Wymarzony hotel blisko morza? – Krynica Morska i jej olbrzymie możliwości

kategoria: Ciekawostki   dodane: 24/07/2023
Krynica Morska to miasto jedyne w swoim rodzaju. Umiejscowiona na Mierzei Wiślanej, posiada dostęp zarówno do morza, jak i Zalewu Wiślanego. To miejsce piękne, spokojne, wolne od pośpiechu i zgiełku – charakterystycznych dla innych dużych miast. Trudno się więc dziwić, że tak wielu turystów każdego roku podąża do Krynicy, szukając odpoczynku i odcięcia od codzienności. Kluczową w tym rolę odgrywają hotele blisko morza...
  1. Wakacje dla całej rodziny w Krynicy Morskiej.
  2. Hotel w pobliżu morza i blisko centrum Krynicy Morskiej.
  3. Wybór renomowanego hotelu w Krynicy Morskiej.
  4. Jedyny taki ośrodek wypoczynkowy – o czym warto pamiętać?

 

Wakacje nad polskim morzem gwarantują szereg atrakcji i możliwość komfortowego wypoczynku zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych turystów. Piękne widoki, ogrom zabytków i malownicze plaże niemal dosłownie przenoszą nas do innego świata, z którego nie chce się wracać. Doskonale obrazują to takie miejsca jak Krynica Morska – wskazywana jest jako jedno z ciekawszych i urokliwszych miast w kraju. Trudno się z tym nie zgodzić, zwłaszcza spędzając urlop w hotelu blisko morza.

 

Wakacje dla całej rodziny w Krynicy Morskiej

 

Mierzeja Wiślana to stosunkowo wąski piaszczysty wał (naniesiony przez prądy morskie i wiatr), rozciąga się od samego Gdańska aż do rosyjskiej Piławy. Co istotne, nie jest to miejsce charakteryzujące się gęstą zabudową i pokaźną liczbą mieszkańców. Mierzeja słynęła niegdyś z małych wiosek rybackich. Dzisiaj przekształciły się one w kompleksy turystyczne – na olbrzymie metropolie brakuje tam przestrzeni.

I właśnie to jest największą zaletą Mierzei Wiślanej: każdy turysta zagłębiający się w nią, wstępuje do innej krainy. Docierając do urokliwej i spokojnej miejscowości – Krynicy Morskiej, spodziewać się możemy wszelkich wygód i udogodnień, jednocześnie pozostając wolnymi od negatywnego wpływu industrializacji. Odnajdą się tam miłośnicy bliskości z naturą, zwolennicy szeroko pojętych aktywności fizycznych, turyści pragnący poznawać lokalną kulturę i zabytki oraz każdy, kto po prostu szuka odpoczynku.

 

Hotel w pobliżu morza i blisko centrum Krynicy Morskiej

 

Pamiętajmy, że na finalne zadowolenie z wakacji bezpośrednio wpływa miejsce, w którym się zatrzymamy. Powinno spełniać wszystkie oczekiwania gości, w tym zapewniać tak potrzebne atrakcje (także dla dzieci) i wypoczynek. Dlatego też najlepszym wyborem będzie wysokiej jakości hotel blisko morza. Krynica Morska słynie z tego typu ośrodków wypoczynkowych, czego doskonałym przykładem jest Hotel*** NAT (Neptun).

Hotel ten leży w bliskim sąsiedztwie morza (zaledwie 100 m dzieli go od szumiących fal i pięknych wschodów i zachodów słońca) i nadmorskiego lasu. Gwarantuje to pełen spokój i zarazem daje możliwości do przyjemnych spacerów. Jednocześnie hotel pozostaje w pobliżu popularnego "Wielbłądziego Garbu", ale i centrum miasta, gdzie znajdziemy np. zabytkowy kościół. Krynica to też nietuzinkowa latarnia morska – widoki z jej szczytu zapierają dech w piersi.

Nie zapominajmy również o Zalewie Wiślanym: kolejnym miejscu wartym zobaczenia.

 

Wybór renomowanego hotelu w Krynicy Morskiej

 

Hotel nad morzem w Krynicy Morskiej, na który się zdecydujemy, powinien gwarantować pełną wygodę, między innymi poprzez kompleksowo i nowocześnie wyposażone pokoje czy najwyższej jakości wyżywienie.

Ponadto renomowany hotel zapewnia swoim gościom wiele zróżnicowanych atrakcji. Posiada np. specjalne pokoje do zabaw dla dzieci (tory przeszkód, ściankę wspinaczkową) i świetlicę wyposażoną w sprzęt do tenisa stołowego. Nie mniej istotna jest również najbliższa okolica ośrodka – powinna obfitować w przyjemne dla oka tereny zielone oraz udostępniać do dyspozycji gości kort tenisowy, plac zabaw, zewnętrzną siłownię, boiska do gier zespołowych (siatkówki, koszykówki, piłki nożnej) i różnego rodzaju ścieżki dydaktyczne.

Polskie morze daje także ogrom możliwości turystom preferującym wycieczki rowerowe. Hotel posiadający własną wypożyczalnię daleko ułatwi nam zorganizowanie niezapomnianego wypadu szlakami wzdłuż morza lub Zalewu Wiślanego.

 

Jedyny taki ośrodek wypoczynkowy – o czym warto pamiętać?

 

Krynica Morska to jedno z atrakcyjniejszych i zarazem ciekawszych miast w Polsce. Położone na piaszczystym wale (Mierzei Wiślanej), od północy i południa otoczona jest wodą (znajduje się między Morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym). Co ciekawe, w związku z tym, że cała Mierzeja jest tak naprawdę jedną wielką wydmą, nie jest to teren równo płaski. Niejednokrotnie przyjdzie nam wspinać się na mniejsze i większe wzniesienia, a w pobliżu Krynicy mieści się najwyższa stała wydma w Europie – "Wielbłądzi Garb" (49,5 m n.p.m.).

Co za tym idzie, wybierając hotel przy morzu w Krynicy Morskiej, znajdziemy się w miejscu wyjątkowym i zachwycającym pod każdym względem. Niemal pewne jest, że zostawimy tam swoje serce i z radością będziemy wracać na Mierzeję, kiedy tylko nadarzy się do tego okazja.

Czy istnieje zatem idealny urlop? – Wszystko na to wskazuje!