Wakacje na Santorini

kategoria: Ciekawostki   dodane: 16/04/2021
Nie bez powodu Santorini bywa określane jako wizytówka Grecji. Cudowne widoki zachodzącego słońca, piękne pejzaże i klimatyczne wąskie uliczki sprawiają, że ta niewielka wyspa co roku przyciąga wielu turystów. Chcąc uniknąć tłumów i cieszyć się atrakcjami Santorini, warto wybrać luksusowe wczasy oferowane przez najlepsze biuro podróży. Da to gwarancję, że spędzony na wyspie czas pozostanie w pamięci na długo.

Historia Santorini

 

Tak chętnie wybierane na wakacje Santorini bywa nazywane czasem mityczną Atlantydą. Związane jest to z jego niezwykłą historią. Około XV w.p.n.e. doszło tam bowiem do ogromnej erupcji wulkanu, która doprowadziła do zniszczenia wyspy. Sam środek, gdzie znajdował się wulkan, uległ zapadnięciu, nadając Santorini charakterystyczny wygląd. Siła wybuchu była tak wielka, że jego skutki odczuwano setki kilometrów dalej.

Pomimo tak ciekawej przeszłości, miejsce to zyskało swą popularność stosunkowo niedawno. Jeszcze w zeszłym stuleciu Santorini zamieszkiwane było przez grecką biedotę. To, jak słabo rozwinięta była ta wyspa, obrazuje fakt, że pierwsze auto zaczęło jeździć po tamtejszych drogach dopiero w 1980 r. Obecnie sytuacja zmieniła się diametralnie. Biura podróży organizują wczasy i podróże szyte na miarę, w trakcie których prezentuje się piękno tego zakątka. W ciągu kilkudziesięciu lat Santorini z biednej wysepki stało się miejscem idealnym na ekskluzywne wakacje.

;

Co warto zobaczyć na Santorini?

 

Jednym z bardziej charakterystycznych elementów, z którym kojarzone bywają wakacje na Santorini, jest jego niespotykana architektura. Białe domy zwieńczone niebieskimi kopułami doskonale współgrają ze skalistym wybrzeżem, na którym się znajdują, tworząc niezapomniany widok. Najpopularniejszym miejscem, gdzie turyści zachwycają się tą scenerią, jest wioska Oia. Tutaj warto zobaczyć zachód słońca podkreślający piękno okolicy. W międzyczasie można wyruszyć do jednej z wielu luksusowych restauracji, gdzie klasyczne greckie potrawy pomogą wczuć się w klimat tego miejsca.

Największe atrakcje na Santorini to z pewnością także Akrotiri oraz Muzeum Prehistorycznej Thery. Tam można zapoznać się bliżej z historią wyspy, a co więcej obejrzeć również doskonale zachowane pozostałości domów, fresków i mozaik. Wszystkie eksponaty swój stan zawdzięczają zakonserwowaniu przez pył wulkaniczny.

 

Dlaczego warto jechać na Santorini z biurem podróży?

 

Przede wszystkim taka zorganizowana podróż będzie najlepszym rozwiązaniem, by uniknąć przeciskania przez tłumy. Zaoszczędzony w ten sposób czas lepiej poświęcić na zwiedzanie tamtejszego wulkanu Nea Kameni. Ponadto najlepsze hotele na Santorini, znajdujące się w ofercie biura CARTER® www.carter.eu, posiadają apartamenty z prywatnymi basenami położonymi w klimatycznych jaskiniach. Wyspa ta nie należy do najtańszych, jednak piękne krajobrazy, klifi, kaldera, urzekające restauracje i niezwykła architektura sprawiają, że spędzony tam czas będzie niezapomniany.

 

 Elitarne biuro podróży CARTER®działanieprzerwanie już od 2003 roku i oferuje luksusowe podróże szyte na miarę oraz wakacje w najlepszych hotelach świata w konkurencyjnych cenach.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu: travel@carter.eu, 22 392 60 16/17

Biuro: ul. Hoża 50/23 w Warszawie

Poszukujecie nietuzinkowych pomysłów na luksusowe wakacje? www.carter.eu/blog/https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/