu firm. Sprawdzono komputery marek Acer, Apple, ASUS, Dell, HP, Lenovo i Toshiba. Testy Which? wykazały, że pr (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
iPhone 8 z Apple A11 Fusion. Produkcja procesorów od kwietnia laptopowbateria

iPhone 8 dostanie nowy układ firmy z Cupertino, czyli Apple A11 Fusion. Jeśli wierzyć plotkom wprost z Azji, to masowe wytwarzanie układów w fabrykach TSMC rozpocznie się już w przyszłym miesiącu. Niestety, na razie niewiele wiadomo o Apple A11 Fusion dla iPhone'ów 8. Spodziewajmy się jednak czterordzeniowego procesora. Economic Daily News raportuje, że TSMC rozpocznie produkcję procesorów Apple A11 Fusion dla smartfonów iPhone 8, jak i iPhone'ów 7s już w kwietniu. Wynika to z faktu, że dostawcy podzespołów muszą zapewnić odpowiednią ilość części przed masowym uruchomieniem składania samych smartfonów, a to ma nastąpić już w czerwcu. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Microsoft ukończył prace nad Windows 10 dla chińskiego rządu laptopowbateria

Microsoft od miesięcy pracował nad specjalną wersją systemu Windows 10 na potrzeby chińskiego rządu. Prace prowadzono we współpracy z chińską grupą CTEC. System jest już gotowy i powinien spełniać wytyczne Chin. Niestety, nie wiadomo dokładnie, co Microsoft zmienił w Windows 10 na potrzeby Państwa Środka. The Wall Street Journal raportuje, że Microsoft ukończył prace nad specjalną wersją Windows 10 na potrzeby chińskiego rządu. System powstał we współpracy z grupą technologiczną CTEC. Niestety, nie wiadomo, co dokładnie zmodyfikowano czy wyłączono w Windows 10 dla Chin. Microsoft chcąc spełnić warunki Chin z pewnością musiał znacząco zmodyfiko (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
5 sposobów na oszczędzanie akumulatora laptopowbateria

Nawet jeśli nasz smartfon nie załapał się do pierwszej dziesiątki telefonów z najlepszymi akumulatorami, to nie znaczy, że musimy biec do sklepu po nowy: dzięki prostym trikom dowiemy się, jak oszczędziĆ mnóstwo energii baterii w poszczególnych systemach. 1. Wykrywanie aplikacji o dużym zużyciu energii Które aplikacje zużywają szczególnie dużo cennej energii? Smartfon szybko nam to zdradzi. Android Dotykamy Ustawienia, Bateria (albo Oszczędzanie energii), w Samsungu jeszcze UŻYCIE BATERII, a w Huawei Apli (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 Creators Update w tym tygodniu ma trafić w ręce Insiderów laptopowbateria

Microsoft finalizuje prace nad Windows 10 Creators Update, czyli kolejną dużą aktualizacją dla "dziesiątki". Jeśli wierzyć przeciekom, to jeszcze w tym tygodniu finalny build RTM powinien zostać udostępniony członkom programu Windows Insider. Oczywiście, najpierw nastąpi to w szybkim pierścieniu aktualizacji. Windows 10 Creators Update to bardzo duże uaktualnienie, które za kilka tygodni zostanie udostępnione dla wszystkich użytkowników systemu. Microsoft testuje je już od kilku miesięcy z członkami programu Windows Insider i prawdopodobnie w tym tygodniu udostępni im finalny build RTM. Po to, aby przeprowadzić ostatnie testy przed premierą. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Od Windows 1.0 do Windows 10 - on przeprowadził taką aktualizację laptopowbateria

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jakby to było przeprowadzić instalację wszystkich wersji systemu Windows? Po kolei, od Windows 1.0 poprzez Windows 95, 98, XP, 7 aż do Windows 10? Pewien fan komputerów PC podjął się takiego wyzwania i spędził na procesie aż trzy dni, z czego większość czasu zajęło mu poszukiwanie legalnych kopii systemu. Windows ma już prawie 32 lata. Tak, okienka z numerem 1.0 debiutowały w listopadzie 1985 roku. Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak wyglądałby proces aktualizacji do najnowszej wersji systemu? Ale nie z Windows 7 do Windows 10 , ale po kolei. Z każdej poprzedniej wersji do kolejnej. Pewien Szkot o imieniu Andy postanowił to pokazać. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Malware znalezione na 38 typach urządzeń z Androidem laptopowbateria

Badacze z Check Point Security odnaleźli groźną infekcję w 38 typach urządzeń z systemem operacyjnym Android. Malware pojawiło się już preinstalowane w telefonach należących do dużej firmy telekomunikacyjnej i międzynarodowej firmy technologicznej. Malware nie zostało dodane przez producenta, było zainstalowane przed wysłaniem do klientów. Złośliwe aplikacje nie były częścią oprogramowania oddawanego razem z "gołymi" telefonami, zostało zainstalowane gdzieś w środku łańcucha przesyłowego. Sześć przypadków było wręcz takich, żeprogramów nie dało się usunąć z poziomu konta użytkownika, trzeba było wykonać tzw. flashowanie telefonu. Większość malware to złodzieje danych i aplikacje wrzucające reklamy. Pojawiło się jednak nawet i ransomware zwane Slocker, które może zaszyfrować pliki i żądać okupu w zamian za odblokowanie danych. Wśród złośliwych programów znalazło się także malware Loki, które, jak podaje Ch (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 pozwoli wypróbować aplikacje bez instalowania laptopowbateria

Microsoft ogłosił, że wprowadza do Windows 10 nową funkcję, Playable Apps. Dzięki niej będzie można zobaczyć w akcji aplikacje pochodzące ze Sklepu Windows bez potrzeby ich instalowania, jak to jest obecnie. Program ogłoszono w zeszłym tygodniu i w ten sposób będzie można strumieniować aplikacje na Windows 10, aby je zobaczyć przez trzy minuty. Microsoft wprowadza kolejną nowość dla deweloperów aplikacji - Playable Apps. W zeszłym tygodniu gigant z Redmond ogłosił pilotażowy program w Windows Dev Center, który pozwoli strumieniować aplikacje w systemie Windows 10 . W ten sposób użytkownicy będą je mogli zobaczyć w akcji bez potrzeby instalowania. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Windows 10 15055 do pobrania. Finalny Creators Update to Windows 10 1703 laptopowbateria

Microsoft udostępnił w szybkim pierścieniu aktualizacji Windows Insider kolejną kompilację Windows 10 - build z numerem 15055. W tej wersji nie ma nowych funkcji i wprowadzono jedynie poprawki wielu błędów. Co jednak najistotniejsze, ten build zawiera już informacje o Windows 10 1703. Tak, to numer finalnej wersji aktualizacji Creators Update. Windows 10 build 15055 to najnowsza kompilacja z gałęzi Redstone 2, którą Microsoft udostępnił członkom programu Windows Insider. Już na wstępie warto wspomnieć, że nie znajdziecie tu nowych funkcji. Poprawiono jedynie liczne błędy, o których przeczytacie w źródle informacji. Najważniejszą infor (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
iPhone Edition - pod taką nazwą może zadebiutować iPhone 8 laptopowbateria

iPhone Edition. Tak może w rzeczywistości nazywać się iPhone 8, który jest obiektem coraz większej liczby przecieków. Informację przekazało sprawdzone w przeszłości źródło, które często publikuje prawdziwe plotki związane z planami Apple'a. Nowy iPhone Edition może jednak pojawić się w sprzedaży nieco później niż modele 7s. Macotakara, czyli japoński blog, który w przeszłości dostarczał nam sprawdzonych informacji z obozu Apple'a, raportuje, że iPhone 8 może zadebiutować pod nazwą iPhone Edition. Jak dobrze pamiętamy, najdroższe zegarki Apple Watch w złotych obudowach też miały taki dopisek w nazwie. Jest więc prawdopodobne, że w przypadku nowego smartfona też tak będzie, bo ma to być telefon klasy premium (...)

Zobacz cały wpis na blogu »