Tablica korkowa – dlaczego warto mieć ją w domu?

kategoria: Ciekawostki   dodane: 12/02/2023
Na pozór prosty przedmiot, jakim jest tablica korkowa, ma zaskakująco wiele zastosowań. Do czego może służyć? Zaledwie kilka przykładów pokazuje, dlaczego warto kupić taką planszę do domu lub biura.

Zastosowania tablicy korkowej

Zapamiętanie ważnych terminów i innych ważnych informacji, szczególnie gdy jest ich dużo, nie zawsze się udaje. Aby nie ryzykować przegapienia np. wizyty u lekarza lub rozmowy o pracę, warto zapisać ich daty w różnych miejscach. Dobrym rozwiązaniem są aplikacje kalendarzy dostępne m.in. na smartfony. Oprócz tego przydaje się tablica korkowa, która po umieszczeniu przy biurku lub w innym ważnym miejscu zawsze będzie eksponować ważne informacje. Dzięki temu wystarczy przejść obok niej, by mimochodem przypomnieć sobie o zadaniach do wykonania.

 

Zalety tablic korkowych nie kończą się na przypominaniu o terminach ważnych wydarzeń. Taką planszę można wykorzystać np. do nauki języków obcych. Będzie ona powierzchnią, do przypinania fiszek, czyli karteczek ze słowami lub przykładowymi zdaniami do zapamiętania. Tę samą metodę można wykorzystać także do zapamiętywania wzorów matematycznych, fizycznych lub chemicznych. Podobnym zastosowaniem tablicy korkowej jest przytwierdzanie kartek z datami wydarzeń, co pomoże w nauce historii.

 

Tablica korkowa przyda się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Najmłodsi mogą umieścić na niej plan lekcji. Starszym przyda się np. do zawieszenia harmonogramu spotkań z klientami, godzin i dat wideokonferencji ze współpracownikami lub terminów wykonania projektów. Szczególnie dziś, w czasach powszechnej pracy zdalnej, zastosowania tablic korkowych są nie do przecenienia. Taką planszę można też wykorzystać jako powierzchnię do wieszania na niej małych przedmiotów takich jak klucze.

Kształty tablic korkowych

Mnogość kształtów sprawia, że tablice korkowe bez kłopotu można dostosować do swoich potrzeb. Producenci tworzą bowiem nie tylko prostokątne plansze do powieszenia na ścianie. W sprzedaży dostępne są także duże tablice na nóżkach. Znajdą one zastosowanie m.in. w biurach, pomagając w prezentacji informacji podczas szkoleń, dyskusji w zespole lub odprawy u przełożonego.

 

Mniejsze modele przydadzą się do powieszenia nad biurkiem. Sprawdzą się ponadto jako przestrzenie do umieszczania zdjęć, będąc doskonałą alternatywą dla cyfrowych ramek do fotografii. Jeśli z jakichś przyczyn przytwierdzenie tablicy korkowej do ściany nie jest możliwe, warto wybrać stojące plansze wyposażone w tylną nóżkę.