Ranking kredytów gotówkowych – kwiecień i maj 2020

kategoria: Ciekawostki   dodane: 15/04/2020
Kredyty gotówkowe pozwalają zrealizować wiele celów konsumpcyjnych i obecnie są dostępne bez wychodzenia z domu – wniosek można złożyć przez internet. Jaka oferta jest najkorzystniejsza? Przedstawiamy aktualny ranking kredytów gotówkowych – stan na kwiecień 2020.

Kredyty gotówkowe pozwalają zrealizować wiele celów konsumpcyjnych i obecnie są dostępne bez wychodzenia z domu – wniosek można złożyć przez internet. Jaka oferta jest najkorzystniejsza? Przedstawiamy aktualny ranking kredytów gotówkowych – stan na kwiecień 2020.

 

Ranking kredytów gotówkowych, przygotowany przez Totalmoney, pozwala zdobyć najtańszy kredyt gotówkowy na dowolny cel. Jeśli interesuje Cię kwota 20 000 zł z rozłożeniem okresu kredytowania na 48 miesięcy, to skorzystaj z rankingu ofert, a szybko znajdziesz najkorzystniejsze rozwiązanie. W kwietniu 2020 roku najniższe raty oferował bank Citi Handlowy – miesięczne zobowiązanie wynosiło 373,13 zł. Klient, który zdecydował się na to rozwiązanie, będzie musiał ostatecznie zapłacić 17 910,21 zł. Prowizja wynosi 2,90%, oprocentowanie 7,49%, a RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) – 9,35%. Oferta jest dostępna bez wychodzenia z domu – wniosek o kredyt gotówkowy można złożyć przez internet.

Na drugim miejscu rankingu kredytów gotówkowych znalazła się propozycja Alior Banku. Oferta również jest dostępna online, nie trzeba zatem udawać się do stacjonarnego oddziału. Wysokość miesięcznej raty to 373,20 zł. Całkowita kwota do spłaty wynosi w omawianym przykładzie 17 913,81 zł, a oprocentowanie 8,99%. Darmowa za to jest prowizja – wynosi 0,00%. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest nieco wyższa niż w przypadku oferty banku Citi Handlowy – wynosi 9,37%.

Na podium znalazła się również propozycja Santander Bank Polska. Instytucja oferuje kredyt gotówkowy z miesięczną ratą w wysokości 381,50 zł. Prowizja wynosi 3,94%, oprocentowanie 8,12%, a RRSO – 10,62%. Klient, który zdecyduje się na tę ofertę, będzie musiał ostatecznie zapłacić 18 312,03 zł.

Wyższą ratę oferuje bank BNP Paribas, który znalazł się na czwartym miejscu naszego rankingu kredytów gotówkowych. W tym przypadku miesięczny koszt wyniesie 402,81 zł. Całkowita kwota do spłaty do 19 335,03 zł, prowizja 10,00%, oprocentowanie 8,00%, a rzeczywista roczna stopa oprocentowania – 13,85%.

Ranking kredytów gotówkowych – na co należy zwrócić uwagę?

Ranking kredytów gotówkowych to przydatne narzędzie, które umożliwia ocenę dostępnych na rynku ofert różnych banków. Rozwiązanie dostępne w serwisie totalmoney.pl pozwala na filtrowanie wyników według różnych kryteriów – oprocentowania, wysokości raty, prowizji, całkowitej kwoty do spłaty czy rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Dzięki temu można wybrać rozwiązane dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego kredytobiorcy.

Jak wybrać ofertę w oparciu o ranking kredytów gotówkowych?

Decydując się na konkretną ofertę należy pamiętać, że na koszt zobowiązania składa się wiele czynników. Jednym z nich jest oprocentowanie, które z reguły jest liczone według zmiennej stopy procentowej. Często zależy od kwoty kredytu, okresu kredytowania, ale na jego wysokość może też mieć wpływ zdolność kredytowa wnioskodawcy. W przypadku osób, które nie osiągają wysokich zarobków lub nie mają klarownej historii kredytowej, bank może zastosować wyższe oprocentowanie.

Jeśli chcesz zaciągnąć tani kredyt gotówkowy, zwróć jednak uwagę nie tylko na oprocentowanie, ale również inne dodatkowe koszty. Często zdarza się, że bank wymaga prowizji za udzielenie kredytu, która może być uzależniona od okresu kredytowania. Wiele instytucji stosuje również obligatoryjne ubezpieczenia, które także podnoszą koszt kredytu gotówkowego. Przed podpisaniem umowy należy zatem dokładnie zapoznać się ze wszystkimi warunkami zobowiązania. 

Jak uzyskać kredyt gotówkowy online dzięki rankingowi?

Rankingi kredytów gotówkowych umożliwiają wysłanie indywidualnego zapytania do banku z prośbą o kontakt. Dzięki temu nie trzeba stać w kolejkach – proces wnioskowania o kredyt może odbyć się całkowicie zdalnie, np. przez internet lub telefon. Osoba składająca wniosek o przyznanie dodatkowych środków powinna przygotować dane z dowodu osobistego, a także wysokość dochodów i zobowiązań, informacje o stażu pracy, nazwie pracodawcy. Czasem bank wymaga również przedstawienia wyciągów z konta bankowego za ostatnie 3 miesiące. Umowę można podpisać za pośrednictwem kuriera bankowego lub online.