Kalkulator OC bez podawania danych – jak to działa?

kategoria: Ciekawostki   dodane: 10/07/2020
Internet to nieocenione źródło informacji. Można w nim znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie komunikacyjne – wszystko dzięki możliwości porównania ofert od kilku towarzystw. Służą do tego specjalne kalkulatory OC – proste w obsłudze narzędzia umożliwiające precyzyjne wyliczenie składek na podstawie podanych danych. Czy można uniknąć wypełniają formularza osobowego i jak działa taki kalkulator? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Kalkulator OC bez podawania danych – czy taki istnieje?


Kierowcy, którzy poszukują najtańszej opcji ubezpieczenia, mają do dyspozycji internetowe porównywarki i kalkulatory składek OC. Narzędzia te wymagają jednak podania dość szczegółowych danych na temat właściciela pojazdu, historii ubezpieczenia oraz parametrów samochodu. Budzi to uzasadnione obawy przed niewłaściwym wykorzystaniem takich informacji. Nie da się jednak uniknąć wypełnienia takiego formularza, jeżeli zależy Ci na znalezieniu spersonalizowanego OC dopasowanego do Twojej indywidualnej sytuacji. Towarzystwa na podstawie danych z kwestionariusza ustalają wysokość polisy i mogą zaoferować konkretne rozwiązania szyte na miarę.


Kalkulator OC a bezpieczeństwo danych


Wiele osób poszukujących polisy w internecie rezygnuje z takiego rozwiązania w momencie, gdy zostaną poproszeni o wypełnienie formularza. Nic dziwnego, gdyż obawiają się podawania swoich danych, które mogłyby zostać niewłaściwie wykorzystane. Należy jednak pamiętać, że takie same informacje będziesz musiał przekazać agentowi lub firmie, z którą chcesz zawrzeć umowę OC. Kwestionariusz zawiera jedynie podstawowe pytania, które pozwolą oszacować Twoją sytuację oraz ryzyko ewentualnego wypadku, co ma wpływ na ustalenie kosztów polisy.


Możesz oczywiście przeanalizować ogólną ofertę ubezpieczeń w konkretnym towarzystwie, ale przykładowe stawki mogą znacznie odbiegać od tych, które zostaną Ci zaproponowane podczas zakupu OC. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule https://rankomat.pl/samochod/kalkulator-oc-bez-podawania-danych. Jeżeli chcesz zabezpieczyć swoje dane, korzystaj ze sprawdzonych kalkulatorów ubezpieczeń. Wypełniając formularz dostępny na wiarygodnej stronie, nie ryzykujesz, że Twoje dane zostaną wykorzystane w innym celu niż znalezienie polisy.


Jakie dane trzeba podać w kalkulatorze OC?


Porównywarki skonstruowane są tak, aby korzystanie z nich było proste i intuicyjne. W formularzu najwięcej pytań dotyczy parametrów pojazdu oraz sposobu jego użytkowania. Nie są więc to informacje poufne, które mogłyby zagrażać Twojemu bezpieczeństwu. Pozostałe dane dotyczą właściciela pojazdu i nie są nikomu udostępniane, gdyż służą tylko do oszacowania wysokości składek i przygotowania oferty. Jakie informacje będziesz musiał podać w kalkulatorze OC?


Szczegóły auta:
  • marka, model i rok produkcji,
  • rodzaj paliwa i pojemność silnika,
  • sposób użytkowania samochodu,
  • kraj pochodzenia i datę rejestracji,
  • miejsce parkowania nocą.
Oprócz tego zostaniesz poproszony o dodatkowe szczegóły, takie jak szacowany, roczny przebieg czy okres planowanego korzystania z pojazdu za granicą.


Dane właściciela:
  • imię, nazwisko i PESEL,
  • miejsce zamieszkania,
  • data urodzenia,
  • data prawa jazdy,
  • stan cywilny oraz wykonywany zawód.
Ponadto w formularzu pojawią się pytania o historię ubezpieczenia. Mają one znaczenie dla ustalenia wysokości składek na podstawie długości ewentualnych przerw w OC, naliczonych zniżek czy wystąpienia kolizji.


Czy warto korzystać w kalkulatora OC?


Przy chęci zakupu podstawowego ubezpieczenia komunikacyjnego, zakres obowiązującej ochrony w każdej firmie będzie podobny. Różnice wynikają jedynie w kosztach polisy oraz sposobach naliczania zniżek. Wypełniając formularz w kalkulatorze OC, dostaniesz dostęp do gotowych ofert przygotowanych specjalnie dla Ciebie. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze, gdyż będziesz miał szansę wybrać najtańsze OC spośród wszystkich propozycji. Umowę z towarzystwem możesz zawrzeć przez internet, co również jest sporym ułatwieniem i przemawia za korzystaniem z kalkulatora online.