Tego nikt nie powie Ci o zakładaniu swojego biznesu

kategoria: Biznes i finanse   dodane: 27/09/2021
Założenie własnego biznesu może brzmieć kusząco, zwłaszcza dla osób, które wyraźnie nie zostały stworzone do pracy po osiem godzin dziennie przy biurku. Jednak taki krok nigdy nie jest łatwy i może się okazać, że znacznie przyjemniejszym rozwiązaniem będzie dla nas praca u kogoś na etacie. Zanim zabierzesz się za własną działalność, koniecznie zapoznaj się z tym, czego nikt Ci nie powie o jej zakładaniu.

Tylko jeden na dziesięć biznesów się udaje

 

Założenie własnego biznesu to nawet nie połowa sukcesu. Można wręcz powiedzieć, że patrząc przez statystyki, bardziej prawdopodobne, że to początek twojej porażki. Tylko jeden na dziesięć biznesów odnosi prawdziwy sukces na rynku, reszta albo się zamyka, albo jest tylko dodatkowym źródłem dochodu dla swojego właściciela. Praca na swoim jest bardzo trudna, a kiedy wszystko zależy tylko od nas, łatwo jest się zniechęcić i sobie odpuścić. Przez to wielu młodych przedsiębiorców zamyka się już po roku, bo są zmęczeni albo wypaleni i nie mają ochoty przez kolejny rok prowadzić przedsiębiorstwa, które nie przynosi im tak dużych zysków, na jakie się nastawiali.

 

Na początku będziesz pracować więcej

 

Jeśli osiem godzin w biurze to dla Ciebie za dużo, lepiej nie bierz się za rozwijanie swojego biznesu od zera! Na początku praca na swoim zajmie Ci znacznie więcej czasu, niż standardowy etat, a do tego niekoniecznie przełoży się to na większe zyski. Na początku musisz walczyć o to, żeby twoja marka stała się rozpoznawalna i dotarła do jak największej liczby klientów, pomimo zapewne sporej konkurencji już istniejącej w twojej niszy. Pracować będziemy do rana do wieczora, a czasem nawet w nocy, jeśli w ciągu dnia będziemy mieć sporo klientów. I wszystko będziemy robić sami, od świadczenia usług czy sprzedaży towarów aż po reklamowanie się w social mediach.

 

Biznesmen wcale nie zarabia wiele

 

Nie zakładaj też, że twoje zarobki nagle wystrzelą, a Ty w kilka miesięcy zarobisz na całe swoje życie. Biznes na początku to bardzo małe pieniądze, a niejednokrotnie nawet straty. Jeśli jesteś działalnością jednoosobową, nie dasz rody samodzielnie zarobić milionów, a dobrze będzie, jeśli zarobisz na swoje utrzymanie już od pierwszych miesięcy działania. Z czasem przychodów może być znacznie więcej, ale do tego potrzeba wytrwałości i wyczucia rynku. To może utrudnić pracę zwłaszcza młodym przedsiębiorcom zakładających pierwszy biznes, bez większego rozeznania. Nie możemy dać się zjeść konkurencji, a jednocześnie musimy cały czas pozyskiwać nowych klientów.