Kalkulator OC – agent i porównywarka w jednym

kategoria: Ciekawostki   dodane: 10/02/2021
Wśród kierowców temat obowiązkowego ubezpieczenia jest stale aktualny. W dużej mierze chodzi o znalezienie najtańszej oferty. Z związku z tym Polacy coraz chętniej korzystają z rankingów i dostępnych online porównywarek, które w szybki sposób są w stanie wskazać, ile zapłacimy w danym towarzystwie ubezpieczeniowym. Ci, którzy potrafią szukać, doskonale wiedzą, że różnice między stawkami mogą być bardzo duże. A przecież chodzi przede wszystkim o to, by nie przepłacać.
  1. Zmień ubezpieczyciela
  2. Dlaczego warto skorzystać z porównywarki OC?

Zmień ubezpieczyciela

Coraz częściej Polacy decydują się na zmianę ubezpieczyciela, jeśli znajdą bardziej atrakcyjną ofertę. W praktyce więc nie jest dla nas tak mocno ważna lojalność wobec ubezpieczyciela, ponieważ zazwyczaj nie wiążą się z nią żadne benefity. Obecnie wystarczy znaleźć online kalkulator OC https://porownywarka-ubezpieczen.pl/, wpisać niezbędne dane, by znaleźć dokładanie to, czego się szuka, za bardzo dobre pieniądze.

Dlaczego warto skorzystać z porównywarki OC?

Kierowcy chętnie korzystają z kalkulatorów ubezpieczeniowych. To praktyczne narzędzie, które pozwala znaleźć ofertę tańszą nawet o kilkaset złotych. Gdy płaci się wysoką składkę, to taka różnica jest naprawdę odczuwalna w portfelu. Przede wszystkim więc dzięki nowoczesnym narzędziom udaje się nie przepłacać za ubezpieczenie. Nowoczesne technologie natomiast będą wspomagać cały proces poszukiwania najlepszej opcji. Z zasady porównywarka współpracuje z największymi towarzystwami ubezpieczeniowymi w Polsce takimi jak Aviva, AXA, Generali, Link4 czy PZU. W formularzu wpisuje się dane dotyczące pojazdu – jego marka, model, rok produkcji, pojemność silnika czy przebieg. Poza tym będą również pytania o okres, od jakiego kierowca posiada prawo jazdy czy o spowodowanie stłuczki. To na tej podstawie ustala się wysokość składki w niemalże wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Poza tym bez kontaktowania się z agentami, odwiedzania placówki czy też wypełniania formularzy na właściwej stronie można wykupić polisę z poziomu porównywarki. A to znacząco ułatwia i przyspiesza wszystkie formalności.

Kalkulator OC jest darmowy i korzystanie z niego nie wiąże się z koniecznością zakupu polisy. Może się zdarzyć, że będzie tylko narzędziem, które pozwala zapoznać się z ofertami różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Może się okazać, że trafimy na ciekawą propozycję i będzie nam się opłacać skorzystać z tego, co proponuje konkurencja. Takie oszczędności będą odczuwalne w portfelu. Docenisz także to, że wszystko zrobisz bez wychodzenia z domu.