Pożyczki na dowód – szybki sposób na otrzymanie dodatkowych środków

kategoria: Biznes i finanse   dodane: 12/07/2022
Pożyczanie pieniędzy jeszcze kilka lat temu kojarzyło się ze stertą dokumentów do wypełnienia i długim czasem oczekiwania na decyzję. Zrewolucjonizowały je jednak popularne pożyczki na dowód.

Pożyczki na dowód – co to takiego?

Pożyczki na dowód to produkt finansowy doskonale znany niemal wszystkim klientom firm z sektora pozabankowego. Listę najpopularniejszych pożyczek znajdziesz na pozyczki360.pl/pozyczki-na-dowod. Ubieganie się o nie jest bardzo proste – trwa zaledwie kilkanaście minut, a wszystkich formalności można dopełnić online. Są dostępne praktycznie od ręki. I to bez zaświadczeń o dochodach ani poręczeń.

Kto może wnioskować o pożyczki na dowód?

Pożyczki na dowód są dostępne dla osób, które:

  • Mają co najmniej 18 lat (w niektórych firmach pozabankowych granica wieku jest nieco wyższa, np. 20 lub 21 lat);
  • Posiadają ważny dowód osobisty;
  • Posiadają aktywny numer telefonu komórkowego i adres poczty elektronicznej;
  • Mają własne konto bankowe (czyli są jego jedynym właścicielem) – to bardzo ważne, bo większość pożyczkodawców nie uznaje podawania w formularzu numerów konta współdzielonego;
  • Mają polskie obywatelstwo i są zameldowani na terenie Polski;
  • Posiadają pełną zdolność do czynności prawnych.

Dodatkowe wymagania niektórych pożyczkodawców mogą obejmować również:

  • Brak negatywnych wpisów w bazach dłużników takich jak BIK czy BIG InfoMonitor;
  • Posiadanie stałego źródła dochodu (zaliczają się do nich środki uzyskiwane w ramach umów cywilno-prawnych, z renty lub emerytury, stypendiów, zasiłków i świadczeń rodzinnych czy alimentów).

Pożyczki na dowód – warunki ich otrzymania

W tym momencie możesz zacząć zastanawiać się, jak to możliwe. Przecież wyżej pisaliśmy, że tego rodzaju pożyczki są dostępne bez zaświadczeń o zarobkach. Spokojnie, wszystko się zgadza! Nazywa się je również pożyczkami na oświadczenie. A to dlatego, że weryfikacja wniosku klienta zostaje przeprowadzona w oparciu o informacje, które ten sam poda. Pożyczkodawca nie wymaga żadnych potwierdzeń i opiera się na deklaracjach. W razie wątpliwości ma jednak wszelkie środki ku temu, żeby sprawdzić, czy są one zgodne z prawdą. Jeżeli nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością, wniosek zostaje od razu odrzucony.

Jako że ani na etapie wypełniania formularza, ani potem nie są wymagane żadne dodatkowe potwierdzenia na piśmie, zobowiązanie to szybko zyskało miano pożyczki na dowód. To właśnie dowód osobisty jest najważniejszym (i jedynym) dokumentem, jakiego potrzebujemy, gdy chcemy dołączyć do grona klientów firm pozabankowych i skorzystać z ich bogatej oferty.

Jak szybko pieniądze z pożyczki na dowód trafiają na konto klienta?

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku klienta o przyznanie pożyczki na dowód, przelew jest zlecany od ręki. To, kiedy zostanie zaksięgowany na rachunku klienta, zależy od godzin sesji przychodzących z jego banku. Jeżeli natomiast pożyczkodawca obsługuje szybkie płatności, być może w ogóle nie będzie trzeba czekać, a pieniądze trafią do nowego właściciela niemal od razu po wykonaniu przelewu.