Wigilia firmowa Poznań - jak ją zorganizować?

kategoria: Ciekawostki   dodane: 29/05/2023
Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto organizować wigilię firmową. W naszej opinii takie świąteczne spotkanie to świetny sposób na zacieśnienie więzi między pracownikami, okazanie wdzięczności ze strony pracodawcy oraz uczczenie Bożego Narodzenia. Warto zadbać o klimat na takim wydarzeniu i wybrać lokal w Poznaniu, który oferuje wynajem na wyłączność. Dzięki temu wigilia będzie miała prywatny charakter i nikt obcy nie będzie zakłócał przebiegu imprezy.
  1. Jak zorganizować wigilię firmową?
  2. Dlaczego warto zorganizować wigilię dla pracowników?
  3. Na co zwrócić uwagę wybierając lokal na firmową wigilię?

W poniższym artykule zawarliśmy najważniejsze porady, których potrzebujesz, aby zorganizować udaną wigilię firmową. Zapraszamy do lektury!

Jak zorganizować wigilię firmową?

Wigilie firmowe to świetny sposób na integracje zespołu pracowników. Aby jednak spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i sprostało oczekiwaniom każdego, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii podczas jego organizacji. Jakich? Odpowiadamy poniżej!

Ustalenie daty i miejsca

Choć wydaje się to najprostsze, wybór odpowiedniego lokalu może być nie lada wyzwaniem. Według nas takie spotkania najlepiej organizować w przytulnej restauracji w Poznaniu, która dodatkowo podkreśli magię świąt. Wybierając datę spotkania wigilijnego, postaraj się wybrać termin atrakcyjny dla większości osób. 

Budżet

Dokładnie określ budżet, który możesz przeznaczyć na wigilię firmową. Należy wziąć pod uwagę wynajem sali, catering i ewentualne atrakcje dodatkowe.

Menu

 

Dania na firmową wigilię mogą być tradycyjne, jak i bardziej wymyślne. Warto skonsultować się z firmą cateringową lub bezpośrednio z restauracją w Poznaniu, która pomoże w wybraniu odpowiedniego menu. 

Dekoracje

Wigilia firmowa, jak i każda inna, wymaga stworzenia odpowiedniego nastroju. Warto zadbać o to, aby w lokalu znalazła się choinka, światełka, girlandy lub inne, świąteczne ozdoby. Takie dekoracje w przytulnej restauracji stworzą niesamowity klimat.

Prezenty

Może być to nieco kłopotliwe zwłaszcza w przypadku większych grup, ale jeśli budżet na to pozwala, warto wręczyć pracownikom nawet mały upominek. Jest to sposób na wyrażenie wdzięczności za ich pracę w ciągu całego roku.

Plan imprezy

Warto ustalić harmonogram wigilii firmowej, aby wiedzieć, kiedy jest pora powitania, obiadu, podziękowań i ewentualnych rozrywek.

Dlaczego warto zorganizować wigilię dla pracowników?

Podpowiedzieliśmy już, jak zorganizować wigilię firmową, teraz postaramy się wytłumaczyć, dlaczego warto. 

Wigilia firmowa może przynieść wiele pozytywnych skutków m.in. wpłynąć na relacje między pracownikami, jak i oczyścić atmosferę w przypadku ewentualnych sporów. Dodatkowo:

  • jest to idealna okazja na uczczenie świąt Bożego Narodzenia ze swoimi współpracownikami;
  • może zmotywować pracowników, jak i zwiększyć ich zadowolenie z pracy;
  • wigilia firmowa może być okazją, aby poznać różne kultury i tradycje świąteczne;
  • kreuje pozytywny wizerunek firmy, a dobra restauracja tylko wzmoże ten efekt;
  • jeśli zależy Ci na budowaniu relacji także z klientami i partnerami biznesowymi, wigilia firmowa to dobry moment na spędzenie z nimi czasu w nieco mniej formalnej atmosferze.

Na co zwrócić uwagę wybierając lokal na firmową wigilię?

Aby spotkanie w pełni się udało, restauracja w Poznaniu, w której planowana jest wigilia firmowa, powinna spełniać poniższe kryteria.

Dodatkowo podpowiadamy, że jeśli szukasz przytulnej restauracji w Poznaniu, w której zorganizujesz nie tylko wigilie, ale także konferencje, bankiety i wiele innych rodzajów spotkań, kliknij https://andersiahotel.pl/konferencje/bankiety-i-imprezy. Jest to lokal w Poznaniu, który umożliwia spotkania dla firm w centrum miasta. 

Pojemność i lokalizacja

Firmowa kolacja wigilijna powinna być zorganizowana w lokalu, który komfortowo pomieści wszystkich pracowników i dodatkowych gości. Warto zwrócić uwagę, aby znalazła się także przestrzeń do swobodnego poruszania się i ewentualnego tańca. Wybierając lokal w Poznaniu najlepiej wybrać ten, który znajduje się w centrum miasta, dzięki czemu zaproszone osoby nie będą miały problemu z dojazdem.

Udogodnienia

Kolejną ważną kwestią przy wyborze restauracji jest to, czy miejsce na wigilię firmową ma udogodnienia takie jak parking, toalety, garderoba, ułatwienia dla osób niepełnosprawnych itp. Ponadto jeśli planujesz korzystać z technologii podczas kolacji wigilijnej, upewnij się, że lokal posiada niezbędne urządzenia np. ekran, projektor i głośniki. 

Wystrój i atmosfera

Świąteczne spotkanie wymaga odpowiedniego klimatu i dekoracji. Wybierając restaurację w Poznaniu, zwróć uwagę, czy można dostosować ją do wigilijnego charakteru, a może właściciele lokalu mogą zrobić to za Ciebie.

Referencje i opinie

Firmową wigilię w Poznaniu warto organizować w miejscach, które mają już doświadczenie w tego typu spotkaniach. Podejmując ostateczny wybór, zwróć uwagę na opinie i referencje klientów, którzy mieli okazję korzystać już z usług restauracji lub hotelu.

Podsumowując, święta to magiczny czas, w którym warto docenić swoich pracowników. Odpowiednio zorganizowana wigilia firmowa może podnieść ich morale i zintegrować zespół, a pracodawcy daje możliwość docenienia ich wysiłku za cały rok pracy.