Apokalipsa

Wpisy zawierające słowo kluczowe apokalipsa.


« najpopularniejsze słowa kluczowe

Resident Evil 2: Apokalipsa (2004) Haken W Obłokach Trzeźwości

Resident Evil 2: Apokalipsa (2004)   Zalążek cyklu zachwalałem, a druga część wprawiła mnie w poczucie zawodu. Efekty specjalne stoją na wyższym pułapie, ale co z tego, jeśli nie mogłem podpiąć się pod kontynuację tej historii. Dialogi odebrałem jako wyjątkowo durne, a nowe postacie zupełnie nieciekawe (jedynie najmłodsza z bohaterek mi zaimponowała i cicho kibicuję tej młodej damie). Nemezis wypadł super, a i końcowe sekwencje zadziałały tak, jak ma wpływać na człowieka film akcji. Sequel mocno średni, co nie oznacza, że zamierzam porzucić przygodę z Resident Evil, o nie nie; wkrótce przysiądę do części trzeciej i nie omieszkam napisać kilka słów na jej temat. W każdym razie nie ma tragedii, ale widoczny jest znany sequelom schemat stopniowego pikowania w dół. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Resident Evil (2002) Haken W Obłokach Trzeźwości

Resident Evil (2002)   Świetny początek serii opowiadającej o ludzkiej głupocie i walce z jej skutkami.   Muzyka rewelacja, główna bohaterka (Milla Jovovich) urocza i sympatyczna. Fajne jest też to, że reżyser nie garnie się do pierwszego starcia z zombiakami i stopniowo buduje napięcie, które zresztą i później jest obecne. Przemienione psy mi się najbardziej podobały z armii żywych umarłych. Jest akcja i przygoda, przygoda, w której chce się trwać. Zakończenie zachęca do kontynuacji. Dostałem właściwie wszystko to, co otrzymać chciałem. Dialogi może nie powalają, ale nie ujmuje to zbytnio tej produkcji.   (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Konieć świata Teksty piosenek

Boję się końca świata, tak, tak, tak.Ścigam się z życiem, w sumie gram.To straszne w momencie koniec.O nagle uświadamiam sobie,   Że może tak być, i trudnoco drugi pakuje się w gównoJa wchodzę w track luźno,chodź temat poważny zrób to.   Tak mówię sobie codziennie,Nie czaję świata-bezcenne.Widzę przez czarne okulary,nie przez różowe stary.   Jestem pesymistą i dobrze.Nie chcę tego co świat mi da,Chcę to co ogarnę sam,Mam taki bezczelny plan.

Zobacz cały wpis na blogu »
milczc Milcząc

Nastał czas by zaczął się czas apokalipsy! To co kiedyś było w mojej głowie, to co mówiła mi intuicja zaczyna mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości. Czułam, że końcówka tego roku będzie punktem zwrotnym i kiedy pojawił się demon przeszłości, uciekłam.... Być może pomyślicie sobie jak to? Ucieczka? Synonim tchórzostwa ma być aktem odwagii? Tak! W tej sytuacji tak! Bo wiedziałam, że już nie będzie powrotu, że to wszystko co było do tej pory wyjdzie na światło dzienne. Tylko jednego nie przewidziałam, że osoba, która była w jakiś tam sposób dla mnie bliska mnie zdradzi! I nie chodzi mi o Romeo czy też księcia, a o osobę, dla której zawszę byłam. Kiedy walił jej się świat stałam wiernie u jej boku i niczym jak z małym dzieckiem pomagałam stawiać pierwszę kroki. A ona? Ona w geście podziękowania sprzedała mnie, moje mroczne tajemnice demonowi.... jestem teraz wściekła, czuję sie oszukana i zdradzona, ale wiem, że nic się nie dzieję bez powodu, może mi wyświadczyła z (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Rozdział 3 Rozdział 1

Cała nasza czwórka czeka przed salą odpraw, znajdującej się w najbardziej strzeżonej części podziemi. Tutaj bowiem jest całe centrum dowodzenia oraz schron, który ma nas ochronić przed zagrożeniem, które zdoła przedostać się przez wszystkie cztery poziomy. Naturalnie to bezpieczne schronienie nie jest przeznaczone dla wszystkich...    Drzwi otwiera nam czarnoskóry żołnierz, który wychodzi na zewnątrz zostawiając nas sam na sam z naszymi władzami. W tej chwili w pomieszczeniu panuje przejmujący półmrok. Palą się jedynie dwie żółte lampki przed nami. Trochę dodatkowego światła daje potężny ekran na jednej ze ścian, na którym obecnie nic nie jest wyświetlone. Przy długim stole siedzą cztery osoby. Od prawej spod wąskic (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Akira. Moc Absolutna deprawuje absolutnie No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Tytuł: “Akira” Reżyseria: Katsuhiro Otomo Rok produkcji: 1988 Kraj produkcji: Japonia Gatunek: anime, science-fiction, cyberpunk, postapokaliptyczny Pogromca konkurencji Japonia słynie z dobrych komiksów i filmów animowanych. Każdego roku w Kraju Kwitnącej Wiśni ukazuje się mnóstwo mang i anime, a niektóre z nich zyskują popularność i uznanie również na Zachodzie. Rysunkowe dzieła, tworzone przez Japończyków, są niezwykle zróżnicowane. Można je dzielić ze względu na formę, problematykę i główną grupę docelową. Każdy twórca mangi czy anime musi się liczyć z ogromną konkurencją oraz wysokimi wymaganiami publiczności. Przy tylu rywalach i tylu wybrednych odbiorcach osiągnięcie sukcesu jest piekielnie trudne. Są jednak ludzie, którym udało się przebić na rynku i rozg (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Płatki róży Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus

 Płatki róży 34. Płatki róży na wietrze szepczą do ucha o mnie Jezusie Chrystusie na Ziemi lecz oprócz istotnych, kto ich słucha, kto się nad tym choć raz zastanowi i sam sprawdzi informację? Jasny krzyż na Ziemi świeci i potwierdza, że mam rację. Lecz gdy do rozumu ludzkiego dotrze taka myśl od razu następuje dywagacja i rozpuszcza się w tłumie myśli i znika dla ludzkiego ducha taka informacja. Naród polski w większości zwie się ‘chrześcijanami’ i jest bez wiedzy, że pod swoją strzechą gości mnie część Pana! (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Film "Metropolis" Fritza Langa. Rozbiór na czynniki pierwsze No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu

Tytuł filmu: “Metropolis” Reżyseria: Fritz Lang Scenariusz: Thea von Harbou Rok produkcji: 1927 Kraj produkcji: Niemcy Gatunek: science-fiction Rodzaj filmu: niemy, czarno-biały Wprowadzenie Uwaga! Poniższy artykuł zawiera spoilery! Celem publikacji jest w miarę wyczerpujące omówienie filmu “Metropolis”, tzn. jego treści jawnych i ukrytych. Pisząc tekst, będę się opierać na superdługiej wersji “Metropolis”, cudownie odnalezionej w roku 2008 i opublikowanej (w formie odrestaurowanej) w roku 2010. Nie należy jej mylić z tą wypuszczoną na ekrany w roku 2001. Wersja, z której skorzystałam, zawiera sceny i ujęcia, które przez wiele lat były uznawane za zaginione. Jest ona prawie pełna (czytaj: niemal całkowicie zgodna z oryginalną, przedwojenną, reżyserską). O dziele Fritza Langa (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Każda minuta ważna! Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus

Każda minuta ważna! 25.  Każda minuta ważna dla rozwoju ziemskiego ducha. Bezczynne trwanie, negatywne zdanie, które w ciemności wpędza ducha, gdy ten jest pozbawiony słuchania siebie. Każdy, kto obecnie ma rozum rozbudowany, pogrąża się coraz mocniej w rozmyślaniu nad chorymi sprawami. Myśli go ‘zjadają’ coraz mocniej. Trzyma się uporczywie ich, już brak siły, pogrąża się zdecydowanie, sam tego jest bez widzenia. Brak czystego widzenia na siebie ducha. Ojczyzna (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Dookoła Światło do ludzi woła! Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus

Dookoła Światło do ludzi woła! 23.  Motywuje każdego do wzlotu duchowego, ostrzega przed zamknięciem sobie drogi ostatecznie do powrotu do domu duchowo istotnego. Ciche nawoływanie z wnętrza ciebie ducha, często tobie to przypomina, to tęsknota coraz mocniej się nasila, do powrotu wzywa. Uświadom sobie kim jesteś, co masz na tej Ziemi zrobić i naciśnij pedał gazu, aby jeszcze wszystko nadrobić i przed sądem ostatecznym zdążyć. Ludzie mówią o miłości, o uczuciach, a to przecież cechy ciebie ducha, czas zac (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Szczęśliwi Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus

Szczęśliwi 22. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Bicze Światła Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus Wielka Księga Objawień Jezus Chrystus

 Bicze Światła 21. Bicze Światła nad Ziemią trzaskają, sąd dla ludzi ogłaszają. Każdego ducha do porządku i praw Bożych przestrzegania wzywają. Tych, co są bez posłuchu, skutki zwrotne chcenia bezwzględnie ich dopadną, zbierają co zasiali w całym swoim bycie. Wypadkowość większych grup ludzi narasta! Sami ludzie sobie zawdzięczacie stan waszego życia, zło w was samych wzrasta i wypełnia całe ziemskie bycie. Ostrzeżeń bez odbierania, bo duchowo głusi jesteście, zaufaliście technice, którą rozum stworzył i ten rozum was pogrążył całkowicie. Jesteście jak samochó (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Tak jest Uzdrowiciel ze Światła Romuald Statkiewicz Uzdrowiciel ze Światła Romuald Statkiewicz Jezus Chrystus

 Tak jest 28. Tak jest, tak było i tak będzie, gdy odpadnie wszystko od ducha i zabłyśnie jak znicz ognisty, wtedy będzie czysty, a teraz dąży do tego. Nowe wartości się liczą, stare przegniły, we wzlocie przeszkadzały. W używkach; alkoholu, narkotykach, związkach rodzinnych czy pętach małżeńskich znajdziecie stare graty wasze z życia poprzedniego. Aby do nowego zmierzać, strych i piwnicę, cały dom czas odświeżać, pozbyć się bagażu śnieżnym kurzem zawianego, leżą już tam od wieków i jak choroby bez leczenia niczym rany ropieją, dając odór wielki, że przyciąga ciemnych, jak bagno. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
ŻAŁOBA NARODOWA! Przesłanie Mojżesza apostoła Prawdy

  ŻAŁOBA NARODOWA! 16. Władze ogłaszają żałobę narodową, bo w katastrofie lotniczej zginęło dwadzieścia osób. Nikt się jakoś nie przejmuje, że na Ziemi przebywa Żywe Słowo w osobie Jezusa Chrystusa. Nikt Go nie rozpoznaje, a przecież to wysłannik Pana Najwyższego. (...)

Zobacz cały wpis na blogu »
Kometa Uzdrowiciel ze Światła Romuald Statkiewicz Uzdrowiciel ze Światła Romuald Statkiewicz Jezus Chrystus

 Kometa 27. Kometa na niebie stała i na Ziemi się przejawiała. Ptaki głośno ćwierkają, przyszłość na Ziemi moją zapowiadają. Wszystko się ciągle zmienia, przemienia, aż dojrzałość swoją osiągnie w Miłość i w Bożej Woli. Ptaki nadal ćwierkają, cały złoty chór siedzi i wyraźnie widzi działanie Miłości we mnie części Pana. Każdy, kto mnie Jezusa Chrystusa na Ziemi spotka osobiście, dozna objawienia i życie duchowe na lepsze zmienia lub podniesiony na chwilę opadnie z pow (...)

Zobacz cały wpis na blogu »