Pomeranian - 10 ciekawostek o tej rasie psów

kategoria: Ciekawostki   dodane: 03/03/2021
Małe puszyste kulki bardzo pocieszne i temperamentne. Dowiedz się więcej na temat tej rasy psów!
strzyżenie psów gdańsk

1. Pomeranian to inaczej Szpic miniaturowy. Jego nazwa potoczna pochodzi od "Pomeranii", czyli "Pomorza".

 

2. Długi włos zewnętrzny w połączeniu z obfitym podszerstkiem (sierść przy skórze) sprawia, że pieski te wydają się być bardzo puszyste!

 

3. To rasa należąca do grupy psów pierwotnych. Oznacza to jego geny w najmniejszym stopniu różnią się od materiału genetycznego wilków. Czyli najprawdopodobniej wywodzą się od pierwszych psów udomowionych.

 

3. Pomeraniany występują w kilku umaszczeniach, oto one: białe, czarne, szare cieniowane, jasnobrązowe, brązowe oraz pomarańczowe (to te małe rudziki!).

 

4. Waga dorosłego psa w zależności od aktywności, diety i genów wacha się pomiędzy 1,9kg, a 3,5 kg.

 

5. Szpice miniaturowe to zazwyczaj przyjazne, żywiołowe i towarzyskie psy.

 

6. Pomeraniany charakteryzują się raczej niewielkim lnieniem, ale zalecane jest wyczesywanie ich częściej, niż raz w tygodniu.

 

7. Nie należy ich zostawiać samych w domu na dłużej, niż 1-3 godzin. Czują się wtedy bardzo samotne, mogą głośno szczekać.

 

8. Nie trzeba ich wyprowadzać na długie spacery, wystarczają im krótkie przechadzki. Jednak, jeśli zajdzie taka potrzeba, są w stanie pokonać nawet długie dystanse. W końcu pochodzą od zwierząt, które ciągnęły arktyczne zaprzęgi!

 

9. Ich karmienie powinno być częste, ale małymi porcjami. Pomeraniany mają szybki metabolizm!

 

10. Pomeraniany żyją około 12-16 lat.

 

Ważną informacją jest również to, iż szpice miniaturowe, tak jak inne rasy psów wymagają regularnego strzyżenia dzięki któremu ich sierść jest mniej podatna na lnienie, a ich wygląd po strzyżeniu jest oszałamiający!

 

 

 

Artykuł utworzony przy współpracy z http://www.strzyzeniepsow.gda.avx.pl/ - strzyżenie psów gdańsk